Σελίδα 9 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 7891011 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 121 έως 135 από 278
  1. 18-02-12 16:44 #121
    Προεπιλογή
    τα λιπαρα ειναι αρκετα χαμηλα ε??
    Unless your name is Google stop acting like you f*cking know everything...!!

    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 18-02-12 23:32 #122
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο noz1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα λιπαρα ειναι αρκετα χαμηλα ε??
    ναι σχετικα χαμηλα τις ον μερες...
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-02-12 18:41 #123
    plucky underdog
    Το avatar του χρήστη average_joe

    Εγγραφή
    21-08-2011
    Περ.
    comfort zone,out.
    Μηνύματα
    1.426
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν ειναι ευκολο κ βρει χρονο καποιος που το εχει δουλεψει αυτο το συστημα,μπορει να ποσταρει μια ενδεικτικη διατροφη μιας μερας ετσι για να υπαρχει μια αναφορα κ εκει??
    κ τους χρονισμους,οι οποιοι φανταζομαι μπορουν να προσαρμοστουν αναλογα τις ωρες προπονησης του καθενος κλπ,αλλα ας υπαρχει εστω κ στο περιπου..
    3 εβδομαδες τωρα.

    on μερες (τυπικες).
    1ο γευμα (3 το μεσημερι)
    4 αυγα, 200γρ cottage, 10gr ελαιολαδο, 60γρ whey iso, 80γρ βρωμη, κανελλα, 10γρ μελι, 10γρ κακαοβουτυρο, 10γρ coconut oil, 1gr C, multi.
    2ο γευμα (10 το βραδυ μεταπροπονητικιο, προπονηση τελειωνει γυρω στις 9.30)
    400γρ μοσχαρι, 60γρ whey iso, 130γρ ρυζι, 200γρ cottage, 10gr ελαιολαδο, 30γρ coconut oil, multi, μηλοξυδο, σαλατα.

    off μερες (3 το μεσημερι).
    1ο γευμα
    4 αυγα, 200γρ cottage, 45gr whey iso, 50gr βρωμη, κανελλα, 10γρ μελι, 30γρ κακαοβουτυρο, 20γρ ελαιολαδο, multi, 1gr C, 10gr coconut oil.
    2ο γευμα (10- 11 βραδυ)
    400γρ μοσχαρι, 5γρ ω3, 15γρ whey iso, 25γρ ελαιολαδο, 40γρ coconut oil, λαχανικα.

    εδω και 15 μερες ειμαι εκτος απο καφεινη/ θεοβρωμινη και παρολο που απεχουν πολυ τα γευματα μου μια χαρα ενεργεια εχω στην προπονηση.

    επισης, βρισκω πιο ευκολα τα 2 γευματα παρα τα τρια σε τετοια ειδους πρωτοκολλα, αλλα καποιες φορες σπαω το 1ο γευμα σε δυο μικροτερα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-02-12 18:45 #124
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    θενκς..
    βασικα το βλεπω να μην μου πολυταιριαζει..πολυς ογκος φαγητου με την μια..δεν το μπορω αυτο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-02-12 18:45 #125
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    ρε συ να σου ρωτησω...δεν πρηζεσαι πολυ με τοσο μεγαλα γευματα?

    εκτος κ αν η δουλεια σου δεν θελει μετακινηση,το βρισκω δυσκολο μετα απο τετοια ποσοτητα να κινηθεις με ανεση σαν πουλακι...

    αλλα για πες εσυ που το κανεις,πως νιωθεις γενικα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 23-02-12 18:56 #126
    plucky underdog
    Το avatar του χρήστη average_joe

    Εγγραφή
    21-08-2011
    Περ.
    comfort zone,out.
    Μηνύματα
    1.426
    Προεπιλογή
    @beef πιστεψε με, ο ογκος δεν ειναι μεγαλος (συντηρηση κιλων κανω τωρα με μ.ο 2900 kcal και υποθερμιδικη σε 2 εβδομαδες)
    οι αναλογιες ειναι 35- 15- 50 (με ψηλα κορεσμενα).
    με υδατανθρακα σαν βαση δεν ξερω πως μπορω να το δουλεψω αλλα αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι λειτουργω καλυτερα με λιπαρα.
    οι υδατανθρακες που χρησιμοποιω θεωρω οτι μου φτανουν.
    και κατι αλλο. πολλα χρονια δουλευω μικρα γευματα και σε καμια περιπτωση δεν περιμενα να μπορω να το κουμανταρω κατι τετοιο (γι αυτο ειχα κανει μια δοκιμη πριν κανα τριμηνο με 3 γευματα μεσα σε 8ωρο).
    ο οργανισμος μας ασχετα με το τι νομιζουμε εμεις προσαρμοζεται παρα πολυ ευκολα. εμενα προσωπικα με εντυπωσιασε.

    @gym
    το πρωι λειτουργω μια χαρα, κατα τις 2 αρχιζω να νιωθω οτι πειναω πραγματικα (καμια σχεση με την πεινα που νοιωθει καποιος που τρωει αν 3 ωρες) πηγαινω σπιτι κατα τις 3 και τρωω.
    μετα στις 4 εχω υποχρεωσεις μεχρι 8. μετα 8.30- 9.30 γυμναστηριο, σπιτι μπανιο φαγητο και ξαναφευγω.
    συνηθως στην ουσια χρειαζομαι ενα μισαωρο αραγματος
    γενικα νιωθω υπεροχα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 25-02-12 01:02 #127
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Παιδες λενε τα πειραματα οτι μυς αρχιζουν και χρησημοιουνται σαν καυση μετα απο 36 εως και 72 ωρες.
    Αναρωτιεμαι αν κανουμε φαστιγκ αντι 2-3 μερες για 7-10 μερες και εχουμε μεγαλο ποσοστο λιπους , θα χαθει μονο λιπος ή θα χαθει και μυς (πολυς ή λιγος ?)
    Επισης κατι αλλο που'χω στο μυαλο μου..Αν παιρνω μονο μια φορα στη μερα περιπου 150 γραμμαρια πρωτεινης 50 γραμμαρια λιπαρα καθε μερα ετσι για 3-4 μερες και μετα τρωω 3 φορες τη μερα αλλα αυτη τη φορα με 100 λιπαρα και 150 υ/ες ας πουμε.Και ετσι συνεχιζω σε μια διατροφη γραμμωσης , πως σας φαινεται ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 25-02-12 04:12 #128
    Το avatar του χρήστη jimmy007

    Εγγραφή
    20-09-2010
    Περ.
    Athens,Greece
    Μηνύματα
    1.522
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    καταβολικα ως προς το λιπος?

    υπαρχει περιπτωση αυτες οι αυξησεις να παιζουν καποιο ρολο στη διατηριση της μυικης μαζας σε υποθερμιδικη? η' μπα?

    Λοιπόν, επειδή τα έκανα επανάληψη πριν λίγο για την Φυσιολογία:

    Η GH έχει 4 οξείες δράσεις(+παραγωγή IGF-1 και ανάπτυξη που είναι μακροχρόνιες):
    1.αύξηση γλυκονεογένεσης
    2.μείωσης πρόσληψης γλυκόζης στο μυ
    3.καύση λιπαρών
    4.ινσουλινο-αντίσταση σε ήπαρ,μυ και λιπώδη οστό

    Όλα τα υπόλοιπα που "επάγονται" από την GH φαίνεται να τα κάνει η σωματομεδίνη(IGF-1), δηλαδή:
    1.αύξηση ιστών
    2.πρωτεινικός αναβολισμός
    3.αύξηση πρόσληψης γλυκόζης στο μυ
    4.ήπια υπογλυκαιμία

    Συνεπώς,η GH είναι καταβολική προς το λίπος και ο IGF-1 αναβολικός ως προς τις πρωτείνες των μυών.
    Αυτό ισχύει ΠΑΝΤΑ.
    Απλά, σε νηστεία(ή σε χαμηλή θερμιδική πρόσληψη) η GH αυξάνεται και ο IGF-1 μειώνεται, κάτι που μάλλον αποδίδεται στην μείωση της ινσουλίνης, η οποία εικάζεται ότι είναι απαραίτητη για να επάγει επαρκώς η GH την έκκριση IGF-1 από το ήπαρ και τους υπόλοιπους ιστούς.

    Αυτό δεν σημαίνει ότι ΠΡΕΠΕΙ να τρώμε υδατάνθρακες για να αναπτύξουμε μυική μάζα πάντως, γιατί η ινσουλίνη δεν επηρεάζεται μόνο από τη γλυκόζη και εκτός από αυτό η γλυκόζη δεν προσλαμβάνεται μόνο μέσω των υδατανθράκων της τροφής.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 18-04-12 16:09 #129
    Προεπιλογή
    Όποιος έχει εμπειρίες με την συγκεκριμένη "δίαιτα" ας τις μοιραστεί μαζί μας γιατί σκέφτομαι να την ξεκινήσω αύριο μεθάυριο. Έχει μεγάλη διαφορά με τις κλασσικές διατροφές γράμμωσης? Επίσης πως γίνεται η μετάβαση από κανονική διατροφή σε νηστεία?
    Σκέφτομαι να έχω νηστεία 16-17 ώρες και να τρώω από τις 2:30 έως τις 22:30-23:00. Τις ον μέρες ~2600 θερμίδες και τις οφφ ~2100 με θερμίδες συντήρησης ~2800. 3 φορές την εβδομάδα γυμναστήριο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 18-04-12 16:20 #130
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2009
    Περ.
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    773
    Προεπιλογή
    Aνέβασε λίγο τις θερμίδες κάντες 2700 στις ον, 2200 στις οφ ας πούμε για αρχή, για να έχεις περιθώρεια να ρίξεις αργότερα

    Εγώ το ξαναείπα, ακολούθησα if με μη σταθερές νυστείες πχ τη μια 11-12 ώρες, την άλλη 16 και για δίαιτα υποθερμιδική και για recompotition, και τώρα για lean massing.
    Δεν θέλει καμιά ιδιαίτερη προετοιμασία για να την κάνεις, απλά κόβεις γεύματα και είσαι ψυχολογικά έτοιμος για κάποια πείνα ειδικά τις πρώτες μέρες. Άλλωστε κάνεις και υποθερμιδική.

    Ένα τίπ είναι τις ώρες που θα είσαι άφαγος (και ξύπνιος ) να είναι αυτές που είσαι απασχολημένος, πχ σχολείο, διάβασμα, βόλτα κτλπ
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 18-04-12 16:23 #131
    plucky underdog
    Το avatar του χρήστη average_joe

    Εγγραφή
    21-08-2011
    Περ.
    comfort zone,out.
    Μηνύματα
    1.426
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 18-04-12 16:32 #132
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο destroyerody94 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aνέβασε λίγο τις θερμίδες κάντες 2700 στις ον, 2200 στις οφ ας πούμε για αρχή, για να έχεις περιθώρεια να ρίξεις αργότερα

    Εγώ το ξαναείπα, ακολούθησα if με μη σταθερές νυστείες πχ τη μια 11-12 ώρες, την άλλη 16 και για δίαιτα υποθερμιδική και για recompotition, και τώρα για lean massing.
    Δεν θέλει καμιά ιδιαίτερη προετοιμασία για να την κάνεις, απλά κόβεις γεύματα και είσαι ψυχολογικά έτοιμος για κάποια πείνα ειδικά τις πρώτες μέρες. Άλλωστε κάνεις και υποθερμιδική.

    Ένα τίπ είναι τις ώρες που θα είσαι άφαγος (και ξύπνιος ) να είναι αυτές που είσαι απασχολημένος, πχ σχολείο, διάβασμα, βόλτα κτλπ
    Οκ θα το δοκιμάσω. το μόνο που με προβληματίζει είναι το αν θα αντέξω το πρωί έως τις 3 που γυρνάω από σχολείο άφαγος. Αμα δώ ότι δεν μου δουλευει το αλλάζω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο average_joe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έχω διαβάσει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 18-04-12 16:35 #133
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2009
    Περ.
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    773
    Προεπιλογή
    Kαλά ναι εννοείται πως αν δεινοπαθείς το αλλάζεις. Η δίαιτα είναι φτιαγμένη για να συμβαίνει το αντίθετο.
    Εγώ είχα μια πείνα εκεί γύρω στις 12 αλλά με κανα 2 καφριλίκια στην τάξη περνούσε
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 18-04-12 16:38 #134
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Για ποιό λόγο να κάνει κανείς fasting αν έχει τη δυνατότητα να μην κάνει..??
    Δεν έχει νόημα, νομίζω πως ο βασικότερος λόγος που υπάρχει αυτός ο τρόπος διατροφής είναι για να εξυπηρετεί άτομα που δεν έχουν χρόνο να φάνε...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 18-04-12 16:41 #135
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2009
    Περ.
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    773
    Προεπιλογή
    Koίτα το έχω δεν έχω χρόνο είναι και κάτι σχετικό.
    Για παράδειγμα εγώ βαριέμαι αφενός να κουβαλάω πιτάκι βρώμης ας πούμε στο σχολείο και το πρωί συνήθως δεν πεινάω. Αντίθετα μετά την προπόνηση θέλω φαί σε ποσότητες αρκετά μεγάλες. Αν πήγαινα με το κλασσικό μοτίβο γευμάτων δεν θα ευχαριστούσα καμιά από τις 2 'επιθυμίες' μου
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 9 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 7891011 ... ΤελευταίαΤελευταία