Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 47
  1. 09-06-11 12:00 #31
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jumaru Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εμένα για το ίδιο πρόβλημα μου είχαν πει να κόψω τους κοιλιακούς και έχω παρατηρήσει ότι όποτε κάνω κοιλιακούς καθυστερώ να ενεργηθώ. Πρόβλημα βέβαια δεν έιχα ποτέ ξανα απο τότε που άρχισα να πίνω αρκετό νερό. Καλύτερα κάνε ότι σου είπε. Ρίξτο λίγο στη συντηρήση μέχρι να στρώσεις.
    Για τους κοιλιακούς το φαντάστηκα και εγώ, όπως φαντάζομαι ότι υπάρχουν και άλλες ασκήσεις που πιέζουν την κοιλιακή χώρα. Συντήρηση, δηλαδή μόνο διάδρομο και κολύμπι; Ούτε μία άσκηση για το στήθος ή την πλάτη;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-06-11 22:38 #32
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mavrospete Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τους κοιλιακούς το φαντάστηκα και εγώ, όπως φαντάζομαι ότι υπάρχουν και άλλες ασκήσεις που πιέζουν την κοιλιακή χώρα. Συντήρηση, δηλαδή μόνο διάδρομο και κολύμπι; Ούτε μία άσκηση για το στήθος ή την πλάτη;

    Κανε ασκήσεις για ότι θές αλλα χωρίς επιβάρυνση , συντήρηση , γιατι γενικά αν ζοριστείς θα επηρεαστεί και η πάθηση. Γιατρός δεν ειμαι με την απλή λογική και σύμφωνα με την εμπειρία μου μιλάω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-06-11 18:01 #33
    Προεπιλογή
    Έχεις pm
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-07-11 23:20 #34
    Unhappy
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jumaru Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανε ασκήσεις για ότι θές αλλα χωρίς επιβάρυνση , συντήρηση , γιατι γενικά αν ζοριστείς θα επηρεαστεί και η πάθηση. Γιατρός δεν ειμαι με την απλή λογική και σύμφωνα με την εμπειρία μου μιλάω.
    Γεια σας παιδια .Εχω και εγω το ιδιο προβλημα εδω και χρονια.Καποτε το ειχα 3-4 φορες το χρονο,τωρα τα τελευταια 2 χρονια ειναι σχεδον εδομαδιαιο το προβλημα.Ειναι να τρελενεται κανεις απο τον πονο.Η αληθεια ειναι οτι εχω σταματησει τελειως την γυμναστικη εδω και ενα χρονο.Θελω την βοηθεια σας ,μηπως πρεπει τελικα να κανουμε γυμανστικη?Δηλ διαδρομο κλπ κλπ.Πειτε κανενα γιατροσοφη
    Φοβαμαι να παω τουαλετα πλεον.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-07-11 23:46 #35
    Banned
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Περ.
    Natural World
    Μηνύματα
    776
    Προεπιλογή
    γιατρο φιλε..με αυτα δεν παιζουν!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 09-07-11 00:07 #36
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jGod Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατρο φιλε..με αυτα δεν παιζουν!
    Εχω παει σε χειρουργο(και ο πατερας μου ειναι παθολογος).Ολοι τα ιδια λενε ,φυτικες ινες (το εφαρμοζω) ,δεν πινω(σπανια)τι να κανω τωρα που υπαρχει θεμα.Εχει δοκιμασει κανεις καμια φυτικη κρεμα απ αυτες που κυκλοφορουν?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 02-04-12 22:56 #37
    Το avatar του χρήστη Xefteris

    Εγγραφή
    06-03-2012
    Περ.
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    186
    Προεπιλογή
    Στο ίδιο θέμα κι εγώ είχα αιμορ. αρκετά χρόνια και αιμοραγούσανε καμια φορα αλλά σταματάγανε. Γενικά άμα αιμοραγεί δεν πονάς αλλά άμα δεν αιμοραγεί πονας τρελλά μετά γιατι το αίμα γίνεται θρόμβος. Εδώ και 3 μήνες ασχολήθηκα εντατικά με τη γυμναστική με βάρη και με πολύ κόπο είχα και τα πρώτα αποτελέσματα αυξησης δύναμης. Τα πράματα ξέφυγαν όμως και είχα ροή αίματος κάθε φορά που είχα κένωση για 10+ μέρες.

    Τρόμαξα και πήγα σε 2 γιατρούς που μου είπαν το ίδιο... Εγχειρηση! Δεν υπήρχε καμία άλλη συντηρητική λύση πια αφού είχα φτάσει στον 4ο βαθμό. Και οι 2 γιατροί μου το ξέκοψαν οτι ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΙΜΟ. Οπότε πήρα τη μεγάλη απόφαση...

    Έκανα την επέμβαση και κάθησα στο νοσοκομείο 2 μέρες, σήμερα κλείνω μία εβδομάδα. Έχω να καταθέσω το εξής:
    Ο πόνος τις τρείς πρώτες μέρες είναι αφόρητος και στην πρώτη κένωση λιποθύμησα από τον πόνο. Οι 3 πρώτες κενώσεις δεν ήταν κενώσεις ήταν γέννα, τόσος πόνος. Έβλεπα τη λεκάνη και έλεγα εδώ θα αφήσεις τα κοκαλακια σου και σφιγγόταν η καρδιά μου ξέροντας τι με περιμένει. Μέρα με τη μέρα τώρα είμαι καλύτερα αλλά η όλη ανάρωση θα κλείσει μήνα. Γενικά ήμουν βαρύ περιστατικό όμως αλλά να πω την αλήθεια είχα διαβάσει ότι αυτή η επέμβαση είναι σχετικά ανώδυνη, ΟΥΔΟΛΩΣ...

    Το θέμα είναι το εξής όμως, o γιατρός μου είπε ορθά κοφτά: TA ΒΑΡΗ ΝΑ ΤΑ ΞΕΧΑΣΕΙΣ, ΜΟΝΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΑΝ ΘΕΣ.
    Μπορώ να πω πως μου πέσαν τα φτερά μου αλλά δεν το έκλεισα το θέμα, τις επόμενες μέρες όταν τον επισκευτώ θα του πω πως και τι και γιατί και θα σας το πω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-12-15 17:41 #38
    Προεπιλογή ΠΩΣ ΓΛΥΤΩΣΑ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΙΜΟΡΟΕΙΔΕΣ
    γεια σας ειμαι νεο μελος και ειπα να βοηθησω αφου ειδα οτι ειχε αποτελεσμα αυτο που εκανα και γλυτωσα απο τις αιμοροειδες.καταρχην πιστευω οτι φταινε πολλα για τις αιμοροειδες,και τα βαροι,και το αγχος και η διατροφη κτλ,πιστευω αυτος ο συνδυασμος τις δημιουργει.ειχα τα γνωστα συμπτωματα,αφορητο πονο κτλ,μου ειπανε οποσδηποτε εγχειρηση οι γιατροι στο νοσοκομειο ομως εγω ειπα να δοκιμασω πρωτα διαφορα γιατροσοφια.αυτο που με βοηθησε ηταν ο μαιντανος στην αρχη,το επινα σαν τσαι και το ετρωγα και το εφτιαχνα κομπρεσα πανω στην περιοχη με βαμβακι,μετα απο λιγες μερες συνεχισα να πινω μαιντανο αλα αντι για κομπρεσα στην περιοχη εβαζα ανα κοματι βαμβακι ποτισμενο με σπαθολαδο το οποιο εβγαζα και αλαζα 3 φορες την ημερα,αυτο το εκανα 1μηνα,χωρις τιποτα αλο,ουτε αλοιφες τιποτα,εδω και 1 μηνα τωρα ειναι σαν να μην υπαρχουν.σας μιλω ειληκρινα,ουτε πονος,τιποτα,επισης ετρωγα παντζαρακια πολυ και μαρουλια με βραστο στηθος κοτοπουλο.ελπιζω να βοηθησα και απαντω σε οποιον θελει να ρωτησει κατι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-12-15 17:55 #39
    Προεπιλογή ΠΩΣ ΓΛΥΤΩΣΑ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΙΜΟΡΟΕΙΔΕΣ
    επισης εννοειτε πως οι γιατροι ξερουν το καλυτερο,ρωτησα και τον γιατρο μου για αυτην την βελτιωση και μου ειπε δεν χρειαζεσαι χειρουργιο,αφου ουτε με πονανε,ουτε ματωνουν και ειναι γενικα σαν να μην υπηρξαν ποτε,αν δεν εβλεπα βελτιοση με αυτα που δοκιμασα εννοειτε θα πηγαινα για εγχειρηση,μεχρι και ο μαιντανος χρειαζεται την συμβουλη του γιατρου γιατι ειναι πολυ δυνατος και μπορει να δημιουργησει παρενεργειες.ενα αλο που με βοηθησε ηταν το μελι με το ταχινι πανω στο ψωμι καθε βραδυ,δαμασκηνα μετα μεσα στο νερο και επινα το ζουμι μονο,απεφυγα εντελως τηγανητα κ γλυκα,μαυρη ζαχαρη μονο,βραστα αυγα.επισης χρειαζεται θετικη σκεψη και αισιοδοξια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 09-12-15 19:35 #40
    Προεπιλογή
    Παθων και εγω.Μαλιστα τις τελευταιες ημερες ημουν εκτος προπονησεων γιατι πονουσα υπερβολικα.
    Δυσκολες -εως βασανιστικες- κενωσεις.Αρχισα να νιωθω πονο στους νεφρους κλπ εμορφα.
    Βασανιζομαι απο 12 χρονων.Ειναι κληρονομικο απο τη μανα μου.
    Καποτε χρησιμοποιουσα την Hadensa αλλα διεκοπη η κυκλοφορια της.Παντως δουλεια εκανε.
    Οπως και αλλοι φιλοι παραπανω, πολλες φορες νομιζα οτι αφοδευα αλλα τελικα ηταν αιμα αυτο μου εβγαινε.Πολυ!!
    Με τα πολλα,δοκιμασα ολες τις χημικες αλοιφες που υπαρχουν εως και μια φυτικη της Nelson την Hemorrhoid.
    Κατι εκανε αλλα επρεπε να το προλαβεις στην αρχη.Σωστα ολα με την διατροφη αλλα ποτε δεν εισαι σιγουρος
    οτι κατι απο αυτα που δεν εκοψες βλαπτει.
    Αγανακτησα και μιλησα με μια φιλη γιατρο η οποια αντιμετωπιζε η ιδια σοβαρο θεμα.
    Η λυση που μου προτεινε ειναι η εξης.Σταματαω πασης φυσης αλοιφες και βαζω μια.....κρεμα χεριων
    που εχει αλοη και καλεντουλα.Συντομα με διαβεβαιωσε θα συρικνωθουν και θα ησυχασω.
    Μπορει κανεις να την βρει στον μασουτη μονο γιατι ειναι απο τα προιοντα με το λογοτυπο του.
    Επειτα,για την δυσκοιλιοτητα αλλα και για να ειναι μαλακοτερα τα κοπρανα μου εδωσε μια συνταγη για μαρμελαδα
    που την εφτιαξε ενας μοναχος που πλεον ζει στο μοναστηρι του Χωρτιατη.
    -Βρασιμο μιση ωρα σε 2 ποτηρια νερο απο 1/4 σταφιδες,δαμασκηνα,συκα.
    -Μετα αναδευση με μηχανακι και προσθηκη 1/4 σιναμικη πρασινη.
    -1 κτγ καθε βραδυ.
    -Διατηρηση στο ψυγειο.
    Εγω ο εξυπνος εφαγα 1 κτσ + και με πηγε νερο!!!!!
    Η αλοιφη made in μασουτης, ως εκ του θαυματος κανει δουλεια.
    Παρ'ολα αυτα ομως,σημερα συναντηθηκα με τον παθολογο μου και με διαβεβαιωσε και εκεινος οτι με αυτα τα χαπια
    θα απαλλαγω.Τα χαπια ειναι τα CYCLO 3 FORT.Πρωι-βραδυ για μια εβδομαδα.
    Απο τον ιστοτοπο του Γαληνου η παρακατω συντομη περιγραφη.
    Το CYCLO 3 FORT είναι ένας φλεβοτονικός και αγγειοπροστατευτικός παράγοντας,
    αποτελούμενος από εκχύλισμα του φυτού Ruscus Aculeatus, Hesperidine Methyl Chalcone και Ascorbic Acid.
    Διχωςνα εχω παρει τα χαπια ακομη ειμαι καλυτερα με την κρεμα μονο,πλυσεις με χλιαρο νερο και επι πονου ισχυρου
    1 voltaren των 50mg.
    Σημερα πηγα προπονηση.Ειχα το νου μου στις αναπνοες και δεν ανεβασα στην κωπηλατικη μπαρας γιατι ενιωθα εντονες
    συσπασεις.Απο αυριο ξεκιναω και τα χαπια.Ιδωμεν!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 14-06-16 22:45 #41
    Προεπιλογή να σε εχει καλα ο ΘΕΟΣ φιλε με το cyclo 3 fort με εσωσες για τα καλα
    δοκιμασα το cyclo 3 fort και ειληκρινα ρε παιδια σωθηκα,πηρα στην αρχη ενα χαπι το πρωι μετα το πρωινο κ ενα κατα της 4 το απογευμα,οχι βραδυ,μετα απο 10 μερες επερνα 1 χαπι,εχει 1 μηνα δεν ειχα συμπτωματα,επισης τρωω πολλα μαρουλια,ταχινι το πρωι μεσα σε ζεστο νερο σαν τσαι και εφτιαξα ενα γλυκο ειδικο!επαιξε ισως και αυτο ρολο!εφτιαξα μπραουνι με καστανη ζαχαρη κακαο 100% και μελι.τρωω 1 πολυ μεγαλο κοματι καθε βραδυ κ ειναι σαν γευση καλυτερο απο σοκολατα κ κουβερτουρα και δεν εχω κανενα προβλημα.παω τωρα καθε πρωι τουαλετα ενω πρωτα ετρεμα να ανοιξω την πορτα της τουαλετας.φιλικα και για να βοηθησω αυτους που εχουν προβλημα γιατι και εγω βοηθηθηκα παρα πολυ που μπηκα εδω κ διαβασα κ δοκιμασα διαφορες γνωμες κ με βοηθησανε παρα πολυ.να πω κ κατι ακομη πολυ ωφελιμο,καστανο ρυζι το χυμα,μαγειρευετε για 45 λεπτα αφου το αφησεις απο το βραδυ μεσα στο νερο.το ρυζι το βραζο με καροτα και αρακα κ ριχνω μεσα τωρα και τρωω ανετα μοσχαρισιο κρεας η οτι αλο κρεας θελω,κοτοπουλο η ακομη κ ψαρι.ευχαριστω ολους εδω μεσα για τις συμβουλες και να ειστε καλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 14-06-16 22:51 #42
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Το cyclo3fort που ακριβώς βοήθησε?

    Στάλθηκε από το ZTE Blade A450 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 17-06-16 11:16 #43
    Το avatar του χρήστη 3_more_reps

    Εγγραφή
    08-10-2015
    Περ.
    Κρήτη
    Μηνύματα
    11
    Smile Εξαφάνιση για πάντα των αιμοροίδων
    Καλημέρα σε όλους σας. Και εμένα με ταλαιπωρούσαν οι αιμοροίδες αρκετό καιρό. Μου σύστησε κάποιος γνωστός μου την αλοιφή NOVAQUASOL A
    Πηγή:http://www.galinos.gr/web/drugs/main/drugs/novaquasol-a . Προσωπικά την δούλεψα αρκετά καλή αλλά προσωρινό αποτέλεσμα. Έπειτα έκανα το εξής. Κάθε πρωί θαλασσινό μπάνιο χειμώνα καλοκαίρι μέχρι και σήμερα για 10 λεπτά, όχι παραπάνω 6ος χρόνος φέτος. Δεν εφανίστηκαν ποτέ από τον 1ο μήνα που ξεκίνησα την θάλασσα μέχρι και σήμερα. Βέβαια πρέπει να μπορεί κάποιος να πηγαίνει όπως να το θέλει συν ότι να υπάρχει θάλασσα κάπου κοντά στο σπίτι του.
    No Pain, No Gain, Let's Train!

    https://www.youtube.com/watch?v=itx3udN1HJ0
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-05-18 17:24 #44
    Προεπιλογή ΑΙΜΟΡΡΟΙΔΕΣ
    Καλησπέρα παιδιά!! Είμαι νέο μέλος και αντιμετωπίζω και εγώ πρόβλημα με τις αιμορροίδες. Ήθελα να σε ρωτήσω την συνταγή για τη μαρμελάδα για τη δυσκοιλιότητα τη σιναμική τη βράζουμε και προσθέτουμε το νερό ή την προσθέτουμε ατόφια με τα φύλλα της?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 28-10-19 19:20 #45
    Προεπιλογή Πρόβλημα
    καλησπέρα στο φόρουμ, τις τελευταίες 10 μέρες έχω αποκτήσει πρόβλημα με τις αιμορραιδες το οποίο περιλαμβάνει αίμα κατά την διάρκεια της αφόδευσης αλλά ευτυχώς, όχι ακόμα πόνο. Υπάρχει περίπτωση το πρόβλημα να δημιουργείται από συμπληρώματα? χρησιμοποιώ νιτρικό και μία πρωτεινη τύπου φόρμουλας. Επίσης η πρωτείνη περιέχει και κρεατίνη για αποκατάσταση. Τα συμπτώματα υποχωρούν όταν σταματω τα συμπληρώματα, μέσα στο ΣΚ. Η διατροφή μου είναι προσεγμένη τρώω φυτικες ίνες αλλά δε πίνω πολύ νερο. Έχω απελπιστείγιατί γυμνάζομαι πολύ καιρό και τωρα παρουσιάστηκαν τα συμπτώματα και δε θέλω σε καμία περίπτωση να κάνω χειρουργείο ή να σταματήσω τα βάρη.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία