Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 69 από 69
  1. 12-10-11 14:04 #61
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο panosralliart Εμφάνιση μηνυμάτων
    με ποσα κιλα κανεις πιεσεις και δεν μπορεις να τους φερεις?
    πάνω απο 22 κιλά στο κάθε χέρι με δυσκολεύει πολύ. Μια φορά έκανα με 25κιλά αλλά δεν μπορούσα να τα σηκώσω και να κάτσω στον πάγκο, μου τα έδωσε άλλος. ούτε να τα κατεβάσω με ασφάλεια μπορώ. Αλλά είμαι 64 κιλά άνθρωπος (178cm). Μπορεί να ξαναγυρίσω στον πάγκο για αυτό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-10-11 15:01 #62
    Προεπιλογή
    εγω ειμαι 1.88 78 κιλα και κανω με τα 40 κιλα.τα ανεβαζω μονος μου αλλα παντα υπαρχει καποιος απο πισω
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-02-12 14:43 #63

    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περ.
    zakynthos greece
    Μηνύματα
    3
    Προεπιλογή
    Πιεσεις παγκου ασυζητητα ειναι μια ασκηση που περα απο το στοιθος πιανει κ δικεφαλα κ ωμους και μπορεις να βαλεις πολλα κιλα ενω στους αλτηρες δεν γινεται αυτο διοτι δεν μπορεις να τα φερεις σε θεση για σηκωμα και δεν υπαρχουν τοσο μεγαλα βαρακια
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-02-12 15:03 #64
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Καλύτερα αλτήρες, αισθάνομαι πιο ελεύθερη την κίνηση και δεν ζορίζονται ώμοι-καρποί όσο στη μπάρα...Συν ότι γλιτώνεις τυχόν ασσυμετρίες
    Το μόνο ζόρικο είναι να τα πας στο σημείο εκκίνησης αλλά προς το παρόν την παλεύω (αν και έχει τύχει να φύγω από τον πάγκο μια φορά)..

    Βέβαια εναλλάσω, πότε μπάρα πότε αλτήρες...όταν δω ότι κολλάω κάνω μπάρα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-02-12 15:25 #65
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλύτερα αλτήρες, αισθάνομαι πιο ελεύθερη την κίνηση και δεν ζορίζονται ώμοι-καρποί όσο στη μπάρα...
    Kι ομως εγω παλια που εκανα αλτηρες στον επικλινη ειχα φοβερους πονους στις αρθρωσεις των ωμων. Μετα που αλλαξα και εκανα μονο μπαρα (με πιο πολλα κιλα απο τους αλτηρες) σε καποιο καιρο περασαν τελειως και μια μερα που ξαναεκανα με αλτηρες με ξαναπονεσαν. Αυτα στον επικλινη βεβαια, στον ισιο δεν ειχα ποτε προβλημα

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-02-12 18:49 #66
    Προεπιλογή
    Με τις πιέσεις μπάρας υπάρχει όμως μεγάλη πιθανότητα κάποια στιγμή να πάθεις αυτό
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-02-12 18:59 #67
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    και τα δυο αλλα οι πιεσεις αλτηρων με πιανουν λιγο καλυτερα μπορεις να κατεβασεις περισσοτερο τα χερια
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-02-12 19:07 #68
    Το avatar του χρήστη Spyrous

    Εγγραφή
    15-01-2011
    Περ.
    Ston Ourano
    Μηνύματα
    804
    Προεπιλογή
    Ολα καλα ειναι!Απλα η βασικοτερη ασκηση για το στη8ος ειναι ο ισιος και οτι8ελεται ας μου πειτε χωρις ισιο δεν κανεις τιποτα αφηστε τον επικλινει που λενε καπιοι οπως ειχε πει και ο σβατζε "ειχα φτασει σε ενα ικανοποιητικο σημειο το στη8ος μου απο τον ISIO και μετα συνιδητοποιησα οτι το ανω μερος του στηθους μου υστερουσε και αρχισα τον επικλινη!"Οσο αφορα για τους αλτηρες ναι ειναι και αυτη μια παρα πολυ σημαντικη ασκηση για την διαμορφωση και κυριως για το σμηλεμα του στη8ους αν μπορω να χρησιμοποιησω αυτη την λεξη αλλα ολα ξεκινανε απο τον ισιο!
    AΡΓΑ-ΣΤΑΘΕΡΑ-ΠΟΙΟΤΙΚΑ
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-02-12 19:20 #69
    Το avatar του χρήστη johny_8

    Εγγραφή
    30-04-2011
    Περ.
    ΘΕΣΣ/ΕΒΡΟΣ
    Μηνύματα
    606
    Προεπιλογή
    το καλύτερο είναι η εναλλαγή όχι μόνο για μυικά αποτελέσματα αλλά και γιατί βαριέσαι να κάνεις το ίδιο ξανα κ ξανά
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345