Σελίδα 7 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 5678 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 91 έως 105 από 118
  1. 17-09-12 15:52 #91
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Καλησπερα aepiskeptis και average_joe , επειδη πολυ τα παω αυτα τα προγραμματα καταρχην πολλα μπραβο και στους 2! Εισαστε απο τους ανθρωπους που μοτιβαρουν/δινουν κινητρο σε μερικους "τεμπεληδες" να δοκιμασουνε κατι διαφορετικο!!

    Στο θεμα μας τωρα, ειμαι πολυ περιεργος για τα αποτελεσματα οχι τοσο σε δυναμη αλλα σε ποιοτητα και σε τι κατασταση μπορει να βρισκεται καποιος που τα χρησιμοποιει .. Θα ητανε ευκολο να βαλετε μια φωτογραφια ο καθενας απο μακρινη ληψη για να παρουμε μια ιδεα σε τι κατασταση φτανει το σωμα σας? Ευχαριστω προκαταβολικα και δινω υποσχεση για ανανεωση της προοδου μου συντομα!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-09-12 17:40 #92
    plucky underdog
    Το avatar του χρήστη average_joe

    Εγγραφή
    21-08-2011
    Περ.
    comfort zone,out.
    Μηνύματα
    1.426
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ArgoSixna Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ητανε ευκολο να βαλετε μια φωτογραφια ο καθενας απο μακρινη ληψη για να παρουμε μια ιδεα σε τι κατασταση φτανει το σωμα σας?
    οχι.
    τρελλο ακυρο ετσι?

    αλλα τωρα που το πες θα κοιταξω να βγαλω καμια αξιοπρεπη, ξερεις σε τετοια φαση:
    To better develop and reveal my abs through the end of Summer.

    How I'm going to accomplish this/these goal(s):

    By getting a tan, using creative lighting, and making sure I pump up before any progress pics.
    κλεμμενο απο ΜΜ.

    περαν της οποιας επιφυλακτικοτητας εχω, δεν νομιζω πως εχεις να κερδισεις κατι απο αυτο και ετσι κι αλλιως ΠΟΤΕ δεν μπορεις να σαι σιγουρος με ποιον τροπο ο καθενας εχεις πιασει μια κατασταση αν δεν το ζεις σε μια καθημερινοτητα. ειναι σαν περιπτωσεις που βλεπουμε καποιον να βαζει μια φωτο που βρισκεται σε καταπληκτικη κατασταση και απο κατω τα πρωτα σχολια να ρωτανε τι προπο, τι διατροφη και τι συμπληρωματα παιρνει (κλασικη απαντηση μια πολυβιταμινη και πρωτεινη ). αν και προσωπικα δηλωνω οτι δεν ανηκω σε αυτη την κατηγορια, αλλα υποθετω καταλαβαινεις τι λεω.
    απο κει και περα αν σε νοιαζει κατι, τουλαχιστον μιλωντας για παρτη μου ειναι αν καποιος γινεται καλυτερος σε σχεση με πως ηταν πριν. οποτε με αυτην την παραδοχη θα σου πω οτι ειμαι καλυτερος απο πριν και απο θεμα εμφανισης αλλα και πως εχω καταφερει να συνδυαζω το χομπι μου με την καθημερινοτητα.
    εχω κανει παρα πολλα λαθη σε θεματα προπο/ διατροφης, προτιθεμαι να κανω ακομα περισσοτερα και οταν τα κανω τα παραδεχομαι (see above για το fail). αν δω κατι που να με ενδιαφερει και στο χαρτι μου φαινεται καλο θα κοιταξω να το εφαρμοσω συμφωνα με τις δικες μου αναγκες. δεν με αφορα η κατασταση του αλλου αλλα η λογικη πισω απο την αποψη του (αν εχει και link απο το pubmed ακομα καλυτερα ). hell, δεν με ενδιαφερει καν αν πισω απο το pc ειναι ενα κοριτσι στην εφηβεια με τα οιστρογονα του στο θεο.
    οσο για τον @aepiskeptis, δεν γνωριζομαστε καν ουτε απο φωτο (θα βαλεις ρε? να ξες χρωσταω καφε/ προπο)
    αλλα διαβαζοντας τα ποστ του και εφαρμοζοντας ιδεες του ειχα κερδη . (εχω "καταντησει" ενας μικρος αεπισκεπτουλης )
    ειναι οπως τωρα συζηταμε για 30γρ ανα γευμα, αν μου λεγε καποιος πριν δυο χρονια οτι δεν ισχυει θα εβαζα τα γελια. αφου το δοκιμασα βλεποντας ποστ και με την οποια κριτικη σκεψη διαθετω, εμεινα μ@λ@κας με τον τροπο που αυτοπεριοριζομουν τοσα χρονια. και αλλα πολλα αλλα τεσπα πιανεις το νοημα και χονδρικα πανω κατω ειναι γραμμενα σε αυτο το θεμα. οποτε, αν εχεις κατι να κερδισεις ειναι κριτικη σκεψη και να πειραματιστεις αναλογως. feedback και αξιοπιστια. τωρα πως θα καταλαβαινεις το δευτερο δεν εχω ιδεα! αρα ολα with a grain of salt...
    υ.γ1. μην τρως πολλα ω6 (aka φυστικοβουτυρο) και μην εχεις το παλμιτικο στο θεο (aka τυρια -νταξει εχουν και στεαρικο οποτε μαλλον κομπλε-). ευχαριστω για τα καλα λογια που μου αναλογουν απο το ποστ σου!

    υ.γ.2. μεγαλο ποστ βγηκε τελικα καλυτερα να βαζα φωτογραφια
    "Pressure. It changes everything.
    Some people, you squeeze them, they focus. Others fold.
    Can you summon your talent at will?
    Can you deliver on a deadline?
    Can you sleep at night?"
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-09-12 23:10 #93
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Θα ελεγα ωραιο ποστ!!Υπαρχουν πολλα πραγματα που δεν κατανοω σε καποια ποστ σας αλλα ειναι ενα τοπικ που παντα οταν βλεπω καινουργιο ποστ το διαβαζω ανελλιπως.Μου αρεσει αυτο που κανετε,συμπληρωνοντας κατα καποιο τροπο ο ενας τον αλλο και που στην τελικη ειναι και αρκετα προχωρημενο!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-09-12 19:32 #94
    Προεπιλογή
    Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς το πρόγραμμα coan philippi deadlift routine? Γενικά ποιά είναι η γνώμη σας για αυτό;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-01-13 15:40 #95
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλο υπολοιπο, οταν με το καλο απολυθεις, ο,τι ιδεα εχεις, τροποποιηση/προσαρμογη αν θες προσθεσε τη εδω, τνχ
    Λοιπόν,4 μήνες επιστροφής στο γυμναστήριο μετά από 9μηνη αποχή.

    Το πρόγραμμά μου μετά από διάφορες δοκιμές και προσθαφαιρέσεις έχει καταλήξει κάπως έτσι:

    2 προπονήσεις με squat και μετά πιέσεις ώμων σε μορφή 6-10 χ 4-6. συμπληρωματικές: γάμπες 5χ25 ,ραχιαίοι 3χ15-20
    2 προπονήσεις με έλξεις και μετά βυθίσεις σε μορφή 6-10 χ 4-6. συμπληρωματικές: τραπεζοειδείς 6-10χ6-15, δικέφαλοι 3χ12, κοιλιακοί 3χ15-20.

    Σύνολο 4 προπονήσεις την εβδομάδα-δεν ξέρω αν στην πορεία θα καταντήσει ακόμα πιο απλό πάντως έτσι μου βγαίνει καλά.

    Από διατροφή δε μετράω τίποτα,μόνο προσπαθώ η πρωτείνη να είναι μεταξύ 150-250 γρ. και κάνω έναν υποτυπώδη κύκλο υδατ. περισσότερο μέρες προπ.,λιγότερο μέρες οφφ.

    Βλέπω ότι ανταποκρίνονται πολύ καλά τα πόδια και οι ώμοι/τραπέζιοι. με τα χέρια έχω θέμα γιατί είναι μακριά και δε γεμίζουν,βέβαια έτσι νόμιζα και για τα πόδια,αλλά με διαψεύδουν προς το παρόν

    Αυτά τα ολίγα αφού έχω επιλέξει τον μινιμαλισμό και στην προπόνηση

    Α!έφτασα 77 κιλά χωρίς ιδιαίτερο λίπος από 67 που είχα πέσει το καλοκαίρι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 02-12-13 19:48 #96
    Το avatar του χρήστη humanoid

    Εγγραφή
    17-10-2009
    Περ.
    Lost in oblivion
    Μηνύματα
    626
    Προεπιλογή
    Α)1.bench ramp x3 2.t bar 3x5 3.b squat 3x8

    Β)1.b squat ramp x3 2.oh 3x5 3.chins 20/25/30 reps (ανα βδομαδα αντιστοιχα)

    Γ)1.dl ramp x3 2.f squat 3x5 3.dips 20/25/30 reps (ιδιο με chins)

    3ημερο προς το παρων


    το ακολουθω χωρις gringing reps sto ramp-no failure με back off sets
    5x3 στο 70% των 3 ,4χ3 στο 80% και 3χ3 στο 90% ανα βδομαδα αντιστοιχα στις ασκησεις 1 και 4η βδομαδα deload (ειδωμεν)


    το ξεκινησα 2 βδομαδες τωρα μετα απο πολυ μεγαλη αποχη
    θα ακολουθησουν εντυπωσεις μετα απο καποιους μηνες αν κ απτην προηγουμενη εμπειρια με αντιστοιχο προγραμμα ηταν καλες
    θα χαρω να γινει μια συζητηση πανω σε αυτο
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη humanoid : 02-12-13 στις 19:52
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 03-12-13 02:21 #97
    Προεπιλογή
    τιμιο το προγραμμα..

    τι lifts εχεις ;
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 03-12-13 02:37 #98
    Το avatar του χρήστη humanoid

    Εγγραφή
    17-10-2009
    Περ.
    Lost in oblivion
    Μηνύματα
    626
    Προεπιλογή
    ειμαι στα 62kg σωματικο βαρος με 1.78 yψος..-15 κιλα σε 1.5 χρονο ( να ναι καλα οι κρεπαλες)
    me bp 55 squat 65 kai 70 dl στα 2 rm
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 04-12-13 15:56 #99
    Προεπιλογή
    μην μενεις μονο σε ramping μεχρι ενα τοp set. Κατα τη γνωμη μου μπορει να κανεις ramp μεχρι ενα καλο ποσοστο 85-95% για PR ή για activation (αναλογα πως νοιωθεις) και μετα να το ριχνεις σε working sets 3-5 x 3-5 οπου θα πηγαινεις για volume PR.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 04-12-13 23:06 #100
    Το avatar του χρήστη humanoid

    Εγγραφή
    17-10-2009
    Περ.
    Lost in oblivion
    Μηνύματα
    626
    Προεπιλογή
    φτανω σε max x3 και μετα εχω τα back off sets για volume

    5x3 sto 70%,4x3 sto 80% και 3χ3 στο 90% (του max εκεινης της μερας αυτα τα ποσοστα)...1η βδομαδα 2η και 3η αντιστοιχα.(καθε βδομαδα + στο % και κοβω sets)


    δεν ξερω κατα ποσο στεκει ας πουμε αυτο,η λογικη ειναι ανεβαζω %-κοβω volume..λεω να το παω προοδευτικα σε αυτα και αργοτερα μολις παιξει stall βλεπουμε...

    δεν εχω ξαναδοκιμασει κατι παρομοιο με ta back off..οσες φορες εκανα ramp up με back off sets ηταν του στυλ 5χ3 straight sets στο 80%-90%

    αν και βασικα πιστευω απο μονο του το ramp για κανα 2-3μηνο θα εκανε δουλεια.


    αυτο που με ενδιαφερει τωρα ειναι να ξαναχτισω τον κορμο μου.γιαυτο και σε pull 1η ασκηση εβαλα τα Dl αντι για legs..



    τα καλυτερα κερδη (εκτος των newbies) παντως τα ειχα με μικρο volume-μεγαλο % και ψηλη συχνοτητα...
    συχνοτητα εχουμε (3 fullbody-μπορει και 4 αναλογα τον χρονο παντα)..% εχουμε (max x3) volume (αναλογο με το %)...

    μαλλον επειδη ειμαι εκτομορφος να δουλευει ετσι,δεν ξερω..trial error καθαρα (αν και αυτο υποστηριζουν αρκετοι σε διαφορα forums)


    καπως ετσι το χω σκεφτει..οσον αφορα την διατροφη κοιταω να παιρνω αρκετη πρωτεινη (γυρω στο 1.5 την ημερα) και ολα τα υπολοιπα οσο μπορω να φαω


    στην ουσια ειναι σαν να ξεκιναω απτην αρχη με περισσοτερη εμπειρια με τα στατσ που εχω (62kg! 1.78)
    σε τι % λες για τα working sets και ποσα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 05-12-13 17:31 #101
    Προεπιλογή
    εγω θα τα κρατουσα σταθερα για ενα διαστημα και θα πηγαινα με progressive overload.. αφου βαρας θερμιδες τωρα και εχεις χωρο για αυξηση σωματικου βαρους θα δυναμωσεις γρηγορα.. παραδειγμα:
    (ας πουμε οτι το τελευταιο σου volume PR ηταν 80 x 5,4,4
    Back Squat: ramp to 90 x 3 back off 80 x 5,5,5 (την επομενη φορα ανεβαζεις κιλα στα back off sets)

    Το ιδιο θα εκανα και για παγκο

    Για DL μπορει να επαιζα ενα all out set (1 x 5) ή 3x3 αναλογως..

    Στη φαση που εισαι μην αλλαζεις τοσο με ποσοστα, κοιτα να ανεβεις γραμμικα οσο γινεται και μετα απο κανα χρονο καντα κ αυτα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 05-12-13 17:59 #102
    Το avatar του χρήστη humanoid

    Εγγραφή
    17-10-2009
    Περ.
    Lost in oblivion
    Μηνύματα
    626
    Προεπιλογή
    οκ το πιασα με τα back off
    Θυμαμαι μου το χε προτινει παλιοτερα και ο 27εκαστοσταχερι,αλλα σταματησα γρηγορα την γυμναστικη...δεν δοκιμαστηκε ποτε



    οπως και τα με τα Dl..θα τα δω στην πραξη αυτα
    γενικα ποσο εχω δει και στα bACK off sets σου λεει χτυπα τοσα οσο μπορεις εκεινη την ημερα με ενα μικροτερο ποσοστο απτο max σου..ειναι νωρις οντως γιαυτα γιαυτο πιστευω κ μονο του το ramp θα εκανε δουλεια-γραμμικοτητα τον πρωτο καιρο τουλαχιστον

    ωραιες οι αλλαγες σου louki,θα το δοκιμασω..το βρισκω καλυτερο-πιο απλο ευχαριστω για τις απαντησεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 27-04-14 18:51 #103
    Προεπιλογή
    Γεια σας παιδια τι νεα?

    Υπαρχει κανεις που να το εκανε αρκετο καιρο?

    τιποτα παρατηρησεις, διορθωσεις που να εχει να προσθεσει?

    Τνχ
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 27-04-14 19:20 #104
    Προεπιλογή
    Δεν το έχω κάνει παρ' όλα αυ΄τα είναι στους επόμενους μου στόχους. Εσύ τώρα με τι πρόγραμματα δουλέυεις;
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 27-04-14 20:44 #105
    Προεπιλογή
    Κάπως έτσι φαντάζομαι τη περιγραφή διαδικασίας για το τετραγωνισμό του κύκλου
    Never give up something that you can't go a day without thinking about
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 7 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 5678 ΤελευταίαΤελευταία