Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 24
  1. 16-02-12 18:03 #1
    Προεπιλογή προγραμμα Bruce Lee
    υπαρχει πουθενα καποιο προγραμμα, ασκησεις ή γενικοτερα πληροφοιρες για τα workouts του Bruce Lee?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-02-12 18:09 #2
    Το avatar του χρήστη chourdakis

    Εγγραφή
    18-06-2011
    Περ.
    βιρωνας-ηρα
    Μηνύματα
    212
    Προεπιλογή
    ειχα ψαξει κατα καιρους στο νετ....ασχολιωτανε πολυ με καμξψεις-σκουατ-μονοζυγο....και εκανε παρα μα παρα πολλες ισομετρικες ασκησεις...αν γοογλαρεις ιθα βρεις πραμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-02-12 18:14 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Themis96 Εμφάνιση μηνυμάτων
    υπαρχει πουθενα καποιο προγραμμα, ασκησεις ή γενικοτερα πληροφοιρες για τα workouts του Bruce Lee?
    φιλε εχω ψαξει απειρες φορες...ξερω οτι εκανε περιπου 3 ωρες την ημερα προπονηση κυριως στο μονοζυγο και σκουωτ....πολλες ισομετρικες ασκησεις, push ups και τετοια..σορρυ αλλα δεν ξερω συγκικριμενα αν μπορει καποιος να το βρει να μας πει..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-02-12 00:02 #4
    Προεπιλογή
    ακι εγω εψαξα...δεν υπαρχουν πληροφοριες...γενικα λεει οτι δοκιμαζε πολλες ασκησεις και οτι δεν χρησιμοποιοθσε ιδιαιτερα βαρη...επισης τα push ups...pull ups..dips..squats..τα εκανε με το σωματικο βαρος ή και με προσθετο βαρος?...πραγματικα η αναλογια βαρους-δυναμης ειναι απιστευτη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-02-12 00:16 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Themis96 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ακι εγω εψαξα...δεν υπαρχουν πληροφοριες...γενικα λεει οτι δοκιμαζε πολλες ασκησεις και οτι δεν χρησιμοποιοθσε ιδιαιτερα βαρη...επισης τα push ups...pull ups..dips..squats..τα εκανε με το σωματικο βαρος ή και με προσθετο βαρος?...πραγματικα η αναλογια βαρους-δυναμης ειναι απιστευτη.
    εγω ξερω οτι εκανε σε καθημερινη βαση βαρη..σχεδον ολες οι ασκησεις ητανε με προσθετο βαρος..
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-02-12 01:06 #6
    Το avatar του χρήστη johny_8

    Εγγραφή
    30-04-2011
    Περ.
    ΘΕΣΣ/ΕΒΡΟΣ
    Μηνύματα
    606
    Προεπιλογή
    Για τα πους απς τα είχε τελειωπηειση έκανε με 2 δάχτυλα(μπορει να είναι και με ενα) με το ένα χερι. δες αυτο στην αρχη http://www.youtube.com/watch?v=Zcf-z8pUEAQ
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη johny_8 : 17-02-12 στις 01:14
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 17-02-12 08:31 #7
    Προεπιλογή
    το ειχα δει αυτο με τα push ups...δεν ειναι ομως περιεργο να κανει βαρη...να μπορει να σηκωσει παρα πολλα κιλα..και να εχει τετοιο λεπτο χερι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 17-02-12 10:53 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Themis96 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το ειχα δει αυτο με τα push ups...δεν ειναι ομως περιεργο να κανει βαρη...να μπορει να σηκωσει παρα πολλα κιλα..και να εχει τετοιο λεπτο χερι?
    Τα πάντα είναι θέμα διατροφής. Στο ολυμπιακό λίφτινγ υπάρχει κατηγορία 58 κιλών που κάνουν snatch και clean and jerk 120-150 κιλά.

    Απο ότι φένεται ο Bruce Lee πρέπει να α) Κράταγε μια συγγεκριμένη κατηγορία κιλών β) να έκανε πολύ τραινινγκ με ΠΟΛΛΑ κιλά ωστε να προπονήσει το κεντρικό και το περιφεριακό νευρικο σύστημα (CNS/PNS).
    eat clen, Tren HARD, or die mirin!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 17-02-12 12:33 #9
    Το avatar του χρήστη mitsoulas

    Εγγραφή
    15-12-2011
    Περ.
    Hλιουπολη - Α
    Μηνύματα
    170
    Προεπιλογή
    Tι να πω δεν εχω λογια ειχε ενα κορμι ο ατιμος απαιχτο κοιλιακοι ειδικα φετες , φοβερος αν παιζει στην τηλεοραση τις ταινιες του παρα πολυ σπανια βεβαια , καθομαι και τον χαζευω μαλιστα παρακολουθησα προσφατα σε dvd δυο ιστοριες με τον δασκαλο του μπρους λι τον ιπ-μαν τι να λεμε τωρα εμοινα με ανοιχτο το στομα για πολυ ωρα.
    Αντε Γεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 17-02-12 15:33 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Keirox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα πάντα είναι θέμα διατροφής. Στο ολυμπιακό λίφτινγ υπάρχει κατηγορία 58 κιλών που κάνουν snatch και clean and jerk 120-150 κιλά.

    Απο ότι φένεται ο Bruce Lee πρέπει να α) Κράταγε μια συγγεκριμένη κατηγορία κιλών β) να έκανε πολύ τραινινγκ με ΠΟΛΛΑ κιλά ωστε να προπονήσει το κεντρικό και το περιφεριακό νευρικο σύστημα (CNS/PNS).
    ναι την κρατουσε μια κατηγορια αλλα απο την στιγμη που εκανε βαρη τα χερια του τα ποδια του και ολο το σωμα γενικα δεν φουσκωνε...δεν ετρωγε πολυ μηπως?

    τελος παντων...για μενα ηταν ενα θαυμα της γυμναστικης...και οταν λες πολλα ενοεισ πολλα κιλα λιγες επαναληψεις?..ποσες δηλαδη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 17-02-12 16:01 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Themis96 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι την κρατουσε μια κατηγορια αλλα απο την στιγμη που εκανε βαρη τα χερια του τα ποδια του και ολο το σωμα γενικα δεν φουσκωνε...δεν ετρωγε πολυ μηπως?

    τελος παντων...για μενα ηταν ενα θαυμα της γυμναστικης...και οταν λες πολλα ενοεισ πολλα κιλα λιγες επαναληψεις?..ποσες δηλαδη?
    εγω φανταζομαι πχ σκουωτ εκανε 8 επαναληψεις...το πολυ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 17-02-12 16:51 #12

    Εγγραφή
    21-06-2011
    Περ.
    Βόλος
    Μηνύματα
    141
    Προεπιλογή
    Επειδή κάπως ετσι είμαι και εγώ , κάνω πολλά κιλά και σχετικα λίγες επαναλήψεις και κρατώ το σωματικό μου βάρος χαμηλό .Τετοια προπονηση πρεπει να εκανε..
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 17-02-12 19:23 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jminas82 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή κάπως ετσι είμαι και εγώ , κάνω πολλά κιλά και σχετικα λίγες επαναλήψεις και κρατώ το σωματικό μου βάρος χαμηλό .Τετοια προπονηση πρεπει να εκανε..
    λιγες επαναληψεις ποσες ενοεις? μεχρι 8? μεχρι 5?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 17-02-12 19:28 #14
    Προεπιλογή
    Υπάρχει βιβλίο το οποίο χωρίς να θυμάμαι καλά είναι γραμμένο απ τον ίδιο ή από κάποιον κοντινό του. Πολύ παλιά έκδοση αλλά αναλυτικό με φωτος κ άλλα.
    Το είχε στην έκθεση βιβλίου στην κλαθμώνος φέτος, αλλά κουβαλούσα ήδη δύο καλάθια
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 17-02-12 19:58 #15
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PEGY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει βιβλίο το οποίο χωρίς να θυμάμαι καλά είναι γραμμένο απ τον ίδιο ή από κάποιον κοντινό του. Πολύ παλιά έκδοση αλλά αναλυτικό με φωτος κ άλλα.
    Το είχε στην έκθεση βιβλίου στην κλαθμώνος φέτος, αλλά κουβαλούσα ήδη δύο καλάθια
    τα εχω ολα τα βιβλια του αλλα δεν ξερω κατα ποσο ισχυουν αυτα που λεει τα εφαρμοζε η απλα τα εγραψαν για να κερδοσκοπησουν στην πλατη του?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία