Σελίδα 38 από 38 ΠρώτηΠρώτη ... 28363738
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 556 έως 569 από 569
  1. 10-11-20 12:11 #556
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.562
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sokianos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μία μικρή εισαγωγή για το άρθρο, δεν ξέρω αν θέλετε να το δεις τι να το διορθώσετε ότι απορία έχετε μπορείτε να με ρωτήσετε.


    Κάνω αυτό το άρθρο για να βοηθήσω όσους ανθρώπους έχουν πρόβλημα με τη γυναικομαστία και δυστυχώς η μοίρα δεν τους έδωσε τη δυνατότητα να έχουν οικονομική άνεση για να πάνε στην ιδιωτική κλινική.

    Το πρόβλημα που αντιμετώπιζα εγώ ήταν μονομερής γυναικομαστία από τη δεξιά πλευρά Η οποία δεν έφευγε με τίποτα, όταν με τίποτα είχα προσπαθήσει να αλλάξω πολύ το σώμα μου με αποτέλεσμα να είχα φτάσει 9% ποσοστό λίπους , πολύ καλή μυϊκή ανάπλαση άλλοι γυναικομαστία ήταν ακόμα εκεί, όπως κατάλαβα με τα χρόνια αυτό το πρόβλημα και έχω από τη μέρα που γεννήθηκα δεν ήτανε κάτι ορμονικό πρόβλημα ούτε λόγο φαρμάκων που έπαιρνα στο παρελθόν.

    Πηγαίνοντας σε ιδιωτικές κλινικές που έμαθα και από δω τα λεφτά μου ζητούσαν ήταν 3.000 ευρώ έκανα ότι μπορώ για να τα βρω αυτά τα λεφτά μιας και έχω πάρα πολλά έξοδα αλλά πάντα δεν κατάφερναν να τα συγκεντρώσω , διότι το έβαζα σε δεύτερη μοίρα και γιατί και η μοίρα το έβαζε σε δεύτερη.

    Φέτος το καλοκαίρι πηγαίνοντας διακοπές με την κοπέλα μου συνειδητοποίησα ότι δεν κάνω κάτι για τον εαυτό μου τι εννοώ, είχα τη δυνατότητα να πάω ξενοδοχείο Αν και προσιτό η ζωή μου ήταν καλά και υγεία μου αν εξαιρέσεις το πρόβλημα , και είπα στον εαυτό μου ότι φέτος θα απαλλαχτώ από αυτόν μία και καλή.

    Έψαξα πάρα πολύ στο ίντερνετ πάρα πολύ από πώς είναι η επέμβαση από το αν το καλύβει το δημόσιο τα πάντα, μετά από τους πέντε ιδιωτικούς πλαστικούς χειρούργους που πήγα απογοητεύτηκα όσον αφορά το οικονομικό δεν το έβαλα όμως κάτω ενώ μάζεψε τα λεφτά σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα από το ψάξιμο που είχα κάνει παρατήρησε ότι υπάρχει ειδική κλινική σε κρατικό νοσοκομείο της Αθήνας.

    Διαδικασία μεγάλη η ταλαιπωρία επίσης όμως με σωστά βήματα και μεγάλη υπομονή μπορώ να πω ότι πλέον απαλλάχτηκα από αυτό που μου είχε φορτώσει η μοίρα.

    Μην το αφήνει κανένας το πρόβλημα αυτό , μου διαμόρφωνε τη ζωή.
    Το ποσό δεν είναι τόσο μεγάλο αν δεν πας σε μεγάλο νοσοκομείο γιατί εκεί επιβαρύνεσαι με τα έξοδα κατα πολύ. Μπορείς να κάνεις την δουλειά σου και κοντά στο 1000αρικο.

    Αυτο που δεν κατάλαβα, έκανες κάτι άλλο ως αντιμετώπιση πλην της χειρουργικής επέμβασης;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-11-20 20:42 #557
    Προεπιλογή
    Προσωπικά για το θέμα που είχα μου ζητούσανε 2.000 € και πάνω τώρα για άλλες περιπτώσεις δεν ξέρω,

    Χειρουργική επέμβαση και λιποαναρροφηση και εισαγωγή 5 μέρες στο νοσοκομείο με την ασφάλεια του ΙΚΑ πάντα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-11-20 21:04 #558
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.562
    Προεπιλογή
    Η μεθοδος που θα σου χρησιμοποιήσουν και οι μέρες παραμονής εκτοξεύουν το ύψος της δαπάνης. Γενικά λίγο κάτω από 1000αρικο ξέρω σε ιδιώτη, μαζί με το ειδικο γιλέκο και φεύγεις την ίδια μέρα. Έχουν κάνει αρκετοι γνωστοί αθλητές με το ίδιο θέμα.
    Εχω δώσει απαντήσεις και πιο πάνω, αν θες μιλάμε με πμ να σου δώσω και κάποιο τηλέφωνο να κάνεις μια ερώτηση , δεν χάνεις κατι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 19-11-20 19:15 #559
    Προεπιλογή
    Έκανα την επέμβαση αφαίρεσης πριν μερικές μέρες σε ιδιώτη. Το κόστος μαζί με αναισθησιολόγο - γιλέκο και όλα τα παρελκόμενα ήταν 1.500 ευρώ (αναλόγος με το μέγεθος του προβλήματος και τον γιατρό η τιμή μπορεί να διαφέρει).
    Η επέμβαση ήταν ανώδυνη και γυρνάς σπίτι σου την ίδια μέρα.
    Αν κάποιος θέλει να ρωτήσει το οτιδήποτε είμαι στη διάθεση σας μιας και εγώ ταλαιπωρήθηκα πάρα πολύ μέχρι να μαζέψω τις πληροφορίες που χρειαζόμουν και να επιλέξω γιατρό διότι εκτός από το οτί είναι ένα θέμα taboo που σπάνια συζητιέται ανοιχτά δεν υπάρχει κάποιο "κέντρο" η γιατρός που να ειδικεύεται σε αυτό όπως υπάρχει σε πολλές πόλεις του εξωτερικού.
    Αν και ακόμη δεν έχω δει το τελικό αποτέλεσμα και το μέγεθος της ουλής που θα μείνει είμαι ήδη τρομερά χαρούμενος με την εξέλιξη και αν έχετε παρόμοιο πρόβλημα δεν θα έπρεπε να σας απασχολεί τίποτα άλλο εκτός απο το οικονομικό που είναι αρκετά τσουχτερό, ειδικά εν covid εποχή.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 19-11-20 20:02 #560
    Προεπιλογή
    Μπραβο σου ...σημασια εχει που εσυ αισθανεσαι καλα τωρα μεσα σου.
    Καλη αναρρωση ,οτι καλυτερο σε αποτελεσμα κ σ ευχαριστουμε που εισαι προθυμος να μοιραστεις την εμπειρια σου κ να βοηθησεις οποιον θελει.
    Old School
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 19-11-20 20:38 #561
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.562
    Προεπιλογή
    Μπράβο, νομίζω όταν προκύψει σε έναν άντρα, είναι κάτι που μειώνει την αυτοπεποίθησή του, οπότε πολύ καλώς έκανες!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-05-21 10:31 #562
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα.
    Φίλος μου έχει γνωστο του πλαστικό χειρούργο που κάνει στο ιατρείο την αφαίρεση των αδένων , με τοπικη ανιασθησία και έχει κάνει με επιτυχία σε αρκετούς αθλητές με θεμα γυναικομαστίας.
    Η τιμή ξέρω ότι είναι κοντά στο 1000αρικο με το ειδικό γιλέκο που σου δίνουν.
    Αν πας σε νοσοκομείο μεγάλο, λογικά θα είναι από 2.000 2.500 και πάνω γιατί μπαίνουν στην μέση και τα λειτουργικά του νοσοκομείου (εξοδα αναισθησιολόγου, εισαγωγή - διαμονη κτλ).

    Δες και αυτό που είχε γράψει πιο πάνω και ο Γιώργος Τουλιάτος
    Θα με ενδιέφερε το τηλέφωνο του γιατρού που αναφέρεις Admin. Θα ήθελα να πάρω μερικές γνώμες παραπάνω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-05-21 15:04 #563
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα στην παρέα. Μιας και που τώρα είδα το θέμα λέω να αφήσω την εμπειρία που είχε ο αδερφός μου. Πριν περίπου 12 χρόνια έκανε αφαίρεση αδένα στο δεξί του στήθος σε δημόσιο νοσοκομείο και στην κυριολεξία του το κατέστρεψαν. Έχει μια τεράστια ουλη και σε μήκος και σε πάχος καθώς και μια "τρύπα" στη θηλή. Φαίνεται σα να του έχουν κόψει ένα κομμάτι περίπου 3 με 4 εκατοστά από τους μύες και σα να έχει μπει μέσα ο θωρακικος. Όταν βρεθώ μαζί του θα το βγάλω μια φωτογραφία και θα το ανεβάσω. Το γράφω όλο αυτό μόνο και μόνο για να προσέξει οποίος πάει σε δημόσιο νοσοκομείο και να πάει μόνο εάν έχει τις απαραίτητες συστάσεις ο γιατρός που θα αναλάβει να του κάνει την αφαίρεση. Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι έβαλαν άπειρο ειδικευομενο γιατρό να του κάνει και το άνοιγμα αλλά και τα ράμματα.

    Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-05-21 19:18 #564
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.562
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα με ενδιέφερε το τηλέφωνο του γιατρού που αναφέρεις Admin. Θα ήθελα να πάρω μερικές γνώμες παραπάνω.
    Καλησπέρα φίλε.
    Τσέκαρε τα μηνύματά σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 04-11-21 21:01 #565
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 19-05-22 02:36 #566
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα φίλε.
    Τσέκαρε τα μηνύματά σου.
    Admin ενδιαφέρομαι για το γιατρό που λες σου έχω στείλει προσωπικό μήνυμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 26-05-22 15:56 #567
    Το avatar του χρήστη Mad strength ripper

    Εγγραφή
    01-06-2021
    Περ.
    Athens petroupoli
    Μηνύματα
    36
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα σε πρώτη φάση χρησιμοποίησε ισχυρά αντιοιστρογονα ! Ρωτά φαρμακοποιο , εδώ μέσα δεν μας επιτρέπεται να αναφέρουμε ονομασίες φαρμάκων που θα σου συνιστούσα !!! Περίμενα κάνα 6 μηνο και αν δε δεις αποτέλεσμα κάνε χειρουργείο , μια συμβουλή μην πάρεις το απλό το nolva πες του να σου δώσει κάτι ποιο ισχυρο
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 16-06-22 14:19 #568
    Προεπιλογή
    Καλησπερα,

    Ειδα μεσα στο forum πως ο Poyneikos εχει καποιον γιατρο στα υπόψιν του που αναλαμβάνει περιπτωσεις γυναικομαστιας(ενα Dm θα το εκτιμούσα).
    Προσωπικα εχω και απο τις 2 πλευρές, πηγα σε ενα γιατρο που ειναι στρατιωτικός γιατρος μαστολογος χειρουργός αλλα μου ειπε 2700€ μαξ. Θα ηθελα να παρω και μια δευτερη γνωμη ισως για καποιον που δεν θα μου γδάρει το πορτοφολι τοσο. Μενω Αθηνα και θα εκτιμούσα αν ο Polyneikos ή καποιος αλλος απο το forum γνωρίζει γιατρους που να κανουν καλη δουλεια πρωταρχικά και μετα να μιλησω μαζι τους και ισως η τιμη τους ειναι καλυτερη απο αυτη που μ πρότειναν
    Ευχαριστω πολυ
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 03-01-24 03:29 #569
    Προεπιλογή ΜΕΤΕΓΧΕΙΡΗΤΙΚΟ ΓΙΛΕΚΟ ΣΥΜΠΙΕΣΗΣ
    Καλησπέρα σε όλους! Πρόκειται να υποβληθώ την επόμενη εβδομάδα σε εγχείρηση γυναικομαστίας και μου είπε ο γιατρός ότι πρέπει να προμηθευτώ ένα γιλέκο συμπίεσης. Επειδή απ ότι είδα οι τιμές παίζουν από 100€ αναρωτιόμουν αν υπάρχει κάποιος που να έχει κάνει την εγχείρηση και να μην το χρειάζεται πλέον. Ευχαριστώ πολύ τον καθένα από εσάς για κάθε του ενέργεια!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 38 από 38 ΠρώτηΠρώτη ... 28363738