Σελίδα 11 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 151 έως 165 από 278
  1. 18-04-12 22:25 #151
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων

    εγω αυτον τον καιρο κατι τετοιο αρχησα να κανω, με βαση την επιμονη των φιλων μου ντεβιλ και διονυση. αλλα και λογο καποιων προβληματων στα πολλα γευματα μεσα στην μερα που εχω.
    α,εμενα μην με μπλεκεις..
    εμενα η αποψη μου ειναι ξεκαθαρη πανω στο θεμα κ την εχω γραψει πολλες φορες..
    οπως κ την εγραψα απο πανω..αυτο το πραγμα ειναι καλο,μονο αν σε βολευουν τα ωραρια..
    αλλιως καμια διαφορα δεν θα δεις σε σχεση με μια απλη διατροφη των 5-6 γευματων αν εισαι στις ιδιες θεμιδες κ τσεκαρεις τα μακρος σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 18-04-12 22:33 #152
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    α,εμενα μην με μπλεκεις..
    .αυτο το πραγμα ειναι καλο,μονο αν σε βολευουν τα ωραρια..
    αλλιως καμια διαφορα δεν θα δεις σε σχεση με μια απλη διατροφη των 5-6 γευματων αν εισαι στις ιδιες θεμιδες κ τσεκαρεις τα μακρος σου.
    εε αυτο δεν λεμε? αυτο με βολευει σε σχεη με τα 5-6 γευματα. θα ειμαι ισες θερμιδες και με τσεκ των μακρων. οποτε τον νου σας...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 18-04-12 22:51 #153
    Προεπιλογή
    βασικη συνεπεια της IF σε ατομα που ασχολουνται με γυμναστικη ειναι οτι πασχιζεις να κρατηθεις σε θερμιδες συντηρησης..
    ετσι οντας υποθερμιδικα αλλα κρατοντας παραλληλα την πρωτεινη ψηλα,καις λιπος..
    2800 και 3000 θερμιδες δυσκολα παιρνονται σε δυο γευματα,αφου επι της ουσιας το προ-προπονητικο ειναι πρακτικα ανυπαρκτο..
    το θεμα με την IF ειναι οτι σε κραταει μακρια απο τζιμπολογηματα εκτος προγραμματος..
    εγω την εφαρμοζω αρκετους μηνες,κυριως γιατι μου τη δινει καθε τρεις και λιγο να χω το νου μου στο τι θα φαω...
    αλλα δεν ειναι και το μυστικο της τζοκοντα κατα τα αλλα..το μονο που μετραει ειναι το ποσες παιρνεις,ποσες καις..
    απο κει και περα τις μοιραζεις σε οσα γευματα θες..
    "behind every successful shredded sikkunt is a slut who broke his heart"
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 18-04-12 22:59 #154
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    ναι οκ ολα αυτα. δεν μπορω να διαφωνησω, ουτε να σημφωνησω μιας και η ερευνες κλπ εμενα δεν με πηθουν.

    αν δεν το δοκιμασω για να δω πως δουλευει. και μαληστα επανω σε μενα, μιας και δεν ειναι τιποτα απολυτο και δεν δουλευει το ιδιο καλα στον καθενα.

    οποτε αφου με βολευει αυτο το προγραμμα με τα λιγα γευματα αυτην την εποχη, το δοκιμαζω και βλεπω αναλογα. το ιδιο θα προτηνα και σε ολους. να δοκιμαζουν για να βγαζουν συμπερασματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 18-04-12 23:09 #155
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Keirox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπα.. μην ορκίζεσε.

    Ο Coleman εννοείτε πως τρώει τους καναπέδες έτσι και αλλιώς.. πρέπει να παίρνει 13-15000 θερμίδες την ημέρα άνετα.
    15.000?????????????????????????????????????????????
    Μήπως έκανες κάπου λάθος?
    No pain..No gain
    No excuses
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 18-04-12 23:25 #156
    plucky underdog
    Το avatar του χρήστη average_joe

    Εγγραφή
    21-08-2011
    Περ.
    comfort zone,out.
    Μηνύματα
    1.426
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tyler_durden Εμφάνιση μηνυμάτων
    βασικη συνεπεια της IF σε ατομα που ασχολουνται με γυμναστικη ειναι οτι πασχιζεις να κρατηθεις σε θερμιδες συντηρησης..
    ετσι οντας υποθερμιδικα αλλα κρατοντας παραλληλα την πρωτεινη ψηλα,καις λιπος..
    2800 και 3000 θερμιδες δυσκολα παιρνονται σε δυο γευματα,αφου επι της ουσιας το προ-προπονητικο ειναι πρακτικα ανυπαρκτο..
    το θεμα με την IF ειναι οτι σε κραταει μακρια απο τζιμπολογηματα εκτος προγραμματος..
    εγω την εφαρμοζω αρκετους μηνες,κυριως γιατι μου τη δινει καθε τρεις και λιγο να χω το νου μου στο τι θα φαω...
    αλλα δεν ειναι και το μυστικο της τζοκοντα κατα τα αλλα..το μονο που μετραει ειναι το ποσες παιρνεις,ποσες καις..
    απο κει και περα τις μοιραζεις σε οσα γευματα θες..
    αναλογα με το πρωτοκολλο που ακολουθεις και αν εχεις αυξημενα λιπαρα μια χαρα γινεται.
    τουλαχιστον εγω δεν ειχα προβλημα.
    ειτε με προπονητικο ειτε τωρα που παω τελειως fasted για προπο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 19-04-12 03:03 #157
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εε αυτο δεν λεμε? αυτο με βολευει σε σχεη με τα 5-6 γευματα. θα ειμαι ισες θερμιδες και με τσεκ των μακρων. οποτε τον νου σας...
    το νου σου..... θα σου κανω ελενχο να ξερς...
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 19-04-12 03:17 #158
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    νταξει κ μενα δεν με πειραζει αν δεν τους πειραζει... και το καταλαβαινω να σου πω...

    καποιες φορες αθελα μου κανω κ εγω νηστεια χωρις να το καταλαβω...(πςςςςς...)
    ανθρωποι ειμαστε...μπορει για τον χ ψ λογο να μην πειναμε το ιδιο καθε μερα...

    anyway... διαολε καμια ερευνα εχεις?
    βασικα το να ψαχνουμε αν το 1 ειναι καλητερο απο τα 6..... η' τα 6 ειναι καλητερα απο 1.... δεν εχει νοημα....

    ο βασικος σκοπος της IF ειναι να μας λυνει τα χερια... για αυτο υπαρχουν και 3 προτοκολα.... πρωτα βλεπεις αν σε βολευει χρονικα να κανεις 6 γευματα η' 1-2 και μετα αποφασιζεις τι θα ακολουθησεις....
    κατα μεγαλο ποσοστο μετραν οι θερμιδες.... απο εκει και περα ναι σιγουρα μετραει ποτε θα τις παρεις... και τι θερμιδες θα ειναι.....

    απο την αλλη εγω δεν βρισκω λογικο πλεον να κανω 6 γευματα....
    για να ''μπουσταρω'' τον μεταβολισμο? δεν ισχυει..... για σταθερη ινσουλινη? ουτε καν.... για να μην πειναω? ουτε αυτοοο ισχυει.... για να εχω μονιμα αμινοξεα στο αιμα? μεγαλη @@κια....

    γενικα οπως βολευεται ο καθενας παιδες..... οι διαφορες ειναι πολυυυυυυυ μικρες... και δεν θα τις δουμε και επανω μας....
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 19-04-12 04:01 #159
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Silvester Εμφάνιση μηνυμάτων
    15.000?????????????????????????????????????????????
    Μήπως έκανες κάπου λάθος?
    Βγαίνω λίγο offtopic.

    Το 15 ήτανε σχήμα λόγου. Πάνω από 7.000/8.000 είναι σίγουρα

    Δες τον JC στο 2:00 να λέει ότι τρώει πάνω από 7000 θερμίδες, 500 γραμμάρια πρωτεΐνη, 1000 γραμμάρια carbs και 50/75 γραμμάρια λιπαρά την ημέρα. http://www.youtube.com/watch?v=MGhjq...layer_embedded

    Αν και δεν πιστεύω τα νούμερα που λέει σε γενικές γραμμές για να κρατήσουνε τόση μάζα τρώνε πολύ.

    Πάρε και τον gh15 να λέει ότι δεν έχει σχέσει τι τρώνε αρκεί να χτυπάνε τα μάκρος και ακόμα και όταν είναι στο 6% και πάει πιο κάτω τρώει burger, sushi, παγωτό και ανανά αβέρτα. http://www.getbig.com/boards/index.php?topic=373636.0
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Keirox : 19-04-12 στις 04:04
    eat clen, Tren HARD, or die mirin!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 19-04-12 08:32 #160
    Προεπιλογή
    Το άρθρο δεν μπορώ να το διαβάσω αλλά από τις απαντήσεις σας πανω κάτω κατάλαβα περι τίνος πρόκειται.
    Οι διατροφές τύπου fasting σαν κύριο στόχο έχουν την αποτοξίνωση του οργανισμου κ κατά κάποιον τρόπο την
    "αγρανάπαυση", με τη λογική πως το πεπτικό μας συστημα τραβάει τόσα κ τόσα οπότε θέλει λίγο χρόνο να ηρεμίσει.
    Αυτό ενδείκνυται σε όλους τους οργανισμούς, δλδ fasting κάνουμε κ στα σκυλιά μας οπου μια μέρα το μηνα δεν τους δίνουμε τίποτα παρά μόνο νερό.

    Δεν είναι τίποτα τρομερό για μια μέρα να μην φάμε καθόλου ή αυτά που θα φάμε να είναι μειωμένα ίσα ίσα. Ο οργανισμός μας θα το βρεί σαν ευκαιρία την ενέργεια που καταναλώνει για πέψη να τη διοχετεύσει αλλου(αποκατάσταση ιστών, απομάκρυνση ύποπτων κυττάρων κ.α.)αφήστε που παρόλο που δεν του δίνουμε τροφή εκείνη τη μέρα το πιθανότερο είναι να νιώσουμε κυριολεκτικά ηλεκτρόνια, φουλ στην ενέργεια!
    Όσο για γράμμωση, το μόνο που χάνεις είναι υγρά, αλλά με προσοχή μια μέρα πρίν κ μια μετά είναι μια καλή αφετηρία
    Ελπίζω να μην είμαι οφ, πάντως αυτο κατάλαβα απ τα συμφραζόμενα οτι αφορούσε το άρθρο
    We don't need eyes to see, we need vision
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 19-04-12 09:15 #161
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    όχι Πέγκυ, άλλο πράγμα είναι αυτό που λέμε
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 19-04-12 09:21 #162
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    όχι Πέγκυ, άλλο πράγμα είναι αυτό που λέμε
    ουπσ!
    Είδα τοv όρο fasting κ αρχισα να γράφω!
    We don't need eyes to see, we need vision
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 19-04-12 11:51 #163
    Το avatar του χρήστη xgiwrgos

    Εγγραφή
    31-08-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    116
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Keirox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βγαίνω λίγο offtopic.

    Το 15 ήτανε σχήμα λόγου. Πάνω από 7.000/8.000 είναι σίγουρα

    Δες τον JC στο 2:00 να λέει ότι τρώει πάνω από 7000 θερμίδες, 500 γραμμάρια πρωτεΐνη, 1000 γραμμάρια carbs και 50/75 γραμμάρια λιπαρά την ημέρα. http://www.youtube.com/watch?v=MGhjq...layer_embedded

    Αν και δεν πιστεύω τα νούμερα που λέει σε γενικές γραμμές για να κρατήσουνε τόση μάζα τρώνε πολύ.

    Πάρε και τον gh15 να λέει ότι δεν έχει σχέσει τι τρώνε αρκεί να χτυπάνε τα μάκρος και ακόμα και όταν είναι στο 6% και πάει πιο κάτω τρώει burger, sushi, παγωτό και ανανά αβέρτα. http://www.getbig.com/boards/index.php?topic=373636.0
    Και εγώ το πιστεύω αυτό αλλά μην ξεχνάμε ότι τους "βοηθάνε" και τα αασ για να πέρνουν τέτοιες ποσότητες θερμιδών.
    Η μεγαλύτερη απόλαυση στην ζωή είναι να κάνεις αυτό που λένε οι άλλοι ότι δεν Μπορείς . . . ! ! !
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 20-04-12 15:42 #164
    Προεπιλογή
    εχει δοκιμασει κανεις σε συνδιασμο με κετο;
    "behind every successful shredded sikkunt is a slut who broke his heart"
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 27-04-12 14:02 #165
    Προεπιλογή
    Τις μέρες που δεν κάνουμε προπόνηση μοιράζουμε τις θερμίδες όπως θέλουμε έτσι?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 11 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία