Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 19
  1. 12-03-08 19:12 #1
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή Eλξεις στο μηχανημα σωστη εκτελεση
    Lat poll down λεγεται στα αγγλικα ελξεις στο μηχανημα(φτερα) πησω λοιπον

    θελω να μου πειτε πως την εκτελειτε οταν παει το σιδερο πησω απο το κεφαλι
    εβλεπα ενα βιντεακι markus ruhl το XXL και εκει οταν τα κανει φερνει την μπαρα ισα ισα να ακουμπανε στα αφτια σε εκεινο το επιπεδο
    Ομως στο dvd του ο charles_glas οταν δειχνει την ασκηση το σιδερο φτανει μεχρι τους τραπεζιους του επησης ειδα και πως τις κανει ο κολεμαν τις παει στην μεση περιπου των αφτιων αντε και εκει που τελειωνουν αλλα οχι πιο κατω
    τι γινεται πια ειναι η σωστη εκτελεση?


    εγω εκτελω με τον πρωτο τροπο εκει στο επιπεδο τον αφτιων με το αλλο νομιζω θα εχεις προβλημα στο αυχενα

    πως την κανετε εσεις?


    και να μου πειτε πως κανετε και μπροστα την ιδια ασκηση μεχρι που το φερνετε να ακουμπαει το στηθος ετσι ειδα να τις κανει ο κολεμαν και ο cutler η οπως ο charles_glas μεχρι το σαγονι ισα ισα εκει που τελειωνει το σαγονι πως την κανετε αυτην?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-03-08 22:19 #2
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Εγω τις οπισθολαιμιες ελξεις τι κανω μεχρι εκει στα αφτια που ειπες,οχι μεχρι κατω για να αποφυγω τυχον προβληματα στους ωμους.Τις εμπροσθολαιμιες μεχρι το σαγονι και ισως λιγο πιο κατω (δεν κεντραρω κιολας ).
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-03-08 22:39 #3
    Προεπιλογή
    εγω και τις δυο τις κανω με πληρη κινηση.μπροστα ακουμπαω στο στηθος τη μπαρα και πισω στους τραπεζιους αλλα με πολυ ανοιχτη λαβη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 12-03-08 23:01 #4
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Γιαννη βαζεις πολλα κιλα?

    αν ναι προσεχε την ανοιχτη λαβη επαθα ζημια στον ομο εγω απο την πολυ ανοιχτη λαβη μια και καλη και ακομα με θυματε o πονος-ζημια εως τωρα μερικες φορες
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 13-03-08 17:16 #5
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Το καλύτερο κατα την γνώμη μου είναι το άνοιγμα να είναι μιαμιση φορά το ανοιμα των ώμων οσο για αυτο που λέτε πιο είναι το σωστό σχετικά με τον κόλεμαν δεν είναι λάθος και να θέλει να πάει πιο κάτω δεν μπορεί δεν γίνετε γιατί με τους μύς που εχει ο κόλεμαν και ο κάθε κόλεμαν οταν γίνετε σύσπαση των μυών την ώρα που κάνει έλξεις με βαριά κιλά δεν πάει με τίποτε πιο κάτω αυτό το καταλάβαινα όταν ημουν πάνω απο 120 κιλα μυικά ενώ στην πλάτη αισθανόμουν οτι οσο βάρος και να με βάλης το σηκώνω με τέλεια εκτέλεση και αυστηρά οταν πριζόμουν δεν κατέβαινε πιο κάτω με τίποτε οπότε δεν είναι λάθος αλλά σε νορμάλ ατομα απλά προσπαθείς οσο το δυνατόν πιο χαμηλά με κανονικό ρυθμό εκτέλεσης και κρατάμε στο κάτω σημείο για μέγιστα αποτελέσματα.
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-03-08 22:22 #6
    Προεπιλογή
    εχει δικιο ο ηλιας αν εχεις τοσο ογκο δεν κατεβαινουν τα χερια.αλεξ στην οπισθολαιμια δεν βαζω πολλα κιλα και την κανω σπανια γιατι νοιωθω οτι δεν με βολευει η κινηση.εχεις απολυτο δικιο μπορεις να τραυματιστεις ευκολα στον ωμο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 13-03-08 23:05 #7
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή Re: Eλξεις στο μηχανημα σωστη εκτελεση
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RUHL
    και να μου πειτε πως κανετε και μπροστα την ιδια ασκηση μεχρι που το φερνετε να ακουμπαει το στηθος ετσι ειδα να τις κανει ο κολεμαν και ο cutler η οπως ο charles_glas μεχρι το σαγονι ισα ισα εκει που τελειωνει το σαγονι πως την κανετε αυτην?
    εδω αλεξ μπερδεύεσαι είναι δυο διαφορετικές ασκήσεις-εκτελέσεις. όταν παει μέχρι το στήθος γέρνεις και πίσω τον κορμό, οταν φτάνει μεχρι το σαγόνι στέκεται ίσια ο κορμός, και εννοείτε πως πιάνει σε διαφορετικά σημεία τις πλάτης η καθε εκτέλεση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 13-03-08 23:09 #8
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή Re: Eλξεις στο μηχανημα σωστη εκτελεση
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RUHL
    Lat poll down λεγεται στα αγγλικα ελξεις στο μηχανημα(φτερα) πησω λοιπον

    θελω να μου πειτε πως την εκτελειτε οταν παει το σιδερο πησω απο το κεφαλι
    εβλεπα ενα βιντεακι markus ruhl το XXL και εκει οταν τα κανει φερνει την μπαρα ισα ισα να ακουμπανε στα αφτια σε εκεινο το επιπεδο
    Ομως στο dvd του ο charles_glas οταν δειχνει την ασκηση το σιδερο φτανει μεχρι τους τραπεζιους του επησης ειδα και πως τις κανει ο κολεμαν τις παει στην μεση περιπου των αφτιων αντε και εκει που τελειωνουν αλλα οχι πιο κατω
    τι γινεται πια ειναι η σωστη εκτελεση?
    εδω παίζουν ρόλο τα κιλά, οσο ποιο πολλά τοσο ποιο ψηλά σταματάει η λαβή, ειναι άβολη άσκηση και ζορίζει πολλή τους πισω ώμους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 13-03-08 23:28 #9
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή Re: Eλξεις στο μηχανημα σωστη εκτελεση
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RUHL
    και να μου πειτε πως κανετε και μπροστα την ιδια ασκηση μεχρι που το φερνετε να ακουμπαει το στηθος ετσι ειδα να τις κανει ο κολεμαν και ο cutler η οπως ο charles_glas μεχρι το σαγονι ισα ισα εκει που τελειωνει το σαγονι πως την κανετε αυτην?
    εδω αλεξ μπερδεύεσαι είναι δυο διαφορετικές ασκήσεις-εκτελέσεις. όταν παει μέχρι το στήθος γέρνεις και πίσω τον κορμό, οταν φτάνει μεχρι το σαγόνι στέκεται ίσια ο κορμός, και εννοείτε πως πιάνει σε διαφορετικά σημεία τις πλάτης η καθε εκτέλεση.
    oπως και να χει εσυ που το φερνεις σαγονι μυτη φριδια μετοπο
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 13-03-08 23:40 #10
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    έτυχε σε πρόγραμμα να κανω άσκηση που την φέρνω τη λαβή μεχρι το σαγόνι, και μετα επόμενη άσκηση γερμένος πίσω στο στήθος τη λαβή ρε.
    αφού ειναι διαφορετική άσκηση λέμε η κάθε μια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 14-03-08 03:21 #11
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Καλη ερωτηση Ρουλ εγω προσωπικα κανω την εμπροσθολαιμια μεχρι το τελος του σαγονιου
    και την οπισθολαιμια μεχρι το επιπεδο των αφτιων!!!Παντως γενικα εχει κατηγορηθει πολυ για τραυματισμους στους ωμους και στους ρομβοειδεις!!!Εχει τυχει κιολας να δω γυμναστηρια που να μην την εχουν!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 15-03-08 17:04 #12
    Προεπιλογή
    μπροστα μεχρι στηθος οι πρωτες πεντε συνηθως οι υπολοιπες οσο πανε
    πισω μεχρι τραπεζια παλι οι πρωτες πεντε συνηθως οι υπολοιπες οσο πανε
    ...CARDIO __ SUCKS...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 09-05-08 14:55 #13
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Δεν ηθελα να ανοιξω καινουριο τοπικ απλος να δω τι νομιζετε αμα ειναι ετσι η οχι




    Οπως λεει στην φωτο οι ελξεις πησω απο το κεφαλι πιανουν εκεινα τα σημεια αριστερα ενω οταν φερνεις την μπαρα στο στηθος πιανει εκει δεξια συμφωνειτε διαφονητε? σχολιαστε

    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 10-05-08 11:16 #14
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    δε συμφωνώ, με τη μπάρα πίσω απο το κεφάλι πιάνει ψιλά στην πλάτη, οχι εκεί χαμηλά που δείχνει στη φώτο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 11-07-08 19:53 #15
    Προεπιλογή
    ρουλ αυτό το βίβλίο φαίνετε πολύ ενδιαφέρον!
    αν δεν σου είναι κόπος στείλε ένα PM που μπορώ να το βρώ!

    edit: ξέχασα την ερώτηση. εγώ κάνω οπισθολαίμιες μετά από πουλόβερ και κωπηλατική, με σχετικά λίγα κιλά, ΠΟΛΥ αργά την κίνηση, σφίξιμο για 2 σεκ στο κάτω μέρος, στο πάνω αφήνω το βάρος να σηκώσει τους ώμους πάνω για να τεντώσουν τελείως τα Lats. νιώθω να δουλεύει πολύ ωραία, ιδαίτερα στο κάτω μέρος του μυ, όπως δείχνει το βιβλίο σου.
    Επειδή και εμένα μου είναι άβολη άσκηση, χτυπάει ώμο και δικέφαλο λίγο, την κάνω τελευταία ώστε να χρειάζομαι πολύ λίγα κιλά για να κουράσω τον μυ.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία