Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 51
  1. 03-11-11 21:14 #31
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    όπως σε όλους τους τομείς όταν κάνεις μια δουλεια σαν ελεύθερος επαγγελματίας , τίποτε δεν σου εγγυάτε επιτυχία η σίγουρα κέρδη , έτσι και ενας επαγγελματίας ββερ (δεν μιλάμε για ερασιτέχνη γιατι είναι άκυρο και άστοχο να ασχολείτε κάποιος ερασιτεχνικα με το ββ και να το κάνει για βιοποριστικούς λόγους ) αν δεν έχει μυαλό να εξαργυρώσει τον τίτλο του δεν μπορεί να ανταπεξέλθει και μιλάμε για αμερική γιατι εδώ είναι πιο δύσκολα τα πράγματα.

    τωρα αν οι αθλητες κλαίγονται και γκρινιάζουν ότι δεν έχουν οικονομικές απολαβές , έχω να πώ η δεν ξέρουν τι τούς γίνετε , η λάθος πληροφορίες τούς έδωσαν , ή έφαγαν παραμύθι και απογοητεύτηκαν , εγω σχεδόν 30 χρόνια ασχολούμε με το ββ και ποτε δεν κλαφτηκα για κατι , όχι γιατι όλα είναι τέλεια , αλλα γιατι ήξερα που πατάω και τι να περιμένω.

    τωρα αν κάποιος μπορεί λόγω του ββ και των τίτλων να του τύχουν περιπτώσεις που να βγάλει χρήμα καλώς να έρθει , αλλα να ασχοληθεί κάποιος και να ξοδεύει ενω δεν βαστάει η τσέπη του , κανείς δεν του φταίει , εκτός αν κάποιος τον είχε στο φάγωμα και του έταξε λαγούς με πετραχείλια .

    είναι ακόμη ενα στοιχείο που λέμε ότι όσο ωραίο σώμα και τέλειο να έχει κάποιος εκείνο που μετράει είναι το μυαλό και το πώς μπορεί κανείς να το εκμεταλευτεί με την καλή ένοια , γιατι πολλοι νομίζουν αν κατεβούν σε αγώνες και κερδίσουν θα γίνουν μοντέλα και ηθοποιοί και ας είναι ξύλα πέτρες κατα τα άλλα

    βεβαίως υπάρχουν παραδείγματα πολλα αθλητών που μπορεί να μην κέρδισαν ολύμπια η μεγάλους τίτλους αλλα παρ όλα αυτα , αυτο το άθλημα τους έφτιαξε την ζωή τους , κάνοντας ενα πολύ καλό όνομα στο χώρο , έχοντας το δικό τους γυμναστήριο και διακρίθηκαν σαν επιχειρηματίες ,στην αμερική έκαναν δικές τους εταιρίες που δραστηριοποιούνται στον χώρο με μεγάλα οφέλη και κέρδη , αλλα κι αυτο δεν έχει να κάνει με το πόσο καλοί αθλητες ήταν αλλα πόσο μυαλό και επιχειρηματικο πνεύμα είχαν ώστε να διαπρέψουν επαγγελματικα .

    γι αυτο αν είναι να κάνουμε κάτι ειδικα ββ που είναι ενα άθλημα που θέλει και λίγο έως πολύ τρέλα και ψυχολογία και να είμαστε μες την γκρίνια και την μιζέρια , δεν αξίζει τον κόπο γιατι έτσι δεν προάγει σωματική και ψυχική υγεία .

    εδω υπάρχουν καλλοί ποδοσφαιριστες ταλέντα που ενω το ποδόσφαιρο έχει χρήμα , αυτοι είναι στην πείνα και σε μικρές ομάδες όχι γιατι δεν είχαν ταλέντο αλλα γιατι δεν το αξιοπόιησαν , η δεν είχαν δίπλα τους τα κατάλληλα άτομα .

    μου θυμίζει μια περίπτωση δεν είναι ανέκδοτο μια που πήγε σε ένα ζαχαροπλαστείο ευτραφής και λέει τον ζαχαροπλάστη που ήταν μεγάλος σε ηλικία και είχε και πολύ χιούμορ αλλα και γενικα νευρικός τύπος , θελω ενα γλυκό ελαφρύ να μην παχαίνει , βγάζει ενα λέει αυτη όχι κατι πιο ελαφρυ δεν έχει ? βγάζει άλλο αυτη συνεχίζει κατι πιο ελαφρύ , στο τέλος τα παίρνει ο μπαρμπα χρήστος και τι λέει "μωρή πο*στρα στο δικό το μαγαζί ήρθες να κάνεις τα δίαιτα "?

    αυτο το λέω ότι κάποιος πρέπει να ξέρει να ενημερώνετε για την κατάσταση και τις προσδοκίες που μπορεί να περιμένει απο ενα άθλημα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-11-11 11:42 #32
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dreiko Εμφάνιση μηνυμάτων
    λιγο καθυστερημενα αλλα ας πω τη γνωμη μου πανω σε αυτο.....
    Για να υπαρχουν συμμετοχες πρεπει να αποκτησει ευρεια αποδοχη το αθλημα...για να την αποκτησει πρεπει οι αγωνιζομενοι να ειναι πανω απ'ολα αθλητες!!!Με ολη την εννοια της λεξης,οχι μονο στη σκηνη αλλα και στη ζωη τους και στο πως κινουνται και εκφραζονται δημοσιως.Το ιδιο ισχυει και για τους υπολοιπους(παραγοντες,διοργανωτες,προπονητες),πρεπει να υπαρχει ηθος και αξιοπρεπεια...δυστυχως ομως ειναι μειοψηφια οι σωστοι ανθρωποι...και ετσι ο πιτσιρικας που παει να μπει στο χωρο ξενερωνει απο τις καταστασεις και τα ατομα και ως αποτελεσμα αποστασιοποιειται....
    Δε μπαινω στη διαδικασια να πω γιατους χορηγους και τους οικονομικους πορους γιατι ειναι ολα τετριμμενα...το ξερουμε δυστυχως οτι χωρις λεφτα δεν γινεται τιποτα...παρ'ολα αυτα θελω να πιστευω οτι αμα βγουν προς τα εξω απο τους ανθρωπους του χωρου αυτα τα χαρακτηριστικα που προανεφερα θα βρεθουν και χορηγοι...
    Ισως να ειμαι ρομαντικος..αλλα το bbing ειναι ρομαντικο εκ φυσεως....
    γιατι φιλε μου το λες αυτο?δηλαδη στο ποδοσφαιρο και στο μπασκετ που ειναι αθληματα ευρειας αποδοχης ειναι ολα καλοπαιδα και φερονται κοσμια?εγω δεν το πιστευω αυτο.κακα τα ψεματα το μποντυμπιλντινγκ ειναι ταυτισμενο με ποζεραδες,επιδηξιομανεις και μπρατσωμενους φουσκωτους μπραβους σε νυχτερινους τσαμπουκαδες.ετσι ειναι και αυτο δεν θα αλλαξει ακομα και αν οι αθλητες του μποντυμπιλντινγκ που κατεβαιναν σε αγωνες ηταν τα καλυτερα παιδια που ειναι σε πολλες περιπτωσεις.εγω πιστευω οτι τα παντα ειναι θε μα προσφορας και ζητησης.ο κοσμος δεν ζηταει μποντιμπιλντινγκ και δεν γουσταρει μποντυμπιλντινγκ.ειναι σπορ για λιγους.αν ποτε ο κοσμος εκδηλωσει μαζικο ενδιαφερον για το μποντυμπιλντινγκ και ζηταει να το παρακολουθει και στην τηλεοραση και αν ποτε γινει και ολυμπιακο αθλημα τοτε ισως.λογω του οτι θα ειναι ευρειας αποδοχης θα αυξηθουν και τα κασε των αθλητων.επισης δεν υπαρχει ρομαντικο αθλημα ρομαντικοι ειναι οι ανθρωποι που απαρτιζουν το αθλημα και οι σημερινοι ανθρωποι που απαρτιζουν το μποντυμπιλντινγκ ειναι πιο κυνικοι απο ποτε
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-11-11 14:24 #33
    Το avatar του χρήστη LION

    Εγγραφή
    27-05-2010
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    491
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι φιλε μου το λες αυτο?δηλαδη στο ποδοσφαιρο και στο μπασκετ που ειναι αθληματα ευρειας αποδοχης ειναι ολα καλοπαιδα και φερονται κοσμια?εγω δεν το πιστευω αυτο.κακα τα ψεματα το μποντυμπιλντινγκ ειναι ταυτισμενο με ποζεραδες,επιδηξιομανεις και μπρατσωμενους φουσκωτους μπραβους σε νυχτερινους τσαμπουκαδες.ετσι ειναι και αυτο δεν θα αλλαξει ακομα και αν οι αθλητες του μποντυμπιλντινγκ που κατεβαιναν σε αγωνες ηταν τα καλυτερα παιδια που ειναι σε πολλες περιπτωσεις.εγω πιστευω οτι τα παντα ειναι θε μα προσφορας και ζητησης.ο κοσμος δεν ζηταει μποντιμπιλντινγκ και δεν γουσταρει μποντυμπιλντινγκ.ειναι σπορ για λιγους.αν ποτε ο κοσμος εκδηλωσει μαζικο ενδιαφερον για το μποντυμπιλντινγκ και ζηταει να το παρακολουθει και στην τηλεοραση και αν ποτε γινει και ολυμπιακο αθλημα τοτε ισως.λογω του οτι θα ειναι ευρειας αποδοχης θα αυξηθουν και τα κασε των αθλητων.επισης δεν υπαρχει ρομαντικο αθλημα ρομαντικοι ειναι οι ανθρωποι που απαρτιζουν το αθλημα και οι σημερινοι ανθρωποι που απαρτιζουν το μποντυμπιλντινγκ ειναι πιο κυνικοι απο ποτε


    Aυτός είναι και ο λόγος που πρέπει να συγκρουστεί με αυτήν την "ταύτιση" και να υπερισχύσει η αθλητική υπόσταση,που αφορά θέματα διαδικασιών.
    Οταν "αποκλείεται" αυτό το ενδεχόμενο από την αρχή,ειδικά από ανθρώπους που έχουν ως τρόπο ζωής την συγκεκριμένη άθληση,τότε τι να περιμένεις από τους "πολέμιους"του αθλήματος που είναι έξω από το χώρο και "ψάχνουν" την ευκαιρία να κατηγορήσουν κάθε αθλητική προσπάθεια!(Αναφέρομαι σε όλους όσους το ταυτίζουν, με αυτά που γράψατε παραπάνω).

    Πρώτα πρέπει να υπάρχει "σύμπνοια" μεταξύ μας και να δούμε τι είναι το καλύτερο.
    Στο ποιο είναι το καλύτερο,σίγουρα υπάρχουν διαφωνίες και πάλι!

    Το οικονομικό είναι μία σημαντική παράμετρος ως προς τους αθλητές,αλλά δεν είναι η μοναδική!Μακάρι να μην ήταν σημαντική!!!
    Αν κοιτάξουμε και σε άλλα αθλήματα,υπάρχουν αθλητές που ξοδεύουν εξίσου πολλά χρήματα,για την αθλητική τους σταδιοδρομία.
    Πως μπορούν και τα βρίσκουν ή τα έχουν και τα ξοδεύουν,δεν το γνωρίζω για τον καθένα ξεχωριστά!

    Οι κατηγορίες είναι εύκολες,οι αποδείξεις είναι δύσκολες!!!

    Θέλω να παραμένω "ρομαντικός" για να μη γκρεμίσω,τουλάχιστον στο μυαλό μου,αυτά που πιστεύω!
    Χρήστος Γκολιάς
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-11-11 15:07 #34
    The Descendant
    Το avatar του χρήστη Dreiko

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Monsterville
    Μηνύματα
    8.212
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο LION Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aυτός είναι και ο λόγος που πρέπει να συγκρουστεί με αυτήν την "ταύτιση" και να υπερισχύσει η αθλητική υπόσταση,που αφορά θέματα διαδικασιών.


    Θέλω να παραμένω "ρομαντικός" για να μη γκρεμίσω,τουλάχιστον στο μυαλό μου,αυτά που πιστεύω!


    Ωραιος Χρηστο...
    τιποτα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-11-11 17:16 #35
    Προεπιλογή
    πολυ σωστα τα εγραψε ο κυριος τριανταφυλου.συμφωνω σε παρα πολλα απο τα λεγομενα του.κανενας δεν ειπε οτι οσοι κατεβαινουν σε εναν αγωνα θα βγαζουν λεφτα απο αυτο.εδω και 30 χρονια δεν εχει γινει τιποτα προς αυτην την κατευθυνση.αν πρεπει να γινει?πρεπει εγω αυτο πιστευω.δεν ειναι θεμα γκρινιας η θεμα κλαψας.οι ανθρωποι που απαρτιζουναι τα διαφορα σωματεια πρεπει να αγωνιζονται για να πετυχαινουν πραγματα προς οφελος αυτον που εκπροσωπουναι.στην δικια μας την περιπτωση τους αθλητες ββ.αν δεν μπορουνε να τρεξουν και να κερδισουν πραγματα για τους αθλητες που υποτιθετε εκπροσωπουν τοτε απλα δεν θα πρεπει να υπαρχουν.δεν μπορω να καταλαβω γιατι να υπαρχει μια ομοσπονδια που μελημα της δεν ειναι το οφελος του αθλητη της.για να διοργανωνονται αγωνες μονο?δεν νομιζω να αρκει.συμφωνω οτι πριν 30 χρονια ισως να μην ηταν πολυ διαδεδομενο το ββ και να μην εβγαζαν καποιοι τοσα λεφτα απο αυτο το κοματι.κοιταξτε σημερα ποσα μαγαζια με συμπληρωματα υπαρχουν?ποσες εταιριες?σχεδον σε καθε πολη οποτε υπαρχει κοινο.ετσι λοιπον θα ηταν πρεπον να κανουν επαφες οι διαφοροι προεδροι τον ομοσπονδιων με τους επιχειρηματιες και να μπορεσουν να απαιτησουν να στηριξουναι τους αθλητες τους.εξαλου σε αυτους απευθυνονται τα μαγαζια τους.γιατι εσεις που εχετε κανει και αγωνες στην καβαλα βρηκατε χορηγους τοπικους που δεν ειχανε κανενα οφελος να προβληθουν σε αυτον τον αγωνα,και ομως εβαλαν λεφτα απο την τσεπη τους,η τωρα στον αγωνα που εγινε στην αλεξανδρεια,στης σερρες,στην κρητη οι χορηγει δεν ειναι μονο απο εταιριες του χορου.μπηκαν χορηγει καφετεριες,εστιατορια ξενοδοχεια.αυτοι οι ανθρωποι βαλανε λεφτα γιατι το κανανε αναροτηθηκατε?γιατι αυτοι που τους το ζητησανηταν προσωπα με κυρος,με αξιοπρεπεια στις περιοχες τους και μπραβο τους.οταν λοιπον καποιοι ανθρωποι εχουν της γνωριμιες,και της προσωπικες σχεσεις να μπορουν να περνουν λεφτα απο ανθρωπους μακρια απο τον χωρο τοτε μου ειναι αδιανοητο να μην μπορουν οι προεδροι να περνουν λεφτα απο τους ανθρωπους που οικονομανε απο το ββ..<εταιριες συμπλ>.το οτι μπορει να γινει ειναι σιγουρο το οτι δεν γινετε αυτο ειναι ενα αλλο μεγαλο θεμα.οι περισοτεροι απο τους αθλητες πιστευω οτι συμφωνουνε με αυτα που γραφω.καποιοι απο αυτους ειχαν εναντιωθει κατα καιρους με πολους και τα ειπαν τα γραμματα οπως εχουν.ομως μετα σταματησαν. δεν μιλανε για να μην τους αντιμετωποισουν αδικα στους επομενους αγωνες.εμενα προσωπικα δεν μου λεει τιποτα το να βγεις πρωτος στην ελλαδα ακομα και στο παγκοσμιο.τιποτα απολυτος.καποιοι χαιρονται οταν υπαρχουν τοσο δυψασμενι ανθρωποι οχι γιατι θα εκληρωσουν τους στοχους τους απλα γιατι ειναι τα τελεια θυματα για να βγαλουν σε βαρους τους χρημα.μην ημαστε σαν τους ανθρωπους που ολοι την ωρα βριζουν το δημοσιο αλλα κανουν τα παντα για να μπουνε μεσα.πρεπει οτι δεν μας αρεσει να το αλαζουμε στην ζωη μας.και οχι επειδη πρωταγωνιστουμε να σωπαινουμε.η αληθεια ειναι μια, καλος η κακος.και πρεπει να την αντιμετοπιζουμαι με θαρος αν θελουμε να αλαξει κατι.αν λοιπον δεν προκειται να αλαξει κατι τοτε να λεμε στα νεα παιδια ολοι την αληθεια του χωρου.να μην τους παροτρινουμε να κατεβενουν σε αγωνες και να ξοδευονται.να τους αποτρεπουμε να κανουν χρησει αας.να τους προτρεπουμε να ασχολουνται με την γυμναστικη και το ββ με τον φυσικο τροπο και ας μην γινουν ποτε πρωταθλητες,και η τρελα που εχουν και εχουμε να μην γινετε βλακεια.η τρελα να χρησιμοποιητε στο να αναζηταμε να αλαξουμε οτι δεν μας αρεσει....
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-11-11 17:39 #36
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    teoprasari είσαι και εσύ ρομαντικός και αυτο δεν είναι κακό. Δυστυχώς αυτά που εσύ προτείνεις ή λες πως πρέπει να γίνουν, έχουν γίνει προ καιρού αλλά ο κόσμος δεν τα γνωρίζει. Και δυστυχώς δεν άλλαξε τίποτα.
    Ένας που κατεβαίνει σε αγώνες και θέλει να λέγεται αθλητής, θα πρέπει καταρχήν να έχει ήθος αθλητή και έπειτα να έχει επίγνωση ποια είναι τα όρια του ανάλογα με την τσέπη του. Για να κάνεις ββ υπάρχουν έξοδα και όσο ανεβαίνεις σκαλοπάτια, όσο επιχειρηματικό μυαλό και να έχεις, δεν ανταμείβεσαι οικονομικά γιαυτο.
    Επομένως πρώτα κοιτάς να είσαι καλά στην υγεία σου και έπειτα να ικανοποιήσεις τη θέληση σου να ''αγωνιστείς'' με ψηλότερους στόχους. Η κλαψομουρμούρα και η έκφραση απογοήτευσης από ομοσπονδίες και κατατάξεις σε αγώνες, δεν εκφράζουν αθλητικό ήθος.
    Ο Θεατής εαν έχει ρεαλιστική εικόνα γύρω από το άθλημα και αν θαυμάζει τους αθλητές για το αθλητικό ήθος τους παράλληλα με την σωματική τους απόδοση, ο ίδιος γίνεται μέσο προώθησης του αθλήματος και διαφήμιση του. Τότε θα βλέπει το ββ όπως όλα τα αθλήματα. Για τους ήδη υπάρχοντες φίλους-θεατές που αρέσκονται μόνο στο θέαμα, απλά θα επιζητούν ψηλότερο επίπεδο.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-11-11 18:21 #37
    Προεπιλογή
    φιλε νασερ.το οτι αυτα που λεμε τωρα εχουν ξανα υποθει και παλιοτερα αυτο ειναι πολυ καλο,το οτι δεν εγινε τιποτα αυτο ομως ειναι πολυ ασχημο.παλιοτερα για να εκφρασουν τις αποψεις τους οι αθλητες και φιλοι του ββ δεν μπορουσαν γιατι οι εκδοτες τον περιοδικων του χωρου ξερουμε ποιοι ειναι.αρα και να υπηρχαν φωνες τοτε που να τα ελεγαν τοτε απλα δεν ακουστηκαν.τωρα ομως με την δημιουργια αυτης της σελιδας για ολους τους λατρεις του ββ εχουμε την ευκαιρια να λεμε την γνωμη μας και εμεις για πραγματα που δεν μας αρεσουν.
    σε αρκετα ποστ εχω διαβασει για το ηθος τον αθλητων και για το ηθος των αθλητων.για το ηθος των παραγοντων δεν βλεπω να εχει υποθει τιποτα.γιατι αυτο?το προβλημα δηλαδη ειναι στο ηθος τον αθλητων?το ψαρι βρωμαει απο το κεφαλι.οσο για τις γκρινιες και τις κλαψες ενταξει και αυτο εχει γινει καραμελα.παντα θα υπαρχουν γκρινιες σε ενα αποτελεσμα γιατι τα αποτελεσματα δεν ειναι ξεκαθαρα.ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟ που εκει τα πραγματα θα ηταν ξεκαθαρα.αν μια σταση ενως αθλητη ειναι ασχημη σε αναν αγωνα τοτε ας υπαρχει τιμωρια.ας τους αποκλεισουν απο τους αγωνες αν αυτο ειναι το θεμα να τελειωνει.οσο υπαρχουν προεδροι και διαφοροι παραγοντες που το μονο που κοιτανε ειναι να κερζιζουν απο το αθλημα αλλο τοσο θα υπαρχουν και συμπεριφορες αναρμοστες απο τους αθλητες.οταν ενας αθλητης πεταξει ενα μεταλλιο ας αναρωτηθειτε γιατι το εκανε.δεν εχει σημασια τι θεση εχει παρει μονο.ειναι πολλα τα ασχημα απο εναν αγωνα που μπορει να σε ωθησουν σε μια τετοια αποφαση.οταν μπειτε μεσα στα αποδυτηρια και ακουσετε τι συζηταν οι αθλητες μεταξυ τους τοτε θα καταλαβετε.τι θεραπεια εκανε ο ενας τι πειρε ο αλλος,τι θα κανει για αποθεραπεια μετα τον αγωνα,τι θα βαλει στην επομενοι θεραπεια ο αλλος.αυτα εμενα με στεναχωρουν περισοτερο απο το τι θεση θα παρω σε εναν αγωνα.και βλεπω αθλητες να μπαινουν ολο και ποιο βαθεια στα αας για να πετυχουν τι?καποιοι τους φουσκονουν τα μιαλα και αυτο πρεπει να σταματησει.γιατι οπως ειπατε και εσεις προηγουμενος δεν εχει να κερδισει τιποτα απο αυτο το αθλημα.αν λοιπον ενας αθλητης θελει να ασχοληθει με το αθλημα εμεις θα πρεπει να τον απαγορευσουμε να κανει ενα τετοιο λαθος.και οταν ενας προεδρος ζηταει λεφτα για να δωσει επαγγελματικη καρτα σε εναν αθλητη να γινομαστε μια γροθια και να εναντιονομαστε σε ενα τετοιο γεγονος.εσεις οι μοντ που εχετε και την αρμοδιοτητα ακομα περισοτερο.γιατι αυτα που γραφω εγω μπορουν ευκολα να σβηστουν.
    οσο λοιπον υπαρχουν θυματα που πιστευουν ακομα οτι μπορουν να φτασουν ψηλα στο χωρο αλλο τοσο θα χαιρονται αυτοι που θα ρουφιξουν και θα οικονομισουν απο αυτο.και οσο υπαρχει τετιοα σταση απο τους αθλητες να βλεπουν και να μην μιλανε και να πηγαινουν με το ρευμα αλλο τοσο θα περνουν θαρος οι παραγοντες και δεν προκειτε να αλλαξουν ποτε.αν λοιπον δεν γινουμε πολοι σε αυτοι την προσπαθεια παντοτε θα προσπαθουν να απομονουσαν την φωνη που ειναι απεναντι τους..
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 05-11-11 19:15 #38
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    teoprasari συμφωνούμε στα περισσότερα και αν δεις τις σκέψεις σου, καταλήγεις πως είναι στο χέρι των αθλητών να αλλάξουν την κατάσταση. Φυσικά και δεν είναι όλοι οι παράγοντες στο άθλημα ηθικοί, αλλά είναι λάθος να υπονοούμε πως κάποιος πρόεδρος ζητάει λεφτά για να κάνει κάποιον επαγγελματία. Το έχω υποστηρίξει στο παρελθόν και το υποστηρίζω και τώρα πως αν κάποιος αθλητής ζητούσε κάρτα επαγγελματική και δεν την πήρε αν και του άξιζε, ήταν καθαρό από δικό του λάθος χειρισμό! Τι πιο απλό από το να ακολουθείς τους κανόνες και την τυπική διαδικασία για να πετύχεις το στόχο σου? Το θέμα χρημάτων δεν υφίσταται !!
    Πρώτα πρέπει να ξεχωρίσουμε, άλλο παράγοντας και άλλο πρόεδρος ή μέλος της διοίκησης μιας ομοσπονδίας. Οι διοικήσεις των διοργανωτών αγώνων στην Ελλάδα είναι αρκετά ελαστικοί με την διαχείριση τους και δεν θα έλεγα πως πράττουν λάθος. Ίσως φταίνε κάποιοι παράγοντες για την όλη κατάσταση αλλά δυστυχώς αυτούς δεν μπορούμε να τους περιθωριοποιήσουμε άμεσα.
    Εν τέλη θα καταλήξω όπως και εσύ... στο χέρι των αθλητών είναι, να είναι πιο υπολογίσιμος ο λόγος τους και οι επιλογές τους για να μπορούν να περνάνε τα μηνύματα τους. Μια αρχή είναι ο κόσμιος διάλογος και η αξιοπρεπής στάση στις διάφορες περιστάσεις του αθλήματος
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-04-13 14:53 #39
    Προεπιλογή WABBA ...
    Λιγο αργα το θυμηθηκα , αλλα θα ηθελα να κανω καποια παραπονα για τους αγωνες τις WABBA απο προσωπικη μου εμπειρια.

    τον νοεμβριο του 2012 στους αγωνες τις WABBA ειχα την τιμη να ειμαι ο βοηθος του δασκαλου μου
    (βαψιμο ,προετοιμασια,ποζαρισμα). φτανουμε λοιπον στο χωρο διεξαγωγης του αγωνα και στην εισοδο απαιτουν χωρις 2η κουβεντα να πληρωσω εισοδο 10ευρω και παρολο που εξηγησαμε πως εγω θα τον βοηθησω και θα τον βαψω δεν αλλαξαν "πολιτικη"
    το απογευμα της ιδιας μερας που οπωςολοι φνωριζετε ειναι η επισημη παρουσιαση απαιτησαν για 2η φορα να πληρωσω 15ευρω αυτη τη φορα...
    το αντιτιμο θελησε βεβαια να πληρωσει ο δασκαλος μου καθως τον βοηθουσα.Ειναι ντροπη λοιπον σε τετοιους δυσκολους καιρους και με τις τεραστιες δαπανες που εχει η προετοιμας ενος αθλητη να εχουν τετοια πολιτικη σε εναν αγωνα ο οποιος δεν προσφερει και πολλα...
    Εκφερω τη γνωμη μου , γιατι εχω παρευρεθει και σε αγωνες εξωτερικου οι οποιοι ειχαν δωρεαν βοηθο απο την ομοσπονδοια αλλα οσοι αθλητες ηθελαν μπορουσαν να εχουν το βοηθο τους δωρεαν φυσικα αλλα και ορισμενοι εγχωριοι αγωνες επετρεπαν εναν βοηθο.
    Ελπιζω αυτο να φτασει καπως σε μερικους υπευθυνους και να καταλαβουν πως με την πολιτικη "αμμεσο κερδος ας φαμε απ' οπου μπορουμε" διωχνουν τον κοσμο.

    Ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 07-05-13 13:22 #40
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexandros.r Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λιγο αργα το θυμηθηκα , αλλα θα ηθελα να κανω καποια παραπονα για τους αγωνες τις WABBA απο προσωπικη μου εμπειρια.

    τον νοεμβριο του 2012 στους αγωνες τις WABBA ειχα την τιμη να ειμαι ο βοηθος του δασκαλου μου
    (βαψιμο ,προετοιμασια,ποζαρισμα). φτανουμε λοιπον στο χωρο διεξαγωγης του αγωνα και στην εισοδο απαιτουν χωρις 2η κουβεντα να πληρωσω εισοδο 10ευρω και παρολο που εξηγησαμε πως εγω θα τον βοηθησω και θα τον βαψω δεν αλλαξαν "πολιτικη"
    το απογευμα της ιδιας μερας που οπωςολοι φνωριζετε ειναι η επισημη παρουσιαση απαιτησαν για 2η φορα να πληρωσω 15ευρω αυτη τη φορα...
    το αντιτιμο θελησε βεβαια να πληρωσει ο δασκαλος μου καθως τον βοηθουσα.Ειναι ντροπη λοιπον σε τετοιους δυσκολους καιρους και με τις τεραστιες δαπανες που εχει η προετοιμας ενος αθλητη να εχουν τετοια πολιτικη σε εναν αγωνα ο οποιος δεν προσφερει και πολλα...
    Εκφερω τη γνωμη μου , γιατι εχω παρευρεθει και σε αγωνες εξωτερικου οι οποιοι ειχαν δωρεαν βοηθο απο την ομοσπονδοια αλλα οσοι αθλητες ηθελαν μπορουσαν να εχουν το βοηθο τους δωρεαν φυσικα αλλα και ορισμενοι εγχωριοι αγωνες επετρεπαν εναν βοηθο.
    Ελπιζω αυτο να φτασει καπως σε μερικους υπευθυνους και να καταλαβουν πως με την πολιτικη "αμμεσο κερδος ας φαμε απ' οπου μπορουμε" διωχνουν τον κοσμο.

    Ευχαριστω
    φιλε καλησπερα καλα τα λες.το ιδιο εχω παθει κ εγω που ημουν βοηθος κ εκεινη την ημερα πληρωσα 25ευρω για να βαψω τον αθλητη μου,ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 07-05-13 13:59 #41
    Προεπιλογή
    Παιδια χωρις να διαφωνω εγω ειμαι υπερ στο να πληρωνουμε ολοι γιατι αυτο ειναι σημαντικο για τη διαβιωση της καθε ομοσπονδιας.Δυστυχως δε μιλαμε για ποδοσφαιρο οπου και η ομαδα του Πετροχωριου παιρνει μια καποια επιχορηγηση.Το θεμα ειναι αυτα τα χρηματα να βρουν το δρομο τους προς στηριξη των αθλητων καποια στιγμη γιατι το να δωσεις 25-30-50 ευρω να δεις εναν αγωνα δε λεει τιποτα,τοσα θες πλεον για μια ποικιλια στην παραλια...Το θεμα ειναι ο αθλητης που τελειωνει εναν αγωνα και στο τελος ζει με δανεικα και θελει ενα εξαμηνο μετα για να σταθει στα ποδια του..Το βλεπω σε μενα και σε αλλα παιδια χρονια εχουμε θησαυρισει καταστηματαρχες συμληρωματων,πατερεδες/εισαγωγης και στο τελος ουτε μια μπογια την κανουν ολοι αλλα αν βγεις καλος τρεχουν μετα να πουν πως βοηθησαν..
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 11-05-13 01:26 #42
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    σας καταλαβαίνω παιδια όμως να πω η αλήθεια βρίσκετε κάπου στη μεση
    δηλαδη κάποια άτομα που λένε αγαπάνε το άθλημα και αλλου κι αλλου το παίζουν μπρούκληδες όταν πανε να παρακολουθήσουν το άθλημα που λένε αγαπαν κοιταν πως να λουφάρουν ,(υπάρχουν κι αυτα ) και μαζι με τα ξερα καίγονται και τα χλωρα
    στην Ελλάδα ζούμε άσχετα με το τι κάνουν στο εξωτερικο και πρέπει να είναι στην πολιτικη των ομοσπονδιών τουλάχιστον ενας συνοδός να έχει ελεύθερο , με κάποια καρτα τελος πάντων προς αποφυγη παρεξηγήσεων , πράγματα που στην ΝΑΒΒΑ τα έχουμε και τα έχω κάνει σε διοργανωσεις , αλλα ομολογω έχουμε φάει και τα μούτρα μας , όχι δεν βγηκαμε αλλα είχαμε μπεί και μεσα , ενω κόσμο είχε πάρα πολυ , αφου στην χρυσουπολη είχαν περάσει περίπου 2000 κόσμος στο πανευρωπαικο αλλα και γω απο το φιλότιμο και επειδη με ξέρουν ήμουν δωρεάν παιδεία . οσο καθόμουν στην πόρτα και μιλούσα με κάποιον ήμουν καταστροφη , όλοι γνωστοι μου οπότε λεω περαστικα

    δεν λέμε και έτσι αλλα τουλάχιστον οι συνοδοι των αθλητων και κάποια άτομα που θα προσφερουν στην προβολή του αγωνα να έχουν ελεύθερη είσοδο έτσι δεν ζημιώνει η ομοσπονδία αλλα θα έχει καλύτερη απήχηση και θα φανεί πιο ανθρώπινο , κάποιες φορες που ήμουν και εγω στους αγωνες της wabba , ομολογω είχε κάποια ελευθέρας για τα παιδια που θα έβγαζαν βίντεο και φωτο για την προβολή του αγωνα μεσω του φόρουμ , να τα λέμε κι αυτα

    αλλα θα πρέπει άσχετα με το τι γινετε στο εξωτερικο να υπάρχουν κάποιες ελαφρύνσεις για αθλητες και συνοδούς , δεν λέμε για όλο το σόι γιατι έχει τυχει κι αυτο να λέει ο άλλος στην είσοδο εγω είμαι ξαδερφος του αθλητη , εγω είμαι κουμπαρος κτλ
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 11-05-13 01:30 #43
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    απλα πρέπει να καταλάβουμε όπως παμε να δούμε μια συναυλία επειδη μας αρεσει η παμε στο γηπεδο να δούμε τον ΠΑΟΚ !!! εε την ομάδα μας ήθελα να πω έτσι και επειδη στο άθλημα μας δεν υπάρχουν οι μεγάλοι χορηγοι όπως σε άλλα αθλήματα και βασίζονται στα εισητήρια για τα έξοδα και για την μεταβαση κάποιων αθλητων στο εξωτερικο που γίνονται με έξοδα της ομοσπονδίας , αλλα όταν δεν βγαίνουν τα κουκια μετα δεν μπορούν να πληρωσουν και τα έξοδα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 11-05-13 07:57 #44
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Προσωπικά η διαχείριση του θέματος εισόδου στη wabba δεν με ενοχλεί καθόλου, γιατί απλούστατα είναι ελεγχόμενη. Και κακά τα ψέματα ότι και να λέμε ο περισσότερος κόσμος θέλει να παρακολουθεί αυτόν τον αγώνα και οι αθλητές να ανέβουν στη σκηνή της γιατί πολύ απλά έχει την μεγαλύτερη προβολή και αναγνώριση τόσο στην Αθήνα όσο και πανελλήνια. Δυστυχώς σε μια διοργάνωση που παραβρέθηκα πρώτα ως προπονητής, έπειτα ως άτομο που καλοπροαίρετα συνέβαλα στη προβολή του αγώνα πληρώνοντας τις βενζίνες μου... και έπειτα ως μέλος και admin της ομάδας bodybuilding.gr, να πληρώνω είσοδο μαζί με την σύντροφο μου που επίσης ήταν μέλος της ομάδας και είχε αναλάβει χρέη φωτογράφου... Εκεί οι διοργανωτές που ήταν??? Περιττό να πω πως θα είχαν πολλά χρόνια να δουν τόσο κόσμο-θεατές...
    Θα ρωτήσει κάποιος σωστό είναι αυτό το σκεπτικό? Και εγώ απαντάω με την ερώτηση, οι προσδοκίες των αθλητών και θεατών είναι αυτές που θα έπρεπε να είναι? Συμπεριφέρονται αναλογικά όλοι ως φίλοι του αθλήματος και αθλητές?
    Δυστυχώς στο φόρουμ βγαίνει πολλές φορές λανθασμένη εικόνα από τα γραφόμενα καθώς οι απόψεις είναι σε ότι έχει δει ο καθένας μονόπλευρα και όχι σφαιρικά. Δηλαδή μιλάνε μερικοί για έναν αθλητή χωρίς να έχουν δει τους υπόλοιπους... μιλάνε για μια διοργάνωση χωρίς να έχουν επισκεφτεί τις υπόλοιπες... και έχουμε φτάσει στο σημείο να μην γνωρίζει τόσο ο κόσμος και ιδιαίτερα σαυτους που αρέσει το άθλημα όσο και οι αθλητές να αναγνωρίσουν ποιες διοργανώσεις είναι τιμητικές για το άθλημα και ποιες του ρίχνουν το επίπεδο.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 11-05-13 09:32 #45
    Προεπιλογή
    Nasser για ποιον αγωνα μιλας?καλο ειναι να ξερουμε ωστε και εμεις ειτε ως αθλητες ειτε ως επισκεπτες να γνωριζουμε ποιους πρεπει να στηριζουμε και ποιους οχι..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία