Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 25
  1. 12-03-12 21:42 #1
    Προεπιλογή Protein Powder VS Κρεας
    Γνωριζω οτι η σκονη πρωτεινης σε καμια περιπτωση δεν θα μπορουσε να αντικαταστησει την πρωτεινη απο το κρεας, εκτος απο περιπτωσεις....χορτοφαγων? Εκει δεν γνωριζω και ουτε ειμαι.
    Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι οχι η συγκριση της βιολογικης αξιας της πρωτεινης αλλα μια συγκριση αναμεσα σε αυτα τα δυο γευματα.... θελω να πω υπαρχει περιπτωση το κρεας (ή καποια αλλη φυτικη πηγη πρωτεινης) να περιεχει και αλλα οργανικα στοιχεια χρησιμα για τον οργανισμο μας ή ολα αυτα καταστρεφονται με το ψησιμο? (οπως τα ενζυμα φυσικα)
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-03-12 22:16 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MusclesOfShadow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνωριζω οτι η σκονη πρωτεινης σε καμια περιπτωση δεν θα μπορουσε να αντικαταστησει την πρωτεινη απο το κρεας,
    απο που το γνωριζεις αυτο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-03-12 22:19 #3
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο που το γνωριζεις αυτο?
    Καταρχην η πρωτεινη απο σκονη ειναι ως επι το πλειστον απο ορρο γαλακτος,καμια σχεση με το κρεας.Μονο και μονο απο κει υπαρχει διαφορα στη βιολογικη αξια..δε θυμαμαι ποια πρωτεινη εχει περισσοτερη,αλλα οπως και να χει δεν ειναι ιδια.


    Εγω το ξαναλεω,με στερεα γευματα πρωτεινης (οχι αποκλειστικα κρεας) ειδα σημαντικη διαφορα στη μυικοτητα σε σχεση με τα ροφηματα (ανεξαρτητως μαρκας και πηγης).
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 12-03-12 22:22 #4
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχην η πρωτεινη απο σκονη ειναι ως επι το πλειστον απο ορρο γαλακτος,καμια σχεση με το κρεας.Μονο και μονο απο κει υπαρχει διαφορα στη βιολογικη αξια..δε θυμαμαι ποια πρωτεινη εχει περισσοτερη,αλλα οπως και να χει δεν ειναι ιδια.


    Εγω το ξαναλεω,με στερεα γευματα πρωτεινης (οχι αποκλειστικα κρεας) ειδα σημαντικη διαφορα στη μυικοτητα σε σχεση με τα ροφηματα (ανεξαρτητως μαρκας και πηγης).
    +1000,μια απο τα ιδια και γω,οι σκονες βασικα δεν παιζει να χουν και τοση πρωτενη μεσα οση υποτιθετα αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 12-03-12 22:29 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο που το γνωριζεις αυτο?
    Εγω τουλαχιστον δεν θα μπορουσα να ζησω με αυτη την γλυκια γευση ης πρωτεινης σε σεικ συνεχως
    Να ενας μικρος λογος
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-03-12 22:30 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TEFAAtzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    +1000,μια απο τα ιδια και γω,οι σκονες βασικα δεν παιζει να χουν και τοση πρωτενη μεσα οση υποτιθετα αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα
    Τι εννοεις με αυτο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 12-03-12 22:33 #7
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MusclesOfShadow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω τουλαχιστον δεν θα μπορουσα να ζησω με αυτη την γλυκια γευση ης πρωτεινης σε σεικ συνεχως
    Να ενας μικρος λογος
    Όνομα: 2717039594_592dbb2c76_o_d.jpg Εμφανίσεις: 6963 Μέγεθος: 40,2 KB

    MusclesOfShadow θα μπορουσες τουλαχιστον να απαντησεις σοβαρα,οπως τα παιδια απο πανω..
    καμια φορα ξεχναω καποια πραγματα..σε ευχαριστω που μου τα θυμιζεις οταν πρεπει..
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 12-03-12 22:41 #8
    Προεπιλογή
    Moλις τωρα ημουν σε ενα φορουμ στο οποιο γραφει κ ο Centopani και ελεγε ακριβως για αυτο το πραγμα. Καμια σχεση οι πρωτεινες που μασαμε(φαγητο) με τις σκονες
    I have everywhere sought,
    and nowhere found
    So I lift the bleedin' bodkin
    And trust the grief deepest in
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 12-03-12 22:47 #9
    Προεπιλογή
    Ολες οι σκονες πρωτεινης ειναι αυτο ακριβως που λενε δηλ. ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ διατροφης. Εγω ετσι την χρησιμοποιω 2 φορες τη μερα. Σε ολα τα αλλα γευματα εχω αυγα (πρωι) τονους (δεκατιανο ή βραδυ), μοσχαρι, κοτοπουλο, ψαρι.
    Born to LOSE , Live to WIN!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 12-03-12 23:07 #10
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MusclesOfShadow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εννοεις με αυτο?
    Τι δεν καταλαβες?Εννοω οτι τα Χριστουγεννα πχ που δεν καταναλωνα καθολου σκονες επειδη δεν ειχα παρει τπτ απο την πολη που σπουδαζω στη πολη που μενω κανονικα και ετρωγα κανονικο φαγητο παιρνοντας ολες τις πρωτεινες απο στερεα γευματα,ειδα καλυτερη μυικη αναπτυξη.Και γενικα ελλατονοντας τις σκονες ειδα παλι διαφορα πανω μου προς το καλυτερ.Το δευτερο κομματι δεν σηκωνει εδω αναλυση γιατι θα βγουμε οφ τοπικ,ισως ανοιξω ενα ξεχωριστο θεμα για αυτο!!!
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 12-03-12 23:13 #11
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Υπαρχουν και αλλες πρωτεινες.Οχι μονο ορρου.Εχω δει κατι carnivor πρωτεινη μοσχαρι (χαχ ελεος)
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 12-03-12 23:16 #12
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχουν και αλλες πρωτεινες.Οχι μονο ορρου.Εχω δει κατι carnivor πρωτεινη μοσχαρι (χαχ ελεος)
    Ο ορος αναφερθηκε γιατι ως επι το πλειστον ειναι η κυριαρχη μορφη πρωτεινης που παιρνουμε απο τις σκονες!!!Προσωπικα δεν εχω δοκιμασει την carnivor για να μπορω να εκφερω γνωμη αλλα και παλι το φαγητο δεν το βαζω κατω απο καμια σκονη!!!
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 14-03-12 00:04 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TEFAAtzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο ορος αναφερθηκε γιατι ως επι το πλειστον ειναι η κυριαρχη μορφη πρωτεινης που παιρνουμε απο τις σκονες!!!Προσωπικα δεν εχω δοκιμασει την carnivor για να μπορω να εκφερω γνωμη αλλα και παλι το φαγητο δεν το βαζω κατω απο καμια σκονη!!!
    Το υποστηριζεις τοσο πολυ που στο τελος θα με κανεις να πιστεψω οτι κρυφα κατω απο το τραπεζι πινεις το ροφημα σου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 14-03-12 00:06 #14
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο CapoFighter Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το υποστηριζεις τοσο πολυ που στο τελος θα με κανεις να πιστεψω οτι κρυφα κατω απο το τραπεζι πινεις το ροφημα σου...
    μπααα
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 14-03-12 01:17 #15
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    βασικα.... πρωτεινη να ναι.... και οτι να ναι (περιπου...) κρεας,ψαρι,τυρια,σκονες το ιδιο μου κανουν λιγο πολυ ολα....
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία