Θέμα: Female Gym Tips

Σελίδα 596 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 96496546586594595596597598606 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 8.926 έως 8.940 από 9687
  1. 29-05-12 16:33 #8926
    Προεπιλογή
    κοριτσια μου κοστιζει και πολλα μαλιστα
    αλλα προσωπικα προτιμω να τα δινω για διατροφη γυμναστηριο κ διακοπες ταξιδια
    παρα για καθημερινους καφεδες εξω (εχουμε κ ωραιοτατα σπιτια) clubs και λαλακιες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη koukoutsaki : 29-05-12 στις 16:42
     

  2. 29-05-12 16:36 #8927
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Nαι κορίτσια όντως η διατροφή μας είναι ακριβούτσικη.
    Καποια οικονομία μπορουμε να επιτυχουμε αν 2 γεματα τη μέρα είναι από ρόφημα πρωτείνης.
    Επίσης τα αυγά δεν είναι καθόλου ακριβα.
    Με 4 ασπράδια και 1 ολοκληρο αυγό (δηλ 5 αυγά) κανω ολόκληρο γευμα (δεκατιανό) στη δουλεια και κοστιζουν 5*15 λεπτα=75 λεπτά και αν βάλω και 4 ρυζογκοφρέτες (25 λεπτα), βγαίνει 1€.
    Αλήθεια πόσο κάνει μια τυρόπιτα; Ενα σαντουιτς από το δρόμο;
    Σίγουρα το γευμα με τα αυγά είναι πιο οικονομικό.
    Δηλαδη αν το σκεφτουμε αναλογικά με αυτά που θα αγοράζαμε να φάμε απο΄δω και από κει αν δεν κάναμε διατροφή, στο τέλος του μήνα ίσως το κόστος να είναι το ίδιο ή και μικρότερο.
     

  3. 29-05-12 16:39 #8928
    Το avatar του χρήστη magdaline

    Εγγραφή
    09-03-2011
    Περ.
    Czech Republic
    Μηνύματα
    1.650
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koukoutsaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    κοροτσια μου κοστιζει και πολλα μαλιστα
    αλλα προσωπικα προτιμω να τα δινω για διατροφη γυμναστηριο κ διακοπες ταξιδια
    παρα για καθημερινους καφεδες εξω (εχουμε κ ωραιοτατα σπιτια) clubs και λαλακιες
    μαζι σου

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nαι κορίτσια όντως η διατροφή μας είναι ακριβούτσικη.
    Καποια οικονομία μπορουμε να επιτυχουμε αν 2 γεματα τη μέρα είναι από ρόφημα πρωτείνης.
    Επίσης τα αυγά δεν είναι καθόλου ακριβα. εγώ έχω κότες!
    Με 4 ασπράδια και 1 ολοκληρο αυγό (δηλ 5 αυγά) κανω ολόκληρο γευμα (δεκατιανό) στη δουλεια και κοστιζουν 5*15 λεπτα=75 λεπτά και αν βάλω και 4 ρυζογκοφρέτες (25 λεπτα), βγαίνει 1€.
    Αλήθεια πόσο κάνει μια τυρόπιτα; Ενα σαντουιτς από το δρόμο; μμμ εχω να φαω τυροπιτα απο πέρυσι..
    Σίγουρα το γευμα με τα αυγά είναι πιο οικονομικό.
    Δηλαδη αν το σκεφτουμε αναλογικά με αυτά που θα αγοράζαμε να φάμε απο΄δω και από κει αν δεν κάναμε διατροφή, στο τέλος του μήνα ίσως το κόστος να είναι το ίδιο ή και μικρότερο.
    εγω ξοδεύω καμια 80 αρα γενικά..τώρα που μένω με τη γιαγια κ το παππού φτιάχνει κ αυτή το κατιτις της
    "Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις, τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις μες στην πολλή συνάφεια του κόσμου."
     

  4. 29-05-12 16:51 #8929
    Προεπιλογή
    καλα δεν το συζητω καλυτερα απ τα γλυκα και τισ βλακειεσ εξω αλλα γενικα ειναι τσιμπιμενα ...βεβαια ειναι καλη λυση το ροφημα πρωτεινησ 2 φορεσ την μερα αλλα και αυτη ειναι σχετικα τσιμπιμενη !!τεσπα με καλο κουμαντο κατι γινεται ...
    ευτηχωσ στην αγορα το κρεασ ειναι σε καλεσ τιμεσ ...φορτωνεισ κοτοπουλακια ..παιρνεισ ενα τσουβαλι πατατουλεσ το μαρουλακι σου 50 λεπτα οποτε κα8ε μερα μπορεισ να παιρνεισ αυγουλακια δοξα τον θεο ακομα ειναι φτηνα οποτε παιρνεισ 2 .3 καρτελεσ ..
    γιαουρτακια,φρουτα, γαλα, βρωμη ,ξηροκαρπια μεσα στην βδομαδα αυτα χρειαζεσαι απαραιτητα οποτε εκει χαλασ τα περισοτερα νομιζω ..!!τρωσ και 2 φορεσ την βδομαδα ψαρακι ασ πουμε η τσιπουρα εχει 6ε το κιλο και βγαινουν 4 τσιπουρεσ οποτεσ κατι γινεται και εκει απλα θελει χαρτι και μολυβι ....
     

  5. 29-05-12 16:57 #8930
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο patience Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα δεν το συζητω καλυτερα απ τα γλυκα και τισ βλακειεσ εξω αλλα γενικα ειναι τσιμπιμενα ...βεβαια ειναι καλη λυση το ροφημα πρωτεινησ 2 φορεσ την μερα αλλα και αυτη ειναι σχετικα τσιμπιμενη !!τεσπα με καλο κουμαντο κατι γινεται ...
    ευτηχωσ στην αγορα το κρεασ ειναι σε καλεσ τιμεσ ...φορτωνεισ κοτοπουλακια ..παιρνεισ ενα τσουβαλι πατατουλεσ το μαρουλακι σου 50 λεπτα οποτε κα8ε μερα μπορεισ να παιρνεισ αυγουλακια δοξα τον θεο ακομα ειναι φτηνα οποτε παιρνεισ 2 .3 καρτελεσ ..
    γιαουρτακια,φρουτα, γαλα, βρωμη ,ξηροκαρπια μεσα στην βδομαδα αυτα χρειαζεσαι απαραιτητα οποτε εκει χαλασ τα περισοτερα νομιζω ..!!τρωσ και 2 φορεσ την βδομαδα ψαρακι ασ πουμε η τσιπουρα εχει 6ε το κιλο και βγαινουν 4 τσιπουρεσ οποτεσ κατι γινεται και εκει απλα θελει χαρτι και μολυβι ....
    Μπα μη νομίζεις δε βγαινει καθολου ακριβη η γουει.Απλά σου φαινεται γιατί τα δίνεις μαζεμένα μια φορά όταν την αγοράζεις.
    Δε νομίζω να υπάρχει καμία άλλη πρωτεινουχα τροφη στην αγορά που να σου δίνει 23γρ πρωτείνης μόνο με 75 λεπτά....
     

  6. 29-05-12 17:13 #8931
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπα μη νομίζεις δε βγαινει καθολου ακριβη η γουει.Απλά σου φαινεται γιατί τα δίνεις μαζεμένα μια φορά όταν την αγοράζεις.
    Δε νομίζω να υπάρχει καμία άλλη πρωτεινουχα τροφη στην αγορά που να σου δίνει 23γρ πρωτείνης μόνο με 75 λεπτά....
    ειναι καλη γευστικα σκεφτομαι να παρω ??ποσο εχει ??εχω ακουσει και για την myofusion
     

  7. 29-05-12 17:27 #8932
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο patience Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι καλη γευστικα σκεφτομαι να παρω ??ποσο εχει ??εχω ακουσει και για την myofusion
    Σαν γευση πολύ καλές είναι και οι δύο.
    Αλλά η whey shake μου είπαν ότι έχει λιγότερα πρόσθετα, οπότε την προτιμώ, όχι ότι αποκλείω και τελειως τη myofusion.
    Κοίτα να την πάρεις όταν σταματησεις να θηλάζεις έτσι;
    Δε χρειάζεται να βιάζεσαι!

    Τιμές και τετοια δες στο e-shop του φορουμ!
     

  8. 29-05-12 17:29 #8933
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαν γευση πολύ καλές είναι και οι δύο.
    Αλλά η whey shake μου είπαν ότι έχει λιγότερα πρόσθετα, οπότε την προτιμώ, όχι ότι αποκλείω και τελειως τη myofusion.
    Κοίτα να την πάρεις όταν σταματησεις να θηλάζεις έτσι;
    Δε χρειάζεται να βιάζεσαι!

    Τιμές και τετοια δες στο e-shop του φορουμ!
    ναι ναι παλευω να αποθηλασω.......
     

  9. 29-05-12 19:25 #8934
    Το avatar του χρήστη jelena

    Εγγραφή
    04-09-2010
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    200
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    ριξε εδω ενα βλεφαρο http://forum.bodybuilding.gr/showthr...ht=upper+lower


    ε ναι ρε φιλε...δεν γινεται να εισαι σε ολα τερμα τελειος...πρεπει να διαλεξεις...
    αν θες να εισαι πολε ντανσερ κ να γινεις εκει καλη πρεπει να δωσεις βαση σε ευλυγισια κ το καλυτερο θα ηταν να ξεκινησεις πιλτες και γιογκα...

    το σωμα σου δεν θα εχει τον υποτιθεμενο ογκο που σου δωσουν τα βαρη αλλα θα διαμορφωθει αλλιως...για να καταβεις θα φτιαξεις σωμα χορευτριας...καπως ετσι...οχι με σκληρους μυς τοσο αλλα πιο νορμαλ...παλι ωραιο θα ειναι αλλα οχι οπως τα βαρη...

    βλεπεις κ την δασκαλα σου για να καταλαβεις τι λεω...

    τωρα τι ειναι καλο μακροπροθεσμα>?χμ...τι να σου πω....θα ανοιξω αλλαη συζητηση μεγαλη εδω για τα βαρη κ θα πληγωθουν πολλοι/πολλες


    τεσπα...οτι κ αν κανεις απο βαρη,διατασεις αλλιως στον στυλο καηκες μανα μου...

    βγαλε ενα πλανο εσυ με αυτο που σου εδωσα κ βλεπουμε το αεροβιο αναλογα τις αναγκες σου ρε συ
    Gym εχω εξεταστικη κ για αυτο απανταω με χρονοκαθυστερηση
    Το ειδα το προγραμμα,φαινεται λιγο ζορι κ απαιτητικο....θα δοκιμασω μαλλον καμια παραλλαγη του οπως παρακατω ειδα ποσταρε κατι η Λιλα.Θα το φτιαξω και θα στο ποσταρω να μου πεις..!
    Οσο για το θεμα της ευλιγισιας μαλλον εκει θα δωσω βαση γιατι φετος τον σεπτεμβριο ξεκινησα ανοιγματα και θελω να το παω μεχρι τελους..οποτε πολλα κιλα γιοκ??
    ααχχ..και τωρα σκεφτομαι τι παιζει με την Grishina που ειναι και τουμπανιασμενη κ ευλιγιστη
    αστειευομαι αυτη απο 5 χρονων κανει ενοργανη
    παντως κριμα γιατι μ αρεσει και το μυωδες γυναικειο σωμα και το πολε ταυτοχρονα που αρχισα κ ηθελα να τα συνδυασω
    Γιογκα μαλλον θα συνεχισω γιατι μ αρεζε απο παλια..οσο για το πιλατες,ασε ρ Ελενη μπηκα μια φορα στο προγραμμα κ η γυμναστρια που μας κανει προφανως ειχε κανει ενα,δυο μαθηματα και βαρεθηκα την ζωη μου
     

  10. 29-05-12 20:03 #8935
    Προεπιλογή
    για ανοιγματα το καλυτερο ειναι να κανεις στρετσινγ μετα απο πολυ καλη αεροβια και πολλες πολλες ασκησεις εμπνευσμενες απο μπαλετο. (πλιε και καμψεις, να δοκιμασεις να κανεις σπαγκατο με το ενα ποδι λυγισμενο με το μαλακο και σιγα σιγα να πηγαινεις και πιο κατω)
     

  11. 29-05-12 20:12 #8936
    Το avatar του χρήστη jelena

    Εγγραφή
    04-09-2010
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    200
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο anastacia Εμφάνιση μηνυμάτων
    για ανοιγματα το καλυτερο ειναι να κανεις στρετσινγ μετα απο πολυ καλη αεροβια και πολλες πολλες ασκησεις εμπνευσμενες απο μπαλετο. (πλιε και καμψεις, να δοκιμασεις να κανεις σπαγκατο με το ενα ποδι λυγισμενο με το μαλακο και σιγα σιγα να πηγαινεις και πιο κατω)
    Aναστασία σ' ευχαριστω για τις πληροφοριες, το προσπαθω..για σπαγγατο πλαγια ειμαι πολυ κοντα στο να ακουμπησω πατωμα...πολυ χαλια ειμαι στο κανονικο ομως.εκει τι κανω??μπρουμυτα και πιεζω στο ανοιγμα με τα γονατα?
     

  12. 29-05-12 20:15 #8937
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jelena Εμφάνιση μηνυμάτων
    Gym εχω εξεταστικη κ για αυτο απανταω με χρονοκαθυστερηση
    Το ειδα το προγραμμα,φαινεται λιγο ζορι κ απαιτητικο....θα δοκιμασω μαλλον καμια παραλλαγη του οπως παρακατω ειδα ποσταρε κατι η Λιλα.Θα το φτιαξω και θα στο ποσταρω να μου πεις..!
    Οσο για το θεμα της ευλιγισιας μαλλον εκει θα δωσω βαση γιατι φετος τον σεπτεμβριο ξεκινησα ανοιγματα και θελω να το παω μεχρι τελους..οποτε πολλα κιλα γιοκ??
    ααχχ..και τωρα σκεφτομαι τι παιζει με την Grishina που ειναι και τουμπανιασμενη κ ευλιγιστη
    αστειευομαι αυτη απο 5 χρονων κανει ενοργανη
    παντως κριμα γιατι μ αρεσει και το μυωδες γυναικειο σωμα και το πολε ταυτοχρονα που αρχισα κ ηθελα να τα συνδυασω
    Γιογκα μαλλον θα συνεχισω γιατι μ αρεζε απο παλια..οσο για το πιλατες,ασε ρ Ελενη μπηκα μια φορα στο προγραμμα κ η γυμναστρια που μας κανει προφανως ειχε κανει ενα,δυο μαθηματα και βαρεθηκα την ζωη μου
    ε ρε αγαπη..κανε υπομονη του χρονου θα δουλευω σε γυμναστηριο κανονικα εφοσον θα εχω χρονο και ελα να σε κανω εγω...κ μετα θα δουμε αν βαρεθεις το πιλατες! ξερω ποια σας κανει...τρατζικ!

    δεν σου ειπα μην κανεις βαρη...ισα ισα ..θελεις δυναμη κ οχι καλαμακια εκει πανω...αλλα σου ειπα να δουλευεις αναλογικα...
    αν κανεις βαρη 1 φορα,διατασεις θα κανεις 2 και 3...
    καταλαβες?

    προσοχη με την ευλυγια κ οχι αποτομα να ανοιγεις....πιστευω αν μιλησεις με τη δασκαλα σου θα σου δειξει ως χορευτρια η συγκεκριμενη απο διατασεις αλλο τιποτα....

    γιογκα και βεβαια θα σε βοηθησει αλλα και το πιλατες αλλα ειναι σημαντικο να σου αρεσει...
    οποτε διαλεγεις αυτο που πιστευεις εσυ οτι θα το κανεις με διαρκεια...

    ετοιμασε ενα πλανο κ ποσταρε το να το δουμε
     

  13. 29-05-12 20:19 #8938
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο anastacia Εμφάνιση μηνυμάτων
    1
    ερωτηση για να καψω λιπος κανω αεροβιο νηστικη καθε πρωι γυρω στα 35 λεπτα και θα προσπαθησω σταδιακα να φτασω τα 45 , να κανω καθε μερα η μερα παρα μερα???

    αν μπορεις ,σου αρεσει κ εχεις αντοχες κανε και καθε μερα...εφοσον ο στοχος σου ειναι η απωλεια λιπους θα σε βοηθησει παραπανω...

    και κατι αλλο ρε κοριτσια κοστιζει αρκετα η διατροφη μας η ιδεα μου ειναι?????? στελνω τον συζυγο στο σμ να φερει τα χρειαζουμενα (γαλα, βρωμη, αβγα, ρυζι μαυρο, μπακαλιαρο, τονο, φιλετο κοτοπουλο,αμυγδαλα και σαλατικα και κανενα κομματι μοσχαρι) και φευγουν του κοσμου τα χρηματα εχετε υπολογισει ποσο κοστιζει η διατροφη σας???? βλεπω πως τα υλικα δε φτουρανε βρε αδερφε, πχ το πιτακι το πρωι θελει 4 αυγα(ασπραδια), ενω με τεσσερα αυγα και ντοματα φτιαχνεις μια στραπατσαδα και με μια φρατζολα ψωμι τρωνε δυο ατομα, νομιζω πως πρεπει να ανοιξουμε μια ενοτητα διατροφη και οικονομια. πχ ενα οικονομικο γευμα ειναι βρωμη βρασμενη με γαλα για πρωινο. καποιο αλλο ειναι ο τονος σε κονσερβα με μαρουλι, αλλο?
    ισα ισα κοριτσια εγω πιστευω οτι η διατροφη μας ειναι οικονομικη ...απλα χρειαζεται ενας υπολογισμος απο πριν
    πχ δεν θα παρετε το γιαουρτακι ενα ενα απο το σουπερ αλλα το κιλο...λαχανικα/κρεατικα/αυγα κτλ κτλ μονο απο μεγαλες αγορες της περιοχης σας οπου ειναι σαφως πιο φθηνα...
    ψαξτε το...το εχω ψαξει κ βγαινουν μια χαρα...

    σκεφτειτε ομως να τρωγατε τυροπιτες,χαζοσαντουιτς απο εξω ακομη κ σαλατες απο εξω...το ξερετε οτι δεν παιζει να βρειτε σαλατα νορμαλ κατω απο 3 ευρω?
    τις προαλλες μου ειχε πει πελατισσα μου οτι εφαγε σαλατα απο εβερεστ κιολας δηλαδη 5 φυλλα μαρουλι κ εκανε 5.50 ευρω...
    ελεος δηλαδη...

    υ.γ. καλα να παθει αμα δεν με ακουει...να παιρνε δικια της !
     

  14. 29-05-12 20:20 #8939
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jelena Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aναστασία σ' ευχαριστω για τις πληροφοριες, το προσπαθω..για σπαγγατο πλαγια ειμαι πολυ κοντα στο να ακουμπησω πατωμα...πολυ χαλια ειμαι στο κανονικο ομως.εκει τι κανω??μπρουμυτα και πιεζω στο ανοιγμα με τα γονατα?
    θα σου προτεινα να δουλεψεις το καθε ποδι χωριστα, δηλαδη , λυγιζεις το ενα ποδι πισω , το αλλο το τεντωνεις μποστα φροντιζεις τα δυο κοκαλακια της λεκανης να κοιταζουν μπροστα και δουλευεις χαμηλωνοντας το μπροστινο ποδι, δε ξερω αν το καταλαβαινεις οπως στο λεω,,,,,,,,,,
     

  15. 29-05-12 20:20 #8940
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eli_din3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι εννοεις εσωτερικο και εξωτερικο?? εγω απλα βλεπω πως κατω απο τον εναν εχει ενα πραμα να το πω απλα που στον αλλον δεν υπαρχει.. σαν εξογκωματακι..ε δεν θα βρω καλη ψηφιακη γμτ...θα βρω...
    αυτο θυμαμαι να το εχω απο τοτε π ειχε γινει αυτο με το αεροβιο πριν μηνες και με πονουσε για καμποσο καιρο ...
    εννοω οτι οταν το πιανεις νιωθεις κατι γιατι ετσι δεν φαινεται τιποτα πραγματικα...

    εννοεις τοτε που ελεγς οτι στην ανηφορα πονας?
     

Σελίδα 596 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 96496546586594595596597598606 ... ΤελευταίαΤελευταία