Θέμα: Dexaprine (iForce)

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 101
  1. 19-07-11 19:59 #31
    Προεπιλογή
    sorry it took so long.


    Life Sci. 1998;62(26):2369-77.
    Effect of 3,5-diiodo-L-thyronine on thyroid stimulating hormone and growth hormone serum levels in hypothyroid rats.

    Abstract

    We have investigated the biological effects of physiological doses of 3,5-diiodo-L-thyronine (3,5-T2) and 3,3'-diiodo-L-thyronine (3,3'-T2) (at doses from 2.5 to 10 microg/100 g BW) on serum TSH and GH levels in rats made hypothyroid by propylthiouracil and iopanoic acid administration. In such animals deiodinase activities were inhibited and thyroid hormones serum levels strongly reduced. The effects of T2s were compared with those elicited by 3,5,3'-triiodo-L-thyronine (T3) (2.5 microg/100 g BW).The serum TSH level was much greater in hypothyroid rats than in euthyroid ones. T3 administration suppressed TSH by 88% compared to control (i.e, the level in hypothyroid rats); it thus reached a value not significantly different from that seen in the euthyroid rats. 3,5-T2 produced a similar effect, suppressing the TSH level by about 75% compared to control; it thus reached values not significantly different from those of the euthyroid and T3-treated rats. By contrast, 3,3'-T2 had no effect on TSH, whatever the dose. The serum GH level was much lower in hypothyroid rats than in euthyroid ones. T3 administration increased the GH level by about 5-fold, restoring it to the value seen in euthyroid rats. 3,5-T2-treated hypothyroid rats, at all the doses used (from 2.5 to 10 microg/100 g BW), showed increased serum GH levels: at a dose of 10 microg/100 g BW the level reached a value about 5-fold higher than that in hypothyroid rats. This value was not significantly different from those of euthyroid and T3-treated rats. 3,3'-T2 did not affect GH levels whatever the dose. Thus, 3,5-T2 (but not 3,3'-T2) seems to mimic the effects of T3 on serum TSH and GH levels in rats.
    So as I said, 3,5 you need a LOT to shut you down(way more than we suggest in our products), and 3,3' cannot shut down your thyroid.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-07-11 20:17 #32
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο VaughnTrue Εμφάνιση μηνυμάτων
    There are numerous studies proving this. I will do my best to post some up ASAP.
    hey VaughnTrue,thnx for posting on this one.
    but numerous goes for "many",and you posted only one and with hypothyroid rats as subjects..which is as good as a reference point as any,but it might be far away from healthy males/females.
    if you have any on that,it would be great to share..thnx again!

    με λιγα λογια η μελετη εχει γινει σε ποντικια που πασχουν απο υποθροειδισμο,κ του ζητησα να ποσταρει καμια αλλη σε ανρωπους μιας κ ισχυριστηκε οτι εχει αμετρητες μελετες επι του θεματος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 19-07-11 22:04 #33
    Προεπιλογή
    Αναφερεστε σε περιστατικα που αφορουν τον συγκεκριμενο λιποδιαλυτη ή γενικα οσους περιεχουν T2, οπως και το lipo6 black και το phenorex; Οι ποσοτητες λογικα παντου ιδιες δεν ειναι;
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-07-11 12:55 #34
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Τελικά πειστικa και το πείρα! Είχε καλά reviews και ήμουν πολύ περίεργος. Πολλοί το συγκρίνανε ως καλύτερο του ΕCΑ, κάτι που πίστευα είναι λίγο ιεροσυλία. Χτες το δοκίμασα πρώτη μέρα! Πείρα μιση κάψουλα το πρωί κατά τις 11, μιση κατά τις 1 (2μιση με 5μιση έκανα προπόνηση γυμναστήριο) και μιση κατά τις 7 το απόγευμα! (7μιση με 11μιση είχα προπόνηση Thai). Οι πρώτες σκέψεις μου είναι ότι δείχνει πολλά υποσχόμενο! Φυσικά για απώλεια βάρους δεν μπορώ να ξέρω, αλλα στα υπόλοιπα έχει γίνει μια καλή πρώτη εκτίμηση!

    Αναλυτικά:

    Δοσολογία: Συνήθως παίρνουνε 1 κάψουλα τι μέρα από μιση και μιση. Εγώ πείρα μιάμιση, αλλα λέω να το ρίξω στη μια και να το κάνω μιάμιση μονο όταν ξυπνάω πολύ νωρίς!

    Ενέργεια: Δεν ένοιωσα το τσιταρισμα που λέγανε πολύ (κάτι ίσως βεβαια να ψιλό-ένοιωθα). Αλλα να λέμε την αλήθεια, μετά από 1 ώρα τρεξίματος, 3 ώρες γυμναστηρίου και 4 ώρες προπόνησης Μuay-Thai, είχα ξεχάσει να νοιώσω κουρασμένος! Μπορώ να πω με εξέπληξε καθώς συνήθως κουραζόμουνα πιο γρήγορο από τον φίλο μου(έχω και χαμηλή σε υδατάνθρακα δίαιτα, χτες εκτος από συμπλήρωμα λόγω χρόνου δεν είχα φάει καν μέχρι τότε!) που συνεχίζουμε την προπόνηση περαιτέρω, ειδικά στο sparring (άσχετα αν δεν κάναμε πολύ, η προπόνηση ήταν σκληρή). Εδώ προσωρινά θα του έβαζα άριστα!

    Θερμογένεση: Τίγκα στον ιδρώτα! Αν έλεγα με το p.x. Lipo6 γινόμουν μούσκεμα, με αυτό στην κυριολεξία έκανα μπάνιο!

    Όρεξη για φαγητό: Δεν μου πέρασε καν από το μυαλό να φάω! Και είναι κάτι που δύσκολα θα πίστευα ότι και να λέγανε οι άλλοι, καθώς με όλα τα υπόλοιπα, πάντα είχα όρεξη!


    Γενικά η πρώτη εκτίμηση άφησε υποσχέσεις, αλλα κρατάω ένα παραθυράκι για τι συνεχεια! Επίσης αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι η απώλεια βάρους, που είχα κωλύσει με ότι και αν είχα πάρει στα 77-77,5 kg! Χτες ήμουν 78,5 που το πείρα (άρχισα να τρώω λίγο τι περασμένη βδομάδα!). Αν καταφέρει να με ρίξει από τα 77 θα είμαι ευχαριστημένος! Αν με πάει στα 75, απλά θα το θεωρήσω θεϊκό και θα αποδεχτώ την σύγκριση που του κάνουν με το ΕCΑ! (στο θέμα ενέργειας πάντως με εξέπληξε!).
    Θα σας κρατάω ενήμερους ανά μέρες με διαφορα updates!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Michaelangelo : 20-07-11 στις 13:00
    Insta: @savvoulidis.sportstherspy
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-07-11 12:56 #35
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναφερεστε σε περιστατικα που αφορουν τον συγκεκριμενο λιποδιαλυτη ή γενικα οσους περιεχουν T2, οπως και το lipo6 black και το phenorex; Οι ποσοτητες λογικα παντου ιδιες δεν ειναι;
    σε ολους αναφερομαστε με την ιδια ουσια.
    οι δοσεις ειναι ιδιες παντου οπως λες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 20-07-11 13:18 #36
    Το avatar του χρήστη jannous44

    Εγγραφή
    11-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.477
    Προεπιλογή
    με αυτο παιζεις με θυροειδη?
    Arnold Schwarzenegger - "The body is very important but the mind is more important than the body...because that's what then creates the will. The will that you need to go to the gym every day. The will that makes you go into the forced reps. The will that makes you go beyond when you're doing 500lb squats and you can't do another rep and your body is shaking. It's the will that makes you go down one more time and struggle up".
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 20-07-11 13:22 #37
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jannous44 Εμφάνιση μηνυμάτων
    με αυτο παιζεις με θυροειδη?
    Δεν έχω διαβάσει ως τώρα κάτι αρνητικό σχετικά με αυτό!
    Insta: @savvoulidis.sportstherspy
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 20-07-11 18:37 #38
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    hey VaughnTrue,thnx for posting on this one.
    but numerous goes for "many",and you posted only one and with hypothyroid rats as subjects..which is as good as a reference point as any,but it might be far away from healthy males/females.
    if you have any on that,it would be great to share..thnx again!

    με λιγα λογια η μελετη εχει γινει σε ποντικια που πασχουν απο υποθροειδισμο,κ του ζητησα να ποσταρει καμια αλλη σε ανρωπους μιας κ ισχυριστηκε οτι εχει αμετρητες μελετες επι του θεματος.
    There are no current human studies on 3,3 or 3,5. I'd love to post them, but they just dont exist.


    There are numerous 3,3' and 3,5 studies done in rats...do a simple google search and many more will pop up.







    We have been selling TT-33(which has a higher per day dosing of 3,3 and 3,5) for quite some time now(2 years?), and we've had numerous people post blood work online showing their thyroids are not suppressed and working fine.

    At the end of the day, the product is safe. If you're worried about it, don't use the product.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 20-07-11 21:21 #39
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο VaughnTrue Εμφάνιση μηνυμάτων
    We have been selling TT-33(which has a higher per day dosing of 3,3 and 3,5) for quite some time now(2 years?), and we've had numerous people post blood work online showing their thyroids are not suppressed and working fine.
    youre propably right on this one..
    assuming the guy who uses it,is aware of his tsh condition in advance..
    i mean pathological problems and such..regarding healthy adults,it wont cause any problems imo.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο VaughnTrue Εμφάνιση μηνυμάτων
    If you're worried about it, don't use the product.
    truer words have never been spoken
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 20-07-11 22:09 #40
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Είχα πολύ δύσκολη μέρα σήμερα (όσων αφορά τις ασκήσεις καθώς γίναν κάποιες εξοντωτικές απρόβλεπτα). Πείρα μιση κάψουλα στις 12 αυτή τι φορα και μιση στις 7. Δεν θέλω να κάνω ανάλυση και να κάτσω να γράψω κατεβατό, γιατί κάποιοι θα μου πουν κάνω και διαφήμιση! Απλά θα πω, ότι ντρέπομαι κιόλας να πω, ένα λιποδιαλυτικό συμπλήρωμα κερδίζει τον σεβασμό μου από την δεύτερη (μην πω και από τι πρώτη μέρα!). Ότι λέει τουλάχιστον ως τώρα, τα έχω δει τα περισσότερα. Αν όντως, βοηθάει στην απώλεια βάρους όπως υπόσχεται, τότε δεν μιλάμε για συμπλήρωμα!

    Ανάλυση όμως θα κάνω μετά τις πρώτες 10 μέρες, γιατί δεν θέλω να βρεθώ προ εκπλήξεων και απογοητεύσεων και ενώ έλεγα αλλα, να βγούν αλλα! Από πρώτη εκτίμηση όμως, θα έλεγα ότι αξίζει να του ρήξεις μια ματια! Περισσότερα σε λίγες μέρες!
    Insta: @savvoulidis.sportstherspy
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 24-07-11 19:21 #41
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Ένα ακόμα update! Πιο γρήγορα από ότι περίμενα! Και αυτό γιατί σήμερα που μετρήθηκα, η ζυγαριά με έβγαλε στα 76,4kg! Τι σημασία έχει αυτό? Στο ότι ενώ πριν είχα κολλήσει στα 77kg και δεν έπεφτε με την καμια (78,5 τώρα το ξεκίνησα), απλά σε λίγες μέρες χρήσης ήδη με ξεκόλλησε και κέρδισε το πρώτο μεγάλο στοίχημα που είχα με τον εαυτό μου! (να ξεκολλήσω από τα 77). Και Πέμπτη-Παρασκευή μάλιστα ψιλό-σαβουρεψα στο φαΐ.

    Το συμπλήρωμα όντως είναι πολύ δυνατό και όσον αφορά την θερμογένεση και με χαμηλής ένταση (ακόμα και επιτόπιο η απλά βάρη) γίνομαι μούσκεμα πολύ γρήγορα! Η δόση που περνώ είναι μια κάψουλα τι μέρα εκτος των ημερών δυνατού αερόβιου που διαπίστωσα χρειάζεται 1,5!

    Φαγητό τρώω επίσης επειδή είναι στο πρόγραμμα, δε ζήτησε ποτε το στομάχι μου να φάω (με εξαίρεση το εξοντωτικό πρόγραμμα τις Τεταρτης που δεν πείναγα, αλλα ένοιωθα ότι χρειαζόμουνα υδατάνθρακα).

    Μέχρι στιγμής το συμπλήρωμα κάνει ακριβώς ότι υπόσχεται και με έχει αφήσει πλήρως ικανοποιημένο (συνεχίζω να αφήνω ανοιχτό παράθυρο) αλλα έχω παρατηρήσει και ένα μειονέκτημα. Ενώ συνήθως είμαι υπναράς και για να πω κοιμήθηκα καλά, χρειάζομαι 12 ώρες ύπνου, πλέον κοιμάμαι 5-6 ώρες χωρίς να θέλω να κοιμηθώ άλλο! Δεν νοιώθω κουρασμένος, αλλα όσο να ναι, για πολλούς λόγους (και ανάπτυξης μυών) τον ύπνο τον χρειάζομαι! Αν εξαιρεθεί το τελευταίο αυτό μειονέκτημα, ''ίσως'' είναι ο καλύτερος λιποδιαλυτής που έχω χρησιμοποιήσει τα τελευταία (και όχι μονο) χρονια!
    Insta: @savvoulidis.sportstherspy
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 24-07-11 23:18 #42

    Εγγραφή
    27-04-2010
    Περ.
    Κυπρος
    Μηνύματα
    367
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Michaelangelo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα ακόμα update! Πιο γρήγορα από ότι περίμενα! Και αυτό γιατί σήμερα που μετρήθηκα, η ζυγαριά με έβγαλε στα 76,4kg! Τι σημασία έχει αυτό? Στο ότι ενώ πριν είχα κολλήσει στα 77kg και δεν έπεφτε με την καμια (78,5 τώρα το ξεκίνησα), απλά σε λίγες μέρες χρήσης ήδη με ξεκόλλησε και κέρδισε το πρώτο μεγάλο στοίχημα που είχα με τον εαυτό μου! (να ξεκολλήσω από τα 77). Και Πέμπτη-Παρασκευή μάλιστα ψιλό-σαβουρεψα στο φαΐ.

    Το συμπλήρωμα όντως είναι πολύ δυνατό και όσον αφορά την θερμογένεση και με χαμηλής ένταση (ακόμα και επιτόπιο η απλά βάρη) γίνομαι μούσκεμα πολύ γρήγορα! Η δόση που περνώ είναι μια κάψουλα τι μέρα εκτος των ημερών δυνατού αερόβιου που διαπίστωσα χρειάζεται 1,5!

    Φαγητό τρώω επίσης επειδή είναι στο πρόγραμμα, δε ζήτησε ποτε το στομάχι μου να φάω (με εξαίρεση το εξοντωτικό πρόγραμμα τις Τεταρτης που δεν πείναγα, αλλα ένοιωθα ότι χρειαζόμουνα υδατάνθρακα).

    Μέχρι στιγμής το συμπλήρωμα κάνει ακριβώς ότι υπόσχεται και με έχει αφήσει πλήρως ικανοποιημένο (συνεχίζω να αφήνω ανοιχτό παράθυρο) αλλα έχω παρατηρήσει και ένα μειονέκτημα. Ενώ συνήθως είμαι υπναράς και για να πω κοιμήθηκα καλά, χρειάζομαι 12 ώρες ύπνου, πλέον κοιμάμαι 5-6 ώρες χωρίς να θέλω να κοιμηθώ άλλο! Δεν νοιώθω κουρασμένος, αλλα όσο να ναι, για πολλούς λόγους (και ανάπτυξης μυών) τον ύπνο τον χρειάζομαι! Αν εξαιρεθεί το τελευταίο αυτό μειονέκτημα, ''ίσως'' είναι ο καλύτερος λιποδιαλυτής που έχω χρησιμοποιήσει τα τελευταία (και όχι μονο) χρονια!
    Μπράβο ρε θηριο!!
    Το εχω υποψη μου και εγω, πολυ καλο το review που εκανες ποστ, ακομα ειναι η αρχη θα δω ακομη λιγα reviews και δεν θα βιαστω να το παρω. Οσο για το ασθμα που εχω , ειχε απαντηθει ποιο πανω απο τον VaughnTrue οτι αντιθετος θα μου κανει "καλο" για το ασθμα. (βροχοδιασταλτικο συστατικο π.χ Theophylline όπως και caffeine , synephrine . απο wikipedia -> : "Theophylline : Relaxes smooth muscles of the bronchi, and is used to treat asthma. The therapeutic dose of theophylline, however, is many times greater than the levels attained from caffeine metabolism."

    Αυτα απο εμενα,

    Ευχαριστω, συνεχισε δυναμικα φιλε!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-07-11 01:54 #43
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Marios1991 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπράβο ρε θηριο!!
    Το εχω υποψη μου και εγω, πολυ καλο το review που εκανες ποστ, ακομα ειναι η αρχη θα δω ακομη λιγα reviews και δεν θα βιαστω να το παρω. Οσο για το ασθμα που εχω , ειχε απαντηθει ποιο πανω απο τον VaughnTrue οτι αντιθετος θα μου κανει "καλο" για το ασθμα. (βροχοδιασταλτικο συστατικο π.χ Theophylline όπως και caffeine , synephrine . απο wikipedia -> : "Theophylline : Relaxes smooth muscles of the bronchi, and is used to treat asthma. The therapeutic dose of theophylline, however, is many times greater than the levels attained from caffeine metabolism."

    Αυτα απο εμενα,

    Ευχαριστω, συνεχισε δυναμικα φιλε!

    Σε ευχαριστώ για το θετικό response Marie!
    Θα κάνω πάντα ότι μπορώ, γιατί συνήθως 8/10 reviews μου αν προσέξεις είναι αρνητικά (Σκάρτη η πλειοψηφία των συμπληρωμάτων δεν με πιάνουν? Μπορεί και τα 2) άντε και μέτρια! Οποτε αν πιστεύω είναι καλο κάτι... θέλω να το φωνάξω!!! Για αυτό και προσπαθώ να κάνω όσο πιο αναλυτικά reviews γίνεται.

    Τώρα όσον αφορά το συμπλήρωμα, στη θεωρία και στα reviews παίρνει Aριστα! Το θέμα είναι τι γίνεται στη πράξη. Γιατί στη θεωρία και αλλα συμπληρώματα ήταν πολλά υποσχόμενα (βλέπε OxyElite Pro) και στην πράξη μου προσφέρανε στην ουσία ένα μηδέν εις το πηλίκο!

    Τώρα όσον αφορά το Dexaprine, ομολογώ πως δεν περίμενα να δω τι δουλειά του τόσο γρήγορα και είχα επιφυλάξεις. Μέχρι ''τώρα' όμως με έχει εξεπλnξει
    θετικά. Για να κάνω ένα σωστό review, λέω θα πρέπει να περιμένω τουλάχιστον 10 μέρες για τα πρώτα δείγματα τις δουλειάς του. Αυτό με έκανε και
    έγραψα ακόμα και για λιποδιαλισn (ok να πεις για ενέργεια) σε λιγότερο από μια βδομάδα! Και σε σημείο που όταν χάνεις 13κιλά πιο πριν και κολλας έχεις πέσει σε ένα ήδη πολύ χαμηλό ποσοστό λίπους, δεν είναι ότι πιο εύκολο, είναι πρόκληση στο συμπλήρωμα!
    Και όμως, με ξεκόλλησε γρήγορα! Ήταν πάνω από τις προσδοκίες μου!

    Επειδή όμως όπου ακούς πολλά κερασια, κρατα μικρό καλάθι, αφήνω ένα ανοιχτό παράθυρο για το τι θα γίνει στη συνεχεια. Είναι και αλλα συμπληρώματα
    που στην αρχή όταν τα πείρα μου δείχνανε υποσχόμενα, αλλα... μείνανε υποσχόμενα... απλά σε αυτό έχω αρχίσει να πιστεύω!

    Θα κρατάω ενήμερους και πιστεύω την άλλη βδομάδα να κάνω update!
    Insta: @savvoulidis.sportstherspy
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 25-07-11 02:16 #44
    Προεπιλογή
    Ψαχνομαι αυτο τον καιρο και ισως να τον χτυπησω! Αν και εχει πολυ λιγα συστατικα μεσα, πως γινεται να δουλευει τοσο καλα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 25-07-11 02:35 #45
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ψαχνομαι αυτο τον καιρο και ισως να τον χτυπησω! Αν και εχει πολυ λιγα συστατικα μεσα, πως γινεται να δουλευει τοσο καλα;
    Θα σου έλεγα λίγα και αποτελεσματικά, αλλα δεν είναι και λίγα! Και αν κοιτάξεις τα συστατικού, e, θεωρητικά, είναι maxima!
    Insta: @savvoulidis.sportstherspy
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία