Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 69 από 69
  1. 15-06-14 15:02 #61
    Προεπιλογή
    Όχι, στο μπλέντερ δεν γίνεται. Χωρίζεις πρώτα προσεκτικά τα ασπράδια από τους κρόκους χωρίς οι κρόκοι να σπάνε και να αναμυγνείονται με τα ασπράδια, τα χτυπάς με το μίξερ μέχρι να φουσκώσουν π.χ. 5-7 λεπτά και μετά προσθέτεις σιγά σιγά για να μην ξεφουσκώσουν το γλυκαντικό και τα υπόλοιπα.

    Καλή επιτυχία.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-06-14 16:40 #62
    Προεπιλογή
    ωραια σε ευχαριστω παρα πολυ
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-06-14 17:45 #63
    Προεπιλογή
    επειδη η κανελα που εχω ειναι σε ξυλακι ποσο να βαλω?? γιατι δεν εχω κακαο
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-06-14 20:16 #64
    Προεπιλογή
    εγω που το εφτιαξα εβαλα 4 ασπραδια τα χτυπησα κανονικα εγιναν μαρεγκα εβαλα 3 μικρες βανιλιες 2 κουταλακια του γλυκου ζαχαρινι και κανελα το αποτελεσμα ηταν τραγικο μετα το ψησιμο βεβαια εγω τα εβαλα να βγουν σαν πετρουλες γιατι δεν ειχα ζαχαροπλαστικη σακουλα για να το κανω σαν τσουρεκι αλλα βγηκε σαν αφρος δεν με χορτασε καθολου το εψησα στους 100 βαθμους για 15-20 λεπτα στον αερα αλλα δεν ειχε αποτελεσμα πριν 10 λεπτα το εφαγα και ακομα πειναω τι εκανα λαθος....

    Όνομα: IMG_20140617_200212.jpg Εμφανίσεις: 283 Μέγεθος: 126,1 KB
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-06-14 20:21 #65
    Προεπιλογή
    κατσε ρε με τι θα χορτασεις με το γλυκο??????....... που εχει μεσα 4 ασπραδια??!!!!!!!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-06-14 20:43 #66
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Predator1995 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω που το εφτιαξα εβαλα 4 ασπραδια τα χτυπησα κανονικα εγιναν μαρεγκα εβαλα 3 μικρες βανιλιες 2 κουταλακια του γλυκου ζαχαρινι και κανελα το αποτελεσμα ηταν τραγικο μετα το ψησιμο βεβαια εγω τα εβαλα να βγουν σαν πετρουλες γιατι δεν ειχα ζαχαροπλαστικη σακουλα για να το κανω σαν τσουρεκι αλλα βγηκε σαν αφρος δεν με χορτασε καθολου το εψησα στους 100 βαθμους για 15-20 λεπτα στον αερα αλλα δεν ειχε αποτελεσμα πριν 10 λεπτα το εφαγα και ακομα πειναω τι εκανα λαθος....

    Όνομα: IMG_20140617_200212.jpg Εμφανίσεις: 283 Μέγεθος: 126,1 KB
    Στη φωτογραφία δεν φαίνεται τόσο τραγικά άσχημο και δεν καταλαβαίνω τί στράβωσε με το ψήσιμο. Τί δηλ. δεν πήγε καλά. Βασικά αυτός ήταν ένας εναλλακτικτός τρόπος να φας 4 ασπράδια. Όσο θα σε χόρταιναν 4 βραστά ασπράδια, τόσο θα σε χόρταινε κι αυτό αλλά θα είχε λίγο διαφορετική γεύση ίσως πιο γλυκιά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 17-06-14 21:32 #67
    Προεπιλογή
    καλα δεν περιμενα να εκανα ενα γευμα με αυτο και να χορταινα απλα να με επιανε λιγο παραπανω πιο πολυ σε ποιανουν 4 αυγα βραστα τεσπα καλο θα ειναι με καμια 10αρια ασπραδια και γενικα υλικα για ογκο ζαχαρη σιροπια μπανανες και γενικα τετοι αλλα στον ογκο μονο
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 19-06-14 13:32 #68
    Προεπιλογή
    ρε φιλε σορρυ κιολας οχι οτι εγω θα το κανα καλυτερο αλλα μολις το ειδα λεω καλα κοτοπουλο εκανε ο αλλος
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 19-06-14 13:53 #69
    Προεπιλογή
    τι σορρυ φιλε χαλια βγηκε αχχαχα κοτοπουλο μοιαζει οντος
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345