Θέμα: Albert Beckles

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 68
  1. 01-08-11 11:27 #16
    Προεπιλογή
    Ο παραπανω ΑΘΛΗΤΗΣ ειναι η αποδειξει για ολους εμας που εχουμε περασει τα 40 πως να σταματησουμε το χρονο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 01-08-11 21:26 #17
    The Descendant
    Το avatar του χρήστη Dreiko

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Monsterville
    Μηνύματα
    8.212
    Προεπιλογή




    στα 80 του παρακαλω και ακομα προπονειται.....
    τιποτα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 01-08-11 22:45 #18
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Διακογιαννης Γιαννης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητοι φιλοι πεσατε στη περιπτωση.Αν και θαυμαζω κυριως τους αθλητες των πολυ μεγαλων μυικων μαζων οπως τον Ντεηβιντ Τζοουνς τον Ρου Καλεντερ τον Ρετζ Παρκ τον Αρνολντ τον Ολιβα τον Κολουμπου, τους Κολεμαν και Γκριν απο τους προσφατους τους Τζωρτζ Χακενσμιτ και Χερμαν Γκερνερ απο τους...προπαπουδες μας,εχω παρολα αυτα τεραστια εκτιμηση για τον Αλμπερτ Μπεκλες.
    Ο λογος ειναι απλος.Ηταν επι 40 χρονια παγκοσμιου επιπεδου πρωταθλητης.Και μαλιστα στα 40 αυτα χρονια λαμβανε μερος καθε χρονο σε πολλους αγωνες και σε πολλα γκεστ ποουζινγκ χωρις ουτε μια φορα να εμφανιστει με μικροτερους μυς σε σχεση με την προηγουμενη εμφανιση του.Αυτο μαλιστα ισχυει και για το λιπος (εννοω οτι ηταν παντα γραμμωμενος).
    Σαν γκεστ ποουζερ ειχε 4-5 κιλα παραπανω απο το αγωνιστικο του επιπεδο.Υπαρχουν αθλητες οπως ο Ρομπυ Ρομπινσον ο Σερτζιο Ολιβα ο Σερζ Νυμπρε ο Κρις Κορμιερ και αλλοι οι οποιοι ειχαν σταδιοδρομια μεγαλης διαρκειας.Το αθλημα μας ειναι απιστευτο σε αυτο το τομεα.
    Ομως ο Μπεκλες δεν σταματουσε για να ξεκουραστει και να ξαναεπανελθει ουτε ειχε ποτε μυικη πτωση ουτε εμφανιστηκε με λιπος εστω και μια φορα εστω και σε ενα γκεστ.
    Αποσυρθηκε σε κορυφαια φορμα ,περιπου στην ηλικια που ειναι σημερα ο Αρνολντ!!!Υπαρχει μια περιπτωση να πεφτω εξω 3-4 χρονια διοτι υπαρχει ενα μυστηριο με την ηλικια του Μπεκλες αλλα ειναι αμελητεο μπροστα στο ολο κατορθωμα.Επισης ενα χρονο πριν αποσυρθει ηταν στην καλυτερη του φομα.Πιθανον 64 ετων.Με κορυφαιες μαζες.
    Στο κανονικο Ολυμπια ελαβε μερος, οχι στους γερους (δεν υπηρχε τοτε η κατηγορια των γερων).Υπηρχαν αθλητες με μεγαλυτερους μυς.Δεν λεω.Φερτε ομως στη μνημη σας οποιον αθλητη θελετε και κοιταξτε τη σταδιοδρομια του.Σε ποσες δημοσιες εμφανισεις του ειχε περισσοτερους μυς απο τον Μπεκλες?Σε 3? Σε 5? Σε 15?.Και ποσοι αθλητες στο κοσμο ειχαν μεγαλυτερους μυς?Να υπηρχαν 2-3 καθε χρονο?Ο οποιος αθλητης σκεφθηκες αγαπητε αναγνωστη μπορουσε να εμφανιζεται 10 φορες το χρονο σε φορμα παγκοσμιου επιπεδου και καθως κυλουν οι δεκαετιες και το σπορ εξελισσεται να εξελισσεται και αυτος και να το κανει αυτο για 40 χρονια και πολλες φορες καθε χρονο χωρις πτωσεις στους μυς?Εξελισσοταν για να ακολουθει τα νεα στανταρ που εθεταν οι νεοτεροι του αλλα ενω οι συγκεκριμενοι νεοτεροι αθλητες αποσυρονταν μετα απο λιγο γιατι δεν αντεχαν αλλο τα στανταρ που οι ιδιοι εθεσαν , ο παπους Μπεκλες τα αντεχε και συνεχιζε για να φτασει τα ακομα πιο καινουρια στανταρ που εθετε η επομενη φουρνια πρωταθλητων που ερχοταν και ουτω καθ'εξης.
    Μεταναστευσε στην Αμερικη και αφοσιωθηκε στους επαγγελματικους αγωνες αφου πρωτα βγηκε στη συνταξη στην Αγγλια.....Τον συναντησα πρωτη φορα οταν ο Πετρος ο Μπογεας σε συνεργασια με τον Σταυρο Τριανταφυλλιδη τον εφεραν για γκεστ ποουζινγκ.Φωτογραφηθηκαμε και εκει μαλιστα εχω μακρια μαλλια και μουσι.Η δευτερη ηταν οταν καναμε στην Ελλαδα ενα Γιουροπιαν Γκραν Πρι με τη συνεργασια της Μπουγατιωτη και του Τρυφωνα Καραχαλιου.
    Η πιο ωραια εμπειρια που ειχα απο τον Αλμπερτ ηταν οταν ελαβα μερος σε ενα επαγγελματικο αγωνα στην Ιταλια οπου ειχα το νουμερο 6 και εκεινος το 11.Θα επανελθω στο θεμα για να σας πω διαφορες ανεκδοτες ιστοριες.Μερικες εχουν και πλακα.
    Θελω παντως να καταληξω στο συμπερασμα - συμφωνα παντα με τη γνωμη μου - οτι αν αποφασιζαν οι αθλητες να εμφανιζονται ας πουμε 10 φορες το χρονο για 4 δεκαετιες ,ασταματητα, τοτε η συγκριση τους με τον Αλμπερτ Μπεκλες θα ηταν αστεια.
    Πιστευω πως ειναι ενας και μονος στη κορυφη οχι μονο του μποντυμπιλντινγκ αλλα ολων των αθληματων.Θα επανελθω.
    Γιάννη η περιγραφή σου είναι όλα τα λεφτα γι αυτον τον άνθρωπο τον γνώρησα κι εγω τότε στο γκράν πρί που έγινε στην αθήνα που το οργάνωσαν καραχάλιος - μπουγατιώτη .
    ο άνθρωπος ήταν απλα έμπνευση και για να είμαι ειληκρινής το 85 όταν κέρδισε ο χάνευ παρ όλο που άξιζε ο χάνευ , εγω και ο φίλος μου ο γιάννης ελευθεριάδης είχαμε τεράστια συμπάθεια στον μπέκλες και ήταν κι αυτο που λές πάντα σε φόρμα και σε όγκο ήταν πολύ καλός με ελάχιστη διαφορά απο την αγωνιστική του φόρμα .
    επίσης τα δικέφαλά του λές και τα έβαλε κάποιος βιδωτα επάνω του λές και ήταν ξεκολημένα και παρ όλο που ήταν μεγάλος είχε τέτοια ψυχολογία και πειθαρχία που δεν το καταλάβαινε κανείς ότι ήταν τόσο μεγάλος , γιατι όλα έχουν να κάνουν και με το πόσο ισοροπημένο άτομο είναι κάποιος , αλλα σίγουρα παίζουν ρόλο και τα γονίδια .
    πάντως στην ιστορία του ββ δεν υπάρχει άλλος σ αυτην την ηλικία με τόση διάρκεια και τόσο μεγάλους τίτλους , ενω υπάρχουν άνθρωποι φαινόμενα όπως και ο τζων σιτρόνε , αλλα ο μπέκλες ήταν ένας και μοναδικός , απο τούς πολυ αγαπημένους μου αθλητές και ήταν αληθινός αθλητής μέχρι και τώρα σ αυτη την ηλικία και δεν ήταν άνθρωπος των μίντια σαν μοντέλο δηλαδή , πάντα σεμνός και αποτελεσματικός
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 02-08-11 00:24 #19
    Προεπιλογή
    Οντως φιλε Ηλια το 1985 ειχε ενα απιστευτο συνδιασμο ογκου και γραμμωσης γι'αυτο και η αυτοπεποιθηση του ηταν εμφανεστατη.Στο Ελληνικο Γιουροπιαν Γκραν Πρι των Καραχαλιου - Μπουγατιωτη νομιζω οτι εκανε μονο γκεστ πουζινγκ λογω καποιου τραυματισμου του.Μυθικη σταδιοδρομια.Σοβαρη προσωπικοτης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 02-08-11 21:18 #20
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Διακογιαννης Γιαννης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον συναντησα πρωτη φορα οταν ο Πετρος ο Μπογεας σε συνεργασια με τον Σταυρο Τριανταφυλλιδη τον εφεραν για γκεστ ποουζινγκ.Φωτογραφηθηκαμε και εκει μαλιστα εχω μακρια μαλλια και μουσι.Η δευτερη ηταν οταν καναμε στην Ελλαδα ενα Γιουροπιαν Γκραν Πρι με τη συνεργασια της Μπουγατιωτη και του Τρυφωνα Καραχαλιου.
    Γιαννη αναφερεις λογικα αυτη την φωτογραφία,τρομαζει κανεις να σε αναγνωρισει,μιλαμε για ενα guest posing στο Πανελληνιο το 1982.(Να ναι καλα το αρχείο σου που επεξεργαζομαι)

    Όνομα: IMG_0020.jpg Εμφανίσεις: 1435 Μέγεθος: 325,9 KB


    Πιστευω αυτες οι φωτογραφίες εχουν ελληνικο χρωμα και ιδιαιτερη συλλεκτικη αξία και για αυτο τις βαζω


    Όνομα: IMG_0015.jpg Εμφανίσεις: 1420 Μέγεθος: 227,0 KB

    Όνομα: IMG_0016.jpg Εμφανίσεις: 1441 Μέγεθος: 96,1 KB

    Όνομα: IMG_0017.jpg Εμφανίσεις: 1392 Μέγεθος: 113,2 KB

    Όνομα: 1.jpg Εμφανίσεις: 1437 Μέγεθος: 135,5 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 02-08-11 21:45 #21
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    καλα ζημια αυτες οι φωτο πραγματικα συλλεκτικές και ο γιάννης αγνώριστος με τα μούσια .
    το άλλο σάββατο θα βγούμε για κρασάκι στην καβάλα κατόπιν επιθυμίας του παρασκευά του αργυράκη και εκεί θα μας πεί κι αυτός ιστορίες απο τα παλια , πρίν λίγο μιλήσαμε και φαίνετε πολυ ορεξάτος , λέει με θυμήσατε κάτι που είχε ξεθωριάσει στην μνήμη μου
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 02-08-11 22:35 #22
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιαννη αναφερεις λογικα αυτη την φωτογραφία,τρομαζει κανεις να σε αναγνωρισει,μιλαμε για ενα guest posing στο Πανελληνιο το 1982.(Να ναι καλα το αρχείο σου που επεξεργαζομαι)
    Όνομα: IMG_0020.jpg Εμφανίσεις: 1435 Μέγεθος: 325,9 KB

    Πιστευω αυτες οι φωτογραφίες εχουν ελληνικο χρωμα και ιδιαιτερη συλλεκτικη αξία και για αυτο τις βαζω


    Όνομα: IMG_0015.jpg Εμφανίσεις: 1420 Μέγεθος: 227,0 KB

    Όνομα: IMG_0016.jpg Εμφανίσεις: 1441 Μέγεθος: 96,1 KB

    Όνομα: IMG_0017.jpg Εμφανίσεις: 1392 Μέγεθος: 113,2 KB

    Όνομα: 1.jpg Εμφανίσεις: 1437 Μέγεθος: 135,5 KB
    Τωρα που την ξαναβλεπω και εγω τρομαζω να αναγνωρισω τον εαυτο μου
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 05-09-11 18:56 #23
    Προεπιλογή
    Συμφωνω Γιαννη,ενας πραγματικα διαχρονικος αθλητης ,υψηλων προδιαγραφων......
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 01-01-12 03:14 #24
    Προεπιλογή απιστευτος.
    27 χρόνια ενεργό ββ 110 συμετοχές σε αγώνες. Μοναδικός.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 19-04-12 22:07 #25
    Προεπιλογή
    Τελικά οι μεγαλύτεροι αθλητές του ΒΒ έχουν επισκεφθεί τη χώρα μας όπως ανακαλύπτω συνεχώς, στην όμορφη παρέα σας! Άλλος ένας από τους αγαπημένους μου! Και τί μεγάλη συγκίνηση να βλέπεις τον Beckles με φόντο την Ακρόπολη! Όντως ακόμα ψάχνεται η σωματοδομική κοινότητα με την ηλικία του Albert ΤΡΟΜΕΡΟΣ! Έχω ακούσει σε συνέντευξη ότι η διατροφή του παραμένει για χρόνια η ίδια: κοτόπουλο ρύζι και σαλάτες.



    Όνομα: ab70.jpg Εμφανίσεις: 1096 Μέγεθος: 38,7 KB
    Όνομα: albertbeckles2.jpg Εμφανίσεις: 1057 Μέγεθος: 21,0 KB
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 19-04-12 22:12 #26
    Προεπιλογή
    Όνομα: index.jpg Εμφανίσεις: 1028 Μέγεθος: 26,4 KB
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 14-07-12 22:05 #27
    Προεπιλογή
    Όνομα: DSC00473.JPG Εμφανίσεις: 1003 Μέγεθος: 132,0 KBΌνομα: DSC00465.JPG Εμφανίσεις: 985 Μέγεθος: 147,5 KBΌνομα: DSC00461.JPG Εμφανίσεις: 996 Μέγεθος: 146,7 KB
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 14-07-12 22:38 #28
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη ελμερ

    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    περιστερι
    Μηνύματα
    4.032
    Προεπιλογή
    Απ τους πιο ποιοτικους αθλητες που εχω δει...γρανιτενιος.....μονο απ τα μαλλια του που λιγοστευουν μπορω να καταλαβω ποιες φωτογραφιες ειναι παλιες και ποιες πιο μετα στην καριερα του!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 14-07-12 23:27 #29
    Προεπιλογή
    σωστός.....δεν είναι τυχαίο που το παρατσούκλι του είναι Ageless (αγέραστος)
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 17-07-12 01:08 #30
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Διακογιαννης Γιαννης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η πιο ωραια εμπειρια που ειχα απο τον Αλμπερτ ηταν οταν ελαβα μερος σε ενα επαγγελματικο αγωνα στην Ιταλια οπου ειχα το νουμερο 6 και εκεινος το 11.Θα επανελθω στο θεμα για να σας πω διαφορες ανεκδοτες ιστοριες.Μερικες εχουν και πλακα.
    Κ. Γιάννη πολύ όμορφη η περιγραφή σας και η προσωπική σας εμπειρία με τον 'αγέραστο' Albert! Θα ήθελα πολύ να ακούσω αυτές τις ανέκδοτες ιστορίες αναφέρατε. Αν μπορείτε μοιραστείτε κάποιες μαζί μας.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

    Όνομα: ab.jpg Εμφανίσεις: 1085 Μέγεθος: 105,4 KB
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία