Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 53 από 53
  1. 09-11-12 17:42 #46

    Εγγραφή
    11-03-2012
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    47
    Προεπιλογή
    Πόσο εύκολο είναι για κάποιον να αποκτήσει εξάφετους κοιλιακούς; Όσοι FTM ασχολούνται με το σώμα τους επιδιώκοντας μια όσο το δυνατόν πιο αρρενωπή μυοσκελετική διάπλαση έχουν θέμα με τους κοιλιακούς, κι ενώ τα άκρα, η πλάτη και το στήθος φουσκώνουν όσο ενός βιολογικού άνδρα, στα βιντεάκια που ανεβάζουν στο yt βλέπω ότι οι κοιλιακοί τους είναι μικροί και όχι ιδιαίτερα γραμμωμένοι. Κάποιοι αναφέρουν ότι η μυική αύξηση παίρνει χρόνια, συγκεκριμένα χρόνια, αλλά και πάλι πώς γίνεται να υπάρχουν γυναίκες με 6 φέτες, χωρίς να κάνουν bodybuilding, ενώ οι FTM, που ουσιαστικά ήταν γυναίκες και τώρα γίνονται άνδρες με ορμονοθεραπεία, να έχουν θέμα με τη συγκεκριμένη περιοχή;
     

  2. 10-11-12 10:56 #47
    Προεπιλογή
    Βασικα πρεπει να ξερεις πως οι κοιλιακοι εξαρτονται απο το ποσοστο λιπους..αν εχεις λιπος ουτε θα αγνοφενονται.
    Αν θες να αναπτυξεις και να πεταξεις περισσοτερο τους κοιλιακους κανε με βαρος πισω απο το κεφαλι η στο στηθος.
    Αμα θες τεραστια μαζα με μυς (χωρις φαρμακα) ειναι δυσκολο να εισαι και φετες...αν θες να εισαι γραμμωμενη-ος τοτε μπορεις να εισαι ανετα φετες εφοσον και το υπολοιπο σωμα δε θα ειναι υπερβολικο και θα εισαι γραμμωμενη-ος
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
     

  3. 10-11-12 19:57 #48

    Εγγραφή
    11-03-2012
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    47
    Προεπιλογή
    Είναι φυσιολογικό/επιθυμητό κάποιος υπέρβαρος να ξεμένει από δυνάμεις στα μισά της προπόνησης στο γυμναστήριο; Είναι καλύτερο να χρησιμοποιώ κάποιο πρωτεϊνικό ρόφημα ή πρέπει να αφήνω το σώμα μου να χρησιμοποιεί το αποθηκευμένο λίπος ως πηγή ενέργειας; Αν πρέπει να κάνω τ δεύτερο, πώς μπορώ να το επιτύχω;
     

  4. 10-11-12 23:28 #49
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο IRINE G7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι φυσιολογικό/επιθυμητό κάποιος υπέρβαρος να ξεμένει από δυνάμεις στα μισά της προπόνησης στο γυμναστήριο; Είναι καλύτερο να χρησιμοποιώ κάποιο πρωτεϊνικό ρόφημα ή πρέπει να αφήνω το σώμα μου να χρησιμοποιεί το αποθηκευμένο λίπος ως πηγή ενέργειας; Αν πρέπει να κάνω τ δεύτερο, πώς μπορώ να το επιτύχω;
    Ναι τα υπερβαρα ατομα ή γενικως τα ατομα με αυξημενο λιπος κουραζονται ευκολα.Με τον καιρο ομως το σωμα προσαρμοζεται στις απαιτησεις της προπονησης.Το ροφημα πρωτεινης θα το χρησιμοποιεις μολις τελειωσεις την προπονηση, και αν θες και το πρωι μαζι με το πρωινο(αν αυτο δεν ειναι βασικα πλουσιο σε πρωτεινη).Για να χασεις λιπος πρεπει να μειωσεις σταδιακα τους υδατανθρακες και εννοειτε κοβεις το fast food,τα τηγανητα και τις ζαχαρες.Παιρνε και καμια πολυβιταμινη και τρωγε οσο περισσοτερα φρουτα και λαχανικα μπορεις.Επισης πινε αφθονο νερο και 1-2 κουπες πρασινο τσαι καθημερινα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Steloukos : 10-11-12 στις 23:31
     

  5. 12-11-12 00:49 #50

    Εγγραφή
    11-03-2012
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    47
    Προεπιλογή
    Το πρωί πίνω μισό λίτρο γάλα, πλήρες ή με 1,5% λιπαρά. Το θέμα είναι ότι όποτε πήγαινα στο γυμναστήριο έχοντας πιει μόνο αυτό, ξέμενα από δυνάμεις. Πέρα από αυτό, έχανα μισό κιλό την εβδομάδα, παρόλο που έκανα δίαιτα. Μήπως πρέπει να στραφώ και σε κάποιο λιποτροπικό συμπλήρωμα, πχ CLA, ώστε να αυξηθεί ο μεταβολισμός μου. Στα 19-20 που έκανα δίαιτα κάνοντας αποχή από γλυκά, ψωμοειδή, λιπαρές τροφές κτλ, είχα χάσει περίπου 35 κιλά σε 10 μήνες χωρίς καν να πηγαίνω στο γυμναστήριο λόγω σπουδών. Απλώς πήγαινα στα μαθήματα με τα πόδια, περίπου 15-20' απόσταση, ενώ τα Σαβ/κα πήγαινα για περπάτημα κάπου στο δίωρο. Θυμάμαι ότι όταν πήγα για πρώτη φορά στο γυμναστήριο έχοντας πέσει στα 67 κιλά, το χαμηλότερο βάρος στα χρονικά μου, μετά από ένα μήνα το άνω στήθος μου πεταγόταν σαν να ήταν ανδρικό (με μόλις 20 κιλά στο πεκ ντεκ), ενώ είχαν φουσκώσει και οι τετρακέφαλοί μου. Μού έκανε τρομερή εντύπωση πώς ανέκτησα τόσο γρήγορα τους μύες μου, μετά από μια τόσο "εντατική" δίαιτα, δεδομένου ότι έτρωγα 2 φορές την εβδομάδα κοτόπουλο/μπιφτέκι με σαλάτα και άλλη μία ψητά ψάρια, ενώ τις υπόλοιπες μέρες όσπρια και λαχανικά.
     

  6. 13-11-12 11:31 #51
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο IRINE G7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως πρέπει να στραφώ και σε κάποιο λιποτροπικό συμπλήρωμα, πχ CLA, ώστε να αυξηθεί ο μεταβολισμός μου.
    Αν δεν κανεις καποια κοινωνιολογικη ερευνα για το πως αντιμετωπιζονται οι transgenders απο την ελληνικη κοινωνια εν ετη 2012, τοτε, ΟΧΙ! Διαφορα θα δεις μονο στην τσεπη σου. Κρατα τα λεφτα σου για να αφαιρεσεις τις ****μπαλες οταν θα εισαι ετοιμος.
    Για το πεισματαρικο λιπος μην αγχωνεσαι... Με λιγο πιο πικαντικη δοσολογια απο το γαλατικο "μαγικο φιλτρο", που θα σου δωσει ο γιατρος οταν θα αρχισεις ορμονοθεραπεια, θα καουν τα παντα!

    ***Να προσέχουμε λίγο το λεξιλόγιο που χρησιμοποιούμε.Mods Team***
    105+
    Τρέφομαι μόνο με PRs !
     

  7. 14-11-12 04:07 #52

    Εγγραφή
    11-03-2012
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    47
    Προεπιλογή
    Το στήθος θα αφαιρεθεί όπως και να'χει. Εξάλλου στο παρελθόν που είχα αδυνατίσει είχε μείνει μπόλικο περισσευούμενο δέρμα, ενώ το στήθος είχε γίνει σαν νερό. Αυτό που με καίει τώρα είναι να χάσω όσο το δυνατόν περισσότερα περιττά κιλά για να προχωρήσω στην επέμβαση, αρκεί να μη μάς βρει καμιά χρεωκοπία. Ο γιατρός μού είπε ότι την επομένη της επέμβασης χορηγούνται ανδρογόνα, τα οποία αλλάζουν την κατανομή του λίπους σύμφωνα με το ανδρικό σώμα. Βέβαια εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω αν στους νέους άνδρες το λίπος συσσωρεύεται στην κοιλιά ή ισχύει μόνο για τους ηλικιωμένους και τις γυναίκες.
     

  8. 14-11-12 17:58 #53
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Παιδιά ενδιαφέρουσα αυτη η συζήτηση αλλά δεν μπορεί να συνεχιστεί εδω, εδω απλα χαιρετίζουμε τα νεα μελη που μπήκαν να ενημερωθουν για το bodybuilding,πλην τούτου μην ξεχνιώμαστε ότι ειμαστε bbing forum, όχι ιατρικο.
    Mείνετε συντονισμενοι σε θέματα bbing.
     

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234