Σελίδα 1 από 11 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 163
  1. 27-02-12 21:23 #1
    Προεπιλογή Ειδικες δυναμεις ( Λ.Ο.Κ -Μ.Α.Κ) πληροφοριες εκγυμνασης ;
    Καλησπερα. Ειναι το πρωτο μου ποστ σε αυτο το φορουμ ελπιζω να ειστε ολοι σας καλα!

    Παρουσιαζομαι Μεγαλο Πευκο μολις τελειωσω τις σπουδες μου, και αναρωτιεμαι τι θα μπορουσα να κανω για να ανταπεξελθω στις αυξημενες αναγκες αυτων των μοναδων ....
    Για την εισαγωγη το κυριοτερο προβλημα ( για μενα ) ειναι να τρεξω το 1 μιλι (1660 μετρα περιπου ) σε 7 λεπτα ή λιγοτερο, κατι που ειναι αρκετα δυσκολο..
    Τι θα με συμβουλευατε για να αποκτησω αντοχη και εκρηκτικοτητα οσον αφορα το τρεξιμο;
    Ποσος καιρος προεργασια θα χρειαστει και ειναι καλυτερο να διανυω μεγαλες αποστασεις χαλαρα( πχ 2 κμ οσο παει ) ή μικρες αποστασεις ( πχ 400αρια με μεγαλη ταχυτητα);

    Αμα ειναι αληθεια οτι τρεχουν ολη μερα και σκαρφαλωνουν 20 μετρα μονο με τα χερια, ειναι φανερο οτι δε μπορει να το κανει ο καθενας
    ειδικες δυναμεις σημαινει ειδικο προγραμμα γυμναστικης; :O

    ειμαι ψηλος, 1.90 και προς το παρον 83 κιλα.... η αναλογια υψους/βαρους ειναι ιδανικη, αλλα δε ξερω κατα ποσο παιζει ρολο στο τρεξιμο
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-02-12 21:27 #2
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    βρηκες τον καταλληλο ανθρωπο..

    ..καλα μην τρελενεσαι δεν ειναι οπως τα φανταζεσαι σχοινια δεν νομιζω να ανεβαινεισ στο πευκο εγω εκανα στην μοναδα αλλα ειναι πολυ ευκολο,στο τρεξιμο εγω που δεν το παω καθολου το εκανα μια χαρα χωρις να κανω ειδικη προπονηση μην ανχωνεσαι μετα θα τρεχεις καθε πρωι χιλιομετρα..
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-02-12 23:33 #3
    Το avatar του χρήστη Galthazar

    Εγγραφή
    15-10-2010
    Περ.
    kozani
    Μηνύματα
    2.025
    Προεπιλογή
    Και γω καταδρομεις εχω δηλωσει νταξει δεν ειναι καθε μερα της διαβολοβδομαδας....
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-02-12 23:37 #4
    Προεπιλογή
    παιδια χαλαρωστε ολα μια παπαντζα ειναι μην φοβαστε τιποτα οσοι μπορειτε πατε κυπρο !!!μετα την δευτερη εβδομαδα ολα θα τα συνηθησεισ !!!λιγο υπομωνη τον πρωτο μηνα και αν !!!αυτα
    ειμαι ο πιο τρελοσ λογικοσ και ο πιο λογικοσ τρελοσ!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-02-12 23:46 #5
    Το avatar του χρήστη Ηλαπ

    Εγγραφή
    18-07-2011
    Περ.
    Εξαρχεια
    Μηνύματα
    1.938
    Προεπιλογή
    Να κανω μια ερωτηση: Στρατο διαλεγεις εσυ που θα πας ή σε στελνουν αυτοι οπου θελουν???
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-02-12 23:46 #6
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Galthazar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και γω καταδρομεις εχω δηλωσει νταξει δεν ειναι καθε μερα της διαβολοβδομαδας....
    Μονο στα ΟΥΚ υπαρχει διαβολοβδομαδα.

    Οσο για τα υπολοιπα,αυτο που ειπε ο SOSTARAS.Σιγα τ'αυγα.
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-02-12 23:53 #7

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    Θεσ/νικη
    Μηνύματα
    590
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ηλαπ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να κανω μια ερωτηση: Στρατο διαλεγεις εσυ που θα πας ή σε στελνουν αυτοι οπου θελουν???
    Ενοειες για ειδικες δυναμεις κλπ ?...
    Οταν εγινες 18 κανονηκα πηγαινες στην στρατολογια και δηλωνεις που θες να πας . πεζικο , αεροπορια , ναυτικο ,ΕΔ κλπ ....
    Αλλα απ οτι ξερω και πεζικο να εισαι ερχοντα στην αρχη απ τις ΕΔ και σε ρωτανε εαν θελεις να πας ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-02-12 23:56 #8
    Το avatar του χρήστη Ηλαπ

    Εγγραφή
    18-07-2011
    Περ.
    Εξαρχεια
    Μηνύματα
    1.938
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stelios17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενοειες για ειδικες δυναμεις κλπ ?...
    Οταν εγινες 18 κανονηκα πηγαινες στην στρατολογια και δηλωνεις που θες να πας . πεζικο , αεροπορια , ναυτικο ,ΕΔ κλπ ....
    Αλλα απ οτι ξερω και πεζικο να εισαι ερχοντα στην αρχη απ τις ΕΔ και σε ρωτανε εαν θελεις να πας ...
    Ναι αυτο ενωω..

    Κατι αλλο αμα θελω κατι που να εχει μεσα πλ γυμναστικη και σκληραγωγηση αλλα συγχρονος και την καταληλη διατροφη που μπορω να παω???
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 28-02-12 00:10 #9
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ηλαπ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αυτο ενωω..

    Κατι αλλο αμα θελω κατι που να εχει μεσα πλ γυμναστικη και σκληραγωγηση αλλα συγχρονος και την καταληλη διατροφη που μπορω να παω???
    Γυμναστικη τυπου γυμναστηριου σε συνδυασμο με καλη διατροφη και σκληραγωγηση δε θα μπορεσεις να κανεις πουθενα.

    Το καλυτερο μερος για σκληραγωγηση κτλ που λες ειναι στα ΟΥΚ.Εκει τωρα πια μπορεις να πας μονο μεσω πανελληνιων αμα περασεις ειτε ΣΜΥΝ ειτε Ναυτικων Δοκιμων.Οπως επισης και αμα περασεις Υπαξιωματικων-Αξιωματικων του Στρατου.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη COBRA_STYLE : 28-02-12 στις 00:13
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 28-02-12 00:36 #10
    Προεπιλογή
    απο ατομο που υπηρετησε γυρω στο 85 παντως εχω ακουσει οτι τραβηξαν τα πανδεινα στο μεγαλο πευκο..
    αν και λογικα τωρα θα εχουν αλλαξει πολλα...


    πρεπει να εχεις και μια α φυσικη κατασταση... στα ουκ πχ απο τους 120 κατι σε καθε ΕΣΣΟ περνανε οι 7-8 εχω ακουσει
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-02-12 00:42 #11
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο teopaok Εμφάνιση μηνυμάτων

    στα ουκ πχ απο τους 120 κατι σε καθε ΕΣΣΟ περνανε οι 7-8 εχω ακουσει
    ναι,καπου εκει ειναι τα νουμερα,ισως και λιγοτεροι πολλες φορες.
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-02-12 00:43 #12
    Το avatar του χρήστη johny_8

    Εγγραφή
    30-04-2011
    Περ.
    ΘΕΣΣ/ΕΒΡΟΣ
    Μηνύματα
    606
    Προεπιλογή
    Απο γνωστούς έχω ακούσει και καλα και κακά.Τ καλά είναι ότι έχουν καλό φαι. Το κακό είναι ότι πέφτει αρκετο καψώνι. Η προπόνση αλλάζει και ανα μονάδα. Γνώστος μου με το χίονι στα βουνά και τα κοντά. Παντώς πολλοί το μετανιώνουν γιατί άλλα περιμένουν κ άλλα βρίσκουν
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 28-02-12 00:44 #13
    Το avatar του χρήστη Ηλαπ

    Εγγραφή
    18-07-2011
    Περ.
    Εξαρχεια
    Μηνύματα
    1.938
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γυμναστικη τυπου γυμναστηριου σε συνδυασμο με καλη διατροφη και σκληραγωγηση δε θα μπορεσεις να κανεις πουθενα.

    Το καλυτερο μερος για σκληραγωγηση κτλ που λες ειναι στα ΟΥΚ.Εκει τωρα πια μπορεις να πας μονο μεσω πανελληνιων αμα περασεις ειτε ΣΜΥΝ ειτε Ναυτικων Δοκιμων.Οπως επισης και αμα περασεις Υπαξιωματικων-Αξιωματικων του Στρατου.

    Δλδ να περασω σε στυλ για σουδες ή πρεπει να εχω καποιους βαθμους???
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 28-02-12 00:47 #14
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ηλαπ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δλδ να περασω σε στυλ για σουδες ή πρεπει να εχω καποιους βαθμους???
    δεν σε πολυεπιασα...πρεπει να περασεις απο πανελληνιες στις σχολες που σου εγραψα πιο πανω για να εχεις την επιλογη μετα αμα θες να περασεις το σχολειο των ΟΥΚ.
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 28-02-12 00:55 #15

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    Θεσ/νικη
    Μηνύματα
    590
    Προεπιλογή
    Φιλε , πιστευω οτι αρκετα σημαντικος ειναι ο παραγοντας ψυχολογια ! ...
    Δηλαδη , εαν θελεις να πας Ε.Δ γιατι το γουσταρεις πραγματικα τοτε πανε !!! ...
    Αλλα εαν θελεις να πας μονο και μονο για να διατηρησεις τη σωματικη σου κατασταση σε ενα 'Α επιπεδο τοτε πιστευω οτι και δεν αξιζει τον κοπο αλλα και δεν θα τα καταφερεις (Εαν το κανεις "απο αγγαρεια " )...


    Απο εκει και περα , το θεμα των ΟΥΚ ξεχνα το γιατι θελει να εισαι μονιμος στο ΠΤ ....!!!!

    Εγω θα σου προτεινα , πανε στο πεζικο , περασε ησυχα και ωραια τη θητεια σου και απλα προσπαθησε να αποφηγεις τη σαβουρα μιας η μεγαλητερη παγιδα στον ΕΣ ειναι τα κιλα που παιρνεις !!!!....
    Σε αρκετα στρατοπεδα εχουν και γυμναστηριο το οποιο ομως στο 99% των περιπτωσεων ειναι κλειστο !!!..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 11 123 ... ΤελευταίαΤελευταία