Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 60 από 69
  1. 10-09-12 12:08 #46
    Προεπιλογή
    δοκιμαστε να βαλετε και μαστιχα χιου,.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-09-12 22:16 #47
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Apostolis92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    στην υψηλοτερη να το βαλω? γιατι στο αρχικο σου ποστ γραφεις στο "κατω μερος του φουρνου".
    Ναι στην κάτω ήθελα να πω. Ελπίζω όμως να ανοίγεις και τις δύο αντιστάσεις του φούρνου και όχι μόνο την επάνω. Γιατί εάν ανοίγεις μόνο την επάνω τοτε δεν υπάρχει περίπτωση να ψηθεί ποτέ. Άφησε λίγο το φούρνο να ζεσταθεί και βάλτο κανονικά στην κάτω με τις δύο αντιστάσεις ανοιγμένες. Καλή επιτυχία.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-09-12 22:22 #48
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gspyropo Εμφάνιση μηνυμάτων
    δοκιμαστε να βαλετε και μαστιχα χιου,.....

    Πολύ καλή ιδέα. Θα δοκιμάσω με μαστίχα, την είχα ξεχάσει ενώ κάποτε τη χρησιμοποιούσα πολύ συχνά. Επίσης και με καρύδα σε όποιον αρέσει. Εγώ πήρα σε flakes για να βάζω και σε κανένα γιαούρτι ή κανένα μίλκο που μπορεί να πιω που και που. Στο μίλκο που τη δοκίμασα πάντως είναι τέλεια. Καμία σχέση με την τριμμένη καρύδα που λαδώνει τα πάντα και πολλές φορές μπορεί να βγει μπαγιάτικη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 10-09-12 23:46 #49
    Προεπιλογή
    χα!το ιδιο κανω κ εγω με μιλκο κ δεν περιμενα να το κνει κανασ αλλοσ!!φοβεροσ συνδιασμοσ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-09-12 02:20 #50
    Smile
    μιλκο με μαστιχα χιου? χαχα! περιεργο, πρωτη φορα τ' ακουω. μακαρι να το πετυχω μαργαριτα μου! 3η και καλη!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-09-12 15:51 #51
    Προεπιλογή
    οχι μιλκο με καρυδα!!!!!κορυφη!!!
    πως δεν το πετχαινεισ απορρω ρε συ παντως.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-09-12 23:31 #52
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marpi Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι μιλκο με καρυδα!!!!!κορυφη!!!
    πως δεν το πετχαινεισ απορρω ρε συ παντως.....
    Ακριβώς όπως το λες. Κορυφή. Επίσης και με τριμένους σκόνη ξηρούς καρπούς είναι κορυφή. Δοκίμασε αμύγδαλα σκόνη ή φουντούκια. Εμένα τώρα μου βάλανε ιδέες και για μαστίχα. Καρύδα εάν θες δοκίμασε και σε flakes ή τσιπς πως τα λένε. Θα βρεις στο Ματσούκα στο Σύνταγμα ή στα βιολογικά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 12-09-12 01:19 #53
    Προεπιλογή
    αν εννοεις την τριμενη σε κομματακια μικρα, αυτην παιρνω!γενικως πεθαινω για καρυδα!!!
    αν γινοταν το γλυκο σ με πρωτεινη βανιλια κ τριμενη καρυδα ισως ηταν γ@μ@το!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-01-13 17:52 #54
    Προεπιλογή
    To έκανα χθες και όντος βγαίνει πολύ ωραίο!Ούτε 100 θερμίδες,ωραία υφή,γλυκιά γεύση και ωραίο άρωμα.
    Μπράβο για τη συνταγή.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 14-06-14 22:10 #55
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο margarita02 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι νέα στο φόρουμ, μου αρέσει, το παρακολουθώ καιρό και είπα να συμβάλλω και εγώ με μια νέα συνταγή.

    Υλικά:

    3-4 ασπράδια αυγού

    βανιλίνη

    μισό κουταλάκι του γλυκού ζελέ γιώτης light ή ζαχαρίνη

    λίγη κανέλλα ή κακάο.

    Χτυπάμε με το μίξερ τα ασπράδια αυγού σε σφιχτή μαρέγκα, προσθέτουμε τη βανιλίνη, το ζελέ ή τη ζαχαρίνη, την κανέλα ή το κακάο και χτυπάμε λίγο ακόμα απαλά μέχρι να ομογενοποιηθούν τα υλικά. Τοποθετούμε μία λαδόκολλα στη σχάρα του φούρνου και αδειάζουμε επάνω το μείγμα. Ψήνουμε σε προθερμασμένο φούρνο στους 150-180 βαθμούς C στην κάτω θέση του φούρνου στις αντιστάσεις για 15 έως 20 λεπτά και όχι στην επάνω θέση στους 100 βαθμούς για μία ώρα που προτείνεται συνήθως. Βγαίνει πολύ ωραίο, θυμίζει τσουρέκι και είναι πολύ χορταστικό. Ικανοποιεί την ανάγκη για γλυκό και δεν ξεφεύγει από τα πλαίσια των περισσότερων προγραμμάτων διατροφής.
    Πολλές φορές το συνδυάζω με μήλα ψητά στο γκρίλ και κανέλα, κομμένα σε κομμάτια πάνω σε αλουμινόχαρτο. Εάν τα δοκιμάσετε γυρίστε τα αρκετές φορές γιατί στο γκριλ καίγονται γρήγορα.

    Ελπίζω να σας αρέσει.
    να σε ρωτησω μαργαριτα φενεται τελειο και θελω να το δοκιμασω απο υδατανθρακες τι παιζει ομως??? γιατι ειμαι σε περιοδο που δεν τρωω καθολου γι αυτο :/
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 14-06-14 23:48 #56
    Προεπιλογή
    Όπως είναι η συνταγή με τα ασπράδια και μία κουταλιά ζελέ λάιτ οι υδατάνθρακες είναι αμελητέοι. Εάν προσθέσεις ζάχαρη τότε θα ανέβουν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 14-06-14 23:52 #57
    Προεπιλογή
    Υλικά:

    3-4 ασπράδια αυγού

    βανιλίνη

    λίγη κανέλλα ή κακάο

    αυτα σκευτομαι να βαλω εγω τιποτα αλλο μεσα τι πιστευεις θα βγει καλο??
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 14-06-14 23:57 #58
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Predator1995 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υλικά:

    3-4 ασπράδια αυγού

    βανιλίνη

    λίγη κανέλλα ή κακάο

    αυτα σκευτομαι να βαλω εγω τιποτα αλλο μεσα τι πιστευεις θα βγει καλο??
    Πρεπει να βαλεις και γλυκαντικο μεσα φιλε (ζελε light, στεβια ή ζαχαρινη) αλλιως θα γινει φαρμακι, πολυ πικρο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-06-14 00:01 #59
    Προεπιλογή
    ωχχχχχ ναι δικο μου λαθος συγνωμη στεβια θα βαλω
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 15-06-14 09:59 #60
    Προεπιλογή
    και μια τελευταια ερωτηση αμα το κανω στο μπλεντερ θα βγει καλο αραγε???
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία