Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 60
  1. 25-06-12 12:08 #31
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Ενα συμπαθητικο αρθρο σχετικα με την εγκυμοσυνη και το ''μετα''.Εφοσον εχουμε στο φοροουμ και μαμαδες και μελλουσες μαμαδες (),ειναι καλο να το δειτε...

    εμενα μου αρεσει πολυ το κομματι που λεει να συμπεριλαβετε και το μωρο στην εκγυμναση σας...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-06-12 12:29 #32
    Προεπιλογή
    Ωραιο Ελενη μου το αρθρο αλλα αυτο το κομματι μου πεταξε τα ματια οξω

    Μπορεί να πάρει έξι μήνες ή και περισσότερο χρόνο για να επανέλθει το σώμα σας στο βάρος προ-εγκυμοσύνης, είτε θηλάζετε είτε όχι. Ακόμα και όταν αδυνατίσετε, το βάρος σας είναι δυνατόν να κατανεμηθεί με διαφορετικό τρόπο στο σώμα σας από ότι ήταν πριν από την εγκυμοσύνη. Μπορεί να έχετε επιπλέον δέρμα στην κοιλιακή χώρα ως αποτέλεσμα του τεντώματος του κοιλιακού τοιχώματος σας. Επίσης με την εγκυμοσύνη θα υπάρξουν αλλαγές στη δομή των οστών σας που μπορεί να είναι μόνιμες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 25-06-12 12:42 #33
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    ε ναι βρε...τι σου κανει εντυπωση?ο χρονος που θελει το σωμα να επανελθει?

    μα βρε συ...θελει γυρω στους 9 μηνες συνολικα(οσο ηταν το μωρακι μεσα) για να επανελθουν τα οργανα,το αφυσικο θα ηταν να γεννησεις κ τσουπ ολα να μουν στην θεση τους...

    κ το δερμα θα τεντωσει αλλα θα ξαναμαζεψει,σε καποιες οχι σε καποιες ναι,αλλα κρατα το τελευταιο κομματι...

    βγαζεις εναν ανθρωπο απο μεσα σου...δεν αξιζει?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-06-12 12:51 #34
    Προεπιλογή
    ο μονος τροπος για μη κρεμεται μετα η πέτσα ειναι πλαστικη ?κοπή του περισσιου δερματος ?
    ναι ελενη μου δεν ειπα οτι ειναι μικρη υποθεση η κατι λιγο και δεν ειναι αξιο θαυμασμου ...αλλα δεν ειναι ολες ευλογημενες με καλα γονιδια/σωματοτυπο /στενες λεκανες ...
    μακαρι να ταν τοσο απλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 25-06-12 12:58 #35
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koukoutsaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο μονος τροπος για μη κρεμεται μετα η πέτσα ειναι πλαστικη ?κοπή του περισσιου δερματος ?
    ναι ελενη μου δεν ειπα οτι ειναι μικρη υποθεση η κατι λιγο και δεν ειναι αξιο θαυμασμου ...αλλα δεν ειναι ολες ευλογημενες με καλα γονιδια/σωματοτυπο /στενες λεκανες ...
    μακαρι να ταν τοσο απλα
    δεν αντιλεγω αλλα προσωπικα αν θελει ο Θεος να κανω παιδι, προτιμω να εχω ενα παιδι κ κρεμασμενο δερμα παρα να μεινω χωρις παιδι...δεν ειναι ουτε καν για συγκριση αυτα τα δυο,αυτο θελω να τονισω...


    επισης υπαρχουν πολλοι τροποι κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης να προλαβεις τις ραγαδες και το κρεμασμενο δερμα με κρεμες ειδικες,σιγουρα αν το εχεις γονιδιακα το ψιλο δερμα οπως εγω δεν πιστευω θα το γλιτωσεις αλλα σε καποιες εχει δουλεψει ειδικα η βαζελινη στην περιοχη...δουλεψε στα αληθεια αυτο η το γονιδιο?θα σε γελασω αλλα στην τελικη εαν εχεις τα λεφτα κανεις κ μια πλαστικη αν σε ενοχλει τοσο κ τελειωνεις...

    μακαρι βασικα αυτα να ηταν τα προβληματασ την εγκυμοσυνη κ οχι ολα τα αλλα που βλεπουμε να συμβαινουν...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 25-06-12 14:34 #36
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Kαι μενα μου έκανε εντυπωση η αλλαγή στη δομη των οστών.
    Λοιπόν πήγα χθες να φορέσω ένα φορεμα που κουμπώνει πίσω στην πλάτη στο υψος του σουτιεν και δε μου κούμπωνε ούτε για πλάκα. Το θεμα είναι ότι στη συγκεκριμένη περιοχή δεν έχω βάλει λίπος. Αρα έχει ανοίξει ο σκελετός.
    Και το σημαντικό ερώτημα αν μπορούν να μου απαντήσοπυν οι μανούλες του φορουμ. Εσεις πάθετε κάτι αναλογο στην εγκυμοσύνη σας; Μετά θα ξεναστενέψει η πλάτη μου; Θα ξαναμαζέψουν τα κόκαλα;;;;;
    Αν όχι την πάτησα ασχημα! Πάνε όοοοολα τα μπλουζάκια/πουκαμισάκια μου χαμένα, δεν πρόκειται να μου ξαναμπεί τίποτα!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 25-06-12 14:38 #37
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαι μενα μου έκανε εντυπωση η αλλαγή στη δομη των οστών.
    Λοιπόν πήγα χθες να φορέσω ένα φορεμα που κουμπώνει πίσω στην πλάτη στο υψος του σουτιεν και δε μου κούμπωνε ούτε για πλάκα. Το θεμα είναι ότι στη συγκεκριμένη περιοχή δεν έχω βάλει λίπος. Αρα έχει ανοίξει ο σκελετός.
    Και το σημαντικό ερώτημα αν μπορούν να μου απαντήσοπυν οι μανούλες του φορουμ. Εσεις πάθετε κάτι αναλογο στην εγκυμοσύνη σας; Μετά θα ξεναστενέψει η πλάτη μου; Θα ξαναμαζέψουν τα κόκαλα;;;;;
    Αν όχι την πάτησα ασχημα! Πάνε όοοοολα τα μπλουζάκια/πουκαμισάκια μου χαμένα, δεν πρόκειται να μου ξαναμπεί τίποτα!!!
    Δεν θυμαμαι εκτος απο το ορμονικο κομματι και ισως το γευστικο να ειχα καμμια αλλη διαφορα πριν και μετα τις εγκυμοσυνες.Το σωμα επανερχεται σιγα σιγα και σχηματιζεται αναλογα με το τι του ''δινεις'' καθως το να φερεις ενα μωρο στον κοσμο αλλαζει τα παντα στη ζωη σου!!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 25-06-12 14:56 #38
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαι μενα μου έκανε εντυπωση η αλλαγή στη δομη των οστών.
    Λοιπόν πήγα χθες να φορέσω ένα φορεμα που κουμπώνει πίσω στην πλάτη στο υψος του σουτιεν και δε μου κούμπωνε ούτε για πλάκα. Το θεμα είναι ότι στη συγκεκριμένη περιοχή δεν έχω βάλει λίπος. Αρα έχει ανοίξει ο σκελετός.
    Και το σημαντικό ερώτημα αν μπορούν να μου απαντήσοπυν οι μανούλες του φορουμ. Εσεις πάθετε κάτι αναλογο στην εγκυμοσύνη σας; Μετά θα ξεναστενέψει η πλάτη μου; Θα ξαναμαζέψουν τα κόκαλα;;;;;
    Αν όχι την πάτησα ασχημα! Πάνε όοοοολα τα μπλουζάκια/πουκαμισάκια μου χαμένα, δεν πρόκειται να μου ξαναμπεί τίποτα!!!
    Πες μου οτι δε λες αληθεια ετσι ?
    χωρις να βαλεις λιπος ...προσεχεις τι τρως ..ανοιγει και η πλατη ????...ΘΕΕ ΜΟΥ
    (τη μάμησα κι αν κρινω απο την κληρονομικοτητα τη μάμησα δις )
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 25-06-12 15:34 #39
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    χαλαρώστε ρε κορίτσια είπαμε αλλάζει το ορμονικό σύστημα , μπαίνουν κάποια κιλα παραπάνω , λογικό είναι αλλα όπως μπαίνουν έτσι θα βγούν και όταν μια γυναίκα συνεχίζει και γυμνάζετε υπο συγκεκρημένες συνθήκες και κατα την περίοδο της εγκυμοσύνης και υπο προυποθέσεις λόγω εγκυμοσύνης
    έχει καλύτερη υγεία πιο εύκολη εγκυμοσύνη , λιγότερα παραπανήσια κιλα , καλύτερη ποιότητα δέρματος λόγω σωστής διατροφής και ενυδάτωσης

    και μια έγκυος γυναίκα δεν είναι άρωστη αλλα στην καλύτερη φάση της ζωής της και ακόμη δένει το ζευγάρι καλύτερα , αλλιώς σαν να είναι ενας γκόμενος με μια γκόμενα , τι είχαμε τι χάσαμε , το παιδί κάνει την διαφορά και όταν είναι επιθυμία και των 2 , τότε είναι ευτυχές γεγονός και όλα τα άλλα υποδεέστερα .

    εγω ξέρω ανοίγει στην περιφέρεια λόγω εναπόθεσης λίπους και ίσως και η λεκάνη , αν και γυναίκες με στενη λεκάνη και μετα την εγκυμοσύνη στενή είχαν , αλλα επάνω δεν καταλαβαίνω για ποιόν λόγο να ανοίξει , εκτός απο εναπόθεση λίπους και υγρων που αυξάνουν τον όγκο

    επίσης δεν θα τα έλεγα όλα αυτα αν δεν είχα δεί πολλα παραδείγματα γυναικών που γέννησαν και μετα απο μερικούς μήνες τις είδα στην σκηνή να αγωνίζονται σε κατηγορίες φίτνες

    εκεί λοιπόν για να μιλάω με ντοκουμέντα , δεν είδα καμία μιάς και είναι γραμωμένες με χαμηλό ποσοστο λίπους , να είναι πιο ανοιχτή σε σχέση με εμφανήσεις σε αγώνες πρό εγκυμοσύνης .
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 25-06-12 15:40 #40
    Προεπιλογή
    ( ki οταν μια λεκανη ειναι ηδη πολυ ανοιχτη ...ποσο θα ανοιξει πια ...που θα παει ,στο Συνταγμα ?η θα φωναξω τον Προκρουστη να τη λιμάρει ? )

    κυριε Ηλια η αληθεια ειναι οτι ειναι αρκετα παρηγορα αυτα που μας λετε ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 25-06-12 15:42 #41
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    ^^ +1. Υπάρχουν και παραδείγματα!

    Γυναικα bber και εγκυμοσυνη
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-06-12 16:14 #42
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koukoutsaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    ( ki οταν μια λεκανη ειναι ηδη πολυ ανοιχτη ...ποσο θα ανοιξει πια ...που θα παει ,στο Συνταγμα ?η θα φωναξω τον Προκρουστη να τη λιμάρει ? )

    κυριε Ηλια η αληθεια ειναι οτι ειναι αρκετα παρηγορα αυτα που μας λετε ...
    δεν τα λέω όμως για παρηγορια αλλα είναι ντοκουμέντα που τα έχω δεί στην πράξη και όχι μια φορα

    και στην τελικη αν κάποια δεν μπορεί να επανέλθει και στεναχωριέτε για τον άντρα της που δεν θα αντικρύζει το τέλειο θέαμα που αντικρυζε πρίν , τότε θα τον βρεί μια να την χρησημοποιεί να κάνει την βρώμικη δουλειά
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-06-12 16:27 #43
    Προεπιλογή
    Κοριτσια ηρεμιστε ειδικα αυτο με τα κοκκαλα οτι ανοιγουν και μαζευουν ΕΛΕΟΣ δνε ειναι ελλατηρια .Αν ηταν ετσι ολες που ειχαν παιδια θα ηταν σακατεμενες.....!!!Αλλη κουτση,αλλη με σκελετικες δυσμορφιες,αλλη με δεν ξερω και εγω τι......!!!!
    Απλα οταν εισαι εγκυος το βαρος πεφτει μπροστα με αποτελεσμα περισσοτερη λορδωση στην σπονδυλικη οταν γεννησεις εισαι παλι οπως πριν και η σπονδυλικη δεν κανει λορδωση.Τα κοκκαλα δεν ανοιγουν ουτε κλεινουν απο την φυση τους δεν εχουν αυτη την δυνατοτητα.Η διαφορα στο πριν με το μετα ειναι αν κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης βαλει καποια περιττα κιλα μετα θα εχει χαλασει και ο μεταβολισμος της και γενικα θα δυσκολευτει να ξαναεπναελθει.......και εγκυος να μην εισαι αν βαλεις 30 κιλα το ιδιο θα συμβει και το ιδιο θα παθεις.
    Προσωπικα δεν ειδα καμια διαφορα στο σωμα πριν και μετα μονο οι ραγαδες που μεινανε λογω κακης ποιοτητας δερματος.Υποψιν αν το δερμα εχει ταση για ραγαδες ουτε οι βαζελινες ουτε της Παναγιας τα ματια να βαλεις δεν τις γλιτωνεις...πεταμενα λεφτα.

    Και μενα μου ανοιξε η πλατη....οταν σηκωνεις καθε μερα ενα παιδι και το κρατας συνεχεια πανω σου.....εννοειται κανεις με καποια μορφη βαρη......δεν ηταν θεμα εγκυμοσυνης ηταν θεμα μετα-εγκυμοσυνης
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Μαρία : 25-06-12 στις 16:29
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 25-06-12 16:42 #44
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μαρία Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοριτσια ηρεμιστε ειδικα αυτο με τα κοκκαλα οτι ανοιγουν και μαζευουν ΕΛΕΟΣ δνε ειναι ελλατηρια .Αν ηταν ετσι ολες που ειχαν παιδια θα ηταν σακατεμενες.....!!!Αλλη κουτση,αλλη με σκελετικες δυσμορφιες,αλλη με δεν ξερω και εγω τι......!!!!
    Απλα οταν εισαι εγκυος το βαρος πεφτει μπροστα με αποτελεσμα περισσοτερη λορδωση στην σπονδυλικη οταν γεννησεις εισαι παλι οπως πριν και η σπονδυλικη δεν κανει λορδωση.Τα κοκκαλα δεν ανοιγουν ουτε κλεινουν απο την φυση τους δεν εχουν αυτη την δυνατοτητα.Η διαφορα στο πριν με το μετα ειναι αν κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης βαλει καποια περιττα κιλα μετα θα εχει χαλασει και ο μεταβολισμος της και γενικα θα δυσκολευτει να ξαναεπναελθει.......και εγκυος να μην εισαι αν βαλεις 30 κιλα το ιδιο θα συμβει και το ιδιο θα παθεις.
    Προσωπικα δεν ειδα καμια διαφορα στο σωμα πριν και μετα μονο οι ραγαδες που μεινανε λογω κακης ποιοτητας δερματος.Υποψιν αν το δερμα εχει ταση για ραγαδες ουτε οι βαζελινες ουτε της Παναγιας τα ματια να βαλεις δεν τις γλιτωνεις...πεταμενα λεφτα.

    Και μενα μου ανοιξε η πλατη....οταν σηκωνεις καθε μερα ενα παιδι και το κρατας συνεχεια πανω σου.....εννοειται κανεις με καποια μορφη βαρη......δεν ηταν θεμα εγκυμοσυνης ηταν θεμα μετα-εγκυμοσυνης
    να το ζωντανό παράδειγμα η Μαρία για να μην λέμε αερολογίες που είχε φώτο με την κοιλιά τούμπανο να κάνει πρεσα ποδιών και μετα την εγκυμοσύνη εξαφανήστηκαν σχετικά πολύ γρήγορα τα κιλα της εγκυμοσύνης .

    Και αν μεριμνήσει όταν έχει προδιάθεση για ραγάδες και γενικά μη ελαστικό δέρμα , το ενυδατώνει και κάνει σωστη διατροφή , θα μειώσει η θα εξαλείψει φαινόμενα ραγάδων , αλλα όπως λέει και η μαρία οι βαζελίνες δεν έχουν να προσφέρουν κάτι εκτός απο την εντύπωση μόνο λόγω της λιπαρότητας ότι τρέφετε το δέρμα και ενυδατώνετε , πράγμα που δεν ισχύει , μόνο για άλλη περίπτωση μπορεί να ωφελήσει η βαζελίνη (ενοώ για το γρήγορο μαύρισμα στον ήλιο μην παει το μυαλό στο πονηρό)
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 25-06-12 16:54 #45
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koukoutsaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    ( ki οταν μια λεκανη ειναι ηδη πολυ ανοιχτη ...ποσο θα ανοιξει πια ...που θα παει ,στο Συνταγμα ?η θα φωναξω τον Προκρουστη να τη λιμάρει ? )

    κυριε Ηλια η αληθεια ειναι οτι ειναι αρκετα παρηγορα αυτα που μας λετε ...
    του

    βρε κουκουτσακι γιατι αγχωνεσαι αδικα ..εγω με δυο παιδια ειδες πουθενα να ανοιξε η λεκανη μου??οσο για την κοιλια μετα απο εξι μηνες μεχρι να κατεβουν ολα τα οργανα στη θεση τους γινεται παλι οπως πριν ...αν κανεις και κοιλιακους με το μωρο οπως εκανα εγω δεν θα παθεις τιποτα ...η πετρουλακη που ειχε και δυδυμα εχει μεινει με κοιλια???μην σε πιανουν φοβιες ...οταν θα μεινεις με το καλο θα δεις οτι δεν ειναι τιποτα ....και κατι τελευταιο ...οτι αλλαγες και αν γινουν πανω σου αν γινουν απο την στιγμη που θα κρατας σττα χερια σου το μωρακι σου το τελευταιο πραγμα που θα σε νοιαζει θα ειναι το κορμι σου...πιστεψε με
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία