Θέμα: psonara's diatrofi

Σελίδα 1 από 101 1231151 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 1515
  1. 17-06-12 20:44 #1
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή psonara's diatrofi
    καλησπερα σε ολη την παρεα!μετα απο πολυ καιρο ξαναγραφω.σας παρακαλουθω ολον αυτον το καιρο και θαυμαζω τα σωματα των κοριτσιων μας και την προσπαθεια ολων των μελω μας φυσικα.βασικα θελω να χασω λιπος αλλα οχι κιλα.γυμναστηριο πλεον λογω δουλειας δεν προλαβαινω αλλα ανεβοκατεβαινω αρκετες σκαλες καθημερινα!θα ενταξω λιγα λεπτα ελλειπτικο καθημερινα και καμια ασκηση με βαρακια γιατι θελω να ανεβασω μυικη μαζα!απο σημερα θα σας αναφερωτην διατροφη μου και καθε βοηθεια και γνωμη ευσπροδεκτη!ευχαριστω και σορυ αν κουρασα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-06-12 20:53 #2
    Το avatar του χρήστη Ηλαπ

    Εγγραφή
    18-07-2011
    Περ.
    Εξαρχεια
    Μηνύματα
    1.938
    Προεπιλογή
    Χωρις γυμναστηριο και μονο με μερικα βαρακια ειναι πολυ δυσκολο εως και ακατορθωτο να χασεις λιπος και να μηνεις στα ιδια κιλα....Καλυτερα τρωγε στις θερμιδες συντηρισης σου και κανε την γυμναστηκουλα σου (οτι μπορεις δλδ) και ετσι θα παρεις καποια μαζα και το σωμα σου θα φαινετε και πιο τονωμενο :

    Ασκησεις με το βαρος του σωματος σου κανεις???
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-06-12 22:04 #3
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ηλαπ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρις γυμναστηριο και μονο με μερικα βαρακια ειναι πολυ δυσκολο εως και ακατορθωτο να χασεις λιπος και να μηνεις στα ιδια κιλα....Καλυτερα τρωγε στις θερμιδες συντηρισης σου και κανε την γυμναστηκουλα σου (οτι μπορεις δλδ) και ετσι θα παρεις καποια μαζα και το σωμα σου θα φαινετε και πιο τονωμενο :

    Ασκησεις με το βαρος του σωματος σου κανεις???
    οχι δυστυχως.τωρα λεω ν'αρχισω.εχεις να προτεινεις κατι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-06-12 22:16 #4
    plucky underdog
    Το avatar του χρήστη average_joe

    Εγγραφή
    21-08-2011
    Περ.
    comfort zone,out.
    Μηνύματα
    1.426
    Προεπιλογή
    για ασκησεις με βαρος σωματος δες σε αυτο το θεμα Calisthenics στο ποστ #34 ισως σε βοηθησουν καποιες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-06-12 22:20 #5
    Το avatar του χρήστη Ηλαπ

    Εγγραφή
    18-07-2011
    Περ.
    Εξαρχεια
    Μηνύματα
    1.938
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο psonara Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι δυστυχως.τωρα λεω ν'αρχισω.εχεις να προτεινεις κατι?
    Για εμενα πουσ απ και μονοζυγο ειναι μαστ και σκουατ βεβαια.....
    Μονιιζυγο μπορεις να κανεις εστω και μια ελξη???? Αν οχι εχω ενα προγραμματακι πολυ καλο....Εγω δν μπορουσα ουτε μια και τρ κλειστη λαβη βγαζω 5-6 και κανονικη 1-2 μεσα σε πλ λιγο καιρο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 18-06-12 16:47 #6
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ηλαπ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για εμενα πουσ απ και μονοζυγο ειναι μαστ και σκουατ βεβαια.....
    Μονιιζυγο μπορεις να κανεις εστω και μια ελξη???? Αν οχι εχω ενα προγραμματακι πολυ καλο....Εγω δν μπορουσα ουτε μια και τρ κλειστη λαβη βγαζω 5-6 και κανονικη 1-2 μεσα σε πλ λιγο καιρο...
    average kai ηλαπ σας ευχαριστω για τη βοηθεια!οντως το μονοζυγο πολυ καλο αλλα εγω δεν διαθετω!το μονο που εχω ειναι βαρακια ελλειπτικο και ποδηλατο.σκεφτομαι να συνδυασω κατι απο ολα αυτα αλλα δεν ξερω επισης τι ωρα ειναι καλυτερα για προπονηση γιατι ολη τη μερα δουλευω!σκεφτομουν αργα το βραδυ αλλα δεν ξερω...αν θα εχω δυναμεις!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 18-06-12 16:49 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο psonara Εμφάνιση μηνυμάτων
    average kai ηλαπ σας ευχαριστω για τη βοηθεια!οντως το μονοζυγο πολυ καλο αλλα εγω δεν διαθετω!το μονο που εχω ειναι βαρακια ελλειπτικο και ποδηλατο.σκεφτομαι να συνδυασω κατι απο ολα αυτα αλλα δεν ξερω επισης τι ωρα ειναι καλυτερα για προπονηση γιατι ολη τη μερα δουλευω!σκεφτομουν αργα το βραδυ αλλα δεν ξερω...αν θα εχω δυναμεις!
    Η καλυτερη ωρα για προπονηση ειναι οταν νιωθεις εσυ πως εχεις περισσοτερες δυναμεις!
    Μονοζυγο αμα μπορεις παρε ενα κοστιζει γυρω στα 10-15 ευρω και ειναι παρα πολυ χρησιμο για ασκησεις της πλατης που ειναι μεγαλος μυς
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 18-06-12 16:55 #8
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    17-06-12
    σηκωθηκα μεσημερι και εφαγα ενα νεκταρινι.
    15΄00.μπαμιες κοκκινιστες με φρεσκια ντοματα (150γρ)και 75γρ κοτα και 55γρ ψωμι
    18΄00.500γρ φρουτα(ροδακινο,νεκταρινι και βερυκοκα)
    21΄00.το ιδιο με τις 15΄00.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 18-06-12 19:35 #9
    plucky underdog
    Το avatar του χρήστη average_joe

    Εγγραφή
    21-08-2011
    Περ.
    comfort zone,out.
    Μηνύματα
    1.426
    Προεπιλογή
    βαλε παραπανω πηγες πρωτεινης στα γευματα σου.

    υπολογισε 1.5γρ ανα κιλο βαρους.

    νομιζω οτι με το παραπανω sample της διατροφης σου εισαι χαμηλα σε πρωτεινη που ειναι το βασικο μακροσυστατικο.

    τωρα αν δεν κανεις γυμαστικη δεν ξερω κατα ποσο θα αυξησεις τη μυικη σου μαζα αλλα η πρωτεινη σε αυτο το ποσοστο και κρατωντας τις ιδιες θερμιδες για να σαι σε συντηρηση (δηλ θα κοψεις απο υδατανθρακα ή/ και λιπος για να ρθεις σε ισορροπια) ισως σε βοηθησει σε ενα καλυτερο recomp.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 19-06-12 14:16 #10
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο average_joe Εμφάνιση μηνυμάτων
    βαλε παραπανω πηγες πρωτεινης στα γευματα σου.

    υπολογισε 1.5γρ ανα κιλο βαρους.

    νομιζω οτι με το παραπανω sample της διατροφης σου εισαι χαμηλα σε πρωτεινη που ειναι το βασικο μακροσυστατικο.

    τωρα αν δεν κανεις γυμαστικη δεν ξερω κατα ποσο θα αυξησεις τη μυικη σου μαζα αλλα η πρωτεινη σε αυτο το ποσοστο και κρατωντας τις ιδιες θερμιδες για να σαι σε συντηρηση (δηλ θα κοψεις απο υδατανθρακα ή/ και λιπος για να ρθεις σε ισορροπια) ισως σε βοηθησει σε ενα καλυτερο recomp.
    average σ'ευχαριστω για τις συμβουλες σου!βασικα ολα τα χρονια γυμναζομουν αλλα τωρα δεν μπορω να πηγαινω γυμναστηριο!οσο για την πρωτεινη εχεις δικιο.ο υδατανθρακας μου ειναι πολυ πιο ψηλα!θα προσπαθησω να την αυξησω!βεβαια σκετα αυγα και κοτα χωρις ψωμι δεν τρωγονται....αλλα θα προσπαθησω!σαντουιτσακια με αυγα και γαλοπουλα πως τα βρισκεις?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 19-06-12 14:47 #11
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    18-06-12
    σηκωθηκα παλι αργα.
    15.30-κεφτεδακια απο γαλοπουλα(130γρ),20γρ τυρι φετα,αγγουροντοματα και μια αραβικη πιτα(90 θερμιδες)
    19.00-φρουτα (500-600γρ)νεκταρινια ροδακινα βερυκοκα
    22.00-τοστ με πολυσπορο ψωμι,1 φετα γαλοπουλα και μια φετα τυρι λαιτ και ντοματα
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 20-06-12 00:51 #12
    plucky underdog
    Το avatar του χρήστη average_joe

    Εγγραφή
    21-08-2011
    Περ.
    comfort zone,out.
    Μηνύματα
    1.426
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο psonara Εμφάνιση μηνυμάτων
    average σ'ευχαριστω για τις συμβουλες σου!βασικα ολα τα χρονια γυμναζομουν αλλα τωρα δεν μπορω να πηγαινω γυμναστηριο!οσο για την πρωτεινη εχεις δικιο.ο υδατανθρακας μου ειναι πολυ πιο ψηλα!θα προσπαθησω να την αυξησω!βεβαια σκετα αυγα και κοτα χωρις ψωμι δεν τρωγονται....αλλα θα προσπαθησω!σαντουιτσακια με αυγα και γαλοπουλα πως τα βρισκεις?
    καλα ειναι.

    απο αυγα φροντισε να χεις 1 με 2 ολοκληρα μεσα στη μερα.

    γαλοπουλα αλλαντικο?
    δεν ειναι απο τις καλυτερες επιλογες οσον αφορα την ποιοτητα κρετος.
    αν λες το κανονικο κομπλε.

    τωρα σε τι θα δωσεις βαση περαν της πρωτεινης που τα παμε, δηλ αν θα χεις αυξημενα υδατανθρακες ή λιπαρα δεν ξερω.
    αυτο εξαρταται σε ποιο απο τα δυο ανταποκρινεσαι καλυτερα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 20-06-12 18:00 #13
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Unhappy
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο average_joe Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα ειναι.

    απο αυγα φροντισε να χεις 1 με 2 ολοκληρα μεσα στη μερα.

    γαλοπουλα αλλαντικο?
    δεν ειναι απο τις καλυτερες επιλογες οσον αφορα την ποιοτητα κρετος.
    αν λες το κανονικο κομπλε.

    τωρα σε τι θα δωσεις βαση περαν της πρωτεινης που τα παμε, δηλ αν θα χεις αυξημενα υδατανθρακες ή λιπαρα δεν ξερω.
    αυτο εξαρταται σε ποιο απο τα δυο ανταποκρινεσαι καλυτερα.
    average σ'ευχαριστω και παλι για τις συμβουλες σου!
    σημερα για μεσημερι εκανα μια πρωτεινουχα ομελετα με 1 αυγο,1 ασπραδι,1 φετα γαλοπουλα,20 γρ.τυρι,ντοματα,πιπεριες αγγουρι και το συνοδευσα με 40 γρ ψωμι.βασικα με παιρνει να κανω ενα σαντουιτς το βραδυ με τυρι λαιτ,γαλοπουλα και κοτα?εχω παρει ενα ιταλικο ψωμι για σαντουιτς που λεγεται panini!αλλιως γιαουρτι με μουσλι και δημητριακα και αποξηραμενα φρουτα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 20-06-12 18:20 #14
    plucky underdog
    Το avatar του χρήστη average_joe

    Εγγραφή
    21-08-2011
    Περ.
    comfort zone,out.
    Μηνύματα
    1.426
    Προεπιλογή
    και τα δυο καλα ειναι.
    το ψωμι που λες δεν το ξερω οποτε κοιτα λιγο τα συστατικα του και το επιλεγεις ή οχι με βαση αυτα.
    απλα νομιζω οτι μιλαμε πιο πολυ για μια τυπικη διαιτα κοπελας που δεν γυμναζεται (βλεπω λιγη αεροβιο οτι αναφερεις) οποτε δεν νομιζω οτι μπορω να πω και πολλα.
    για αυξηση μυικης μαζας κτλ με δυο βαρακια δεν ξερω τι δουλεια θα κανεις.

    οι θερμιδες εχω την εντυπωση οτι ειναι χαμηλα και αυτο δεν μπορεις να το συνεχιζεις για μεγαλο χρονικο διαστημα.

    εκτος αν μιλαμε μονο για καλοκαιρι οποτε πασο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 21-06-12 13:41 #15
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο average_joe Εμφάνιση μηνυμάτων
    και τα δυο καλα ειναι.
    το ψωμι που λες δεν το ξερω οποτε κοιτα λιγο τα συστατικα του και το επιλεγεις ή οχι με βαση αυτα.
    απλα νομιζω οτι μιλαμε πιο πολυ για μια τυπικη διαιτα κοπελας που δεν γυμναζεται (βλεπω λιγη αεροβιο οτι αναφερεις) οποτε δεν νομιζω οτι μπορω να πω και πολλα.
    για αυξηση μυικης μαζας κτλ με δυο βαρακια δεν ξερω τι δουλεια θα κανεις.

    οι θερμιδες εχω την εντυπωση οτι ειναι χαμηλα και αυτο δεν μπορεις να το συνεχιζεις για μεγαλο χρονικο διαστημα.

    εκτος αν μιλαμε μονο για καλοκαιρι οποτε πασο.
    average ισως εχεις δικιο αλλα τωρα ειναι ανεφικτο να παω γυμναστηριο δυσυχως!θα προσπαθησω ετσι και θ'αυξησω και την πρωτεινη γιατι οταν το εκανα ειχα δει διαφορα!και αναλογως θα συνεχισω!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 101 1231151 ... ΤελευταίαΤελευταία