Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 27 από 27
  1. 01-04-11 09:15 #16
    Προεπιλογή
    μιας και ολοι ασχολειστε με γυμναστικη,βαρη πειτε μου την γνωμη σας για παρομοιες διαφημισεις καποιων marketing που διαφημιζουν κατι συσκευες παθητικες γυμναστικης και τα διαφημιζουν μποντυμπιλτεραδες που οπως τους κοβω ασχολουνται πανω απο 10 χρονια με μποντυμπιλντιγκ.και ισχυριζονται οτι αυτο το πετυχαν με 5 λεπτα παθητικη γυμναστικη την μερα ( ή με καποιες αλλες συσκευες )
    ειναι ή δεν ειναι απατη αυτο ?
    γιατι να εμπιστευτω οτι σε αυτο το προιον τους ( οζον ) δεν συνεχιζουν να με κοροιδευουν ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 01-04-11 12:10 #17
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Δεν ξέρω ποιοι έχετε πειστεί από τον Φικιώρη, αλλα από τι στιγμή που λέει για όλα φάρμακο είναι το Όζον θα έπρεπε να παραξενεύεστε. Τι στιγμή κιόλας που σας δουλεύει και δεν είναι Όζον, e, εκεί έλεος! Τι στιγμή που κάποια πράγματα που λέει στον ''Βωμό του χρήματος'' και σε κάποιους μπορεί να βγούν μοιραία, ο άνθρωπος είναι δολοφόνος!

    Επιστημονικά αυτά που λέει δεν μπορούν να στηριχτούν! Απλά εκμεταλλεύονται τον κόσμο που δεν ξέρει (αν είναι δυνατόν δηλαδή, ποσα να ξέρεις "καποιονς" που κάνει άλλο επάγγελμα δηλαδή?). Ρωτήστε τον γιατρό σας, τι πιστεύει για αυτά και αν τα δεχτεί σφυριχτέ μου!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Michaelangelo : 01-04-11 στις 12:12
    Insta: @savvoulidis.sportstherspy
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 01-04-11 12:11 #18
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eras Εμφάνιση μηνυμάτων
    μιας και ολοι ασχολειστε με γυμναστικη,βαρη πειτε μου την γνωμη σας για παρομοιες διαφημισεις καποιων marketing που διαφημιζουν κατι συσκευες παθητικες γυμναστικης και τα διαφημιζουν μποντυμπιλτεραδες που οπως τους κοβω ασχολουνται πανω απο 10 χρονια με μποντυμπιλντιγκ.και ισχυριζονται οτι αυτο το πετυχαν με 5 λεπτα παθητικη γυμναστικη την μερα ( ή με καποιες αλλες συσκευες )
    ειναι ή δεν ειναι απατη αυτο ?
    γιατι να εμπιστευτω οτι σε αυτο το προιον τους ( οζον ) δεν συνεχιζουν να με κοροιδευουν ?
    Έχεις μπει νόημα ότι στον ''Βωμό του χρήματος'' δεν υπολογίζεται και δεν σέβονται κανέναν!
    Insta: @savvoulidis.sportstherspy
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 01-04-11 14:45 #19
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Michaelangelo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρωτήστε τον γιατρό σας, τι πιστεύει για αυτά και αν τα δεχτεί σφυριχτέ μου!
    Aν το πεις αυτο στο φικιωρη θα σου πει οτι οι αλλοι γιατροι δεν το λενε για να γινεται καταναλωση στα φαρμακα. Και αυτοι παιρνουν ποσοστα απο φαρμακευτικες εταιρειες για να δινουν συνταγες με τα δικα τους φαρμακα. Εξαλλου ακομα και κατι ασημαντο να εχεις ο γιατρος κατι θα σου δωσει για φαρμακο που μπορει να μη σου κανει ζημια μεν αλλα δεν το χρειαζεσαι κιολας.
    Ολα στο βωμο του χρηματος γινονται γι αυτο δε ξερεις ποιον να πιστεψεις

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 01-04-11 15:37 #20
    Το avatar του χρήστη hiko

    Εγγραφή
    13-08-2010
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    138
    Προεπιλογή
    Για σου ρε τασο!!

    Τωρα πια αν ο Ελληνας παει στο γιατρο και ο γιατρος δεν του γραψει μια λιστα σαν αυτη του Supermarket ..με φαρμακα θα πει ο ασθενης ..μα καλα τι γιατρος ειναι αυτος?!. Ελεος παιδια!

    Τις προαλλες μου ειπε για αυτη την εκπομπη και το θεμα της (οζωνοθεραπια) η μανα μ.
    Μαντεψτε τις αντιδρασεις μου.....αλλα μετα που την αφισα να σινεχισει.. μου ειπε οτι ο αυτος ο Φικιοτης λεει καθαρα στον αερα οτι ΔΕΝ ειναι για Ολες τις περιπτωσεις, Σε αλλες μπορη να ειναι αποτελεσματικο 100% σε αλλες απλος μπορει να βοιηθισει, σε αλλες ομως δεν κανει κ καθολου! και βεβεος βεβεος δεν βαζει οσοι ποσοτιτα νανε απο αυτο το οζων στο νερο.. πρεπι σιγκικριμενες ποσοτιτες για τη καθε περιπτοση.
    Επιτα λεει οτι παιζουν ρολο και οι φαρμακοβιομιχανιες και μαλιστα εχουν μεγαλα σιμφεροντα.. γιαυτο η οζωνοθεραπια μενει πισω! Αυτο που λεει ο Φικιοτης ειναι οτι δεν χριαζετε για ψιλουπιδιμα να περνουμε φαρμακα.

    Και τελος Εγω σαν Χαικο δεν ξερω αμα θα εσκαγα 150 ευρα για να το αγωρασω Αλλα ουτε θα το κατακρινω ως διλιτιριο κλπ.

    αα και επισεις δεχεται τηλ. αν θελετε παρτε τον ολοι οι "επιστιμονικα" διαβασμενοι, να τα λυσετε.. φιλικα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη hiko : 01-04-11 στις 15:43
    Οταν τελειωνει η προπονα, περιμενω να ερθει η επομενη μερα..για να ξαναπαω για προπονα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 02-04-11 04:04 #21
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eras Εμφάνιση μηνυμάτων
    μιας και ολοι ασχολειστε με γυμναστικη,βαρη πειτε μου την γνωμη σας για παρομοιες διαφημισεις καποιων marketing που διαφημιζουν κατι συσκευες παθητικες γυμναστικης και τα διαφημιζουν μποντυμπιλτεραδες που οπως τους κοβω ασχολουνται πανω απο 10 χρονια με μποντυμπιλντιγκ.και ισχυριζονται οτι αυτο το πετυχαν με 5 λεπτα παθητικη γυμναστικη την μερα ( ή με καποιες αλλες συσκευες )
    ειναι ή δεν ειναι απατη αυτο ?
    γιατι να εμπιστευτω οτι σε αυτο το προιον τους ( οζον ) δεν συνεχιζουν να με κοροιδευουν ?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Michaelangelo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω ποιοι έχετε πειστεί από τον Φικιώρη, αλλα από τι στιγμή που λέει για όλα φάρμακο είναι το Όζον θα έπρεπε να παραξενεύεστε. Τι στιγμή κιόλας που σας δουλεύει και δεν είναι Όζον, e, εκεί έλεος! Τι στιγμή που κάποια πράγματα που λέει στον ''Βωμό του χρήματος'' και σε κάποιους μπορεί να βγούν μοιραία, ο άνθρωπος είναι δολοφόνος!

    Επιστημονικά αυτά που λέει δεν μπορούν να στηριχτούν! Απλά εκμεταλλεύονται τον κόσμο που δεν ξέρει (αν είναι δυνατόν δηλαδή, ποσα να ξέρεις "καποιονς" που κάνει άλλο επάγγελμα δηλαδή?). Ρωτήστε τον γιατρό σας, τι πιστεύει για αυτά και αν τα δεχτεί σφυριχτέ μου!
    Παιδιά βγαίνεται εκτός θέματος! Εντελώς όμως...το θέμα είναι η Οζονοθεραπεία!

    Τι σχέση έχουν τα τελεμαρκετινγκ και αν κάποια απο τα μηχανήματα που πωλούνται είναι απάτη, αν έχουν όζον ή αν ο Φικιώρης λέει μπούρδες? Έγραψα εγώ στο αρχικό ποστ τίποτα σχετικό με το Φικιώρη και αν αυτά που λέει ισχύουν? Μιλάμε σε επιστημονικό επίπεδο ή ο καθένας λέει τον καημό του? Έλεος!

    Προσωπικά έχω δει εκπομπες του Φικιώρη απο περιέργεια αλλά και για να σπάσω πλάκα. Και σας λέω πως ότι λέει δεν είναι μπούρδες απ όσο μπορώ να κρίνω. Λέει και πράγματα που είναι αλήθεια. Ούτε λέει σε όλους να πίνουν Όζον! Εγώ γιατρός δεν είμαι αλλά κάποιες γνώσεις τις έχω, όπως και δική μου κρίση. Αλλά προσωπικά δε με νοιάζει κιόλας καθόλου τι κάνει ο Φικιώρης ή τι διαφημίζουν στα τελεμάρκετινγκ! Εδώ μιλάμε για την Οζονοθεραπεία...αν έχει επιστημονική βάση και γιατί. Όχι αν δουλευει το μηχάνημα που διαφημίζει ο καθένας ή αν είναι απομίμηση...
    Κάνετε λες και ο Φικιώρης την ανακάλυψε! Μιλάμε για θεωρία 100 χρόνων!
    Όσο για να το πω σε κάποιο γιατρό να δω τι θα μου πει, κρεατίνη αν του πω ότι παίρνω πάλι τρελός θα μου πει ότι είμαι, οπότε δεν αποτελεί επιχείρημα!

    Ελπίζω να μη συνεχιστούν τα ποστ που δε σχετίζονται με το θέμα όπως το έχω θέσει...

    Φιλικά πάντα.
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-04-11 12:09 #22
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ramrod Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά βγαίνεται εκτός θέματος! Εντελώς όμως...το θέμα είναι η Οζονοθεραπεία!

    Τι σχέση έχουν τα τελεμαρκετινγκ και αν κάποια απο τα μηχανήματα που πωλούνται είναι απάτη, αν έχουν όζον ή αν ο Φικιώρης λέει μπούρδες? Έγραψα εγώ στο αρχικό ποστ τίποτα σχετικό με το Φικιώρη και αν αυτά που λέει ισχύουν? Μιλάμε σε επιστημονικό επίπεδο ή ο καθένας λέει τον καημό του? Έλεος!

    Προσωπικά έχω δει εκπομπες του Φικιώρη απο περιέργεια αλλά και για να σπάσω πλάκα. Και σας λέω πως ότι λέει δεν είναι μπούρδες απ όσο μπορώ να κρίνω. Λέει και πράγματα που είναι αλήθεια. Ούτε λέει σε όλους να πίνουν Όζον! Εγώ γιατρός δεν είμαι αλλά κάποιες γνώσεις τις έχω, όπως και δική μου κρίση. Αλλά προσωπικά δε με νοιάζει κιόλας καθόλου τι κάνει ο Φικιώρης ή τι διαφημίζουν στα τελεμάρκετινγκ! Εδώ μιλάμε για την Οζονοθεραπεία...αν έχει επιστημονική βάση και γιατί. Όχι αν δουλευει το μηχάνημα που διαφημίζει ο καθένας ή αν είναι απομίμηση...
    Κάνετε λες και ο Φικιώρης την ανακάλυψε! Μιλάμε για θεωρία 100 χρόνων!
    Όσο για να το πω σε κάποιο γιατρό να δω τι θα μου πει, κρεατίνη αν του πω ότι παίρνω πάλι τρελός θα μου πει ότι είμαι, οπότε δεν αποτελεί επιχείρημα!

    Ελπίζω να μη συνεχιστούν τα ποστ που δε σχετίζονται με το θέμα όπως το έχω θέσει...

    Φιλικά πάντα.
    Εγώ σου λέω, αυτά που λέει ο Φικιώρης δεν στέκουν επιστημονικά και για αυτά που μιλάει δεν είναι για Όζον αλλα για μόρια όζοντος που γίνονται από συνδυασμό Οξυγόνου και Νερού! Δεν μιλάω για του Telemarketing αλλα του Φικιώρη! Η Ozono8erapeia μπορεί να αποβεί μοιραία σε κάποιον αν όντως τι χρησιμοποιήσει όπως λέει ο Φικιώρης!

    Σου λέω, το πιο σωστό, είναι να πάρει κάποιος γνώμη από τον γιατρό του και όχι από έναν... κομπογιαννίτη! Και ας πει οποιοσδήποτε σχετικός με το θέμα ότι ο Φικιώρης είναι δεν λέει κοτσάνες!
    Insta: @savvoulidis.sportstherspy
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 05-04-11 20:44 #23
    Το avatar του χρήστη steg

    Εγγραφή
    22-08-2010
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    515
    Προεπιλογή
    Δηλαδή Μικελάντζελο τα μηχανήματα του Φικιώρη δε βγάζουν όζον αλλά οξυγόνο που γίνεται όζον στο νερό;
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 05-04-11 21:55 #24
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο steg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή Μικελάντζελο τα μηχανήματα του Φικιώρη δε βγάζουν όζον αλλά οξυγόνο που γίνεται όζον στο νερό;
    οζον παντως δεν βγαζουν σιγουρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 06-04-11 11:27 #25
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο steg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή Μικελάντζελο τα μηχανήματα του Φικιώρη δε βγάζουν όζον αλλά οξυγόνο που γίνεται όζον στο νερό;
    Μόρια όζοντος!
    (Όσοι ξέρουν Χημεία καταλαβαίνουν πως)

    θα μπορούσα να γράψω ολόκληρη έκθεση περί του θέματος, αλλα εκτος ότι δεν έχω χρόνο δύσκολα κάποιος που θα καταλάβει που δεν ανήκει στο χώρο. Έγραψα όσο πιο περιληπτικά και απλά μπορούσα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Michaelangelo : 06-04-11 στις 11:31
    Insta: @savvoulidis.sportstherspy
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 17-10-11 22:09 #26
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Πρόστιμα 260.000 ευρώ σε 2 εμπόρους συσκευών Όζοντος για παραπλανητικούς ισχυρισμούς...

    Πρόστιμα 260.000 ευρώ επέβαλλε η Γενική Γραμματεία Καταναλωτή σε δύο εταιρίες για παραπλανητικούς ισχυρισμούς κατά τη διαφήμιση και πώληση στο καταναλωτικό κοινό συσκευών παραγωγής οζονοποιημένου νερού. Αναλυτικότερα, όπως... επισημαίνεται σε σχετική ανακοίνωση, με αποφάσεις που εξέδωσε ο Γενικός Γραμματέας Καταναλωτή Δημήτρης Σπυράκος, μετά από έρευνα και εισήγηση των αρμοδίων υπηρεσιών της Γενικής Γραμματείας Καταναλωτή, επιβλήθηκαν - κατ' εφαρμογή του άρθρου 13α του ν. 2251/1994 για την προστασία των καταναλωτών - χρηματικά πρόστιμα ύψους α) 180.000 ευρώ στην εταιρεία «Ε.Α. ΚΑΤΣΙΟΥΡΑ & ΣΙΑ – CELL O.E.», με το διακριτικό τίτλο “INTERCELL HEALTH O.E”, και β) 80.000 ευρώ στην εταιρεία «K. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ & ΣΙΑ Ε.Ε.», που χρησιμοποιεί το διακριτικό τίτλο “ΔΙΕΘΝΗΣ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΥΓΕΙΑΣ CAMELOT”, για αθέμιτες πρακτικές κατά την προώθηση συσκευών παραγωγής όζοντος. Οι παραπάνω επιχειρήσεις χρησιμοποιούσαν (η πρώτη για τις συσκευές «FIKIORIS OZON SYSTEM», η δεύτερη για τις συσκευές «IMPERIAL TECH OZONISER O3», «COLUMBIA OZONIZER Ο3» κ.ά), παραπλανητικούς ισχυρισμούς, διαφημίζοντας μέσω ΜΜΕ, διαδικτύου ή εντύπων ότι το οζονοποιημένο νερό που παράγεται μέσω των πωλούμενων συσκευών έχει αναγνωρισμένες θεραπευτικές ιδιότητες για ένα ευρύτατο μάλιστα φάσμα ασθενειών..

    Από
    adena-gr.blogspot
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 18-10-11 00:58 #27
    Το avatar του χρήστη Galthazar

    Εγγραφή
    15-10-2010
    Περ.
    kozani
    Μηνύματα
    2.025
    Προεπιλογή
    καλα τους κανανε τα ακουγε ο καθε γερος τα εσκαγε χοντρα για αερα κοπανιστο!!

    Εβγαινε ο φικιωρης και γιαΚΑΘΕ προβλημα ελεγε Χ ποτηρια νερο με οζον Υ ποτηρια με λαδι () και κλισμα ()...κυριολεκτικα ο,τι ναναι!!!

    Οπως ειναι λογικο οι ηλικιωμενοι αμμορφωτοι οι περισσοτεροι και μη γνωριζοντας τα εκαναν....
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12