Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 46
  1. 22-01-12 23:13 #16
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο CapoFighter Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σιγουρα θα δουμε αποψεις και απο τους μεν και απο τους δε. Τα αποτελεσματα ομως ειναι για 4 μερες... Οντως τα αποτελεσματα εδειξαν αυτο που ελεγες αλλα μακροπροθεσμα τι γινεται με τον μεταβολισμο? Δεν ξερω τι να πω, πραγματικα νομιζω οτι δεν θα ειναι και η καλυτερη λυση να τρως 2γευματα την μερα(υπερβολικο παραδειγμα) και αυτο να συνεχιστει για καιρο. Ετσι και αλλιως το οτι τρωμε καθε 2,5 - 3 ωρες δεν νομιζω να το κανουμε μονο για να αυξησουμε τον μεταβολισμο μας(αν αυτο ισχυει?) αλλα επειδη τοτε ο οργανισμος μπορει ξαναποροφησει πρωτεινες μετα απο αυτο το χρονικο διαστημα. Ετσι ωστε να μην παιρνουμε τα γραμμαρια πρωτεινης 150 σε ενα γευμα και αλλες 150 στο αλλο. Δεν προσπαθω να πεισω κανεναν να συμμεριστει την αποψη μου απλα προσπαθω να τα κανω πιο απλα για να καταλαβουμε τι συμβαινει και αν οντως κανω λαθος τοτε να μαθω το σωστο...
    ουτε αυτο ισχυει βασικα.... σκεψου οτι στην καλητερη περιπτωση απο whey αποροφας 10γρ την ωρα.... ενω ενα κανονικο γευμα....κρεας ας πουμε εχει ενα rate αποροφησης στα 3γρ την ωρα...


    διαβασε λιγο εδω...
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10331398


    μακροχονια δεν εχουμε στοιχια... τουλαχιστον μονο εμπειριες...

    απο την αλλη... μειωσει εχει παρατηριθει στις 3 μερες χωρις....πραγμα δυσκολο...

    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10331398



    τεσπα βασικα ας αφησουμε λιγο το θεμα με τα 1,3,5 γευματα.... αυτο το εχουμε συζητισει αλλου... το ενδιαφερον εδω ειναι κυριως στο αν οι θερμιδες ειναι απλα θερμιδες...
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-01-12 23:20 #17
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εδω θα ηθελα να αναφερω τα εξης.
    μεγαλο ρολο παιζει η ηλικια, και η ανασχοληση. επισης και η ενταση και η συστηματικη προπονηση.
    ενας ανρωπος της ηλικιας ανω των 30-35, με μετρια ανασχοληση και ελαφρη ενταση προπονησης, τα 2 γευματα θα εχουν καταστροφηκα αποτελεσματα.

    στα 3 γευματα τα πραγμματα ειναι ελαφρος καλυτερα. απο τα 4 και πανω γινοντε πολυ καλυτερα τα αποτελεσματα.
    μην βλεπετε τις ηλικιες των 20-25-30 που ο μεταβολησμος ειναι σε πολυ καλυτερη κατασταση απο πιο μεγαλες ηλικιες.

    επισης αυτο δεν δουλευει με τιποτα σε ανθρωπους οι οποιοι θελουν να κανουν διαιτα και δεν αθλουντε.

    αυτα που εγραψα ειναι στανταρ και δοκιμασμενα εδω και 7 χρονια.
    στις υπολοιπες περιπτωσεις δεν εκφερω εμπειρικη αποψη μιας και δεν την εχω.

    εντιτ. αναφερομαι σε φασεις οπου δεν υπαρχει αγωνηστικη προετοιμασια, αλλα και στην μη χρηση αλλων συμπληρωματων. ουτε καν πρωτεινης.
    Η ηλικια σιγουρα παιζει μεγαλο ρολο. Αλλα να σου πω την αληθεια, εγω προσωπικα τον τελευταιο χρονο περα του γυμναστηριου κανω αρκετα καθιστικη ζωη. Ελαχιστη δραστηριοτητα λογο σχολης και κουρασης, οποτε μπορω να πω οτι συγκρινω την δραστηριοτητα μου με αυτη ενος 35αρη που εχει δουλεια "γραφειου" (χωρις ομως να βαλω μεσα τον μεταβολισμο που αυτος αλλαζει συνεχεια οσο μεγαλωνει ο ανθρωπος και ειναι λογικος παραγοντας).

    Σε εναν εργαζομενο, πιστευω οτι τα 4 γευματα ειναι ιδανικα. Πρωινο - μεσημεριανο - αργα το απογευμα (βραδακι) και αν πεινασει πριν τον υπνο κατι. Το θεωρω πολυ πιο ευκολο απο τα 6-7. Αλλα εδω παιζει και κατι αλλο ρολο, η "συγκρατηση" του καθενα. Εγω π.χ. που μετα απο αρκετο διαστημα εχω "μαθει" τον εαυτο μου, μπορω να φαω την Χ καθορισμενη ποσοτητα. Ο οποιοσδηποτε ανθρωπος σε μια συμβατικη διαιτα με 4 γευματα, σε καθε γευμα θα τρωει πιστευω παραπανω απ'οσο του χρειαζεται και αυτος ειναι και ο λογος που "αποτυγχανουν" τα 3-4 γευματα για πολλους και καταληγουμε στα 6-7 πιο μαζεμενα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειμαι σε IF εδω και ενα μηνα τωρα... αλλα δεν ειμαι με 2... συνηθως 3-4 κραταω... απλα κανω 12-16 ωρες νηστεια τη μερα... βεβαια ειναι νωρις ακομα για σημπερασματα...
    Αν το συνεχισεις καλο θα ηταν ενα "ριβιου" ας πουμε του τι αποτελεσματα εχει. Αν και εγω ας πουμε συνηθως απο το τελευταιο γευμα της μιας μερας, στο 1ο της επομενης, εχω απο 10-12 ωρες διαφορα. Αν και δεν νομιζω να θεωρειται νηστεια.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......

    τεσπα βασικα ας αφησουμε λιγο το θεμα με τα 1,3,5 γευματα.... αυτο το εχουμε συζητισει αλλου... το ενδιαφερον εδω ειναι κυριως στο αν οι θερμιδες ειναι απλα θερμιδες...
    Οντως βγαινουμε οφφ.
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-01-12 23:34 #18
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εδω θα ηθελα να αναφερω τα εξης.
    μεγαλο ρολο παιζει η ηλικια, και η ανασχοληση. επισης και η ενταση και η συστηματικη προπονηση.
    ενας ανρωπος της ηλικιας ανω των 30-35, με μετρια ανασχοληση και ελαφρη ενταση προπονησης, τα 2 γευματα θα εχουν καταστροφηκα αποτελεσματα.

    στα 3 γευματα τα πραγμματα ειναι ελαφρος καλυτερα. απο τα 4 και πανω γινοντε πολυ καλυτερα τα αποτελεσματα.
    μην βλεπετε τις ηλικιες των 20-25-30 που ο μεταβολησμος ειναι σε πολυ καλυτερη κατασταση απο πιο μεγαλες ηλικιες.

    επισης αυτο δεν δουλευει με τιποτα σε ανθρωπους οι οποιοι θελουν να κανουν διαιτα και δεν αθλουντε.

    αυτα που εγραψα ειναι στανταρ και δοκιμασμενα εδω και 7 χρονια.
    στις υπολοιπες περιπτωσεις δεν εκφερω εμπειρικη αποψη μιας και δεν την εχω.

    εντιτ. αναφερομαι σε φασεις οπου δεν υπαρχει αγωνηστικη προετοιμασια, αλλα και στην μη χρηση αλλων συμπληρωματων. ουτε καν πρωτεινης.
    τα αποτελεσματα θα εξαρτηθουν κυριως απο τις θερμιδες.... και τα μακροσυστατικα.... απο το θεμα τις διατροφης... τα αλλα θεματα ειναι προπονηση κτλ κτλ....

    στα 2,5,8 γευματα η διαφορα ειναι ουσιαστικα ποσοτητα ανα το γευμα.... λογικο για καποιο ατομο που τρωει 5000 θερμιδες να μην τις χωραει σε 2 γευματα οπως και λογικο ενα ατομο που τρωει 3000 να μπορει να τις χωραει σε 3 γευματα....

    απο την αλλη το ολο θεμα με τον μεταβολισμο και την ενεργοποιηση του με τα πολλα γευματα εχει προκηψει απο το thermal food intake.... δηλαδη τη θερμογενεση που προκαλει το καθε γευμα....
    το θεμα με αυτο ειναι το εξης.... οτι σε μια διατροφη με 200γρ πρωτεινης... 300γρ υδατανθρακα... και 100γρ λιπος (τυχαια νουμερα)... οπως και να ειναι σπασμενη...δηλαδη η' σε 6πχ η' σε 3πχ γευματα....θα εχουμε την ιδια θερμογενεση... γιατι απλα τα μακροσυστατικα ειναι τα ιδια....

    τα μακροσυστατικα θα κανουν την διαφορα στη θεωριτικη αυξιση του μεταβολισμου....

    απο εκει και περα εχουμε και τις διαφορες ορμονες που εκρινοντε κατα την διαρκεια της μερας και των γευματων.... οπου εδω θα ειχε ενδιαφερον να γινει συζητηση....


    γιαννη πανω σε αυτο με τα ατομα που δεν αθλουντε και την διαληματικη νηστεια εχω και εγω τους ενδιασμους μου.... δηλαδη πιθανοτατα ετσι να περιοριζαν τις θερμιδες τους... αλλα απο την αλλη αν δεν υπαρχει προπονηση στη μεση.... δεν νομιζω οτι θα διατηρισουν και αρκετο μυικο ιστο...
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-01-12 23:59 #19
    plucky underdog
    Το avatar του χρήστη average_joe

    Εγγραφή
    21-08-2011
    Περ.
    comfort zone,out.
    Μηνύματα
    1.426
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλλοι τα πανε καλα με τους υ/ες,αλλοι με τα λιπαρα κ αλλοι ειναι καπου στην μεση..
    οποτε αναλογα το πως αντιδρα το σωμα,κατα κει πας διατροφικα...
    αυτο.
    ειναι ενα σημειο που η αυτοπαρατηρηση παιζει σημαντικο ρολο για να δεις ή να υποθεσεις τελος παντων τι διαχειριζεται καλυτερα το σωμα σου.

    κατα τα αλλα, περι IIFYM (που στο .com εχει γινει πολυ συχνα λογος αν και δεν ειμαι συχνος θαμωνας εκει για να δω που εχει παει η κουβεντα)
    συνεχιζω να πιστευω οτι η ποιοτητα των macros παιζει σημαντικο ρολο.
    αλλο να τρως trans και αλλο μια καλη αναλογια ακορεστων/ κορεσμενων κτλ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-01-12 00:26 #20
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Καλό θέμα Devil, μπράβο. Σίγουρα τα μακροσυστατικά και οι θερμίδες παίζουν τον πιο σπουδαίο ρόλο σε κάθε περίπτωση. Είναι μία καλή προσέγγιση για όσους δεν αντέχουν πατρονάρισμα ή/και έχουν μεγάλη πίεση χρόνου.Παρ' όλα αυτά μία σχετική προσήλωση στις ώρες κοντά στην προπόνηση (επιπλέον της προσήλωσης στα μακροσυστατικά και στις θερμίδες) είναι ακόμα πιο αποδοτική. Πάλι αυτά είναι σταγόνες στον ωκεανό για πολύ κόσμο, nothing wrong with that. Παρ' όλα αυτά νομίζω ότι μία σχετική προσοχή στον χρονισμό των μακροσυστατικών δεν είναι μεγάλη θυσία και βοηθά πραγματικά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 23-01-12 00:28 #21
    Το avatar του χρήστη Xxlakis

    Εγγραφή
    14-05-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    254
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλό θέμα Devil, μπράβο. Σίγουρα τα μακροσυστατικά και οι θερμίδες παίζουν τον πιο σπουδαίο ρόλο σε κάθε περίπτωση. Είναι μία καλή προσέγγιση για όσους δεν αντέχουν πατρονάρισμα ή/και έχουν μεγάλη πίεση χρόνου.Παρ' όλα αυτά μία σχετική προσήλωση στις ώρες κοντά στην προπόνηση (επιπλέον της προσήλωσης στα μακροσυστατικά και στις θερμίδες) είναι ακόμα πιο αποδοτική. Πάλι αυτά είναι σταγόνες στον ωκεανό για πολύ κόσμο, nothing wrong with that. Παρ' όλα αυτά νομίζω ότι μία σχετική προσοχή στον χρονισμό των μακροσυστατικών δεν είναι μεγάλη θυσία και βοηθά πραγματικά.
    Να φανταστω πως εννοεις συγκεντρωση ληψης υδατανθρακα γυρω απο την προπονηση?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-01-12 00:35 #22
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Xxlakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να φανταστω πως εννοεις συγκεντρωση ληψης υδατανθρακα γυρω απο την προπονηση?
    Κυρίως πρωτεΐνης
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 23-01-12 00:38 #23
    Το avatar του χρήστη Xxlakis

    Εγγραφή
    14-05-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    254
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω για την αμεση απαντηση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 23-01-12 11:28 #24
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Φούστη ντεβιλ, 'απατο πήγε το θέμα μου....και έχει και έρευνα

    Πάνω σ αυτό με τα μεγάλα γεύματα....
    Εάν κάνεις πχ γεύμα με 1000 καλς τουλάχιστον το 50% θα προέρχονται απο καρμπς..
    Με τα σπαικ στις ινσουλίνες και τις λοιπές ορμόνες τί γίνεται? Δε παίζουν κάποιο ρόλο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 23-01-12 11:41 #25
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Εχω την εντυπωση οτι ο Ντεβιλ το εγραψε αυτο το αρθρο αποκλειστικα για μενα! Γιατι ειμαι 90 κιλα και περιπου 20% λιπος
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 23-01-12 19:24 #26
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φούστη ντεβιλ, 'απατο πήγε το θέμα μου....και έχει και έρευνα

    Πάνω σ αυτό με τα μεγάλα γεύματα....
    Εάν κάνεις πχ γεύμα με 1000 καλς τουλάχιστον το 50% θα προέρχονται απο καρμπς..
    Με τα σπαικ στις ινσουλίνες και τις λοιπές ορμόνες τί γίνεται? Δε παίζουν κάποιο ρόλο?
    Λιλα, το εννοεις σαν προΰποθεση, εστω δηλαδη οτι εχεις 500 απο καρμπ, ή σαν στανταρ οτι ετσι και αλλιως προερχονται? Γιατι να μην ειναι 50% λιπαρα π.χ.

    Τα peak που κανουν οι ορμονες θεωρω οτι παιζουν ρολο, αλλα (θεωρω οτι) μετα θα πρεπει να ασχοληθουμε και με το κατα ποσο παραγονται κατα την πεψη, ποσο διαρκει η πεψη, και σε ποση ωρα αποσυντιθενται.

    Το σκεπτικο μου ειναι, ειναι καλυτερο να εχεις ανα 3ωρες παραγωγη ινσουλινης ή ενα μεγαλο peak ανα 6ωρες βαση του οτι σε καποια λεπτα (εστω 30-40) διασπαται η ινσουλινη
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Giannistzn : 23-01-12 στις 19:28
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-01-12 18:06 #27
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    κοιτα αν πουμε οτι εχουμε 200-300carbs σε ενα γευμα... σιγουρα θα εχεις spike ινσουλινης... αλλα θα ειναι ενα...

    αντιθετα στα περισσοτερα γευματα.... θα εχεις παραπανω spike... μπορει να μην ειναι του ιδιου μεγεθους αλλα θα ειναι spike....

    απο εκει και περα την αυξηση της ινσουλινης δεν μπορεις να την αποφυγεις.... σε καθε γευμα θα αυξηθει...
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 27-01-12 04:37 #28
    Το avatar του χρήστη jimmy007

    Εγγραφή
    20-09-2010
    Περ.
    Athens,Greece
    Μηνύματα
    1.522
    Προεπιλογή
    Η ινσουλίνη είναι το μέσο μεταφοράς των μικροσυστατικών και εκκινητής κάποιων διαδικασιών πολυμερισμού τους. Nothing more..
    Kανένας ποτέ δεν αδυνάτησε ή πάχυνε από την ινσουλίνη, αλλά από το θερμιδικό ισοζύγιο και τα μακροσυστατικά που την προκάλεσαν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 27-01-12 11:23 #29
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα αποτελεσματα θα εξαρτηθουν κυριως απο τις θερμιδες.... και τα μακροσυστατικα.... απο το θεμα τις διατροφης... τα αλλα θεματα ειναι προπονηση κτλ κτλ....

    στα 2,5,8 γευματα η διαφορα ειναι ουσιαστικα ποσοτητα ανα το γευμα.... λογικο για καποιο ατομο που τρωει 5000 θερμιδες να μην τις χωραει σε 2 γευματα οπως και λογικο ενα ατομο που τρωει 3000 να μπορει να τις χωραει σε 3 γευματα....

    απο την αλλη το ολο θεμα με τον μεταβολισμο και την ενεργοποιηση του με τα πολλα γευματα εχει προκηψει απο το thermal food intake.... δηλαδη τη θερμογενεση που προκαλει το καθε γευμα....
    το θεμα με αυτο ειναι το εξης.... οτι σε μια διατροφη με 200γρ πρωτεινης... 300γρ υδατανθρακα... και 100γρ λιπος (τυχαια νουμερα)... οπως και να ειναι σπασμενη...δηλαδη η' σε 6πχ η' σε 3πχ γευματα....θα εχουμε την ιδια θερμογενεση... γιατι απλα τα μακροσυστατικα ειναι τα ιδια....

    τα μακροσυστατικα θα κανουν την διαφορα στη θεωριτικη αυξιση του μεταβολισμου....

    απο εκει και περα εχουμε και τις διαφορες ορμονες που εκρινοντε κατα την διαρκεια της μερας και των γευματων.... οπου εδω θα ειχε ενδιαφερον να γινει συζητηση....


    γιαννη πανω σε αυτο με τα ατομα που δεν αθλουντε και την διαληματικη νηστεια εχω και εγω τους ενδιασμους μου.... δηλαδη πιθανοτατα ετσι να περιοριζαν τις θερμιδες τους... αλλα απο την αλλη αν δεν υπαρχει προπονηση στη μεση.... δεν νομιζω οτι θα διατηρισουν και αρκετο μυικο ιστο...
    Ωραιο θεμα... Επισης σε μια διατροφη οπως στην παραπανω, οι θερμιδες θεωρητικα ειναι περιπου 2900, αλλα στην πραξη ειναι λιγοτερες λογω του thermic effect κυριως των πρωτεινων και μετα των υδατ και τελευταιων των λιπαρων...
    Unless your name is Google stop acting like you f*cking know everything...!!

    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 27-01-12 11:34 #30
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannistzn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λιλα, το εννοεις σαν προΰποθεση, εστω δηλαδη οτι εχεις 500 απο καρμπ, ή σαν στανταρ οτι ετσι και αλλιως προερχονται? Γιατι να μην ειναι 50% λιπαρα π.χ.

    Τα peak που κανουν οι ορμονες θεωρω οτι παιζουν ρολο, αλλα (θεωρω οτι) μετα θα πρεπει να ασχοληθουμε και με το κατα ποσο παραγονται κατα την πεψη, ποσο διαρκει η πεψη, και σε ποση ωρα αποσυντιθενται.

    Το σκεπτικο μου ειναι, ειναι καλυτερο να εχεις ανα 3ωρες παραγωγη ινσουλινης ή ενα μεγαλο peak ανα 6ωρες βαση του οτι σε καποια λεπτα (εστω 30-40) διασπαται η ινσουλινη
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    κοιτα αν πουμε οτι εχουμε 200-300carbs σε ενα γευμα... σιγουρα θα εχεις spike ινσουλινης... αλλα θα ειναι ενα...

    αντιθετα στα περισσοτερα γευματα.... θα εχεις παραπανω spike... μπορει να μην ειναι του ιδιου μεγεθους αλλα θα ειναι spike....

    απο εκει και περα την αυξηση της ινσουλινης δεν μπορεις να την αποφυγεις.... σε καθε γευμα θα αυξηθει...
    Μα το θέμα είναι ότι με τα μεγάλα γεύματα (υπό τη προυπόθεση ότι τρως καρμπς) η ινσουλίνη 8α κάνει μεγάλα spike σε αντίθεση με τα μικρά γεύματα..Και ναι πιστεύω ότι η ποσότητα έκκρισης των ορμονών θα έχει διαφορά..
    Είναι αλλιώς να διατηρείς τις ορμόνες σου σε κάποια συγκεκριμένα όρια μακροπρόθεσμα απ ότι να τις σκαμπανεβάζεις απο τα τάρταρα στο διάστημα και τούμπαλιν
    Και πες πως τελικά, αθροιστικά, η εναπόθεση λίπους θα ναι ίδια είτε απο 6 σπαικ και μικρά είτε από 2 και μεγάλα. Η κορτιζόλη που εκκρίνεται σε μεγάλες περιόδους αφαγείας δεν μετράει?? Ειδικά αν στο ενδιάμεσο βάλεις και μία προπόνα με βάρη..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία