Σελίδα 9 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 789
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 121 έως 124 από 124
  1. 16-10-15 11:48 #121
    Προεπιλογή
    Βαρα τον οσο θες... το γυμναστηριο εχει πολλα οργανα κι επιλογες να κανεις προπο αλλα ειναι σαπιλα...βρωμα.. κσι ετυχε χθες να ειναι αδειο οπως το βλεπεις ειδαλλως αλλαζεις το προγραμμα σου αναλογα με ποια μηχανηματα,βαρη ειναι ελευθερα

    Γενικα η τεχνικη μ εχει βελτιωθει θεωρω, καθως πριν για ενα μεγαλο διαστημα εκανα σε σμιθ και αρχικα οταν ξανα ξεκινησα να κανω ελευθερο με τραβαγε η μεση η μαλλον οι ραχιαοι και αυτο γιατι οι σταθεροποιητες ειχαν αδυνατισει.

    Οταν κανω ποδια, γενικα κοβονται οι ραχιαιοι..

    Για αυτο θεωρω οτι κανω καποιο λαθος..

    Στις τελευταιες επαναλ π φθανω κοντα σε αποτυχια(στα καθισματα παντα αφηνω 2 επαναλ καβατζα προ αποτυχιας), εχω την ταση να φευγω μπροστα... ισως εκει ευθυνεται οτι οι δικεφαλοι πανε να τραβηξουν περισσοτερο..

    Ανδρεας τα παπουτσια π φοραω εχουν λιγο τακουνι, δεν ειναι φλατ..ειναι running ...πιο πριν εβαζα και 1 πλακα 1.25 κγ στο πισω μερος κατω απο το τακουνι αλλα δεν με βολευει..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη procop : 16-10-15 στις 11:52
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-10-15 14:25 #122
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο procop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βαρα τον οσο θες... το γυμναστηριο εχει πολλα οργανα κι επιλογες να κανεις προπο αλλα ειναι σαπιλα...βρωμα.. κσι ετυχε χθες να ειναι αδειο οπως το βλεπεις ειδαλλως αλλαζεις το προγραμμα σου αναλογα με ποια μηχανηματα,βαρη ειναι ελευθερα

    Γενικα η τεχνικη μ εχει βελτιωθει θεωρω, καθως πριν για ενα μεγαλο διαστημα εκανα σε σμιθ και αρχικα οταν ξανα ξεκινησα να κανω ελευθερο με τραβαγε η μεση η μαλλον οι ραχιαοι και αυτο γιατι οι σταθεροποιητες ειχαν αδυνατισει.

    Οταν κανω ποδια, γενικα κοβονται οι ραχιαιοι..

    Για αυτο θεωρω οτι κανω καποιο λαθος..

    Στις τελευταιες επαναλ π φθανω κοντα σε αποτυχια(στα καθισματα παντα αφηνω 2 επαναλ καβατζα προ αποτυχιας), εχω την ταση να φευγω μπροστα... ισως εκει ευθυνεται οτι οι δικεφαλοι πανε να τραβηξουν περισσοτερο..

    Ανδρεας τα παπουτσια π φοραω εχουν λιγο τακουνι, δεν ειναι φλατ..ειναι running ...πιο πριν εβαζα και 1 πλακα 1.25 κγ στο πισω μερος κατω απο το τακουνι αλλα δεν με βολευει..
    Βασικά στις πρωτες επαναλήψεις δεν γέρνεις τοσο μπροστα οσο νομιζεις προκοπη, μονο στις τελευταιες επαναλήψεις ηταν λίγο ακραιο το λυγισμα προς τα μπροστα... επισης, θα συμφνωησω με τον αντρέα μην κάνεις squat με παπούτσια για τρέξιμο ... και εγώ στην αρχη θυμαμαι εκανα με nike roshe τα οποια είναι και αυτά για τρέξιμο μέχρι που εκανα ξυπόλητος και έτσι κάνω εκτοτε, βγαλε τα παπούτσια και κάνε ξυπολητος αν δεν έχεις allstarakia ή vans που είναι φλατ το πόδι, πάντως η τεχνική πέρα από το ότι λυγίζεις λιγο είναι σωστή
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Feth : 16-10-15 στις 14:35
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-10-15 15:17 #123
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω για τις παρατηρησεις,
    Θα δοκιμασω με φλατ παπουτσι αλλσταρακια ειναι μια χαρα..ξυπολητος ντρεπομαι

    Αυτο π λες με το ακραιο , γινεται πιο συχνα οταν ειμαι προς τα τελευταια σετ, δηλαδη 4ο και 5ο σετ π εχω κουραστει.
    Στο βιντεο , εβαλα τα κιλα που κανω στα 5 σετ, χωρις ζεσταμα απλα για να δειξω τεχνικη.Μετα εκανα πανω σωμα που ειχα χθες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-10-15 15:33 #124
    Προεπιλογή
    Έχω ακριβώς το ίδιο θέμα με σένα στην τεχνική. Γενικά front squats ήσουν βοηθήσουν γτ κατεβαίνεις εντελώς ίσια.
    Εναλλακτικά προσπάθησε να έχεις πάνω πλάτη όσο πιο σφιχτή μπορείς και όταν είσαι τέρμα κάτω προσπάθησε να πιέζεις την πλάτη προς τα πίσω κάπως.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 9 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 789