Σελίδα 10 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 89101112 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 136 έως 150 από 218
  1. 16-07-15 00:51 #136
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    ολοι αυτο λενε οτι δεν εκανε ουτε τα μισα απο αυτα που θα μπορουσε να κανει καταρχην δουλευε σε βαρειες δουλειες εχω ακουσει πως δουλευε σε χυτηριο και η διαιατα του ηταν φτωχη λενε ετρωγε κρεας με φασολια στην προετοιμασια για αγωνες
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-07-15 12:12 #137
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    ολοι αυτο λενε οτι δεν εκανε ουτε τα μισα απο αυτα που θα μπορουσε να κανει καταρχην δουλευε σε βαρειες δουλειες εχω ακουσει πως δουλευε σε χυτηριο και η διαιατα του ηταν φτωχη λενε ετρωγε κρεας με φασολια στην προετοιμασια για αγωνες

    Αν ισχύει αυτό για την διατροφή του τότε πώς δι@ολο κατάφερε να φτιάξει τέτοιο σώμα όσο καλά γονίδια και να έχει, ό,τι και αν έπερνε, όπου και αν εργαζόταν;
    Even if nobody believes in me, supports me or recognizes my effort, I'll keep going...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-07-15 12:36 #138
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Εδω για πιτσες ολοι θα εχουν ακουσει πως καταβροχθιζε ο Σερτζιο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-07-15 17:18 #139
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Greek Gladiator Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ισχύει αυτό για την διατροφή του τότε πώς δι@ολο κατάφερε να φτιάξει τέτοιο σώμα όσο καλά γονίδια και να έχει, ό,τι και αν έπερνε, όπου και αν εργαζόταν;
    δεν ειμαστε ολοι ιδιοι οσο και αν καποιοι προσπαθουν να μας πεισουν γαι το αντιθετο αλλοι το εχουν αλλοι οχι βεβαια πιστευω οτι το φαρμακακι αερα πατερα το πηγαινε και αυτος αλλα πρπει να κανεις τα παντα σωστα και αυτος εκανε τα μισα. στην ζωη σας ποσους δεν εχετε δει να σπανε στην προπονηση να μοχθουν και παρολο αυτα να δειχνουν απο μετριοι εως κακοι και αλλοι με πολυ λιγη εως και καθολου προσπαθεια να ειναι σωματικα καλυτεροι?ο σερτιο ειχε τρελλες μαζες και απιστευτα σχηματα εκει που εχανε ηταν στην μυικη ποιοτητα που ειναι θεμα και του πως τρως
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-07-15 17:53 #140
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    εγω πάλι απορω που σας φαίνετε παράξενο που έτρωγε κρέας με φασόλια , μια χαρα φαγητό είναι , εμείς τι τρωγαμε νομίζετε αστακό μαγιονέζα?
    εκείνα τα χρόνια κατ αρχήν δεν υπήρχαν επαγγελματίες με την σημερινη μορφη που να ζούν απο το ββ και αναγκαστικά έπρε3πε να δουλεύουν να ζήσουν και πολλοι έκαναν βαριές δουλειές

    και συνήθως αυτοί που έκαναν αυτες τις δουλειές και ήταν ψημένοι στα ζόρια και στην κούραση και είχαν και κάποιες προδιαγραφές ήταν και αυτοί που ασχολήθηκαν με το ββ και ήταν οι σκληροπυρηνικοί στου αθλήματος
    εγω είχα παράδειγμα φίλο μου ζαχαροπλάστη η λογιστή που θυμάμαι είχε πάθει λάστιχο μια φορα και κουράστηκε να το αλλάξει και με λέει σήμερα κάνε μόνος Ηλία γιατι εγω την ενέργεια την κατανάλωσα , ενω εγω δούλευα 12ωρο σε μηχανουργείο και κάθε μέρα χωρίς παράπονο έκανα και προπόνηση

    γι αυτο εκείνα τα χρόνια περισσότερο αυτοί που είχαν τις προδιαγραφες ασχολούνταν με το ββ και όσο για το φαγητό η ουσία στα απλα πράματα βρίσκετε , κρέας όσπρια , ψαρια φρούτα λαχανικά και κυρίως το ρύζι για φούλ υδατάνθρακα

    και ΄'οταν ο άλλος είναι βαρύ σασί και δουλεύει και χειρονακτικά , θα φάει και πίτσες και μπουγάτσες και τα πάντα όλα , σιγα να μην τον χαλάσουν , ενω ο άλλος που τα ξύνει όλη μέρα και κάνει καμια ώρα προπόνηση ενοείτε δεν μπορεί να τα φάει
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-07-15 18:09 #141
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    κρεας με φασολια για προετοιμασια αγωνων????δεν μιλαμε για χομπιστες που κανουμε την πλακα μας και αντε θελουμε να βγουμε αξιοπρεπεις στην παραλια και θα φαμε και τις οποιες βρωμιες μας μιλαμε για ανθρωπους που παιζουν για τιτλους γιαυτο και ο αρνι του εριχνε παντα γιατι ηταν πιο επαγγελματιας οχι γιατι ηταν καλυτερος απαραιτητα η ειχε καλυτερη γεννετικη + οτι δεν δουλευε βεβαια πλληρωνοταν για να κανει προπονηση απο τον weider
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vaggan : 16-07-15 στις 18:12
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 16-07-15 20:34 #142
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    γιατι εγω τι έτρωγα νομίζεις ντολμαδάκια γιαλατζή? σιγα τα αυγα και μάλιστα λέγαμε δεν υπάρχουν καλές και κακές τροφές αλλα σωστός και λάθος τρόπος μαγειρέματος (το οποίο το πιστεύω ακόμη και τωρα )
    τα φασόλια έχουν πρωτείνη και υδατάνθρακα και το κρέας ψαχνό άπαχο μια χαρα το βρίσκαμε , βέβαια μετα τα κάναμε πιο επιστημονικά τα ψηρίζαμε

    και να μην αναφέρω το φόρτωμα που κρατούσε 1-2 μέρες και τρωγαμε σιροπιαστα , τουλουμπάκια σαραγλάκια κσια και δεν πίναμε και νερό , μιλάμε τραγική κατάσταση , αλλα εγω μια χαρα φόρμα πετύχαινα
    ειδικα περιμέναμε την μερα πρίν τούς αγωνες να φαμε σοκολάτες
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 16-07-15 20:52 #143
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    νταξει τωρα δικιο εχεις δεν το λες και το χειροτερο φαγητο που υπαρχει ισα ισα... τωρα εξαρταται και απο το πως ειναι μαγειρεμενο καλα ναι οι τουλουμπες και οι σοκολατες ειναι ενα μικρο χρονικο διαστημα πριν τους αγωνες που ολα επιτρεπονται φυσικα δεν νομιζω να ετρωγες καθε μερα κατα την προετοιμασια σου τετοια σιγουρα υπαρχουν μερες που θα μας κανουν καλο αλλα οχι και συνεχεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 16-07-15 21:16 #144
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ειμαστε ολοι ιδιοι οσο και αν καποιοι προσπαθουν να μας πεισουν γαι το αντιθετο αλλοι το εχουν αλλοι οχι βεβαια πιστευω οτι το φαρμακακι αερα πατερα το πηγαινε και αυτος αλλα πρπει να κανεις τα παντα σωστα και αυτος εκανε τα μισα. στην ζωη σας ποσους δεν εχετε δει να σπανε στην προπονηση να μοχθουν και παρολο αυτα να δειχνουν απο μετριοι εως κακοι και αλλοι με πολυ λιγη εως και καθολου προσπαθεια να ειναι σωματικα καλυτεροι?ο σερτιο ειχε τρελλες μαζες και απιστευτα σχηματα εκει που εχανε ηταν στην μυικη ποιοτητα που ειναι θεμα και του πως τρως


    Συμφωνώ με αυτά που λες και ειδικά αυτό "στην ζωη σας ποσους δεν εχετε δει να σπανε στην προπονηση να μοχθουν και παρολο αυτα να δειχνουν απο μετριοι εως κακοι και αλλοι με πολυ λιγη εως και καθολου προσπαθεια να ειναι σωματικα καλυτεροι?" το βλέπω και στον εαύτο μου να συμβαίνει παρόλο τους κόπους μου.
    Even if nobody believes in me, supports me or recognizes my effort, I'll keep going...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 16-07-15 21:20 #145
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι εγω τι έτρωγα νομίζεις ντολμαδάκια γιαλατζή? σιγα τα αυγα και μάλιστα λέγαμε δεν υπάρχουν καλές και κακές τροφές αλλα σωστός και λάθος τρόπος μαγειρέματος (το οποίο το πιστεύω ακόμη και τωρα )
    τα φασόλια έχουν πρωτείνη και υδατάνθρακα και το κρέας ψαχνό άπαχο μια χαρα το βρίσκαμε , βέβαια μετα τα κάναμε πιο επιστημονικά τα ψηρίζαμε

    και να μην αναφέρω το φόρτωμα που κρατούσε 1-2 μέρες και τρωγαμε σιροπιαστα , τουλουμπάκια σαραγλάκια κσια και δεν πίναμε και νερό , μιλάμε τραγική κατάσταση , αλλα εγω μια χαρα φόρμα πετύχαινα
    ειδικα περιμέναμε την μερα πρίν τούς αγωνες να φαμε σοκολάτες

    Ελα ντε μια χαρα ειναι τα φασολια και τα κρεας που ετρωγε δεν μιλαμε να τρωει καθε μερα προφανως πιτσες και κυβους σκετου βουτυρου.
    Τα σιροπιαστα και γενικα τα σιροπια ειναι δυναμη.Για φορτωμα πραγματικα κανουν την διαφορα χαχαχαχαχα και μεταπροπονητικα τα σιροπια μονα τους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 16-07-15 21:24 #146
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    κρεας με φασολια για προετοιμασια αγωνων????δεν μιλαμε για χομπιστες που κανουμε την πλακα μας και αντε θελουμε να βγουμε αξιοπρεπεις στην παραλια και θα φαμε και τις οποιες βρωμιες μας μιλαμε για ανθρωπους που παιζουν για τιτλους γιαυτο και ο αρνι του εριχνε παντα γιατι ηταν πιο επαγγελματιας οχι γιατι ηταν καλυτερος απαραιτητα η ειχε καλυτερη γεννετικη + οτι δεν δουλευε βεβαια πλληρωνοταν για να κανει προπονηση απο τον weider
    Βαγγέλη μου αρέσει που αν και fan του Άρνι είσαι δίκαιος

    Όντος ο Σέρτζιο δούλεψε για αρκετά χρόνια σε χειρωνακτικές εργασίες το χυτήριο που ανέφερες αλλά και σε κρεοπωλείο (κουβαλώντας κρέατα κλπ), πριν γίνει αυτό που είχε σαν όνειρο και σίγουρα πιο ήπια δουλειά, δηλ. αυτή του αστυνομικού. Οπωσδήποτε ο Άρνι ωφελήθηκε στο θέμα αυτό αφού από νωρίς (και φυσικά με την αξία του) κέρδισε ένα συμβόλαιο από τον Γουάιντερ, χώρια ότι έγινε και το αγαπημένο του παιδί (και φυσικά αυτό έχει την εξήγηση του....ο Τζο δεν το έκανε για το 'ωραία μάτια του Άρνι' αλλά επειδή κατάλαβε πως αυτός ο χαρισματικός χαρακτήρας αλλά και χαρισματικός στη σωματική διάπλαση θα ήταν ο καταληλότερος για να διαδώσει το άθλημα της σωματοδόμησης στα πέρατα του κόσμου).
    Επίσης όπως έχω καταλάβει από πολλά άρθρα καθώς και το βιβλίο του ο Σέρτζιο είχε μια αντίληψη ότι η όσο το δυνατόν περισσότερη μάζα αφενός ήταν αυτή που του άρεσε προσωπικά για τον ίδιο και αφεταίρου πίστευε πως με αυτήν θα κατατρόπωνε τους αντιπάλους του μη δίνοντας έτσι ιδιαίτερη βάση στα 'κοψίματα', αν και μετά την αρχική φυγή του από την IFBB βελτιώθηκε αισθητά.
    Χαρακτηριστικό είναι πως μια φορά (νομίζω στην επάνοδο του στα 80'ς η γυναίκα του τον έπεισε-επειδή τότε πλέον έπρεπε να είχες οπωσήποτε και τα βαθειά 'κοψίματα') να ακολουθήσει μια διατροφή που την έκανε ο Ζέιν. Ο Σέρτζιο ναι μεν 'έκοψε' αλλά δεν είχε καθόλου ενέργεια και την ημέρα του αγώνα ήταν κατηγορία 'φτερού' δηλ είχε χάσει πολλές μάζες. Τα 'πήρε στο κρανίο' και εξακολούθησε να διατρέφεται με αυτά που είχε μάθει και ήξερε.......όπως έλεγε ο ίδιος....χρειάζεσαι απλά ΠΟΛΛΕΣ θερμίδες και αρκετά υγρά

    Όσο για τις τροφές και ποιές είναι κατάλληλες για το αγωνιστικό ΒΒ, συμφωνώ με τον Ηλία (φυσικά ο ίδιος ξέρει καλύτερα ως πολλά χρόνια αγωνιστικός αθλητής), και θα αναφέρω χαρακτηριστικά το παράδειγμα του Σερζ Νυμπρέ ο οποίος ως διατροφή είχε κατά κύριο λόγο το κρέας το οποίο μάλιστα έβραζε πολλές ώρες για να αφαιρεθεί όσο το δυνατόν περισσότερο λίπος, και έτρωγε 'υπερβολικές' ποσότητες από αυτό
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 16-07-15 21:30 #147
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    και εγω με αυτα αναφέρομαι γενικότερα , γιατι εγω ακόμα και στη δίαιτα έτρωγα απαγορευμένα , αλλα ποτε δεν έλεγα σε άλλους να τα κάνουν ,άλλες οι συνθήκες τότε η ζωή γενικότερα η σωματική κόπωση συν ότι αν κάποιος έχει και καλό μεταβολισμό , έχει πλεονέκτημα στο να φαει παραπάνω
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 16-07-15 23:40 #148
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    απλα ο αρνι ηταν πιο συνεργασιμος ο ολιβα ηταν ελευθερο πνευμα δεν ηθελε να εχει ανθρωπο να τον ελεγχει και να του λεει τι θα κανει αλλοι αυτο το βρισκουν ως ελλειψη πειθαρχιας αλλα ποιος μπορει να τον κατηγορησει?πετυχε πολλα πραγματα και ειχε εντονη ζωη διαβαζα σε ενα αρθρο οτι δουλευε 12 ωρες μετα εκανε μαθηματα αγγλικων και υστερα χορο σε κλαμπακια μεχρι τις 2 το πρωι δεν ηταν ο ανθρωπος που θα εμπαινε σε καλουπια ο αρνι ηταν πιο μεθοδικος.οπως και να εχει ομως ο ολιβα ηταν ημιθεος θυμαμαι που σε ενα μασλμαγκ απο τα πρωτα τευχη ο αρθογραφος του επλεκε το εγκωμιο σε σχεση με τον αρνι. ο νυμπρε ειχα ακουσει οτι ετρωγε αλογισιο κρεας
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 16-07-15 23:58 #149
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Αν σκεφτεις οτι ζουσε στην Γαλλια που ακομα και σημερα το τρωνε δεν μου κανει εντυπωση.Ο Νυμπρε απο τι εχω διαβασει ετρωγε και αυτος τοννους φασολιων.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 17-07-15 00:05 #150
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    ο ολίβα ήταν και σχετικά κοντός οπότε η μάζα φαινόταν ακόμη πιο εντυπωσιακή επειδή ήταν σχηματισμένος με μικρή μέση και τα σχετικά , αλλα όταν αργότερα πέρασε η μόδα της γράμωσης , εκεί τον χτύπησε ο Αρνολντ γιατι φαινόταν η διαφορά της ποιότητας
    και όταν κάποιος ήταν έξυπνος και μεθοδικός , έβλεπε ότι μεταξύ ογκώδων αθλητών θα κέρδιζε αυτός που ήταν πιο σκληρός και είχε καλύτερες αναλογίες με δεδομένη την μαζα του

    αλλα η μάζα πάνω στην σκηνή απο μόνη της χάνει και η γράμμωση δίνει την ψευδαίσθηση περισσότερου όγκου , οπότε ο Άρνυ στόχευσε στην περισσότερη γράμμωση και πέτυχε , τιναξε τον ανταγωνισμό στον αέρα

    ειδικα όταν διέδιδε φήμες ότι κατεβαίνει ογκώδης τρώγαν όλοι το τυράκι και πιανόταν στην φακα , γι αυτο πάντα όταν αγωνιζόταν είχε τον αέρα του νικητή
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 10 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 89101112 ... ΤελευταίαΤελευταία