Σελίδα 139 από 191 ΠρώτηΠρώτη ... 3989129137138139140141149189 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 2.071 έως 2.085 από 2853
  1. 10-07-15 10:12 #2071
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nive Εμφάνιση μηνυμάτων
    +1 ... μία από τα ίδια...πεσμένος και χωρίς όρεξη, βέβαια όταν μπαίνουν τ`ακουστηκά στο γμυναστήριο όλο και κάτι θα κάνω αλλά όχι όπως πριν 2 εβδομάδες. Πιστεύω την μία εβδομάδα που θα κάτσω από θέμα δουλειάς θα κοιμάμαι όλη μέρα.
    Βάγγο, αν μπορείς κοιμήσου νωρίς (23:00-04:00 είναι ο πιο καλός ύπνος) βάλε καλό φαγητό, υδατάνθρακα και εφιδάτωσε τον οργανισμό σου γιατί η ζέστη παίζει καταλυτικό ρόλο.
    αδυνατον αυτο φιλε το νωριτερο που θα κοιμηθω θα ειναι στη μια το βραδυ και πολλες φορες και στις δυο αλλα οκ πιστευω οτι και παλι καλος υπνος ειναι οπως μαθει το σωμα σου ειναι ο υπνος νερο πινω πολυ δεν μπορω να πω πιστευω ειναι κυριως θεμα ψυχολογιας και αγχους λογω των ημερων σημερα βεβαια κανονηκα πηγα για ποδηλατακι και θα παω και για μπανιο μετα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-07-15 10:33 #2072
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Bαγγέλη το πιο απογοητευτικό στις ημέρες μας είναι πως τα αντικαταθλιπτικά πανε σύρμα. Φίλος με φαρμακείο μου είπε κατά λέξη ``έχω γ@μηθεί να πουλάω αντικαταθλιπτικά-ηρεμηστικά-υπνωτικά΄΄....μας έχουν κάνει ζόμπι
    Cool και χαμόγελο, όσο και αν μπορεί ο καθένας.

    Τα ψυχοσωματικά είναι τα πιο ύπουλα να ξέρεις, όλα είναι στο μυαλό. Κάνε την γυμναστικούλα σου κοιμήσου όσο καλύτερα μπορείς και ψηλά το κεφάλι

    υ.γ. Ποδηλατάρα....γ΄@μω τα αγχολυτικά ρε φίλε, ελευθερία. ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΣΤΑ STOP ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-07-15 11:15 #2073
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    δεν πιστευω φιλε στα χαπια φιλε δεν θεραπευεσαι με τετοια.. ποδηλατο μπανακι καλη παρεα και θα την παλεψουμε ολοι μας
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 10-07-15 11:54 #2074
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ....αυτό σου έγραψα και`γω. Πρεζάκι σε κάνουν
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 10-07-15 12:04 #2075
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο psonara Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα vaggan.
    Σε καταλαβαινω σχετικα με την κοπωση κ την υπνηλια που αναφερεις.
    ειναι δειγματα υπερκοπωσης κ οταν το σωμα κρουει συναγερμο πρεπει να το αφουγκραζομαστε γιατι αλοιμονο που θα χτυπησει!εγω 2 φορες στη ζωη μου απο υπερκοπωση αρρωστησα κ το προλαβα στο παραπεντε!ασε που γινομαστε πιο εαυλωτοι στο κατωφλι της!
    Τωρα κι εγω κατι τετοιο αντιμετωπιζω ειδικα με την ελλειψη υπνου,γι αυτο πρεπει ν παρω το τιμονι μου αλλιως!
    Ολα αυτα στα λεω εντελως φιλικα κ απο δικη μου προσωπικη εμπειρια!
    Ξεκουρασου!καλημερες!
    ναι ευχαριστω για τις συμβουλες ξεκουραση λοιπον και βλεπω
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-07-15 00:12 #2076
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    μπηκα στα βαρη απο χθες και παλι με τις προβλεπομενες αεροβιες που τις συνεχησα ακομα και τις μερες ξεκουρασης διατροφικα κινουμαι λογικα χωρις πολλες σαβουρες. παντως και οι αεροβιες δεν ειναι και κατι τρομερο με τις σχετικα μικρες ποσοτητες που τρωω + κοντα δυο ωρες αεροβια περιμενα να καιω πολυ αποτελεσματικοτερα ισως υποτιμαω τις θερμιδες που προσλαμβανω και πεφτω σε αυτη την παγιδα γιατι η αληθεια ειναι οτι τις εχω αυξησει λιγο απο την αλλη λογικο ειναι με τοσες ωρες γυμναστικη πεινας θελω απο δευτερα να ξεκινησω ενα προγραμμα τριων ημερων διπλου διαχωρισμου με μερικες προπονησεις στο σπιτι ακουγεται απαιτητικο αλλα θα παιζω μετρια σετ ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΩ
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 17-07-15 12:14 #2077
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    παντως και οι αεροβιες δεν ειναι και κατι τρομερο με τις σχετικα μικρες ποσοτητες που τρωω + κοντα δυο ωρες αεροβια περιμενα να καιω πολυ αποτελεσματικοτερα ισως υποτιμαω τις θερμιδες που προσλαμβανω και πεφτω σε αυτη την παγιδα γιατι η αληθεια ειναι οτι τις εχω αυξησει λιγο απο την αλλη λογικο ειναι με τοσες ωρες γυμναστικη πεινας
    Αυτο ειναι πολυ πιθανο να συμβαινει μιας και ειναι πολυ συνηθες φαινομενο σε πολλους που αλλοι νομιζουν οτι τρωνε πολυ ενω τρωνε λιγο και το αντιθετο.Ισως αν δεν βαριεσαι να κανεις ενα μετρημα (αν και δεν ειμαι ο υπερφαν αλλα ισως εδω σε παει σαν πυξιδα) σε αυτα που τρως πανω κατω στην καθημερινοτητα σου ωστε μετα πανω κατω εμπειρικα να ξερεις που εισαι απο θερμιδες και να πραττεις αναλογα με την αεροβια βαρη και λοιπες δραστηριοτητες σου.

    Οπως ειπε και ο Nive πιο πανω παντως αν καταφερεις και φτιαξεις τον υπνο σου (ελεγχοντας η ακομα καλυτερα εξαλειφωντας το αγχος) θα γινεις ΑΛΛΟΣ ανθρωπος σε ολα τα επιπεδα.Οι κιρκαδικοι κυταρρικοι ρυθμοι ειναι τρομακτικα σημαντικοι στην καθημερινη μας βιολογια,η μελατονινη που βγαινει απο τις 22:30 και σταματαει στις 7:30 πανω κατω ειναι ΟΛΟ το ζουμι σε θεμα αντιγηρανσης,διαφορων πολλων και γνωστων ασθενειων,εγκεφαλικη λειτουργια,καταθλιψεις και αλλα ψυχονευροσκηνικα ΣΥΝ οτι ειναι το ισχυροτερο αντιοξειδωτικο του οργανισμου μας με τεραστια διαφορα και οχι λανθασμενα οπως πολλοι συνεχως λενε την γλουταθειωνη που περιοριζεται πολυ στα ηπατικα κυτταρα κυριως.Μαζι με την αυξητικη που βγαινει κατα τον νυχτερινο υπνο κυριως ειναι πολυ σημαντικες ορμονες και ειναι πολυ σημαντικο να γινεται ενας υγιης υπνος την νυχτα εστω απο 12 μεχρι το πρωι.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SOLID : 17-07-15 στις 12:16
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 17-07-15 14:13 #2078
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    φιλε δεν καθομαι να μετραω ουτε για πλακα δεν εχω ουτε τον χρονο ουτε την ορεξη να το κανω δοξα το θεο ευχαριστημενος ειμαι τωρα αν περιμενα παραπανω ισως φταιει οτι υπερεκτιμησα καποια πραγματα ωρες κοιμαμαι πολυ λογικες
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 17-07-15 14:24 #2079
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Υπαρχει κ το ενδεχομενο να μην ευννοεισαι ορμονικα με τοσο αεροβιο+βαρη σε συνδυασμο με λιγο φαγητο.
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 17-07-15 14:32 #2080
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε δεν καθομαι να μετραω ουτε για πλακα δεν εχω ουτε τον χρονο ουτε την ορεξη να το κανω

    Καλα ουτε εγω ειμαι φαν.Το εκανα καποτε στο τεξας και τωρα καλυτερα αποτελεσματα εχω.Απλα το ειπα σαν προσωρινο μεσο για να βγαλεις μια σουμα να ξερεις που πατας.

    Κομπρα εχει μια βαση αυτο που λες,αλλα δεν πρεπει να ειναι ΠΟΛΥ συχνες οι αεροβιες με ΠΟΛΛΕΣ ωρες και ΑΡΚΕΤΑ υποθερμιδικα??
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 17-07-15 14:39 #2081
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    καμια βαση δεν εχει αυτο που λεει ο κομπρα οι δυναμεις μου ειναι ακμαιες απλα εχω κολλησει τωρα θα δειξει ολοι εχουν στασιμοτητα
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 17-07-15 14:39 #2082
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    αφου πιο πανω λεει για πολλες ωρες γυμναστικης και 2 ωρες αεροβιο...μη νομιζεις,δε θελει κ πολυ...πχ η τεστο πεφτει ανετα με αυτες τις συνθηκες κ συντομα.

    ναι ναι βαγγο κι ο ερμης ειναι αναδρομος χαχαα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη COBRA_STYLE : 17-07-15 στις 14:42
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 17-07-15 14:48 #2083
    Banned
    Εγγραφή
    01-04-2015
    Μηνύματα
    168
    Προεπιλογή
    Αν δεν ξέρετε μη μιλάτε για ιατρικά θέματα, κάποιοι χωρίς αντικαταθλιπτικά μπορεί μέχρι και να αυτοκτονήσουν και σε καμιά περίπτωση δε σε κάνουν ζόμπι. Δεν είναι αστεία πράγματα αυτά, επίσης αν υποφέρεις από σοβαρές διαταραχές ύπνου τα υπνωτικά είναι απαραίτητα, σίγουρα το ποδήλατο μπορεί να βοηθήσει, αλλά δεν αποτελεί θεραπεία για κάποιον που αντιμετωπίζει σοβαρά προβλήματα και καλό θα ήταν να ζητούσε βοήθεια ψυχιάτρου. Το ότι έχει αυξηθεί πολύ η χρήση τους, κάτι σημαίνει για την κοινωνία μας κ αυτό που βιώνουμε όλοι τα τελευταία χρόνια πχ απολύσεις, ανεργία, κλεισίματα επιχειρήσεων, αδιέξοδα κλπ. Μέσα σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα τόσες καταστροφικές αλλαγές, είναι λογικό να σοκάρουν τον κοινωνικό ιστό. Καλό είναι να μην τα κρίνουμε όλα με βάση τον εαυτό μας, άλλες δυνάμεις έχει ο ένας, άλλες ο άλλος. Αυτά χωρίς να θέλω να σας θίξω, αλλά οι γενικεύσεις είναι πάντα άσχημες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Valentino Rossi : 17-07-15 στις 14:53
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 17-07-15 14:53 #2084
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    ^^Σιγουρα πηγαινε σε αυτο το τοπικ το ποστ σου??

    φερνει κατι σε " -What's your name? -Yes they aren't"....
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 17-07-15 14:58 #2085
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    αφου πιο πανω λεει για πολλες ωρες γυμναστικης και 2 ωρες αεροβιο...μη νομιζεις,δε θελει κ πολυ...πχ η τεστο πεφτει ανετα με αυτες τις συνθηκες κ συντομα.

    ναι ναι βαγγο κι ο ερμης ειναι αναδρομος χαχαα
    απλα δεν χανω αλλο μαλλον οφειλεται οτι πρεπει να τρωω λιγοτερο
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 139 από 191 ΠρώτηΠρώτη ... 3989129137138139140141149189 ... ΤελευταίαΤελευταία