Θέμα: Kai Greene

Σελίδα 30 από 33 ΠρώτηΠρώτη ... 202829303132 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 436 έως 450 από 493
  1. 18-10-14 21:09 #436
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Ειναι motivation απο μονος του.
    Πολυ συμπαθητικος τυπος , χαιρεσαι να τον ακους και να τον βλεπεις.
    Εχει γνωσεις και φαινεται οτι δινει τα παντα για το αθλημα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 18-10-14 21:16 #437
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Όλα είναι πως θέλει να τα δει κάποιος,δηλαδή υποκειμενικά. Εμένα γενικά δεν με εμπνέει το όλο στυλ, κουκούλες, κοτσίδες, περίεργα χορευτικά , χωρίς φυσικά να τον ακυρώνω, αλλά περί ορέξεως.....
    Γνώσεις σίγουρα έχει, τοσα χρονια ασχολειται, απλά για να γίνει νο1 πρέπει να κάνει το τελικό ξεπέταγμα.Μακάρι να μπορέσει να του το κάνει ο Farah, αν δεν τον έχει "τερματίσει".
    Υπάρχει περίπτωση βέβαια να μείνει στην ιστορία ως το νο2 στα Ολύμπια, πχ Flex Wheeler.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 19-10-14 04:01 #438
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goldenera Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τί ακριβώς εννοείς?
    Εννοω πως ενας αθλητης ο οποιος μεχρι πολυ προσφατα ειχε δυσκολιες οικονομικες κλπ(τις οποιες πουλαει ως προφιλ), το 1999 που δεν ηταν καν επαγγελματιας καταφερε και συμμετειχε σε υπερατλαντικο διαγωνισμο.
    Μονος του πληρωσε τα εξοδα προετοιμασιας και ταξιδιου του?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 19-10-14 11:29 #439
    Προεπιλογή
    εγω παλι πιστευω οτι απτη στιγμη που δε το σηκωσε φετος δε θα το σηκωσει ποτε , συμπαθητικος πολυ ''μαστορας'' θα ελεγα στο αθλημα του αλλα οχι τοσο πιασιαρικος οσο αυτο το ''light weight'' μερικα χρονια πριν . οσο για το Flex Wheeler που αναφερει ο φιλος απο πανω εχω προβληματιστει αρκετα γιατι βλεπω ενα ακριβως ολοιδιο σωματοτυπο να τερματιζει 3ος η 4ος τα τελευταια χρονια ( Shawn Roden )
    Not many people understand what a pump is. It must be experienced to be understood. It is the greatest feeling that I get.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 19-10-14 13:16 #440
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο reignman007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοω πως ενας αθλητης ο οποιος μεχρι πολυ προσφατα ειχε δυσκολιες οικονομικες κλπ(τις οποιες πουλαει ως προφιλ), το 1999 που δεν ηταν καν επαγγελματιας καταφερε και συμμετειχε σε υπερατλαντικο διαγωνισμο.
    Μονος του πληρωσε τα εξοδα προετοιμασιας και ταξιδιου του?
    Δεν καταλαβαίνω τί υπονοείς ή ποιός είναι στην ουσία ο προβληματισμός σου και τί νόημα έχει. Το 1999 ήταν 19 χρονών, μπορεί να δούλευε από μικρός (εξάλλου όπως διαβάζω μεγάλωσε χωρίς την παρουσία των δικών του) μπορεί να του τα δάνεισε κάποιος φίλος ή δεν ξέρω εγώ τί?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλα είναι πως θέλει να τα δει κάποιος,δηλαδή υποκειμενικά. Εμένα γενικά δεν με εμπνέει το όλο στυλ, κουκούλες, κοτσίδες, περίεργα χορευτικά , χωρίς φυσικά να τον ακυρώνω, αλλά περί ορέξεως.....
    Γνώσεις σίγουρα έχει, τοσα χρονια ασχολειται, απλά για να γίνει νο1 πρέπει να κάνει το τελικό ξεπέταγμα.Μακάρι να μπορέσει να του το κάνει ο Farah, αν δεν τον έχει "τερματίσει".
    Υπάρχει περίπτωση βέβαια να μείνει στην ιστορία ως το νο2 στα Ολύμπια, πχ Flex Wheeler.
    Κώστα επί της ουσίας και όχι τυπικά βέβαια είναι νούμερο ένα κατά τη γνώμη μου, αφού στην συνείδηση εκατομμυρίων φίλων του έχει αποτυπωθεί έτσι, είτε γιατί πιστεύουν ότι αδικήθηκε (όπως φέτος πχ), είτε γιατί έχει κερδίσει κορυφαίους διαγωνισμούς (πχ το Arnold Classic). Προσωπικά επίσης πιστεύω ότι το 'ξεπέταγμα' που λες δεν πρόκειται να γίνει, έχει ταβανιάσει από μάζες, απλά αν εμφανιστεί με 'απίστευτο' προσδιορισμό έχει ελπίδες και φυσικά αν έχουν διάθεση οι κριτές
    Θα αναφέρω ένα παράδειγμα όσο αναφορά τη συνείδηση του κόσμου έγραψα παραπάνω. Ειλικρινά έχω ξεχάσει ότι ο Νέξτερ Τζάκσον ήταν Μρ.Ο το 2008, και όποτε μου έρθει στο μυαλό μου κάνει εντύπωση. Όχι ότι θεωρώ πως δεν ήταν άξιος τη συγκεκριμένη χρονιά, ή ότι δεν είναι ένας πολύ σπουδαίος αθλητής. Αλλά όταν σκέφτομαι Μρ.Ο μου έρχονται στο μυαλό ονόματα όπως Shawn Ray, Flex Wheeler, αθλητές που μας έχουν αφήσει άφωνους σε δεδομένες στιγμές
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 19-10-14 13:25 #441
    Προεπιλογή
    Αυτο που λεω ειναι πως ειμαι καχυποπτος στο προφιλ του λαικου βασανισμενου παιδιου που καταφερε με την αξια του να ανεβει στην αφροκρεμα του αθληματος.

    Και αν δεν κανω λαθος ηταν 24
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 19-10-14 15:44 #442
    Προεπιλογή
    Ναι έχεις δίκιο είναι το 1975 γεννηθείς, άρα όντος 24 το 1999. Αν πιστέψουμε αυτά που έχει πει, είναι όντος όπως ακριβώς το λες, 'βασανισμένος', από μικρός χωρίς γονείς, χωρίς υποστήριξη, χωρίς καθοδήγηση στις πολύ δύσκολες γειτονιές την Ν.Υόρκης που ξέρουμε ότι πολλά νέα παιδιά 'μπλέκονται' με ναρκωτικά κλπ για να τα 'βγάλουν πέρα' και είναι από τις πόλεις με την μεγαλύτερη εγκληματικότητα. Προσωπικά τον πιστεύω όπως και την ιστορία του. Και φυσικά έχει καταφέρει με την αξία του να ανέβει στην αφρόκρεμα του αθλήματος, δεν του χάρισε κανείς τίποτα, όπως ακριβώς το ίδιο ισχύει και για όλους τους αθλητές.
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-05-15 10:59 #443
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    20 weeks out

    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-05-15 14:13 #444
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Περίεργο.. Aρκετά "καθαρο" τον βλέπω, για 20 εβδομαδες πριν
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 08-05-15 14:48 #445
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Αυτο μου κανε κ μενα εντυπωση...ισως εστιασει φετος στο conditioning,περισσοτερο απο καθε αλλη χρονια μπας κ χτυπησει τον Χιθ(?)
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 29-08-15 11:02 #446
    Προεπιλογή
    Όνομα: kai greennnne.jpg Εμφανίσεις: 547 Μέγεθος: 78,7 KB Αλλο επιπεδο
    Το ενστικτο ειναι ο πιο δικαιος κριτης [/B]
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 29-08-15 13:57 #447
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    .. Αλλα δεν εχω καταλαβει για ποιο λογο ολοι γραφετε "ο και και το αμαρτωλο παρελθον του" "ο και δε θα κερδισει το ολυμπια λογο του παρελθοντως του" "η ιφββ δεν θελει ατομα με τετοιο παρελθον" και αλλα τετοια.. Ποτε ομως δε βρηκα τι εκανε στο παρελθον ? μπορει καποιος να με διαφωτισει?
    Ψάξε Kai Greene grapefruit....θα σου δώσει μια ιδέα....Ούτε εγώ το ξερα και ξενέρωσα
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 29-08-15 14:05 #448
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    οσο για το Flex Wheeler που αναφερει ο φιλος απο πανω εχω προβληματιστει αρκετα γιατι βλεπω ενα ακριβως ολοιδιο σωματοτυπο να τερματιζει 3ος η 4ος τα τελευταια χρονια ( Shawn Roden )
    Έχει ποιοτική διαφορά να βγαίνεις 2ος μετά τον Coleman και 3ος 4ος σήμερα....Δεν ακυρώνω τους σημερινούς αλλά ο Coleman ήταν άλλο επίπεδο (παρόλο που εμένα μ'άρεσε καλύτερα ο Wheeler)

    Anyway για την ιστορία πολύ λένε ότι αν ο Flex Wheeler δεν είχε πάθει τον τραυματισμό με το αμάξι (νομίζω το 93?) ίσως να ήταν αυτός στην θέση του Coleman σήμερα....
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 29-08-15 18:57 #449
    Banned
    Εγγραφή
    28-07-2015
    Μηνύματα
    47
    Προεπιλογή
    Eίναι κρίμα να ξεχωρίζεις τον αθλητή από το ήθος του κ την προσωπικότητά του και να λες δε με ενδιαφέρει, είναι καλός σε αυτό που κάνει, υποβαθμίζοντας έτσι την έννοια της άθλησης και των προτύπων των αθλητών στη κοινωνια. Δε με νοιάζει αν έχει μεγάλα χέρια, από τη στιγμη που προκειται για τόσο γελοίο άτομο. Καλά κάνουν κ δεν του δίνουν το βραβείο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 29-08-15 19:22 #450
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andreas_Pro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά κάνουν κ δεν του δίνουν το βραβείο.
    Δεν παει ετσι.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 30 από 33 ΠρώτηΠρώτη ... 202829303132 ... ΤελευταίαΤελευταία