Θέμα: INBA news

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 100
  1. 23-08-11 13:04 #16
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bodystyle Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλα στην ΙΝΒΑ υπάρχει και το τεστ το οποίο αν γίνει με τον σωστό τρόπο δεν νομίζω εύκολα να το ξεπερνάνε οι αθλ. που κάνουν χρήση ουσιών.
    Ίσως κάτι δεν διατυπώνεις σωστά ? Γιατί έτσι όπως το γράφεις δεν είναι αποδεκτό...
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-08-11 13:34 #17
    Προεπιλογή
    Δεν το γράφω με κάποια κακία ή εννοώντας κάτι. Λέω πως τα τεστ αυτά νομίζω πως δύσκολα τα <<κοροιδευει >>καποιος αθλητής ,γιατι ανιχνεύουν μήνες πριν μικροποσότητες ουσιών και περίπου 300 μάσκες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-08-11 13:37 #18
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bodystyle Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το γράφω με κάποια κακία ή εννοώντας κάτι. Λέω πως τα τεστ αυτά νομίζω πως δύσκολα τα <<κοροιδευει >>καποιος αθλητής ,γιατι ανιχνεύουν μήνες πριν μικροποσότητες ουσιών και περίπου 300 μάσκες.
    Ένα τέτοιο τεστ που περιγράφεις κοστολογείται περισσότερο από 200 € που καταβάλλουν οι αθλητές για το τεστ. Μακάρι να είναι όπως τα λες και να εφαρμόζεται. Προσωπικά έχω τις επιφυλάξεις μου.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-08-11 15:42 #19
    Το avatar του χρήστη BODYMPAL

    Εγγραφή
    05-04-2011
    Περ.
    XANIA KΡHTH!
    Μηνύματα
    208
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο d__george Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ με τον Ζάχο... το ββ δεν είναι τόσο οι αγώνες όσο η πορεία μέχρι να φτάσεις τους στόχους σου.... Σέβομαι κάθε αθλητή ανεξαρτήτως τις επιλογές του. Προσωπικά θα ανέβαινα σε κάθε σκηνή που θα μπορούσα μόνο και μόνο γιατί το γουστάρω ασχέτως αν με εξέταζαν ή όχι.
    Στην ΙΝΒΑ σίγουρα θα πάρω μέρος γιατί είναι μία ομοσπονδία που πιστεύω ότι όσοι πέρνουν μέρος έχουν την ίδια αγάπη και τον ίδιο τρόπο σκέψης που έχω και εγώ για το ββ... Το εισητήριο έχει κλείσει ήδη.
    ε ρε γλέντια αυτά είναι!!!!!!!!!!!! george πως θα μπω και εγώ στην ομάδα θέλω να έρθω και εγώ μαζί !!!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-08-11 17:44 #20
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.808
    Προεπιλογή
    ρε παιδια μαζί μιλάμε χώρια καταλαβαίνουμε νομίζω , όλες οι ομοσπονδίες μπορούν να υπάρχουν , αρκεί να έχουν να προσφέρουν κατι και για μενα αυτη η νακ και η άλλη η ναββα που έγινε και ξαναδιαλύθηκε κακώς έγιναν , αφού μόνο διχασμό και τίποτε άλλο δεν έφεραν , τίποτε ουσιαστικό δηλαδή .

    απο την άλλη αυτη η ινκα η σημαία της είναι τα τεστ και τίποτε άλλο γιατι απο θέαμα και τα σχετικα δεν έχει να προσφέρει κατι , ε αν αυτα δεν γίνουν όπως πρέπει τζάμπα καίει η λάμπα , τα τέστ για να είναι αξιόπιστα πρέπει να υπάρχουν προυποθέσεις όπως αναφέραμε , αλλιώς θα περνάνε τρένο όλοι με απλές διαδικασίες , ψάξτε λίγο και στο νετ να δείτε πως πρέπει να είναι αξιόπιστα τα τέστ και όχι απλα νάχαμε να λέγαμε , αν όμως αυτα γίνουν με αυτές τις προδιαγραφές τότε δεν υπάρχει λόγος αμφισβήτησης και όποιος αμφησβητεί κάτι το σωστό και αληθινό τότε μόνο κακοπροαίρετος θα μπορούσε να χαρακτηριστεί.

    αλλα με αυτα που λέγονται και είδαμε μέχρι τώρα δεν πείθουν με τίποτε
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 23-08-11 19:31 #21
    Προεπιλογή
    Θα μπορούσατε να πληροφορηθείτε για την inba από το επισ. site της....naturalbodybuilding.com

    Ορίστε και μερικές φωτο κυρίως από επαγγελματίες αθλητές της των 2-3 τελ. ετών.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες          
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-08-11 19:39 #22
    Προεπιλογή
    Να και κανα δυο τύποι που θα ήθελαν να γίνουν έτσι.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 23-08-11 20:48 #23
    Προεπιλογή
    Μία ερώτηση θα ήθελα να κάνω επειδή μ αυτά π έχουν ειπωθεί σχετικά με τα τεστς έχω μπερδευτεί. Ένας μποντυμπίλντερ π κατεβαίνει σε αγώνες θεωρείται natural εάν δεν έχει κάνει χρήση αναβολικών ποτέ κατά τη διάρκεια της σταδιοδρομίας του ή αρκεί να απέχει για κάποιο χρονικό διάστημα από το φάρμακο?
    Γιατί σε περίπτωση π κάποιος απέχει πολύ δεν μπορεί να ανιχνευτεί στο αίμα του.. Δεν θεωρείται πάλι cheat όμως?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 23-08-11 21:28 #24
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    Ωραιο φωτογραφικο υλικο Bασιλη,θα ανεβασω μερικους απο τους κυριους στο τοπικ Best Natural Bodybuilders.
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 23-08-11 21:50 #25
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    Κατι που ξεχασα ακουστε το τραγουδι οταν μπαινεις στη σελιδα του natural.Απλα κλαιω!
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 24-08-11 00:23 #26

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BODYMPAL Εμφάνιση μηνυμάτων
    ε ρε γλέντια αυτά είναι!!!!!!!!!!!! george πως θα μπω και εγώ στην ομάδα θέλω να έρθω και εγώ μαζί !!!!!!!
    χαρη αν ισχυσει το περσινο καθεστος,απλα συμπληρωνεις την αιτηση συμμετοχης κτλ. φετος τουλαχιστον ηταν ανοιχτο για ολους το world cup απο αποψη συμμετοχων,οποτε δε νομιζω οτι θα υπαρχει προβλημα να ερθεις και συ μαζι μας στην τσεχια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 24-08-11 00:59 #27
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ChestBrah Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μία ερώτηση θα ήθελα να κάνω επειδή μ αυτά π έχουν ειπωθεί σχετικά με τα τεστς έχω μπερδευτεί. Ένας μποντυμπίλντερ π κατεβαίνει σε αγώνες θεωρείται natural εάν δεν έχει κάνει χρήση αναβολικών ποτέ κατά τη διάρκεια της σταδιοδρομίας του ή αρκεί να απέχει για κάποιο χρονικό διάστημα από το φάρμακο?
    Γιατί σε περίπτωση π κάποιος απέχει πολύ δεν μπορεί να ανιχνευτεί στο αίμα του.. Δεν θεωρείται πάλι cheat όμως?
    Αυτή τη στιγμή, κάποιοι ερωτεύονται...
    κάποιοι χωρίζουν.......
    και κάποιοι έχουν ήσυχο το κεφάλι τους...


    https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 24-08-11 01:42 #28

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    αν δεν κανω λαθος απο αυτα που εχω διαβασει στο site της ΙΝΒΑ για να εχει δικαιωμα να συμμετασχει καποιος στους αγωνες πρεπει να ειναι τουλαχιστον 5 χρονια drug free ,χρονικο διαστημα στο οποιο προφανως καi εχουν χαθει ολα τα gains των φαρμακων (αν και κρινοντας απο φωτο του levrone,mustaffa mohamed κτλ,χρειαζεται πολυ λιγοτερο)
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 24-08-11 02:09 #29
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ChestBrah Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μία ερώτηση θα ήθελα να κάνω επειδή μ αυτά π έχουν ειπωθεί σχετικά με τα τεστς έχω μπερδευτεί. Ένας μποντυμπίλντερ π κατεβαίνει σε αγώνες θεωρείται natural εάν δεν έχει κάνει χρήση αναβολικών ποτέ κατά τη διάρκεια της σταδιοδρομίας του ή αρκεί να απέχει για κάποιο χρονικό διάστημα από το φάρμακο?
    Γιατί σε περίπτωση π κάποιος απέχει πολύ δεν μπορεί να ανιχνευτεί στο αίμα του.. Δεν θεωρείται πάλι cheat όμως?
    natural bodybuilder και κατα την δικη μου αποψη οπως σωστα ανεφερες ειναι αυτος που δεν έχει κάνει χρήση αναβολικών ποτέ κατά τη διάρκεια της σταδιοδρομίας του

    επειδη ομως ο ελεγχος για χρηση πριν απο 5-10-15 χρονια ειναι πολυ δυσκολος (νομιζω ακατορθωτος) η ΙΝΒΑ εχει βαλει ως οριο οι αθλητες να ειναι τουλαχιστον 5 χρονια drug free (το οποιο για μενα φυσικα και ειναι cheat, αλλα θελω να συμμετασχω στους αγωνες επειδη συμφωνω με την φιλοσοφια τους, και οχι επειδη θελω να ειμαι εγω ο προην χρηστης ΑΑΣ αναμεσα στους φυσικους και ετσι να αναδειχτω ευκολοτερα σε "natural bb prototype" ) γιατι cheaters υπηρχαν και υπαρχουν παντα, ειναι στην ανθρωπινη φυση οπως σωστα ειπε ο κ Τριανταφυλλου


    βεβαια και για τα 5 χρονια drug free που λενε πιστευω πως πρεπει να γινει τρελο "ξεψαχνισμα" στα τεστ για να τους πιασουν ολους, αν και απο οτι ειχε πει ο προεδρος την ΙΝΒΑ Dennis Kakos "ειναι πολυ δυσκολο εως ακατορθωτο να τη γλιτωσει καποιος απο τα τεστ που κανουν στους αγωνες της ΙΝΒΑ σε Αυστραλια και Αμερικη"

    τωρα το πως το κανουν προσωπικα δεν ξερω... αλλα οποιος εχει μερακι και απορια ας κατσει να διαβασει τις 54 σελιδες του ενημερωτικου φυλλαδιου για το anti-doping control των αγωνων της INBA που εφαρμοζονται σε Αυστραλια και Αμερικη γιατι απο οτι βλεπω γραφει ΠΟΛΥ πραμα εκει μεσα και δεν ειμαι σε θεση να διαβασω τετοια ωρα

    http://www.inba.com.au/pdf/2009%20IN...Jan%202010.pdf

    ενδιαφερον ειναι και αυτο το λινκ

    http://www.naturalbodybuilding.com/p...d_athletes.php

    και οποιος βγει θετικος σε τεστ γραφεται για παντα στο hall of shame της ΙΝΒΑ και απο οτι καταλαβα γινεται κανονικα ρομπα

    http://www.naturalbodybuilding.com/p...l_of_shame.php
    " BODYSTYLE BodyBuilding TEAM "
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 24-08-11 10:45 #30
    Το avatar του χρήστη BODYMPAL

    Εγγραφή
    05-04-2011
    Περ.
    XANIA KΡHTH!
    Μηνύματα
    208
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savage Εμφάνιση μηνυμάτων
    χαρη αν ισχυσει το περσινο καθεστος,απλα συμπληρωνεις την αιτηση συμμετοχης κτλ. φετος τουλαχιστον ηταν ανοιχτο για ολους το world cup απο αποψη συμμετοχων,οποτε δε νομιζω οτι θα υπαρχει προβλημα να ερθεις και συ μαζι μας στην τσεχια.
    το ψήνω!!! Έχουμε καιρό βέβαια μέχρι τότε αλλά οταν ειναι να βγάλετε τα εισιτήρια και να κανονίσετε ολα τα σχετικά
    θα περιμενω ενημέρωση με μνμα για να κανονίσω την πορεία μου!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία