Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 45
  1. 03-08-11 00:43 #31
    Προεπιλογή
    Πολύ ωραίο θα πρέπει να είναι αυτό
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-08-11 13:35 #32
    Προεπιλογή
    καλα, κορυφαιο το εκανα με πρωτεινη φραουλα κακαο , το ανακατεψα με λιγο νερο σε ενα μπολακι μαζι με μουσλι(25γρ) και κουακερ(25γρ) το αφησα να παγωσει στο ψυγειο κανα 2ωρο και αφου παγωσε εβαλα μια κουταλια του γλυκου μελι ... το χρησιμοποιησα σαν μεταπροπονητικο .. πολυ γαματο...
    Θυμήσου δεν είσαι μόνο ότι τρώς αλλά και πότε το τρώς...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-08-11 23:51 #33
    Προεπιλογή
    Με instant whey γίνεται ή δν κάνει γτ χαλάει η πρωτεϊνη αν πέσει το γάλα?


    Γενικοτερα οκ το φτιάχνεις και το βάζεις στο ψυγειο, δεν χαλάει όμως η σύσταση της πρωτεϊνης???
    It doesn't matter how hard you hit but how hard you can get hit and keep moving forward.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-05-13 20:04 #34
    Προεπιλογή
    μου ειπε ενας φιλος που ασχολειται σοβαρα με γυμναστικη και διατροφες οτι μα το κανω αυτο την καταστρεφω την whey γιατι ειναι υδρολυμενη δηλαδη ετοιμα μαινοξεα και εγω την επιστρεφω στην προηγουμενη μορφη της το γαλα και οτι δεν ειναι καλο και να μην κοιταω τις μαλακιες που κανουν οι ξενοι γιατι αυτοι βαζουν σε πολλα φαγητα και γλυκα whey αλλα παιρνουν φαρμακα και την αποροφανε αρκει μονο μια φορα για δοκιμη μου λεει οχι αλλη!!!! ισχυει αυτο παιδια??
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-05-13 19:56 #35

    Εγγραφή
    24-11-2009
    Περ.
    attiki
    Μηνύματα
    1.748
    Προεπιλογή
    atlas 90, συγχαρητηρια πολυ ελαφρη και ευγευστο!
    to soma einai ypalilos toy myaloy
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-07-13 15:22 #36
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Predator1995 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μου ειπε ενας φιλος που ασχολειται σοβαρα με γυμναστικη και διατροφες οτι μα το κανω αυτο την καταστρεφω την whey γιατι ειναι υδρολυμενη δηλαδη ετοιμα μαινοξεα και εγω την επιστρεφω στην προηγουμενη μορφη της το γαλα και οτι δεν ειναι καλο και να μην κοιταω τις μαλακιες που κανουν οι ξενοι γιατι αυτοι βαζουν σε πολλα φαγητα και γλυκα whey αλλα παιρνουν φαρμακα και την αποροφανε αρκει μονο μια φορα για δοκιμη μου λεει οχι αλλη!!!! ισχυει αυτο παιδια??
    Ακριβώς στην φράση "καταστρεφω την whey γιατι ειναι υδρολυμενη δηλαδη ετοιμα αμινοξεα και εγω την επιστρεφω στην προηγουμενη μορφη της το γαλα" έχει το απόλυτο δίκιο ο φίλος σου!!!Είναι πολύ καλή η συνταγή την είχα δοκιμάσει παλαιότερα αλλά για αυτόν το λόγο δυστυχώς,όχι ξανά.
    Κάποια πράγματα έχουν τις προδιαγραφές τους για αυτό και ακολουθούνται από συγκεκριμένες οδηγίες.
    ” Its not how hard you hit,but how hard you can get hit and keep moving forward."
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 22-07-13 14:28 #37
    Προεπιλογή
    Δεν καταστρεφεται η whey ρε φιλε με το γαλα,τι λετε τωρα???
    Απλα δεν ειναι γρηγορης απορροφησης πλεον,αυτο ειναι ολο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 22-07-13 19:11 #38
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Rocky82 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς στην φράση "καταστρεφω την whey γιατι ειναι υδρολυμενη δηλαδη ετοιμα αμινοξεα και εγω την επιστρεφω στην προηγουμενη μορφη της το γαλα" έχει το απόλυτο δίκιο ο φίλος σου!!!
    Παιδια πριν αναπαραγεται τετοιου ειδους ανακρίβειες τουλαχιστον μπειτε στον κοπο να αφιερωσετε λιγο χρονο για να μαθετε τι σημαινουν οι λεξεις που χρησημοποιείτε....Οι whey ΔΕΝ ειναι υδρολυμενες(προφανως),αυτες ειναι μια πολύ συγκεκριμένη κατηγορια( whey protein hydrolysate) και δεν εχουν καμια σχεση με της concetrate(συμπηκνωμενες) και isolate(απομονωμένες) πρωτείνες που παιρνουν οι περισσότεροι.Η υδρολυση ειναι απλως η διασπαση των πεπτιδιων της πρωτεινης ορου γαλακτος με ειδικά ενζυμα ωστε να πετυχαινει ακομα μεγαλυτερη αποροφηση...Ο μονος λογος που δεν μπαίνει η υδρολυμενη σε γάλα ειναι η...Λογική,δεν δινεις τοσα χρηματα για την πλεον ταχυτατη-σε αποροφηση-πρωτείνη για να την βαλεις μεσα σε γάλα που καθυστερεί την αποροφηση!

    -Ζητώ συγνωμη για το off αλλα νομιζω επρεπε να διευκρινιστεί
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 23-07-13 03:23 #39
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikolas_mk2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια πριν αναπαραγεται τετοιου ειδους ανακρίβειες τουλαχιστον μπειτε στον κοπο να αφιερωσετε λιγο χρονο για να μαθετε τι σημαινουν οι λεξεις που χρησημοποιείτε....Οι whey ΔΕΝ ειναι υδρολυμενες(προφανως),αυτες ειναι μια πολύ συγκεκριμένη κατηγορια( whey protein hydrolysate) και δεν εχουν καμια σχεση με της concetrate(συμπηκνωμενες) και isolate(απομονωμένες) πρωτείνες που παιρνουν οι περισσότεροι.Η υδρολυση ειναι απλως η διασπαση των πεπτιδιων της πρωτεινης ορου γαλακτος με ειδικά ενζυμα ωστε να πετυχαινει ακομα μεγαλυτερη αποροφηση...Ο μονος λογος που δεν μπαίνει η υδρολυμενη σε γάλα ειναι η...Λογική,δεν δινεις τοσα χρηματα για την πλεον ταχυτατη-σε αποροφηση-πρωτείνη για να την βαλεις μεσα σε γάλα που καθυστερεί την αποροφηση!

    -Ζητώ συγνωμη για το off αλλα νομιζω επρεπε να διευκρινιστεί
    Μα όχι έχεις δίκιο και τεκμηριωμένα,καλά έκανες και αυτά που λες τα γνωρίζω.Ο λόγος που συμφώνησα όμως είναι οτι υποθέτω οτι εννοούσε αφού την κάνεις ως συνταγή,άρα την υδρολύεις,καλό είναι να καταναλώνεται αμέσως με νερό ή γάλα και όχι ως συνταγή γιατί θα χάσει τη δυναμή της.Αυτό όμως δεν μπορώ να το αποδείξω,είναι λεγόμενα φίλου βιοχημικού.
    ” Its not how hard you hit,but how hard you can get hit and keep moving forward."
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 16-10-13 16:28 #40
    Το avatar του χρήστη SotosTheBoss

    Εγγραφή
    02-08-2013
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.743
    Προεπιλογή
    Σορυ για το bump αλλά δεν μπορούσα να μην ποστάρω απίστευτη γεύση +10000

    Όσο για αυτό με την whey Π καταστρέφεται γιατί οι μπάρες πρωτεΐνης Π τρώμε τι έχουνε;

    Εκεί δεν καταστρέφεται;
    «Τ' αγαθά κόποις κτώνται...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 04-11-13 00:17 #41
    Question
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο atlas90 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μια συνταγη με πολυ γλυκια γευση σοκολατας με 25γρ πρωτεινη στη μεριδα χωρις υδατανθρακες και λιπαρα!

    ανα μεριδα: 1 σκουπ whey(σοκολατα)
    5γρ κακαο καθαρο
    λιγη κανελα

    τα ανακατευουμε ολα μαζι στο μουλτι για 3 λεπτα με απαχο γαλα(προσοχη χρειαζεται λιγο!!) για να γινει κρεμα και μετα τ βαζουμε στο ψηγειο οπου και συντηρειται!
    εγω το βαζω σε ορθογωνια φορμακια μια μια μεριδα η φτιαχνω πχ 10 μεριδες μαζεμενες και τις βαζω σε ενα ορθογωνιο μπολ..
    εχει πολυ γλυκια και σοκολατενια γευση και μπορουμε να το χρησιμοποιησουμε αφοβα στη γραμωση αφου εχει μολις 3γρ υδατανθρακα και 2 λιπους!!(και 2 γρ ινες) ]
    οσοι ειναι σε ογκο μπορουνε ν τ ανακατεψουν με μιση μπανανα η φυστικοβουτυρο η μελι!!!
    εγω συνηθως το τρωω σκετο για γλυκο!!!
    η βαζω χαχινι πανω του η φυστικοβουτυρο!!
    για πρωινο βαζω μια μεριδα στο γιαουρτι η το αλοιφω σαν μερεντα!!!!
    θα σας αρεσει πολυ ειμαι σιγουρος!!!
    ΕΠΕΙΔΙ ΕΙΜΑΙ ΠΡΩΤΑΡΗΣ ΤΟ ΣΚΟΥΜΠ ΤΙ ΕΙΝΑΙ? ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 04-11-13 00:28 #42

    Εγγραφή
    05-12-2012
    Περ.
    Winter is coming
    Μηνύματα
    1.969
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Γιαννης77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΕΠΕΙΔΙ ΕΙΜΑΙ ΠΡΩΤΑΡΗΣ ΤΟ ΣΚΟΥΜΠ ΤΙ ΕΙΝΑΙ? ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ
    1 σκουπ πρωτεινης:
    Συνημμένο Αρχείο 74114
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 27-11-13 19:54 #43
    Προεπιλογή hgjgu
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ανδρεας Εμφάνιση μηνυμάτων
    1 σκουπ πρωτεινης:
    Συνημμένο Αρχείο 74114
    kai ti kanei afto?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 28-11-13 23:08 #44
    Προεπιλογή
    στην παραπανω συνταγή προσθέστε και μια κουταλιά ταχίνι ή φυστικοβούτυρο...!!!
    Eat right
    Train hard
    And sleep 10 hours...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 28-11-13 23:22 #45
    Το avatar του χρήστη giannaras13

    Εγγραφή
    07-12-2012
    Περ.
    Λαρισα
    Μηνύματα
    216
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Γιαννης77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    kai ti kanei afto?
    ειναι ενας δοσομετρητης (τις περισσοτερες φορες 30-35 γρ) που χρησιμοποιεις για να παιρνεις την πρωτεινη σου
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123