Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 23
  1. 08-03-12 15:46 #1
    Προεπιλογή Coconut oil (Jarrow formulas)
    Όνομα: JRW-16028-1.jpg Εμφανίσεις: 972 Μέγεθος: 7,9 KBΌνομα: Screen shot 2012-03-08 at 2.41.10 PM.jpg Εμφανίσεις: 963 Μέγεθος: 53,7 KBΌνομα: Screen shot 2012-03-08 at 2.40.43 PM.jpg Εμφανίσεις: 907 Μέγεθος: 92,1 KB
    Όνομα: Screen shot 2012-03-08 at 2.41.01 PM.jpg Εμφανίσεις: 863 Μέγεθος: 21,6 KB




    Το παρηγγειλα και περιμενω απο βδομαδα να ερθει λογικα. Καθαρα για πηγη λιπαρων και γευση. Θα γραψω και ενα review μολις το δοκιμασω.
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-03-12 12:00 #2
    Προεπιλογή
    Το περιμενα να ειναι πιο παχυρευστο, οπως λεει και το ονομα του σε μορφη λαδιου πανω κατω.

    Αυτο ειναι πετρα και εχει γευση βουτυρου.. Καμια σχεση με καρυδα, δεν θυμιζει ουτε στο ελαχιστο.
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-03-12 12:01 #3
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    μαν σε χαμηλες θερμοκρασιες δωματιου,ετσι γινεται..
    το καλοκαιρακι θα γινει οπως λες παχυρευστο,κλπ..
    τωρα πρεπει να το διαλυεις σε μικροκυματων,η σε ενα μπρικι ας πουμε αντο θες υγρο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-03-12 12:18 #4
    Προεπιλογή
    Δεν ειναι αυτο το θεμα μου, δεν με ενοχλει. Η γευση δεν μου αρεσε. Δεν θυμιζει καρυδα σε τπτ, σα να τρως βουτυρο ειναι
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-03-12 12:20 #5
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    χμμμ,δοκιμασες να το λιωσεις??
    αλλαζει λιγο η γευση του,γιαυτο στο λεω..
    αλλα οτι θυμιζει κ βουτυρο,ναι θυμιζει..
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-03-12 12:51 #6
    Προεπιλογή ΣΤΟΙΧΕΙΑ
    Το λαδι της καρυδας χρησιμοποιειται στην ιατρικη για την εξυγειανση του εντερου, διοτι διαθετει πληθος λιπαρων με πανισχυρες αντιμικροβιακες ιδιοτητες.
    Ειναι μια απο τις πιο καταξιωμενες πηγες λιπαρων μεσαιας αλυσιδας.Τα γνωστα ως :MCT oils.Βεβαια,σπανια,η και ποτε,ο τυπος δεν μας εχει πει ,οτι το γαλακτοκομικο βουτυρο, εχει τα ακομα περισσοτερο χρησιμα λιπαρα ,τα οποια ειναι εκεινα της κοντης αλυσιδας -περαν απο τις αμετρητες αλλες ιδιοτητες που εχει, οπως το να θρεφει θρεφει τα υγειη κυτταρα μας, και να πολεμα τα καρκινικα(αφου πρωτα τροποποιηθει απο τα φιλικα μικροβια της εντερικης μας χλωριδας).
    Προσοχη στη δοσολογια του ελαιου της καρυδας, για τις πρωτες μερες χρησης του, γιατι μεχρι να μαθει ο οργανισμος να το χωνευει,υπαρχει η περιπτωση να προκαλεσει διαρροια.Αλλωστε τα απομονωμενα MCT oils χρησιμοποιουνται στην ιατρικη και ως υπακτικα και για αλλους λογους βεβαια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 17-03-12 13:03 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    χμμμ,δοκιμασες να το λιωσεις??
    αλλαζει λιγο η γευση του,γιαυτο στο λεω..
    αλλα οτι θυμιζει κ βουτυρο,ναι θυμιζει..
    Θα δοκιμασω

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Διακογιαννης Γιαννης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το λαδι της καρυδας χρησιμοποιειται στην ιατρικη για την εξυγειανση του εντερου, διοτι διαθετει πληθος λιπαρων με πανισχυρες αντιμικροβιακες ιδιοτητες.
    Ειναι μια απο τις πιο καταξιωμενες πηγες λιπαρων μεσαιας αλυσιδας.Τα γνωστα ως :MCT oils.Βεβαια,σπανια,η και ποτε,ο τυπος δεν μας εχει πει ,οτι το γαλακτοκομικο βουτυρο, εχει τα ακομα περισσοτερο χρησιμα λιπαρα ,τα οποια ειναι εκεινα της κοντης αλυσιδας -περαν απο τις αμετρητες αλλες ιδιοτητες που εχει, οπως το να θρεφει θρεφει τα υγειη κυτταρα μας, και να πολεμα τα καρκινικα(αφου πρωτα τροποποιηθει απο τα φιλικα μικροβια της εντερικης μας χλωριδας).
    Προσοχη στη δοσολογια του ελαιου της καρυδας, για τις πρωτες μερες χρησης του, γιατι μεχρι να μαθει ο οργανισμος να το χωνευει,υπαρχει η περιπτωση να προκαλεσει διαρροια.Αλλωστε τα απομονωμενα MCT oils χρησιμοποιουνται στην ιατρικη και ως υπακτικα και για αλλους λογους βεβαια.
    Ευχαριστουμε πολυ για τις πληροφοριες
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 17-03-12 13:07 #8
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Κι εγώ που έχω αυτό Organic Extra Virgin Coconut Oil (Nutiva) είναι πηχτό σα βούτυρο αλλά όταν λιώσει έχει άρωμα και γεύση καρύδας.
    Λιωμένο αφήνει ελάχιστα αυτή τη βουτυρίλα που λες. Οπότε δοκίμασε να το βάλεις καναδυο λεπτά στα μικροκύματα και βλέπεις.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 17-03-12 13:14 #9
    Προεπιλογή
    Εβαλα σημερα το πρωι στη βρωμη που βραζω (οποτε ελιωσε), αλλα δεν μου εβγαλε καθολου γευση καρυδας. Θα δοκιμασω και σκετο λιωμενο παντως.
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 19-03-12 14:19 #10
    Προεπιλογή
    Πραγματι, δεν εχει καμια γευση και το οποιοδηποτε αρωμα.. Πολυ καλυτερο αυτο της NOW.
    Του αναγνωριζω ομως οτι ηταν εφτασφραγιστο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 19-03-12 15:23 #11
    Προεπιλογή
    Η συσκευασια οντως ηταν πολυ καλη.

    Και εσενα αγευστο σου φανηκε ε? Εγω παντως οπως και να το δοκιμασα, μονο βουτυριλα μου αφησε.. Κριμα, το βλεπω να το δινω στη μανα μου να το βαλει σε κανενα γλυκο.
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 19-03-12 15:57 #12
    Προεπιλογή
    Ενταξει, βγαζει μια βουτυριλα γιατι λαδι ειναι, αλλα οχι τπτ βαρυ, απλα ειναι τελειως αγευστο, αωσμο. Μονο για τη γευση το πηρες ρε συ; βαλτο πουθενα μεσα να φυγει, ειναι ακριβο για να παει σα βουτυρο. Κανε το pre με κακαο και coconut oil..
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 19-03-12 16:26 #13
    Προεπιλογή
    Μπορει να το βαλω στο πρωινο που βραζω την βρωμη μεσα. Αλλα ποσο να βαλω..

    Για "λαδι" το πηρα εγω και καλα, και μου βγηκε βουτυρο.. Pre δεν προλαβαινω συνηθως
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 31-05-12 16:11 #14
    Προεπιλογή
    καλό κάνει έχει πολλά αντιοξειδωτικά όμως να μην ξεχνάμε ότι είναι σκέτο κορεσμένο... τουλάχιστον το ζωικό βούτυρο έχει και ακόρεστα καλά
    λιπαρά..

    εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι είναι καλό για τηγάνισμα επειδή δεν αλλοιώνεται.. είναι λίγο αμερικανιά βέβαια...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 31-05-12 16:20 #15
    Το avatar του χρήστη Tolis 1989

    Εγγραφή
    28-05-2012
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    563
    Προεπιλογή
    Καλό φαίνεται!....το έχει δοκιμάσει κανείς πρόσφατα?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία