Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 65 από 65
  1. 06-08-19 16:56 #61
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muscleboss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θυμάμαι χαρακτηριστικά μια συνέντευξη κάποιου επαγγελματία στις αρχές των 2000's, που περιέγραφε την πρώτη του επαφή με τον Dexter στους αγώνες, όταν τον συνάντησε backstage. Λόγω της ψιλής του γράμμωσης και του καλουπιού του που αποτελείται από σχετικά μικρά κόκαλα, περιέγραφε ο εν λόγω επαγγελματίας τα παρακάτω:

"Τον είδαμε backstage με μια ριχτή λευκή μπλουζα που του ήταν μεγάλη σε μέγεθος, και φαινόταν σαν αθλητής του skateboard (δηλαδή αδύνατο παιδάκι).... μόλις έβγαλε τη μπλούζα δε μπορούσαμε να πιστέψουμε στα μάτια μας"
    .... Αυτό ήταν και αυτό πρέπει να είναι το bodybuilding κύριοι, ο Dexter αντιπροσωπεύει μια ολόκληρη εποχή, μια ολόκληρη γενιά αθλητών, ίσως ο τελευταίος των 90s και αποδεικνύει περίτρανα πόσο προικισμένοι ήταν εκείνοι οι αθλητές, πόση διάρκεια είχαν και πόσο διαφορετική ήταν η φιλοσοφία προσέγγισης τους στο άθλημα.

O Dexter μπορεί να μην είναι ο καλύτερος Mr O όλων τον εποχών, αλλά ίσως είναι ο καλύτερος αθλητής bodybuilding που πέρασε ποτέ. Η πορεία του αξιοθαύμαστη, μοναδική, και αποστομωτική σε όλους του haters του αθλήματος. Φοβερό κίνητρο για όλους εμάς και άπειρο respect
    Αυτό περιγράφει όλους εκείνους που έχουν ποιότητα και όχι μέγεθος.
    Πχ κάτι ανάλογο είχε πει ο αείμνηστος Β.Γ για το Gaspari το 89 στη Γλυφάδα,που το στήθος ξεκίναγε από το πηγούνι,ενώ ντυμένος ήταν απαρατήρητος.
    Όπως και για τον Β.Γ είχαν πει μήπως κάνει στίβο (ντυμένος με τη φόρμα στα 111κιλά) και στη σκηνή ήταν τανκς.
    Το ερωτηματικό για μένα είναι εάν ο Ντέξτερ θα καταφέρει να κορυφώσει ξανά σε έξι βδομάδες,στην ηλικία των πενήντα σχεδόν.
    Γιατί συνήθως οι αθλητές των μάστερ διαλέγουν έναν αγώνα τη σεζόν και συγκεντρώνουν όλη τους την ενέργεια εκεί.
    Όπως κάνουν όλοι οι Μρ Ολύμπια μετά τα 35 τους (Κόλεμαν,Κάτλερ,Χηθ).
    Το 2001 ο Κόλεμαν είχε πει ότι το ASC & MR.O τον κούρασαν υπερβολικά (παρολίγον να χάσει το Ολύμπια από τον Κάτλερ).
    Την ίδια άποψη εξέφρασα και σήμερα στην εκπομπή μου με το Ρον Χάρις,που είπε ότι η ποιότητα του Τζάκσον είναι απίστευτη,ενώ έχασε λίγο όγκο.
    Θα δείξει σε ενάμιση μήνα εάν ο πλέον πολυνίκης επαγγελματίας θα καταφέρει να κερδίσει τον τριακοστό του αγώνα.
    Θα είμαι εκεί και θα σας στείλω φωτογραφίες.
    Η ΓΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΜΗ,Η ΗΜΙΜΑΘΕΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΤΗΣ ΑΜΑΘΕΙΑΣ, Η ΑΓΝΟΙΑ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΚΑΙ Η ΠΡΟΛΗΨΗ ΣΩΖΕΙ ΖΩΕΣ.
    Απάντηση με παράθεση

2. 07-08-19 00:33 #62
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

Περ.
    All over the World
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Γιώργος Ν. Τουλιάτος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα δείξει σε ενάμιση μήνα εάν ο πλέον πολυνίκης επαγγελματίας θα καταφέρει να κερδίσει τον τριακοστό του αγώνα.
    Θα είμαι εκεί και θα σας στείλω φωτογραφίες.
    Θα αναμένουμε εντυπώσεις. Φέτος δε τα κατάφερα, ελπίζω του χρόνου να μαι εκεί.
    Παναγιώτης Βίτσας

Παρακαλώ μη στέλνετε προσωπικά μηνύματα σχετικά με διατροφικές και προπονητικές συμβουλές. Δεν έχω τη δυνατότητα απάντησης. Ευχαριστώ.
    Απάντηση με παράθεση

3. 08-08-19 16:36 #63
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Προεπιλογή
    τον Ντεξτερ τον είδα αν δε κάνω λάθος στον πρώτο του επαγγελματικό αγώνα το 99 στη Νεα Υόρκη , τότε που κατέβηκρ και ο Γιάννης Ελευθεριάδης στον πρώτο του επαγγελματικό αγώνα και θεωρώ οτι ανήκει στην κατηγορία των ταλέντων στο ΒΒ
    Γιατι πολλοι που δεν το έχουν και ενοώ με την αισθητική και γεννετικά και έχουν μόνο το ταλέντο να βάζουν μάζες , κοιτάζουν να εντυπωσιάσουν και να κερδίσουν μόνο με τις μάζες ωθώντας τον εαυτό τους στα όρια τους
    όπως και η άλλη κατηγορία που δεν τόχουν με τις μάζες και δεν έχει προδιαγραφες το σώμα τους να βάζει μάζες , τότε αυτοι δεν φτάνουν απλα τα όρια τους αλλα τα ξεπερνάνε , οπότε και στις δυο περιπτώσεις αργότερα θα βγούν πολλα κουσούρια και προβλήματα υγείας
    Γι αυτο δεν εντυπωσιάζομαι απο αθλητες που σε μεγάλη ηλικία παίρνουν ότι και νεότεροι για να κρατάνε μια φόρμα αξιοπρεπή , ενω άλλοι με ψίχουλα η και καθόλου κρατανε αξιοπρεπής μάζες για την ηλικία τους και δείχνουν ακμαίοι ακόμη και στα 70 τους
    Τον Ντεξτερ δεν θα τον χαρακτήριζα τον πιο εντυπωσιακό σαν σώμα αλλα ολοκληρωμένο και διαχρονικό και εκείνο που εντυπωσιάζει είναι ότι τόσα χρόνια πάντα είναι καλός και ελάχιστες διαφοροποιήσεις έχει ακόμη και όταν δεν βρίσκετε στο100%
    Και σε απλή μετάφραση αυτο δείχνει οτι αυτη την εικόνα του την έχει και δεν καταβάλετε για να την πετύχει είναι θεμα ρουτίνας πλέον
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση

4. 08-08-19 16:37 #64
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muscleboss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα αναμένουμε εντυπώσεις. Φέτος δε τα κατάφερα, ελπίζω του χρόνου να μαι εκεί.
    και του χρόνου μακάρι να είμαστε μια ωραία παρέα και να εφαρμόσουμε το παραδοσιακό πως "ότι γίνετε στο Λας Βέγκας , μένει στο Λας Βέγκας"
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση

5. 20-02-20 20:35 #65
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

Προεπιλογή Τιτλοι Τέλους για τον Dexter Jackson
    Τιτλοι Τέλους για τον Dexter Jackson

Dexter Jackson: "Το Mr Olympia 2020 θα είναι ο τελευταίος μου αγώνας!"
    Στους κύκλους του bodybuilding τον αποκαλούν το 8ο Θαύμα του κόσμου. Οι 29 επαγγελματικές του νίκες είναι παγκόσμιο ρεκόρ. Οι 9 νίκες σε Arnold Classic είναι επίσης ρεκόρ, το ίδιο και οι 20 εμφανίσεις του σε αγώνες Mr Olympia.
    Στα 50 του χρόνια, ο Dexter Jackson παραμένει ένας από τους κορυφαίους bodybuilders στον πλανήτη, αλλά όλα τα καλά πράγματα κάποτε τελειώνουν

12 χρόνια μακριά από την νίκη του το 2008 στο Mr Olympia ο Dexter θα αγωνιστεί πάλι αλλά αυτή τη φορά o Blade θα το κάνει για τελευταία φορά.
    " Σκέφτηκα πολύ και σκληρά για το πώς θέλω να τελειώσει η καριέρα μου." εξηγεί ο Jackson, " θέλω να αποσυρθώ με τους δικούς μου όρους. Είμαι ακόμα σε θέση να κερδίσω σε όποιο show πάω και τον Σεπτέμβριο θα έχω μια τελευταία ευκαιρία να πάρω σπίτι για ένα δεύτερο τρόπαιο Shadow
    Το Mr Olympia είναι ο κορυφαίος επαγγελματικός αγώνας και θέλω το τελευταίο μου posedown να είναι σε αυτή τη σκηνή στο Βέγκας απέναντι στους καλύτερους στον κόσμο. Ελπίζω όλοι όσοι με έχουν υποστηρίξει να είναι εκεί για να το κάνουν ξεχωριστό."
    Ο Ντέξτερ θα αγωνιστεί επίσης νωρίτερα εντος του 2020 στα Arnold Classic στο Κολόμπους, την Αυστραλία και τη Βραζιλία πριν το Λας Βέγκας.

Όνομα: 86806967_2705597269509614_3527212226500886528_n.jpg Εμφανίσεις: 49 Μέγεθος: 81,9 KB
    Απάντηση με παράθεση

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345