Σελίδα 1 από 9 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 124
  1. 20-04-08 23:24 #1
    Προεπιλογή Σωστή εκτέλεση στα Καθίσματα - Squat
    Με ειδε ενας τυπος ( ο ιδιος με τις αρσεις θανατου) και μου ειπε οτι δεν εχω σωστη τεχνικη στο squat για πειτε γνωμες γιατι θα με τρελλανουνε (35+35 τα κιλα ειναι ) ...


    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-04-08 09:32 #2
    Προεπιλογή
    καταχην συγχαρητηρια για την βελτιωση σου.μπραβο.συνεχισε ετσι.θελει χρονια υπομονη και σιγα σιγα θα φτιαξουν τ ποδια.εγω αυτα που ειδα ειναι βαζεις αρκετα πλατη.νομιζω ενας καθρεφτης μπροστα θα βοηθησει πολυ.εχεις την μπαρα πολυ ψηλα στο λαιμο.βαλτη πανω στους τραπεζοειδεις σηκωσε ψηλα το κεφαλι,και μη κλειδωνεις τα ποδια πανω.παντως πας βαθεια καλο αυτο.μπραβο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-04-08 11:05 #3
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Ωραιο παρτενερ εχεις "βαλτην δεν σηκωνεις αλλα" πως θα πας ετσι μπροστα για διωξτον παρε αλλο


    Οτι ειπε ο γιαννης βαζεις πλατη δλδ γερνεις λιγο μπροστα δεν σηκωνεσε σε ευθεια

    Κατι ακομα μαλλον να ρωτησω τους αλλους μου φενετε η εχει τα ποδια σχετηκα μεσα(λιγοτερα απο τους ομους) ενταξη αμα δουλευεις γωνιες μεσα εξω αλλα δεν πιστευω να εφτασε εκει ακομα ο asdf που να τον νιαζει τοσο εξω κεφαλι μεσα κεφαλη

    Κατι ακομα νομιζω θα σε βοηθηση αν βαζεις την μπαρα στον τραπεζιο και οχι τοσο στο λαιμο(βλεπε τοπικ με σκουωτ ποσταρα κατι αναλογο εκει)

    Αλλα ωραιος αρκετα κατω κατεβαινεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-04-08 15:12 #4
    Προεπιλογή
    Αυτος ρε c ειναι ο αναπληρωματικος μου παρτενερ- cameraman και δεν ξερει ακομα τι κιλα τραβαω

    Thanks Γιαννη και Alex για τις διορθωσεις. Απο οτι καταλαβα πρεπει να γινονται πιο αυστηρα, οσο το δυνατο πιο ευθεια "ραχη" και η μπαρα να στηριζεται πιο κατω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-04-08 15:44 #5
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Μπορεις να δοκιμασεις να σφιγγεις ταυτοχρονα τους τραπεζιους για καλυτερη στηριξη,και οχι απλα να τοποθετεις πανω τους την μπαρα.Ετσι πρηζονται και αυτοι (να τι κανουν τα σκουωτ,δεν στοχευουν μονο ποδια οπως νομιζουν πολλοι )
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-04-08 15:49 #6
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    ε??? τι κολπα ειναι αυτα παλι μου φενεται δεν την γλιτονεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 21-04-08 16:05 #7
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Ε πες μου οτι δεν νιωθεις να πιανονται οι τραπεζοειδεις απο τα σκουωτ,να με τρελανεις!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 21-04-08 17:37 #8
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Πιάνονται billy λόγω της μπάρας όχι της άσκησης.

    Ένα παραπάνω αν δεν xρησιμοποιείς - οπως εγώ - μαξιλαράκι. Αλλα αυτο γίνεται στην αρχή μεχρι να συνηθίσει κ να δυναμώσουν τα σημεία στα οποία ακουμπάει η μπάρα μετα δεν θα σε πιάνεται καθόλου.

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 21-04-08 17:51 #9
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Απο την μπαρα εννοω κι εγω Στρατο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 21-04-08 17:57 #10
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Βιλλακο τσέκαρε το παρακάτω

    http://www.exrx.net/WeightExercises/...s/BBSquat.html

    αυτά γυμνάζονται, πόδια κυρίως με βοηθητικά ράχη κ κοιλιακούς.

    Αν έχεις ένα τσουβάλι άμμο στα πόδια σου για 10 λεπτά κάθε μέρα θα πιαστουν αλλα δεν σημαινει οτι γυμνάζονται κιόλας - το ίδιο κ η μπάρα στους τραπεζοειδής.

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 21-04-08 18:26 #11
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Καταλαβα τι θες να πεις,αλλα εννοω οτι,αφου δεχονται ενα φορτιο,λογικο δεν ειναι να αναπτυχθουν λογω αυτου του φορτιου? Δεν λεω οτι θα παρουν το ερεθισμα οπως το παιρνουν απο τα shrugs π.χ.,ειναι αυτονοητο.Τελοσπαντων,ας μην το κουρασουμε αλλο

    Και μιας και ειδα αυτο απο το exrx,δεν υπαρχει κανενα προβλημα αν σκυβουμε τοσο την πλατη,ετσι? Εννοειται οτι την κραταμε ισια.Το θεμα,ομως,ειναι οτι προσωπικα δεν μπορω να την εχω πιο πανω,ειναι θεμα μοχλισμου,σωστα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 21-04-08 19:26 #12
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    oκ θα κατσω πανω σου εγω τοτε να δουμε θα παρεις μυικη αναπτυξη
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 26-04-08 05:23 #13
    Προεπιλογή
    βασικα asdf πολυ ταλαντωση... κατα τη διαρκεια της ασκησης αν ειναι λογο κιλων τοτε κανε λιγοτερα κιλα ετσι ωστε να ειναι σταθερη η ασκηση, εγω μονο αυτοβλεπω σαν προβλημα και θελει προσοχη ... γενικως ταλαντωσεις οταν κανεις βαρη ειναι θανατηφορες, δες και εσυ το βιντεο και δες οτι καμια φορα κανεις κατι αποτομες κινησεις(λεκανη πισω παει πανω κατω πριν ανεβεις ^^) - εκτος κ αν ειμαι λαθος αν παντως εχω δικιο λιγοτερα κιλα για πιο σταθερη κινηση αλλιως δεν θα'σαι οκ

    παντως σωστα φαινεται να την κανεις , αν εξαιρεσουμε οτι δεν κανεις αποτομη ταλαντωση και κανεις την ασκηση πολυ σταθερα & οτι δεν εχεις ενοχλησεις στα γονατα εισαι οκ παντως να κανεις τα διαλειματα στο squat/deadlift καθε 2 μηνες για 1-2 μηνες και να μην ανησυχεις η δυναμη σου δεν θα χαθει

    κατα ταλλα στη κινηση φαινεσαι σωστος , εχεις ισια τη πλατη προσοχη μονο στις αποτομες, αληθεια δεν χρειαζεται να το παρακανεις μετ α κιλα εφοσον μια ασκηση δεν ΤΗΝ εχεις εντελως σταθερα καλυτερα να την επανεξετασεις, σταθερη - δυνατη κινηση ειναι αυτο που κανει μυς και εντονη(αρα και αποτελεσματικη) ασκηση
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 12-05-08 14:15 #14
    Προεπιλογή
    Καλα το κανεις.Κατεβασε τη μπαρα λιγο πιο χαμηλα για να μη γερνεις τοσο μπροστα και βγαλε αυτα τα γαντια και τα σφουγγαρια απτη μπαρα!Θα πιασεις πολυ καλυτερα τη μπαρα και θα κατσει στο σβερκο σου σαν χαλβας.Θα εχιες πολυ καλυτερη αισθηση του κιλου.

    Τι νοημα εχουν ολα αυτα???Το πολυ πολυ να βγαλεις λιγο καλους ατα χερια και να μελανιασουν οι τραπεζοειδης.Και αυτο για τις πρωτες μερες.Μετα δε θα καταλαβαινεις τπτ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 12-05-08 14:18 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vson

    παντως σωστα φαινεται να την κανεις , αν εξαιρεσουμε οτι δεν κανεις αποτομη ταλαντωση και κανεις την ασκηση πολυ σταθερα & οτι δεν εχεις ενοχλησεις στα γονατα εισαι οκ παντως να κανεις τα διαλειματα στο squat/deadlift καθε 2 μηνες για 1-2 μηνες και να μην ανησυχεις η δυναμη σου δεν θα χαθει
    Γιατι να κανει διαλειματα σε αυτες τις ασκησεις και πως ειναι δυνατον να μη χαθει η δυναμη αφου δε θα γυμναζει τους συγκεκριμενους μυες?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 9 123 ... ΤελευταίαΤελευταία