Σελίδα 3 από 11 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 163
  1. 28-02-12 12:02 #31
    Προεπιλογή
    Δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο για να μπορέσεις να τα βγάλεις πέρα παο άποψη γυμναστικής το πρόβληαμ πάντα εμφανίζετε στην ψυχολογία...
    Τι άτομο είναι,πόση υπομονή έχεις,ποσο αν΄τεχεις κάποιον να σε βρίζει η να σε βάζει να κα΄νεςι ανούσια πράγαμτα που ακόμα μπορει και να σε ξεφτιλίζουν και εσυ να τα κάνεις!
    Οσο για τα βατράχια...
    Βατράχι για να γίνεις φίλες πρέπει να φάς ΠΟΛΥ "ξύλο"...Δεν είναι εκπαίδευση που θα περάσεις οπως στις Ε.Δ!Απο την 187σειρα(αν θυμάμαι καλά)σταμάτησαν να πέρνουν φαντάρους άρα γιαν α πας ΜΥΚ ξεχασέτο...
    ΙΣως μπορείς να πάς σαν δόκιμος(αλαλ και πάλι δεν είμαι σίγουρος)
    Βέβαια αν θέλεις τόσο πολύ να πας ΜΥΚ μπορείς να περάσεις στρατιοτικές σχολές και να πας έτσι.

    Η αποψή μου?
    Πήγαινε και περασε την όσο πιο λούφα γιατι δυστηχώς Ε.Δ δεν θα δείς αυτο που φαντάζεσαι...
    Ξυπνήστε πηγαινετε κάντε κάμψεις,τρέξτε,ανεβείτε σκηνιά,στίβο μάχης και μετα φάτε και ξεκουραστείτε...
    Μην περιμένεις δηαλδή 9 μήνες εντατική γυμναστική...
    Επομένως καλύτερα πήγαινε σε ενα ήρεμο στρατόπεδο..
    Πήγαινε ενα υγειονομικό αν μπορείς κάνε ΖΩΑΑΑΑΡΑ!!
    Πες την μετα σε κανένα νοσοκομείο να ξυπνάς το πρωι ακούγοντας μουσικούλα και οχι το άρβυλο να κοπανάει στα κρεβάτια και μια φωνή....Και εκει θα έχει αρκετό χρόνο να κάνεις γυμναστική και αν προσέχεις την διατροφή σου γιατι θα εχεις ελευθερο χρόνο ολη την ημέρα εκτος 8 με 2 το μεσημέρι...
    60% Diet
    30% Workout
    10% Rest

    NO PAIN - NO GAIN
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 28-02-12 12:28 #32
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη grtech

    Εγγραφή
    28-01-2011
    Περ.
    Sverige.
    Μηνύματα
    3.680
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Saldi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αποψή μου?
    Πήγαινε και περασε την όσο πιο λούφα γιατι δυστηχώς Ε.Δ δεν θα δείς αυτο που φαντάζεσαι...
    Αυτό.... που είναι και το ρεζουμέ.
    ΣΥΚ δεν πας επειδή θέλεις να βγάλεις στρατιωτικό με γυμναστική. Πας μόνο άμα έχεις την τρέλα και την ταυλα.
    Και δεν πας επειδή είσαι πατριώτης και γνήσιος απόγονος των Ελλήνων ηρώων γιατί στην τελική μπορεί να καταλήξεις να δέχεσαι εντολές υποστολής και αφαίρεσης σημαίας από ελληνικά νησιά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 28-02-12 13:15 #33
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ginus Εμφάνιση μηνυμάτων
    θελει αριστη προετοιμασια και πολλοι απο τους δοκιμους ουκαδες καταφευγουν σε χημικη υποστηριξη...(για να μην εχουμε αυταπατες το λεω αυτο δν κατακρινω κανεναν...)
    Bασικα φιλε ginus για να μη λεμε ο,τι θελουμε κατι τετοιο δεν ισχυει και δεν θα μπορουσε να ισχυει.Δεν ξερω πως και που το ακουσες και τι σχεση εχεις με τη ΜΥΚ.

    Καταρχας γινονται εξετασεις και επισης καθε βδομαδα σε ανυποπτο χρονο μπαινουν εκπαιδευτες και αδειαζουν-ελεγχουν τα πραγματα των μαθητων.Επισης αν υποπτευθουν τπτ,μπορουν να τους στειλουν επιτοπου για εξετασεις.Εχω πολυ κοντινη επαφη με το αντικειμενο και οχι απο φιλο κτλ που μπορει να σου τα πει οπως θελει, να τα μαγειρεψει και που ουσιαστικα δεν ξερει ουτε τα μισα απο αυτα που γινονται,σε αντιθεση με εναν μονιμο.

    Τεσπα,για να μη το αναλυουμε αλλο,επειδη ο φιλος ενδιαφερεται απλα για θητεια ας το ληξουμε εδω.
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 28-02-12 13:30 #34
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο teopaok Εμφάνιση μηνυμάτων
    με την εσσο νοεμβριου, αμα δεν περασω στη σχολη που θελω
    μαζι θα μπουμε φιλε
    Μεχρι και βενζινη εισπνεω σε περιοδους χαρμανας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 01-03-12 01:15 #35
    Προεπιλογή
    Δηλαδη η Μ.Υ.Κ συγκαταλεγεται στις καλυτερες ειδικες μοναδες του κοσμου ;

    Παραξενο αμα νααλογιστουμε οτι ειναι ελληνικη
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 01-03-12 03:34 #36
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο teopaok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδη η Μ.Υ.Κ συγκαταλεγεται στις καλυτερες ειδικες μοναδες του κοσμου ;

    Παραξενο αμα νααλογιστουμε οτι ειναι ελληνικη

    Είσαι πολύ οφφσαιντ. Μπορεί να είμαστε μαλάκες σε πολλά θέματα σα λαός , αλλά αξίζουμε τα διπλάσια σε πολλούς τομείς, στους περισσότερους ίσως... Και λογικά είσαι μικρός για να έχεις αντίληψη , διότι κρίνεις βάσει των γεγονότων 5 ετών.


    Στο θέμα : Γνώμη μου, καλύτερα πεζικό , για να περάσεις μια θητεία χαλαρή και ευχάριστη...εξάλλου 9 μήνες είναι.Άσε που στις Ειδικές δυνάμεις το πιο εύκολο είναι να σακατέψεις τα γόνατα σου.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Konstantinos! : 01-03-12 στις 03:36
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 01-03-12 22:32 #37
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Konstantinos! Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι πολύ οφφσαιντ. Μπορεί να είμαστε μαλάκες σε πολλά θέματα σα λαός , αλλά αξίζουμε τα διπλάσια σε πολλούς τομείς, στους περισσότερους ίσως... Και λογικά είσαι μικρός για να έχεις αντίληψη , διότι κρίνεις βάσει των γεγονότων 5 ετών.


    Στο θέμα : Γνώμη μου, καλύτερα πεζικό , για να περάσεις μια θητεία χαλαρή και ευχάριστη...εξάλλου 9 μήνες είναι.Άσε που στις Ειδικές δυνάμεις το πιο εύκολο είναι να σακατέψεις τα γόνατα σου.
    ναι πραγματι ειμαι 19 χρονων !
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 01-03-12 22:41 #38
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο teopaok Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο ατομο που υπηρετησε γυρω στο 85 παντως εχω ακουσει οτι τραβηξαν τα πανδεινα στο μεγαλο πευκο..
    αν και λογικα τωρα θα εχουν αλλαξει πολλα...


    πρεπει να εχεις και μια α φυσικη κατασταση... στα ουκ πχ απο τους 120 κατι σε καθε ΕΣΣΟ περνανε οι 7-8 εχω ακουσει
    αλη εποχη το 85 μαν.
    τωρα στην σημερινη εποχη οπως εχει γινει ο στρατος ειναι για τα πανυγυρια το μονο που αξιζει σαν σωμα σε εκπαιδευση κτλ ειναι τα ουκ ολλα τα αλα ειναι γτπκ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 02-03-12 11:52 #39
    Το avatar του χρήστη luckyseven

    Εγγραφή
    01-11-2010
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    620
    Προεπιλογή
    Να δούμε τώρα που μειώσανε τις αμυντικές δαπάνες σε τι κατάσταση θα επέλθει ο στρατός με ότι συνεπάγεται αυτό.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dio32 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλη εποχη το 85 μαν.
    τωρα στην σημερινη εποχη οπως εχει γινει ο στρατος ειναι για τα πανυγυρια το μονο που αξιζει σαν σωμα σε εκπαιδευση κτλ ειναι τα ουκ ολλα τα αλα ειναι γτπκ.
    Καταρχάς κάνεις πολλά ορθογραφικά λαθάκια το λέω με όλο τον σεβασμό προς το πρόσωπο σου χωρίς να θέλω μειώσω τις
    συγγραφικές σου ικανότητες.Κατά δεύτερων αφού μπορείς να μιλάς τόσο απαξιωτικά περί στρατιωτικής εκπαίδευσης και
    περί στρατού θα πρέπει να τα έχεις ζήσει αυτά τα γεγονότα που μας περιγράφεις.Κατά τρίτων και σιώπησα δεν με λες
    αν επιτρέπεται που υπηρέτησες αν...συγνώμη που γίνομαι αδιάκριτος αλλά φαντάζομαι πως υπηρέτησες στα ΟΥΚ γιατί
    τα υπόλοιπα σώματα δεν ανταποκρίνοντουσαν και δεν ικανοποιούσαν την δίψα σου για δράση με λίγα λόγια όλα τα άλλα
    είναι γτπκ και το λεώ αυτό με γνώμονα τα γραφόμενα σου πάντα.
    RAMBO μ'ακούς???
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 02-03-12 12:30 #40
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο luckyseven Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να δούμε τώρα που μειώσανε τις αμυντικές δαπάνες σε τι κατάσταση θα επέλθει ο στρατός με ότι συνεπάγεται αυτό.



    Καταρχάς κάνεις πολλά ορθογραφικά λαθάκια το λέω με όλο τον σεβασμό προς το πρόσωπο σου χωρίς να θέλω μειώσω τις
    συγγραφικές σου ικανότητες.Κατά δεύτερων αφού μπορείς να μιλάς τόσο απαξιωτικά περί στρατιωτικής εκπαίδευσης και
    περί στρατού θα πρέπει να τα έχεις ζήσει αυτά τα γεγονότα που μας περιγράφεις.Κατά τρίτων και σιώπησα δεν με λες
    αν επιτρέπεται που υπηρέτησες αν...συγνώμη που γίνομαι αδιάκριτος αλλά φαντάζομαι πως υπηρέτησες στα ΟΥΚ γιατί
    τα υπόλοιπα σώματα δεν ανταποκρίνοντουσαν και δεν ικανοποιούσαν την δίψα σου για δράση με λίγα λόγια όλα τα άλλα
    είναι γτπκ και το λεώ αυτό με γνώμονα τα γραφόμενα σου πάντα.
    RAMBO μ'ακούς???
    λοιπον να σου απαντησω.
    πρωτο οσο αφορα τα ορθογραφικα που μου την ειπες αστο καλυτερα,αλλοι γραφουν χειροτερα εγω πρεπει να εκανα λαθος στα λαμδα μου φαινετε.
    δευτερο ναι βεβαια ο στρατος οπως εχει γινει για τον φανταρο με τους 9 μηνες δεν ειναι οτι+καλυτερο.εκπαιδευση?ποια της πλακας?ποιο το ναυτικο αεροπορια πεζικο λοκ?τα μονα που κρατανε ακομα ειναι αλεξιπτωτα+μπορει πεζοναυτες,τα ουκ δεν τα βαζω μεσα γιατι ειναι το νουμερο ενα.

    τριτο οχι δεν υπηρετησα ουκ αλλα πεζικο 18μηνες στον εβρο βαραια οπλα αντιαρματικα 237σειρα.
    τοτε υπηρχε ακομα στρατος καναμε αυτο που λεμε εκπαιδευση σωστη με ενεργετικο 30σκηνακια να εχω κανει,με μει6 15 το χειμωνα,συν οτι ετυχε+το θεμα με τα ιμια και ειμασταν μεσα στα ορυγματα.

    επειδη πηγα πριν δυο χρονια μετεκπαιδευση ρωτουσα τους φανταρους αμα κανανε σκηνακια μου απανταγανε οχι! αξιωματικος που ειδε το μπλε βιβλιο μου και ειδε τις ασκησεις που εχω κανει μου λεει εσυ εχεις κανει ποιο πολλες και απο μενα,λοχαγος στον βαθμο.

    σε ερωτηση μου γιατι?μου λεει μειωση εξοδων συγχωνευσεις στα στρατοπεδα.

    πιστευω να σε καλυψα και αμα οχι προβλημα σου.
    ο στρατος πλεον δεν ειναι αυτος που ηταν πριν 20χρονια και παραπανω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 02-03-12 14:08 #41
    Το avatar του χρήστη luckyseven

    Εγγραφή
    01-11-2010
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    620
    Προεπιλογή
    Με κάλυψες φίλε δεν έχω παράπανο απλά πιστεύω το κύριο πρόβλημα που αντιμετωπίζει ο στρατός είναι μείωση τον αμυντικών δαπανών γιαυτό και οι εκπαιδεύσεις γίνονται μέσα στο πλαίσιο του προϋπολογισμού τους.Δεν είναι θέμα λοιπόν του στρατού είναι θέμα του κράτους γιατί από αυτό χρηματοδοτείται ο ελληνικός στρατός.Εσείς της παλαιάς γενιάς τουλάχιστον είχατε να φάτε και να κοιμηθήτε για ρωτήστε και εμάς που βγαίνουμε όλο έξω τρώμε έξω κοιμόμαστε έξω αυτα αναρωτήθηκε κάνεις ποιός τα πληρώνει και τι προσπάθειες καταβάλει η οικογένεια για να τα φέρει βόλτα μιλάω για ειδικές δυνάμεις για πεζικό δεν ξέρω τι γίνεται από ότι έχω ακούσει όλοι γυρνάνε με κοιλίτσα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 02-03-12 14:31 #42
    Προεπιλογή
    ε μα γιαυτο σου λεω το ξερεις οτι εχουν κετερινγκ τα περισοτερα στρατοπεδα?εμεις τοτε οχι κετερινγκ ειχαμε αστο τι ειχαμε κατι μαγειρια τρισαθλια τα μηλα να ειναι δαγκωμενα απο ποντικια,εγω ειλικρινα απο εκει απο το φαγητο και την διαβιωση το ξερεις οτι επαθα ηπατιτιδα? α βαθμου παλι καλα αλλα το καλο ξερεις ποιο ειναι?οτι για ολη μου την ζωη θα εχω τσιμπημενες τιμες στο συκωτι sgot κτλ.
    γιαυτο και δεν μπορω να παρω συμπληρωματα σε μεγαλη διαρκεια,τεσπα αυτο ειναι ασχετο.

    απλα σου λεω φταιει ο στρατος οπως τον εχουν κανει προσθεου δεν εχω κατι με τα σωματα ο αδερφος μου μονιμας στο πολεμικο ναυτικο ειναι σε φρεγατα,απλα πλεον δεν ειναι σου λεω δεν κανουν εκπαιδευση πηγα πριν δυο χρονια μετεκεπδευεση και ρωταγα τους φανταρους περα απο την βασικη τιποτα αλο δεν κανανε,ουτε νυχτερινες βολες τιποτα απο σκηνακια να μην το συζητω τραγικα πραγματα.

    κριμα διοτι αυτο ειχαμε και το ξεφτιλησανε,με 9 μηνες που κανει ο φανταρος τι συνορα να φυλαξεις?

    α και επειδη το ξεχασα οπως λεει πολυ το να πας κυπρο ακομα απο τι εχω μαθει κανουν τρελη εκπαιδευση ελδυκ ετσι λεγοτανε παλια ελληνικες δυναμεις κυπρου,κριμα που δεν πηγα εκει ηθελα πολυ.

    στην κυπρο εμπλοκη μεσα σε πηγαινε σχεδον σε υπηρεσια και μεταθεση 1 μηνα πριν απολυθεις σε κατεβαζανε αθηνα στο 17μηνο.
    εγω εκανα εβρο 14 μηνες και 4 μηνες πριν απολυθω με πηγανε εδεσσα χεχε πολυ κοντα ε με αθηνα?που με τα σημερινα που ειχε παει ενας φιλος μου σε κατεβαζουν κατω αθηνα με το που κανεις μου φαινετε 6 μηνες παραμεθοριο ετσι μου ειχε πει.

    αυτα γιατι εγινα κουραστικος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 02-03-12 14:52 #43
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Eγω παντως που εκανα στο πεζικο πριν εναμιση χρονο ειχαμε πολυ καλο φαι. Και κρεατικα επαιζαν πολυ συχνα και κορνφλεικς με γαλα το πρωι, δεν ειχα παραπονο.

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 02-03-12 15:22 #44
    Το avatar του χρήστη Gaspari

    Εγγραφή
    07-10-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    600
    Προεπιλογή
    Δηλαδή παιδιά λοκ που εχω δηλώσει εγώ, δεν διαφέρει και ιδιαίτερα απο άποψη "ενεργητικότητας" ;
    Δεν το δήλωσα για να κρατίσω μια καλή φυσική κατάσταση και να την βελτιώσω ούτε για να γίνω κομμάτια μόνο. Το θέλω κιόλας εδώ και 3 χρόνια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 02-03-12 15:55 #45
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    Καλυτερα να κοπεις και να πας πεζικο,σκεψου οτι τελευταιους μηνες εισαι σπιτακι σου και αν εχετε καλες εξοδους μπορεις να πηγαινεις γυμναστηριο.
    Δε θα κανεις κατι τρελο ειδικες δυναμεις περα απο καμψεις,αλματακια,τρεξιμο και την 50αρα πορεια και αυτα το πρωτο 3μηνο.

    Μιλαω παντα για περιοδο 2007 12μηνο,αν και τωρα τα πραγματα ειναι ακομη πιο τεμπελικα νομιζω.
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 11 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία