Θέμα: Female Gym Tips

Σελίδα 636 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 136536586626634635636637638 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 9.526 έως 9.540 από 9687
  1. 01-10-12 16:00 #9526
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eli_din3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    γυμ το θεμα ειναι οτι τα ανοιγματα τα εχω 3η ασκηση..οποτε εχω κανει ΚΑΙ ζεσταμα ΚΑΙ ηδη δυο ασκησεις..
    επισης στην πλατη που ειπα...ηδη απο το ζεσταμα το νιωθω.....
    κ το αστειο ειναι οτι ενοχλει οταν εχω στηθος και πλατη και οταν εχω ωμους καθολου...

    για τον τρικεφαλο π μ χες πει να κανω στον αδυναμο ενα σετ παραπανω..σε ολες τις ασκησεις?? και επισης δηλαδη αν η ασκηση εχει 4 σετ τι δηλαδη θα κανω 5 σε κεινον?? πολλα δεν ειναι??

    θα πώ και κάτι άλλο για τέτοιες περιπτώσεις αν και το έχω αναφέρει κι άλλη φορά σε κάποιο τόπικ στο φόρουμ ..

    όταν κάποια ανομοιομορφία στην δύναμη μεταξυ μιας και άλλης πλευράς δεν οφείλετε σε κάποιο τραυματισμό , πχ κάταγμα η θλάση , η γενικότερα αποχή απο προπονήσεις λόγω τραυματισμού , που σ αυτη την περίπτωση κάνουμε πρ'ωτα αποκατάσταση την πάσχουσα περιοχή και μετα μπαίνουμε κανονικα στην προπόνηση

    σε περίπτωση που η μια πλευρα μας είναι πιο αδύνατη απο την άλλη πράγμα που είναι συνηθισμένο σε πολλούς , τότε ενας τρόπος είναι απλα δεν κάνουμε κανένα σετ παραπάνω , αλλα εκτελούμε τα σετ με απομονωτικές ασκήσεις ώστε να δουλεύει ξεχωριστα το κάθε χέρι και να ενεργοποιείτε και το νευρικό σ'ύστημα που δίνει τις εντολές στους μυς να δουλέψουν

    και τι ενοώ... βαζουμε στο πρόγραμμα ασκήσεις που να γυμνάζουμε ξεχωριστα καθε χερι όπως πχ εκτάσεις στην τροχαλία με κάθε χέρι ξεχωριστα , κανονικά η με αντίστροφη λαβή , εκτάσεις αλτήρων (τα κικ μπάκς δηλαδή ) η γαλικές με αλτήρα η μπάρα ελεύθερη κτλ , έτσι δουλεύει ξεχωριστα καθε χέρι μπορεί να πάρουμε τα ίδια κιλα αλλα με το αδύναμο να βγάλουμε λιγότερες επαναλήψεις , αυτο δεν πειράζει αρκεί να φτάνουμε μέχρι τα όρια να δώσουμε το ερέθισμα ανάπτυξης και έτσι το αδύναμο χέρι η πλευρά σταδιακα θα φτάνει στο επίπεδο του δυνατού και θα μειωθεί η ψαλίδα γιατι το δυνατό δεν θα έχει τον ίδιο ρυθμό ανάπτυξης με το αδύναμο

    συνήθως η αδύναμη με την δυνατη πλευρά μπορούν να πάρουν το ίδιο βάρος αλλα με διαφορετικό αριθμό επαναλήψεων και επειδη η αδύναμη πλευρα δέχετε μεγαλύτερο ερέθισμα θα ανταποκριθεί καλύτερα και θα τείνει να φτάσει την δυνατη σε βάθος χρόνου

    αν όμως μπούμε στο τρυπάκι όπως κάνουν πολλοί να γυμνάζουν έξτρα μερες και να υπερπροπονούν την αδύναμη πλευρα , τοτε το πιθανότερο είναι να την κάνουν πιο αδύναμη λόγω έλειψης ξεκούρασης και αποκατάστασης και οδηγούμενοι στην υπερβολή

    επίσης μπορούμε ξεκινώντας με ασκήσεις απομονωτικές όπως προανέφερα τελευταία άσκηση να γίνει πχ εκτασεις στην τροχαλία με την ^ λαβη με καλα αποτελέσματα για το αδυναμο χέρι να φτασει στα όρια βοηθώντας το δυνατό
    Ηλιας Τριανταφυλλου
     

  2. 01-10-12 21:44 #9527
    Προεπιλογή
    «ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ - Η απάντηση στη βουλιμία, την πολυφαγία και την παχυσαρκία», Ευάγγελος Ζουμπανέας , εκδόσεις Μεταίχμιο
    (τιμή 18 -16 ευρώ ανάλογα το βιβλιοπωλείο)

    Λοιπόν, το τελείωσα το βιβλίο και έχω να πω ότι αξίζει, ειδικά για ανθρώπους που έχουν (έχουμε)... τα θεματάκια τους με το φαγητό.

    Εννοείται ότι δεν μας παρουσιάζει μια μαγική συνταγή είτε για να χάσουμε κιλά, είτε για να εξαλείψουμε τα υπερφαγικά επεισόδια, αλλά προσφέροντας πολύτιμες γνώσεις τόσο στον τομέας της διαιτολογίας/διατροφολογίας, όσο και στον ψυχολογικό τομέα, αποτελεί ένα σημαντικό βοήθημα και δίνει ιδέες και κίνητρα για να συνεχίσουμε πιο ουσιαστικά και με καλύτερα αποτελέσματα την προσπάθειά μας να «τα βρούμε» με το φαγητό, τον εαυτό μας και το σώμα μας.

    Ιδιαίτερο ενδιαφέρον παρουσιάζουν τα κεφάλαια στα οποία εξηγούνται κάποιες διαδικασίες που λαμβάνουν χώρα στο αίμα και στον εγκέφαλό μας και πώς αυτοί επηρεάζουν το αίσθημα πείνας και κορεσμού. Αναλύεται με απλά λόγια ο μηχανισμός της γλυκόζης και της σεροτονίνης, καθώς και τα ωφέλη από την πρόσληψη κάποιων τροφίμων και γίνονται κατανοητές έννοιες που σχετίζονται με τη φυσιολογία του ανθρώπου, τη χημεία του εγκεφάλου κλπ. Επίσης το βιβλίο διαχειρίζεται το θέμα της υπερφαγίας/βουλιμίας και από ψυχολογικής απόψεως, όπου η έννοια της «συναισθηματικής νοημοσύνης» είναι βασική.

    Καλό διάβασμα!!!! (καλή και η θεωρία βέβαια, αλλά στην πράξη είναι το ζήτημα. Από την άλλη πάλι, όποιος έχει "χωνέψει" τη θεωρία, θα λύσει και το πρακτικό, ε του π***η)
     

  3. 01-10-12 22:13 #9528
    Το avatar του χρήστη eri_87

    Εγγραφή
    23-02-2010
    Περ.
    Άρτα/Καλλιθ
    Μηνύματα
    1.624
    Προεπιλογή
    ^^^ Χαίρομαι που συμφωνείς ότι άξιζε το διάβασμα! Τα περιέγραψες πολύ ωραία, προτείνω κι εγώ σε όσους νομίζουν ότι τους αφορά να το πάρουν χωρίς δεύτερη σκέψη...
    Το χω ξαναπει και το λέω πάλι, με βοήθησε πάρα πολύ... ίσως να έτυχε και το σωστό timing...
    It is a shame to grow old without ever seeing the STRENGTH and BEAUTY body is capable...
     

  4. 01-10-12 22:56 #9529
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    καλα τα βιβλία αλλα αλλού είναι η ουσία , 2-3 σωστες κουβέντες απο ανθρώπους που γνωρίζουν και θα τα πούν στην πράξη , γιατι αν είναι να διαβάζουμε βιβλία για να τρώμε και να αποφεύγουμε την βουλιμία , βιβλία για να γυμναζόμαστε και για ότι κάνουμε την βάψαμε άλλη δουλεια δεν θα κάνουμε , τέτοια βιβλία θα ήταν πιο χρήσιμα για τα παιδάκια που πεινάν και πως να μάθουν με διαλογισμό και με το μυαλό να νικήσουν την πείνα , εκεί πιστεύω θα ήταν πιο χρήσιμα τέτοιου είδους βιβλία .

    σκεύτετε το φαί όποιος δεν έχει να ασχοληθεί και να απασχολήσει το μυαλό με κάτι άλλο ενδιαφέρον , γι αυτο λέμε άλλο να τρώμε για να ζούμε και άλλο να ζούμε για να τρώμε , βρίσκοντας ωραία ενδιαφέροντα πράγματα

    αλλιώς αν είναι για καθε που μας απασχολεί να διαβάζουμε βιβλίο θα πάρουμε ντοκτορά στο τελος

    για άλλα πιο ουσιαστικα πράματα μπορεί να βοηθαν να έχουμε κάποιες γνώσεις αλλα για τα αυτονόητα και απλα , τζάμπα το μυαλό μας χαλάμε
    Ηλιας Τριανταφυλλου
     

  5. 01-10-12 23:05 #9530
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Καλά εδώ Ηλία μου θα διαφωνήσω...
    Γιατί εμεις οι πιο μεγάλοι πριν το ιντερνετ πέντε βασικά πράγματα για προπόνηση, διατροφή ή οποιο άλλο θέμα μας ενδιεφερε από βιβλία τα μαθαίναμε!
    Η αξία των βιβλίων την εποχή της τεχνολογίας παραμενει μεγάλη!
    Εκτος αυτού τα περιεχόμενα των βιβλίων είναι επιστημονικά τεκμηριωμένα και αξιόπιστα.
    Σιγουρα κάποια βασικά μπορεί να μας πει και κάποιος "γνώστης" αλλά και ποιος μας εγγυάται ότι δεν προκειται για τσαρλατάνο και δεν μας λέει αρλούμπες;
    Όχι αλλο ένα επιστημονικό συγγραμα και αλλο τα λεγόμενα του καθενός γνώστη...
     

  6. 01-10-12 23:25 #9531
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    σωστα έτσι είναι εμείς ειδικα ούτε νετ είχαμε ούτε τίποτε , αλλα αν για το καθε τι και πράγματα που μπορεί με 5 προτασεις να λυθούν και μείς ψάχνουμε γωνίες στο εικοσάρικο τζάμπα την ώρα μας τρώμε
    δεν αμφισβητείτε η χρησιμότητα των βιβλίων ούτε οι γνώσεις που προσφέρουν αλλα η ουσία των γνώσεων

    αν εγω είμαι άρωστος δεν θα διαβάσω βιβλίο ιατρικής με θέμα το πρόβλημά μου αλλα απλα θα πάω στο γιατρό και αυτο δεν σημαίνει την μη σπουδαιότητα των βιβλίων αλλα το είδος και πώς θα το χρησιμοποιήσουμε , πχ περισσότερο καλό θα κάνει ενα ωραίο μυθυστόρημα η κάτι επικοδομητικό και ουσίας , οπότε δεν λέμε όχι στα βιβλία αλλα ναι στα ουσιαστικα και αυτα που θα προσφέρουν κατι

    αλλα και πάλι περι ορέξεως κολοκυθόπιτα λένε ο καθένας έχει τα δικά του θέλω

    και όλα αυτα τα λέω γιατι μέσα στο φόρουμ ακούμε διάφορα για βιβλία , όπως προπονητικής , για διατροφή και πολλα άλλα , άλλη δουλεια δεν πρέπει να κάνουμε αλλα θα διαβάζουμε όπως δεν διαβάζαμε όταν έπρεπε που πηγαίναμε σχολείο
    Ηλιας Τριανταφυλλου
     

  7. 02-10-12 16:06 #9532
    Το avatar του χρήστη eli_din3

    Εγγραφή
    12-11-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.953
    Προεπιλογή
    Ουυυ ευχαριστω κ.Ηλια

    Γυμουλα ενταξει αυτην την εβδομαδα ουτε στις εμπροσθολαιμιες ενοχλησε ο ωμος ουτε στο στηθος.. λιγακι στα ανοιγματα.. αλλα πλ λιγο..και οχι συνεχης ενοχληση οπως τις προηγουμενες φορες αλλα μονο αν κατεβαζα πλ τα χερια η αν τα ανοιγα πολυ... τα ειχα σχετικα πλ λυγισμενα ομως γμτ για να μην ποναει..αρκετα μπορω να πω
     

  8. 02-10-12 22:31 #9533
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα τα βιβλία αλλα αλλού είναι η ουσία , 2-3 σωστες κουβέντες απο ανθρώπους που γνωρίζουν και θα τα πούν στην πράξη , γιατι αν είναι να διαβάζουμε βιβλία για να τρώμε και να αποφεύγουμε την βουλιμία , βιβλία για να γυμναζόμαστε και για ότι κάνουμε την βάψαμε άλλη δουλεια δεν θα κάνουμε , τέτοια βιβλία θα ήταν πιο χρήσιμα για τα παιδάκια που πεινάν και πως να μάθουν με διαλογισμό και με το μυαλό να νικήσουν την πείνα , εκεί πιστεύω θα ήταν πιο χρήσιμα τέτοιου είδους βιβλία .

    σκεύτετε το φαί όποιος δεν έχει να ασχοληθεί και να απασχολήσει το μυαλό με κάτι άλλο ενδιαφέρον , γι αυτο λέμε άλλο να τρώμε για να ζούμε και άλλο να ζούμε για να τρώμε , βρίσκοντας ωραία ενδιαφέροντα πράγματα

    αλλιώς αν είναι για καθε που μας απασχολεί να διαβάζουμε βιβλίο θα πάρουμε ντοκτορά στο τελος

    για άλλα πιο ουσιαστικα πράματα μπορεί να βοηθαν να έχουμε κάποιες γνώσεις αλλα για τα αυτονόητα και απλα , τζάμπα το μυαλό μας χαλάμε
    Δεν νομίζω ότι είναι ακριβώς έτσι. Υπάρχουν άνθρωποι με πραγματικό πρόβλημα και σ' αυτούς απευθύνεται πιο πολύ το βιβλίο. Εξάλλου ο τίτλος του το λέει καθάρα - παχυσαρκία/βουλιμία/υπερφαγία - αυτά, καλώς ή κακώς και ανεξαρτήτως αιτίων, αποτελούν πρόβλημα. Και σίγουρα τα παιδάκια που δεν έχουν να φάνε αντιμετωπίζουν σοβαρότερο πρόβλημα, αλλά αυτό δεν λέει τίποτα για το κατά πόσο τα γραφόμενα στο βιβλίο μπορούν να δώσουν χρήσιμες γνώσεις και να βοηθήσουν ανθρώπους που το χρειάζονται, αλλά και άλλους που απλώς θέλουν να μάθουν 5 πράγματα παραπάνω για τη διαττροφή, το πώς λειτουργεί το σώμα μας, ο εγκέφαλος κλπ. Ένας μπορεί να αντλήσει αυτές τις πληροφορίες απ' το ιντερνετ, άλλος από τον κολλητό του, άλλος από την τηλεόραση και άλλος από τα βιβλία, γιατί στο κάτω κάτω απλά γουστάρει ρε φίλε να διαβάζει!
    Απλώς θεωρώ ότι πρόκειται για ένα ενδιαφέρον και χρήσιμο βιβλίο από κάποιον με εμπειρία στον τομέα του. Εννοοιείται ότι δεν γίνεσαι σοφός διαβάζοντάς το και πολλά πράγματα τα ήξερα ήδη, αλλά σίγουρα κάτι έμαθα και από εκεί. 16 ευρώ κάνει. Ένα σινεμά και 2 μπύρες
     

  9. 03-10-12 22:29 #9534
    Προεπιλογή
    τελικα γραφτηκα γυμναστηριο.
    πηγα λοιπον σημερα πρωτη φορα και αφου τους εξηγησα τα δεδομενα (οτι κανω καθε πρωι διαδρομο και πως θελω να ξεκινησω βαρη γιατι ειμαι πισω στη μυικη ενδυναμωση κτλ). με περιλαμβανει ενας γυμναστης και μου ειπε πως θα κανουμε ενα προγραμμα προσαρμογης στην αρχη το οποιο θα ακολουθησω για οκτω περιπου προπονησεις.
    το προγραμμα ειναι ενα κλασικο για ολο το σωμα με 15 λεπτα προθερμανση, κοιλιακους- ραχιαιους (4χ20).κατοπιν πηγαμε στα οργανα οπου και μου εδειξε 4ασκησεις για κορμο(3χ15) και τρεις για ποδια (κλασικους προσαγωγους απαγωγους και λεγκ κερλ 4χ20), στο τελος αντι για διατασεις επεμενε πως πρεπει να κανω τουλαχιστον αλλα δεκα λεπτα αεροβιο.
    οκ εκανα οτι μου ειπε αλλα δεδομενου πως εγω κανω μιση ωρα διαδρομο καθε πρωι ειναι αναγκη να κανω αλλα 25 λεπτα ακομα το απογευμα πριν και μετα τα βαρη ????
     

  10. 04-10-12 16:58 #9535
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο anastacia Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελικα γραφτηκα γυμναστηριο.
    πηγα λοιπον σημερα πρωτη φορα και αφου τους εξηγησα τα δεδομενα (οτι κανω καθε πρωι διαδρομο και πως θελω να ξεκινησω βαρη γιατι ειμαι πισω στη μυικη ενδυναμωση κτλ). με περιλαμβανει ενας γυμναστης και μου ειπε πως θα κανουμε ενα προγραμμα προσαρμογης στην αρχη το οποιο θα ακολουθησω για οκτω περιπου προπονησεις.
    το προγραμμα ειναι ενα κλασικο για ολο το σωμα με 15 λεπτα προθερμανση, κοιλιακους- ραχιαιους (4χ20).κατοπιν πηγαμε στα οργανα οπου και μου εδειξε 4ασκησεις για κορμο(3χ15) και τρεις για ποδια (κλασικους προσαγωγους απαγωγους και λεγκ κερλ 4χ20), στο τελος αντι για διατασεις επεμενε πως πρεπει να κανω τουλαχιστον αλλα δεκα λεπτα αεροβιο.
    οκ εκανα οτι μου ειπε αλλα δεδομενου πως εγω κανω μιση ωρα διαδρομο καθε πρωι ειναι αναγκη να κανω αλλα 25 λεπτα ακομα το απογευμα πριν και μετα τα βαρη ????
    μην μπερδευεις την προπονηση την αεροβια με το ζεσταμα και αποθεραπεια...

    ναι γιατι να μην κανεις ενα ζεσταμα δηλαδη στην αρχη και επειτα στο τελος ενα χαλαρωμα...

    προετοιμαζετε τους μυς σας ΣΩΣΤΑ για την προπονηση οπως και ηρεμειτε τους μυας οταν τελειωνετε...για ολα υπαρχει λογος που γινονται κ τιποτα δεν ειναι τυχαιο...

    εννοειται θα το κανεις...
     

  11. 04-10-12 20:32 #9536
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    μην μπερδευεις την προπονηση την αεροβια με το ζεσταμα και αποθεραπεια...

    ναι γιατι να μην κανεις ενα ζεσταμα δηλαδη στην αρχη και επειτα στο τελος ενα χαλαρωμα...

    προετοιμαζετε τους μυς σας ΣΩΣΤΑ για την προπονηση οπως και ηρεμειτε τους μυας οταν τελειωνετε...για ολα υπαρχει λογος που γινονται κ τιποτα δεν ειναι τυχαιο...

    εννοειται θα το κανεις...
    καταρχιν σε ευχαριστω που μου απαντησες

    καταλαβαινω τη λογικη του άλλο το αεροβιο, και άλλο το ζεσταμα και η αποθεραπεία, απλά μου φάνηκαν πολλα τα 25 λεπτα μεσα σε μια ωρα (δυστυχως μονο μια ωρα μπορω να διαθεσω) που στο μυαλο μου την ειχα σχεδιασει να την αφιερωσω στα βαρη. βεβαια τωρα αν εσυ μου λες πως ειναι απαραιτητο, παω πασο ευκαιρια αλλωστε να ιντριγκαρω και αλλες μυικες ομαδες κανοντας ποδηλατο η και στεπερ αντι μονο για τον διαδρομο. αργοτερα οταν θα κανω διαχωρισμο θα εχω πιο ολοκληρωμενες προπονησεις.
     

  12. 05-10-12 00:33 #9537
    Προεπιλογή
    και μια ακομα ερωτηση ¨
    βρε κοριτσια η και αγορια. ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΡΟΜΗΘΕΥΕΣΤΕ ΦΙΛΕΤΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ και δεν το πληρωνετε χρυσαφι?, εγω αγοραζα τα φιλετα μιμικος η αγγελακη και οταν γυρισα απο διακοπες ειδα οτι εχουν σχεδον 16 Ευρω το κιλο, και επειδη ολο τον Αυγουστο ημουνα επαρχια εκει 16 Ευρω το κιλο εκανε η μοσχαρισια γαλακτος η ντοπια, ΑΙΣΧΟΣ. αυτο το διαστημα αγοραζω ολοκληρο το κοτοπουλο και το ξεψαχνιζω αλλα δεν ειναι το ιδιο. εσεις τι κανετε? ξερει καμια τι παιζει σε βαρβακειο?
     

  13. 05-10-12 06:50 #9538
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Kαλέ τι 16€!!!
    Μην παίρνεις από το μαρκετ συσκευασίες!
    Εγώ εδώ παίρνω από τον κρεοπώλη (φιλέτο στηθος-9€/kgr).
    Ή σε αλλες πόλεις που έμενα από κοτοπουλάδικα (σαν κρεοπωλεία είναι, αλλά έχουν μόνο κοτοπουλα...αυγά...)
    όχι βρε και 16€!
     

  14. 05-10-12 07:42 #9539
    Προεπιλογή
    πραγματικα οι τιμες στο κοτοπουλο ειναι τραγικες. φετος που γυρισα γιαννενα, γυρισα ενα-ενα τα κρεωπολεια για να κανω κονε στο φιλετο. με 6.5 ευρω/κιλο αγοραζω εδω περα. ειναι το πιο φθηνο που εχω βρει.
    Στην επαιρνα και εγω ολοκληρο επαιρνα και μετα το καθαριζα, αλλα δεν συμφερει
     

  15. 05-10-12 08:03 #9540
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο anastacia Εμφάνιση μηνυμάτων
    καταρχιν σε ευχαριστω που μου απαντησες

    καταλαβαινω τη λογικη του άλλο το αεροβιο, και άλλο το ζεσταμα και η αποθεραπεία, απλά μου φάνηκαν πολλα τα 25 λεπτα μεσα σε μια ωρα (δυστυχως μονο μια ωρα μπορω να διαθεσω) που στο μυαλο μου την ειχα σχεδιασει να την αφιερωσω στα βαρη. βεβαια τωρα αν εσυ μου λες πως ειναι απαραιτητο, παω πασο ευκαιρια αλλωστε να ιντριγκαρω και αλλες μυικες ομαδες κανοντας ποδηλατο η και στεπερ αντι μονο για τον διαδρομο. αργοτερα οταν θα κανω διαχωρισμο θα εχω πιο ολοκληρωμενες προπονησεις.
    αραααα μπορεις να βρεις χρονο ε πουλακι μου!?????χιχιχιχ...

    να τα κανεις,...ειναι εξισου σημαντικα...
     

Σελίδα 636 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 136536586626634635636637638 ... ΤελευταίαΤελευταία