Θέμα: Στήθος !!

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 102
  1. 09-04-12 14:25 #16
    Προεπιλογή ΣΤΗΘΟΣ
    Χαιρετε παιδεια.Θελω να ρωτησω κατι οσον αφορα το στηθος,Ποιες ασκησεις θα τανε το καλυτερο να κανω για να δω αναπτυξη και ογκο στο στηθος,κανω τοσο καιρο διαφορετικα προγραμματα εχω δει παντου διαφορες αλλα λιγοτερο στηθος.?τι μου προτεινετε να κανω.Δεν παιρνω καποιο συμπληρωμα ωστε να αναδομητε γρηγορα και πιο ξεκουραστα ο μυς.Αλλα εχω πολυ καλη διατροφη με τις καταλληλες πρωτεινες που χρειαζεται.!Ειμαι 23 και κανω 5 χρονια gym.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-04-12 08:33 #17
    Το avatar του χρήστη Galthazar

    Εγγραφή
    15-10-2010
    Περ.
    kozani
    Μηνύματα
    2.025
    Προεπιλογή
    Η ανοικοδομηση των μυων γινεται με την πρωτεινη που ειπες ανεξαρτητου προελευσεως, μπορεις ειτε να την παρεις καθαρα απο διατροφη ειτε απο συμπληρωμα. Δεν σημαινει πως μονο με συμπληρωμα μπορεις να εχεις αποτελεσματα

    Τωρα οσο αφορα τις ασκησεις πρεπει να τις δουλεψεις και να δεις ποια σε πιανει καλυτερα και σου δινει τα καλυτερα ερεθισματα. Δεν λειτουργουν ολοι οι οργανισμοι το ιδιο.

    Οι ασκησεις ειναι πολλες, αλλα εγω θα σου προτεινα αυτες...
    1.ΠΙΕΣΕΙΣ ΜΠΑΡΑΣ ΣΕ ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ ΠΑΓΚΟ
    2.ΠΕΚ ΝΤΕΚ
    3.ΠΙΕΣΕΙΣ ΑΛΤΗΡΩΝ ΣΕ ΚΑΤΑΚΛΙΝΗ
    4.ΠΙΕΣΕΙΣ ΜΠΑΡΑΣ ΣΕ ΕΠΙΚΛΙΝΗ
    5.ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΑΛΤΗΡΩΝ ΣΕ ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ
    6.ΠΟΥΛ ΟΒΕΡ

    Διαλεγεις και παιρνεις...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-04-12 12:25 #18
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω.!Συνηθως κανω ισιο και επικλεινη απο παγκους μετα εκτασεις σε επικλεινη και πεκ ντεκ αλλα δεν αυξανω με τπτ κιλα εχω μεινει στασιμος πρωτα 60 μετα 70,80 5 επαναληπσεις το πολυ και μετα παλι 70 στον ισιο και κατι αντιστοιχο στον επικλεινη.Ποσες ασκησεις ειναι προτιμοτερο να κανω για να μην το καιω κιωλας.?και σετ για να ανεβω.?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 10-04-12 16:52 #19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο παναγιωτηςΠΕ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω.!Συνηθως κανω ισιο και επικλεινη απο παγκους μετα εκτασεις σε επικλεινη και πεκ ντεκ αλλα δεν αυξανω με τπτ κιλα εχω μεινει στασιμος πρωτα 60 μετα 70,80 5 επαναληπσεις το πολυ και μετα παλι 70 στον ισιο και κατι αντιστοιχο στον επικλεινη.Ποσες ασκησεις ειναι προτιμοτερο να κανω για να μην το καιω κιωλας.?και σετ για να ανεβω.?
    κάνε 4 σετ 10άρια ή 8άρια
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 10-04-12 16:53 #20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Galthazar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ανοικοδομηση των μυων γινεται με την πρωτεινη που ειπες ανεξαρτητου προελευσεως, μπορεις ειτε να την παρεις καθαρα απο διατροφη ειτε απο συμπληρωμα. Δεν σημαινει πως μονο με συμπληρωμα μπορεις να εχεις αποτελεσματα

    Τωρα οσο αφορα τις ασκησεις πρεπει να τις δουλεψεις και να δεις ποια σε πιανει καλυτερα και σου δινει τα καλυτερα ερεθισματα. Δεν λειτουργουν ολοι οι οργανισμοι το ιδιο.

    Οι ασκησεις ειναι πολλες, αλλα εγω θα σου προτεινα αυτες...
    1.ΠΙΕΣΕΙΣ ΜΠΑΡΑΣ ΣΕ ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ ΠΑΓΚΟ
    2.ΠΕΚ ΝΤΕΚ
    3.ΠΙΕΣΕΙΣ ΑΛΤΗΡΩΝ ΣΕ ΚΑΤΑΚΛΙΝΗ
    4.ΠΙΕΣΕΙΣ ΜΠΑΡΑΣ ΣΕ ΕΠΙΚΛΙΝΗ
    5.ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΑΛΤΗΡΩΝ ΣΕ ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ
    6.ΠΟΥΛ ΟΒΕΡ

    Διαλεγεις και παιρνεις...
    πουλ οβερ με αλτήρα ?
    και γιατί να μην κάνει ανοίγματα σε επικλινή ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 10-04-12 17:41 #21
    Προεπιλογή
    παναγιωτη ενα προγραμμα που με βοηθησε απο την πρωτη στιγμη ηταν το εξης ; 4 σετ μπαρα σε ισιο παγκο ξεκινας με 12 επ και φτανεις 6-8. το ιδιο και στην επομενη ,επικλινης παγκος με μπαρα.στη συνεχεια 4 δεκαρια ανοιγματα και αυτο ειναι ολο. για φουλ ογκο.αυτο δουλεψε γαντι πανω μου ,βεβααια εχω την τυχη οτι κανω στο στηθος μου να δουλευει αλλα αυτο το προτεινω αφοβα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 10-04-12 17:42 #22
    Προεπιλογή
    τα ανοιγματα σε ισιο 'η σε επικλινη εναλλαξ ,τη μια βδομαδα ισιο την αλλη επικλινη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 10-04-12 17:49 #23
    Προεπιλογή
    Μην σκάτε με ζητήματα που δεν αποσχολούν κανένα, ούτε καν τους επαγγελματίες. Προπόνηση με αυξανόμενο έργο-σωστό προγραμματισμό και σωστή διατροφή θα αυξήσουν το συνολικό μυικό ιστό σας και μοιραία θα μεγαλώσει και το στήθος.
    Ελληνικό Σωματείο Δυναμικού Τριάθλου
    “Strength is the product of struggle, you must do what others don’t to achieve what others won’t”
    Henry Rollins
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 10-04-12 20:42 #24
    Το avatar του χρήστη Galthazar

    Εγγραφή
    15-10-2010
    Περ.
    kozani
    Μηνύματα
    2.025
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο skel Εμφάνιση μηνυμάτων
    πουλ οβερ με αλτήρα ?

    ναι με αλτηρα
    και γιατί να μην κάνει ανοίγματα σε επικλινή ?

    αν θελει ας κανει αναλογα το σημειο στο οποιο θελει να δωσει εμφαση και αναλογα το ποσο τον πιανει και τι
    .
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 12-04-12 13:15 #25
    Προεπιλογή
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ.!Μια ερωτηση ακομη τωρα που ερχεται καλοκαιρι και πεφτεις σε δυναμη και ειναι φυσιολογικο, τι να παρω σε συμπληρωμα να εχω δυναμη και να με πρισει και μυικα τι προτεινετε.?Γιατι στο γυμναστηριο που παω με χουν μπερδεψει.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 13-04-12 18:58 #26
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο παναγιωτηςΠΕ Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ.!Μια ερωτηση ακομη τωρα που ερχεται καλοκαιρι και πεφτεις σε δυναμη και ειναι φυσιολογικο, τι να παρω σε συμπληρωμα να εχω δυναμη και να με πρισει και μυικα τι προτεινετε.?Γιατι στο γυμναστηριο που παω με χουν μπερδεψει.....
    δεν χρειάζεσαι συμπλήρωμα
    αν έχεις μίξερ βάλε γάλα μπανάνα βρώμη και λίγο μέλι για γεύση και καθάρισες τσάμπα συμπλήρωμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 13-04-12 19:13 #27

    Εγγραφή
    17-09-2010
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο παναγιωτηςΠΕ Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ.!Μια ερωτηση ακομη τωρα που ερχεται καλοκαιρι και πεφτεις σε δυναμη και ειναι φυσιολογικο, τι να παρω σε συμπληρωμα να εχω δυναμη και να με πρισει και μυικα τι προτεινετε.?Γιατι στο γυμναστηριο που παω με χουν μπερδεψει.....
    Αν και βγαινουμε λιγο εκτος θεματος εδω..
    Σε δυναμη δεν πεφτεις το καλοκαιρι, απλα επειδη το καλοκαιρι οι περισσοτεροι ειναι υποθερμιδικα (για να μειωσουν το λιπος) ειναι πιο ''αδυναμοι''.
    Προτεινω ενα φρουτο και ενα διπλο καφε πριν την προπονηση αμα θες να παρεις κατι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 13-04-12 19:55 #28
    Το avatar του χρήστη chro

    Εγγραφή
    15-12-2011
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    355
    Προεπιλογή
    Κράτα τις πιέσεις σε οριζόντιο και επικλινή πάγκο και να εντάξεις στο πρόγραμμά σου εκρηκτικές ασκήσεις. Αυτές που σου προτείνω είναι push press και clap push-ups .
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 17-04-12 13:42 #29
    Προεπιλογή Στήθος !!
    Καλησπερα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση ...

    Εχω ακουσει οτι το στηθος ειναι ενας απο τους ποιο δυσκολους μυς δεν ογκονεται ευκολα και δεν γυμνασζεται επισης... παω γυμναστηριο 4 μηνες δεν ειναι πολυ αλλα θελω να καταληψω στο οτι στους αλλους μυς εχω δει διαφορα ενω στο στηθος οχι... κανω

    1. ΠΑΓΚΟΣ ΣΤΑΘΕΡΟς ΟΡΙΖΟΝΤΙΟΣ
    2.ΠΙΕΣΕΙΣ ΕΠΙΚΛΙΝΗ ΠΑΓΚΟΥ - ΑΛΤΗΡΕΣ
    3.ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΧΕΡΙΩΝ - ΕΠΙΚΛΙΝΗΣ ΠΑΓΚΟΥ
    4.ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΥΠΕΡΕΚΤΑΣΕΩΝ
    5. CROSS OVER

    ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕΣ ΚΑΤΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ; Η ΣΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ;
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 17-04-12 16:47 #30
    Το avatar του χρήστη Galthazar

    Εγγραφή
    15-10-2010
    Περ.
    kozani
    Μηνύματα
    2.025
    Προεπιλογή
    το προγραμμα φαινεται καλο, τι γινεται με σετ και επαναληψεις ομως; ξεκινα και ανεβαζε κιλα σιγα σιγα και θα δεις αμεσως πιασιμο. Επισης, εσυ νιωθεις οτι σε πιανουν οι ασκησεις;; Αν οχι πρεπει να τις αλλαξεις. Αν οι προπονησεις σου δεν ειναι υψηλης εντασης λογικο να χεις κολλησει.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία