Θέμα: Βυθισεις

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 36
  1. 06-02-11 00:33 #16
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.611
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chaniotis.manos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το εφτιαξα φιλε Μανο !!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-02-11 00:13 #17
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι Βυθισεις στο δίζυγο γεμίζουν το στηθος και είναι πολυ καλη ασκηση αρκει να γερνεις προς τα εμπρος ετσι ωστε η ενταση να βρίσκεται στους θωρακικους.

    Για τρικεφαλους όπως αναφερθηκε η κινηση και η σταση του σωματος όταν ανεβοκατεβαινει είναι τελειως καθετη,εγω μαλιστα τις κανω αναποδα στο διζυγο,εχω πλατη δηλαδη στο διζυγο,νομίζω οι λαβες ετσι διευκολυνουν καλύτερα.

    ........Τρικεφαλοι............................Στηθος

    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-02-11 02:32 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο humanoid Εμφάνιση μηνυμάτων
    +1

    Αλλιως τις κανεις για στηθος κ αλλιως για τρικεφ.
    +1
    No money no
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-08-14 16:41 #19
    Το avatar του χρήστη FatCap

    Εγγραφή
    26-11-2013
    Περ.
    Gym Rat
    Μηνύματα
    127
    Προεπιλογή
    Οταν κανω βυθισεις με ποναει εκει αναμεσα στο στηθος στο στερνο. Ειναι φυσιολογικο επειδη δεν εχω συνηθισει ειναι ...;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 10-08-14 16:58 #20
    Προεπιλογή
    Και μένα μου συμβαίνει. Πρόσεξε αρχικά να έχει προηγηθεί τουλάχιστον 1 άσκηση στήθους και να κατεβαίνεις 90 μοίρες όχι παρακάτω και εννοείται ούτε παραπάνω. Αν ακόμη σε ενοχλεί απλά αντικατέστησέ την.
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 10-08-14 23:32 #21
    Το avatar του χρήστη FatCap

    Εγγραφή
    26-11-2013
    Περ.
    Gym Rat
    Μηνύματα
    127
    Προεπιλογή
    Oκ, ευχαριστω..
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 10-08-14 23:46 #22
    Το avatar του χρήστη liveris

    Εγγραφή
    27-06-2012
    Περ.
    winter is coming
    Μηνύματα
    3.504
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο FatCap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν κανω βυθισεις με ποναει εκει αναμεσα στο στηθος στο στερνο. Ειναι φυσιολογικο επειδη δεν εχω συνηθισει ειναι ...;
    πριν κανεις την ασκηση κανε ενα σετακι με τις μισες επαναληψεις σαν ζεσταμα ..το παθαινα κ γω κ με αυτον τον τροπο δεν ειχα θεμα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-08-14 00:59 #23
    Προεπιλογή
    εγω επειδη δεν εχω μηχανιμα για βυθισεις σπιτι μου σπανια κανω και οταν κανω στηριζομαι σε δυο καρεκλες. ομως οταν φτανω στο μεσο των επαναληψεων αισθανομαι σαν να κοβεται η ροη του αιματος στην παλαμη! περαν του γεγονοτος οτι φοβαμαι μην φυγω στο πατομαι και ετσι δεν μπορω να δωσω το 100%. κανει κανενας αλλος βυθισεις σε καρεκλες? αν ναι εχει το ιδιο προβλημα?
    υ.γ οταν κανω βυθισεις σε κανονικο δυζιγο δεν εχω κανενα προβλημα .
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-08-14 15:00 #24
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Darth Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω επειδη δεν εχω μηχανιμα για βυθισεις σπιτι μου σπανια κανω και οταν κανω στηριζομαι σε δυο καρεκλες. ομως οταν φτανω στο μεσο των επαναληψεων αισθανομαι σαν να κοβεται η ροη του αιματος στην παλαμη! περαν του γεγονοτος οτι φοβαμαι μην φυγω στο πατομαι και ετσι δεν μπορω να δωσω το 100%. κανει κανενας αλλος βυθισεις σε καρεκλες? αν ναι εχει το ιδιο προβλημα?
    υ.γ οταν κανω βυθισεις σε κανονικο δυζιγο δεν εχω κανενα προβλημα .
    Άλλαξε καρέκλες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 11-08-14 22:24 #25
    Το avatar του χρήστη FatCap

    Εγγραφή
    26-11-2013
    Περ.
    Gym Rat
    Μηνύματα
    127
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Darth Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω επειδη δεν εχω μηχανιμα για βυθισεις σπιτι μου σπανια κανω και οταν κανω στηριζομαι σε δυο καρεκλες. ομως οταν φτανω στο μεσο των επαναληψεων αισθανομαι σαν να κοβεται η ροη του αιματος στην παλαμη! περαν του γεγονοτος οτι φοβαμαι μην φυγω στο πατομαι και ετσι δεν μπορω να δωσω το 100%. κανει κανενας αλλος βυθισεις σε καρεκλες? αν ναι εχει το ιδιο προβλημα?
    υ.γ οταν κανω βυθισεις σε κανονικο δυζιγο δεν εχω κανενα προβλημα .
    Δεν εχω μηχανημα σπιτι στο γυμναστηριο κανω, εχει βοηθεια να ακουμπας τα ποδια σου αλλα δεν το χρησιμοποιω γιατι δεν νιωθω πολυ την ασκηση..
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 02-03-15 17:44 #26
    Προεπιλογή
    Να κανω και εγω μια ερωτηση μην ανοιγω τζαμπα καινουρια θεματα. Πιο σωστη τεχνικη στις βυθισεις στο διζυγο για στηθος ειναι τα χερια ειναι μακρια μεταξυ τους ή κοντα; Π.χ εγω παντα τα κανω στην ρωμαικη καρεκλα και εχει 2 λαβες οι οποιες στην αρχη ειναι λιγο κλειστες και μετα ανοιγουν μεταξυ τους. Εχω δοκιμασει και τις 2 γιατι στην αρχη δε μπορουσα να εκτελεσω ουτε μια επαναληψη με ανοιχτη λαβη ενω τωρα κανω 6-7 αν και με πιανει καλα, ετσι οπως πεφτω προς τα μπρος μερικες φορες νιωθω να προσπαθω να ανεβω με τρικεφαλο κ οχι με στηθος ενω στην κλειστη λαβη απομονωνω μια χαρα το στηθος μονο του.
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 02-03-15 18:03 #27
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Η θέση των χεριών έχει να κάνει με την θέση που θέλεις να πάρει το σώμα. Αν πέφτεις μπρος όπως αναφέρεις λογικό είναι να δουλέψει το στήθος ενώ όταν τεντώνεις το σώμα δουλεύουν τα τρικέφαλα σου και προσπαθήσεις το στήθος να μην συμμετάσχει στη κίνηση.
    Πιο αυστηρά, αν οι αγκώνες σου με την ομοπλάτη σου είναι όσο το δυνατό σε μια ευθεία και το σώμα πέφτει μπρος, δουλεύει το στήθος. Αν τα χέρια σου είναι παράλληλα και το σώμα όρθιο, δουλεύουν τα τρικέφαλα σου.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 02-03-15 18:29 #28
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Όταν οι λαβές στο δίζυγο δεν είναι στην ευθεία αλλά έχουν μία κλίση προς τα έξω γυμνάζονται οι τρικέφαλοι το ίδιο αποτελεσματικά όπως αν ήταν στην ευθεία;
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 02-03-15 18:30 #29
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η θέση των χεριών έχει να κάνει με την θέση που θέλεις να πάρει το σώμα. Αν πέφτεις μπρος όπως αναφέρεις λογικό είναι να δουλέψει το στήθος ενώ όταν τεντώνεις το σώμα δουλεύουν τα τρικέφαλα σου και προσπαθήσεις το στήθος να μην συμμετάσχει στη κίνηση.
    Πιο αυστηρά, αν οι αγκώνες σου με την ομοπλάτη σου είναι όσο το δυνατό σε μια ευθεία και το σώμα πέφτει μπρος, δουλεύει το στήθος. Αν τα χέρια σου είναι παράλληλα και το σώμα όρθιο, δουλεύουν τα τρικέφαλα σου.
    Μααλιστα. Οποτε εγω που θελω να απομονωσω το στηθος τα χερια θα τα μαζεψω πιο κοντα και θα τα εχω παραλληλα με την ωμοπλατη και πεφτω μπρος. Ερωτηση, εγω πεφτω μεχρι οι αγκωνες να γινουν 90 μοιρες και ξανα σηκονωμαι. Αυτο ειναι σωστο ή να σταματαω λιγο πιο πανω;
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 02-03-15 18:34 #30
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χαράλαμπος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν οι λαβές στο δίζυγο δεν είναι στην ευθεία αλλά έχουν μία κλίση προς τα έξω γυμνάζονται οι τρικέφαλοι το ίδιο αποτελεσματικά όπως αν ήταν στην ευθεία;
    Εδώ το κόλπο είναι να πιάσεις τις λαβές κοιτώντας ανάποδα από το μηχάνημα και όχι προς το μηχάνημα. Τότε οι αγκώνες σου θα είναι πιο κοντά μεταξύ τους, το σώμα λόγο θέσης θα είναι σε ευθεία και οι τρικέφαλοι θα δουλεύουν ακόμα καλύτερα.
    Αυτό που πρέπει γενικά να αποφεύγουμε στα βάρη και σε τέτοιες ασκήσεις, είναι να καταπονούμε αγκώνες καρπούς και κλειδώσεις γιατί θα μας χτυπήσουν την πόρτα οι τραυματισμοί κάτι που δεν επιθυμούμε.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία