Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 69
  1. 26-07-11 12:13 #31
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MusclesOfShadow Εμφάνιση μηνυμάτων
    oοχι οχι παιδια αυτο το θεμα αναλυθηκε παραπανω, σαφως και εχεις δικιο, απλα τωρα συζηταμε αν οι πιεσεις αλτηρων ειναι ιδανικες για αυξηση της δυναμης, οπως οι πιεσεις παγκου.
    Aν δεν κάνω λάθος,ο Αντρέας ξεκίνησε το θέμα λέγοντας ότι,οι πιέσεις πάγκου με αλτήρες τον "πιάνουν" καλύτερα,ως προς τη διάπλαση του στήθους του και πάνω σε αυτό μιλάμε, δεν αναφέρθηκε θέμα δύναμης_
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-07-11 12:20 #32
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muscleboss Εμφάνιση μηνυμάτων
    SOLID τα είπες όλα... πρέπει να δοκιμάσεις κάποια πράγματα για να καταλάβεις τη διαφορά...

    ΜΒ

    μιας και το βρηκα , ας ρωτησω εδω να μην ανοιγω αλλο τοπικ...
    ειχα στο προγραμμα μου πιεσεις μπαρας σε ισιο παγκο και σε επικλινη και μου ειπε το παιδι που εχει το γυμναστηριο να αφησω τις παρες στις πιεσεις για στηθος και να παω στα μηχανιματα..
    ειναι μου ειπε οτι πιο καλο υπαρχει και πιανουν ακριβως εκει που πρεπει....
    τι λετε????
    ειναι τα τελευταια μηχανιματα της TECHNOGYM....
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-07-11 12:31 #33
    Προεπιλογή
    οσο πιο ελευθερα ειναι τα κιλα τοσο πιο πιασαρικιεσ ειναι οι ασκησεισ αλλα υπαρχει μεγαλυτεροσ κυνδινοσ τραυματισμου !!!
    ειμαι ο πιο τρελοσ λογικοσ και ο πιο λογικοσ τρελοσ!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-07-11 12:47 #34
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MusclesOfShadow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aρα με τη δικη σου λογικη μπορεις να ανεβασεις και παλι κιλα στις πιεσεις με αλτηρες, οπως θα εκανες με καθε αλλο σωματικο μερος που "δεν κλεβεις" οπως κωπηλατικη με αλτηρα, σωστα?
    Βεβαίως και μπορείς να ανεβάσεις κιλά σε πιέσεις αλτήρων,ή κωπηλατικές αλτήρων,ή κάμψεις αλτήρων ΙΚΑΝΑ να πετύχουν μυική ανάπτυξη και όχι σε σχέση με τις μπάρες.To bodybuilding έχει να κάνει περισσότερο με τη σωματική διάπλαση και όχι με τη δύναμη.Δείτε ένα πρωταθλητή της Αρσης Βαρών.Προφανώς πιο δυνατός από ένα bodybuilder,όμως,η σωματική του διάπλαση υστερεί σε σχέση με του bodybuilder. Με παραξενεύει το φαινόμενο του φανατισμού που διακρίνω.Ποιός σας είπε ότι είμαι κατά της μπάρας?μόνο με μπάρα γυμνάζομαι αυτό το καιρό.Τι θα σας συμβεί αν πειραματιστείτε?Γυμνάζεστε 5,10,15 χρόνια.Τα μάθατε όλα?Τα έμαθα όλα? Οταν ασχολείσαι με ένα αντικείμενο και πεις ότι τα ξέρεις όλα ενώ είσαι εν ενεργεία,έχασες όλο το παιχνίδι.Οσο ζεις-ασχολείσαι- μαθαίνεις. Το ζητούμενο είναι να υπάρξουν πολλοί πρωταθλητές αγώνων και όχι...πρωταθλητές γυμναστηρίων_
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-07-11 12:51 #35
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Timoleon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βεβαίως και μπορείς να ανεβάσεις κιλά σε πιέσεις αλτήρων,ή κωπηλατικές αλτήρων,ή κάμψεις αλτήρων ΙΚΑΝΑ να πετύχουν μυική ανάπτυξη και όχι σε σχέση με τις μπάρες.To bodybuilding έχει να κάνει περισσότερο με τη σωματική διάπλαση και όχι με τη δύναμη.Δείτε ένα πρωταθλητή της Αρσης Βαρών.Προφανώς πιο δυνατός από ένα bodybuilder,όμως,η σωματική του διάπλαση υστερεί σε σχέση με του bodybuilder. Με παραξενεύει το φαινόμενο του φανατισμού που διακρίνω.Ποιός σας είπε ότι είμαι κατά της μπάρας?μόνο με μπάρα γυμνάζομαι αυτό το καιρό.Τι θα σας συμβεί αν πειραματιστείτε?Γυμνάζεστε 5,10,15 χρόνια.Τα μάθατε όλα?Τα έμαθα όλα? Οταν ασχολείσαι με ένα αντικείμενο και πεις ότι τα ξέρεις όλα ενώ είσαι εν ενεργεία,έχασες όλο το παιχνίδι.Οσο ζεις-ασχολείσαι- μαθαίνεις. Το ζητούμενο είναι να υπάρξουν πολλοί πρωταθλητές αγώνων και όχι...πρωταθλητές γυμναστηρίων_
    Oxi εμενα προσωπικα το θεμα μου ειναι οτι απτου χρονου μαλλον θα εχω μονο παγκο(σκετο για βαρη) σπιτι μου και δεν θα μπορω να εχω παγκο πιεσεων οποτε θεώ να μαθω τι γινεται και αμα θα μπορω να ανεβω σε δυναμη μονο με πιεσεις αλτηρων.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-07-11 13:13 #36
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MusclesOfShadow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Oxi εμενα προσωπικα το θεμα μου ειναι οτι απτου χρονου μαλλον θα εχω μονο παγκο(σκετο για βαρη) σπιτι μου και δεν θα μπορω να εχω παγκο πιεσεων οποτε θεώ να μαθω τι γινεται και αμα θα μπορω να ανεβω σε δυναμη μονο με πιεσεις αλτηρων.
    Μη "πανικοβάλλεσαι".Οτι θέλεις κάνεις.Θα σου πω κάτι απλό.Το καιρό που είμουν στο στρατό έμενε στο σπίτι μου ένας ομόβαθμός μου αλλά νεότερος κατά την ιεραρχεία,γιατί θα έμενε στη μονάδα για μερικούς μήνες.Κάποια στιγμή,βλέποντάς τον να θέλει να αποκτήσει δύναμη,τον υποχρέωσα κάθε βράδι-ήταν δεν ήταν κουρασμένος ή ξενυχτισμένος-να κάνει πους απς,και μάλιστα απαίτησα κάθε πριν ξαπλώσει να κάνει και ένα τουλάχιστον πους απς παραπάνω απ ότι τη προηγούμενη μέρα.Πέρασαν οι μέρες,οι βδομάδες,οι μήνες και κοντεύοντας ο καιρός να φύγει,δεν πίστευε ο ίδιος το πόσο πολύ είχε δυναμώσει και το πόσο πιο καλά είχε "στηθεί" ο κορμός του. Μόνο με πους απ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-07-11 13:18 #37
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Timoleon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μη "πανικοβάλλεσαι".Οτι θέλεις κάνεις.Θα σου πω κάτι απλό.Το καιρό που είμουν στο στρατό έμενε στο σπίτι μου ένας ομόβαθμός μου αλλά νεότερος κατά την ιεραρχεία,γιατί θα έμενε στη μονάδα για μερικούς μήνες.Κάποια στιγμή,βλέποντάς τον να θέλει να αποκτήσει δύναμη,τον υποχρέωσα κάθε βράδι-ήταν δεν ήταν κουρασμένος ή ξενυχτισμένος-να κάνει πους απς,και μάλιστα απαίτησα κάθε πριν ξαπλώσει να κάνει και ένα τουλάχιστον πους απς παραπάνω απ ότι τη προηγούμενη μέρα.Πέρασαν οι μέρες,οι βδομάδες,οι μήνες και κοντεύοντας ο καιρός να φύγει,δεν πίστευε ο ίδιος το πόσο πολύ είχε δυναμώσει και το πόσο πιο καλά είχε "στηθεί" ο κορμός του. Μόνο με πους απ!
    εμενα μπορει να μαρεσει να σηκωνω βαρια φορτια, αλλα το παραδειγμα σου ηταν τελειο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 26-07-11 13:30 #38
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MusclesOfShadow Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμενα μπορει να μαρεσει να σηκωνω βαρια φορτια, αλλα το παραδειγμα σου ηταν τελειο!
    Nα ξέρεις πως όλοι μας,μαζί με τις διαφωνίες μας,που άλλοι μπορεί να διαβάζουν και να απαξιούν,συμβάλλουμε στο να αυξάνει η γνώσεις μας,κατά συνέπεια,θα έλθει κάποια στιγμή που κάποιοι τρίτοι,οι οποίοι εκμεταλλεύονται την αγάπη για το χόμπυ μας και κάνουν δουλειές πουλώντας "μεταξωτό αέρα",δεν θα έχουν θέση στο χώρο μας.Απλα,δεν χρειάζεται εχθρικό πνεύμα_
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 04-10-11 15:22 #39
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    παιδια τ καλυτερο δεν ειναι να εναλασουμε ποτε αλτηρες-ποτε παγκο για ν να εχουμε οσο τ δυνατον καλυτερα ερεθισματα?!....

    επισης κατι ακομη καλυτερα ειναι σε σμιθ ή ελευθερα μ μπαρα????..
    Αυτή τη στιγμή, κάποιοι ερωτεύονται...
    κάποιοι χωρίζουν.......
    και κάποιοι έχουν ήσυχο το κεφάλι τους...


    https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 04-10-11 15:31 #40
    Το avatar του χρήστη ginus

    Εγγραφή
    12-02-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    798
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amateur666 Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια τ καλυτερο δεν ειναι να εναλασουμε ποτε αλτηρες-ποτε παγκο για ν να εχουμε οσο τ δυνατον καλυτερα ερεθισματα?!....

    επισης κατι ακομη καλυτερα ειναι σε σμιθ ή ελευθερα μ μπαρα????..
    κοιτα..για μενα μπαρα σε ισιο ειναι σαν να μην υπαρχει...γτ παιρνει πολυ μεγαλο ρολο στην επιβαρυνση οι ωμοι..απο την αλλη οταν κανω μπαρα σε επικληνη(που δεν δουλευουν τοσο οι ωμοι) κανω την λαβη θανατου(ετσι λεγετε νομιζω...)που ο αντιχειρας δεν κλειδωνει την μπαρα αλλα ειναι μαζι με τα αλλα δαχτυλα...με αυτον τον τροπο βγαζω απο το παιχνιδι την βοηθεια απο τους τρικεφαλους...προτιμω πολυ περισσοτερο αλτηρες γτ καταλαβαινω οτι με πιανει καλυτερα
    καλυτερα μπαρα...σμιθ μεγαλυτερη επιβαρυνση στους αγκωνες(πολυ μεγαλυτερη)
    don't read my posts..they are reflecting the truth..ugle things u know...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 04-10-11 15:43 #41
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amateur666 Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια τ καλυτερο δεν ειναι να εναλασουμε ποτε αλτηρες-ποτε παγκο για ν να εχουμε οσο τ δυνατον καλυτερα ερεθισματα?!....

    επισης κατι ακομη καλυτερα ειναι σε σμιθ ή ελευθερα μ μπαρα????..
    Μπορεις σε μια προπονηση να εχεις και αλτηρες και μπαρα,δε καταλαβαινω που κολλας

    Μπορεις ειτε να κανεις ισιο παγκο μπαρα-επικλινη αλτηρες η επικλινη μπαρα-ισιο αλτηρες.

    @ginus στον επικλινη συμμετεχουν περισσοτερο οι δελτοειδεις απ οτι στον ισιο.Απ τον επικλινη αν σηκωσεις λιγες μοιρες παραπανω τον παγκο η ασκηση γινεται στρατιωτικη..
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 04-10-11 15:48 #42
    The Blacksmith
    Το avatar του χρήστη Tasos Green

    Εγγραφή
    10-05-2010
    Περ.
    Kepler 22-b
    Μηνύματα
    3.465
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεις σε μια προπονηση να εχεις και αλτηρες και μπαρα,δε καταλαβαινω που κολλας

    Μπορεις ειτε να κανεις ισιο παγκο μπαρα-επικλινη αλτηρες η επικλινη μπαρα-ισιο αλτηρες.


    εγω ετσι παιζω στις προπονήσεις στήθους με εναλλαγες αυτον τον δυο... αν και για να πω την αλήθεια με τους αλτήρες με πιάνουν καλύτερα στον επικλινή..
    Sometimes you have to pretend the fool, to fool the fool that takes you for fool !
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 04-10-11 15:55 #43
    Προεπιλογή
    ginus δεν νομιζω με suicide grip να βγαινουν απ το παιχνιδι τα τρικεφαλα..Πρωτη φορα το ακουω αυτο
    Η ''χρησιμοτητα''(αν οντως ισχυει,γι αυτο το βαζω σε εισαγωγικα)του suicide grip ειναι γιατι μερικοι θεωρουν οτι εφ οσον συμμετεχει και ο αντιχειρας προστιθεται λιγο περισσοτερη δυναμη...

    Βασικα δεν βρισκω τον λογο να παρει καποιος τετοιο ρισκο να κανει με τετοια λαβη-ακομα κ αν υποθεσουμε οτι ισχυει κατι τετοιο-,ειδικα απο την στιγμη που οι μπαρες των περισσοτερων γυμναστηριων δεν εχουν ''τρακτερωτη'' υφη και φευγουν σχετικα ευκολα...
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 04-10-11 15:57 #44
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amateur666 Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια τ καλυτερο δεν ειναι να εναλασουμε ποτε αλτηρες-ποτε παγκο για ν να εχουμε οσο τ δυνατον καλυτερα ερεθισματα?!....

    επισης κατι ακομη καλυτερα ειναι σε σμιθ ή ελευθερα μ μπαρα????..
    τι θα πει ποιο ειναι καλυτερο?
    δοκιμασετα και δες ποιο σε πιανει ποιο πολυ ...

    το να ρωτας δε λεει κ πολλα
    εγω λεω το σμιθ ε και αμα εσενα δεν σε βολευει δεν εχει νοημα να το κανεις.....
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 04-10-11 15:58 #45
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Οταν εισαι σε ογκο κανε ελευθερα
    Οταν εισαι σε γραμμωση κανε σε μηχανηματα

    Απλα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία