Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 76 έως 83 από 83
  1. 25-06-13 20:56 #76
    Προεπιλογή Μια μικρή βοήθεια
    Γειά σας, καλώς σας βρήκα!
    Είμαι 28 χρονών και ξεκίνησα γυμναστήριο εδώ και μια βδομάδα ( πρώτη φορά ). Έχω ένα θέμα, καμπουριάζω όταν κάθομαι. Τι ασκήσεις με συμβουλεύετε για να διορθωθεί αυτό,αν διορθώνεται. Επίσης, σήμερα μου είπε να κάνω μια άσκηση ο γυμναστής και δεν μπορούσα να την κάνω με τίποτα http://i25.tinypic.com/jfwv8k.jpg μια μπάρα, χωρίς βάρη φυσικά, πίσω από τον λαιμό και δεν μπορούσα να την πιάσω με τίποτα. Αυτό πως μπορεί να βελτιωθεί; Ευχαριστώ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-06-13 23:17 #77
    Προεπιλογή
    Κάθε μέρα διατάσεις για τους ώμους και το στήθος καθώς και γενικότερα και ενδυνάμωση της πλάτης. Θέλει επιμονή και υπομονή.
    ''You can sell anything to a bodybuilder. Anything.''
    Elliot Hulse
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-06-13 17:58 #78
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μαρία Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το καμπουριασμα η ασκηση που θα γινει το ψωμοτυρι σου θα ειναι ο παγκος (στηθος)!Οταν το στηθος γυμναστει καλα θα σε βοηθησει να αλλαξεις σταση σωματος.
    Οχι για καμπουριασμα αλλα για το αντιθετο.Θα βγει το στηθος εξω και θελοντας και μη θα κρατιεται σε ευθεια το σωμα


    Υ.Σ Εχεις δει κανα ββερ να καμπουριαζει????Ισα ισα ολοι σαν παγωνια πανε!!!(πλακιτσα)
    Θα συμφωνήσω με τη Μαρία.
    Φανταστείτε ότι μπορείτε ακαριαία να φουσκώσετε τους μύες σας όσο θέλετε.
    Αν φουσκώσετε τους μύες της πλάτης, θα καμπουριάσετε.
    Αν φουσκώσετε του στήθους, θα ισιώσετε, φέρτε το στο μυαλό σας.
    Εκ πείρας σε μένα, ισχύει.

    Άρα κάποιος που 'χει καμπούρα πρέπει να διογκώσει τους μύες του στήθους, και του άνω.
    Με πιέσεις πάγκου, ή κάμψεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-06-13 19:03 #79
    Προεπιλογή
    Βασικα αμα αναπτυξεις την πλατη δε θα καμπουριαζεις..αμα αναπτυξεις τους τραπεζοειδης ισως
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-06-13 02:22 #80
    Προεπιλογή
    Παίδες ξεκολλάτε το μυαλό σας. Οι μυς τραβάνε. Αν έχεις σφιχτούς μυς στήθους , ο ώμος τραβιέται μπροστά. Δε φουσκώνεις τίποτα. Μεγάλο λάθος πολλών ασκούμενων που νομίζουν πως έχουν δυνατή πλάτη και πλακώνονται στο στήθος και το πρόβλημα συνεχίζεται. Διατάσεις θωρακικών και ώμων καθώς και shoulder disclocations με λάστιχο θα βοηθήσουν. Κάθε μέρα 5 λεπτάκια (και πολλά λέω) και δεν θα έχετε θέμα, θέλει υπομονη και δουλειά. ΚΑι δουλέψτε πλάτη λίγο παραπάνω.
    ''You can sell anything to a bodybuilder. Anything.''
    Elliot Hulse
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 01-07-13 12:10 #81
    Προεπιλογή
    διαβασα ολο το θεμα γιατι ειχα/εχω και γω το ιδιο προβλημα.σε μενα προκληθηκε (πιστευω) επειδη για χρονια λογω μυωπιας εσκυβα περισσοτερο χωρις να το συνειδητοποιω για να κανω διαφορα πραγματα.
    ενταθηκε επισης μετα τα πρωτα 2 χρονια γυμναστικης που εκανα σχεδον αποκλειστικα παγκο (ναι ναι )
    η ανισσοροπια πλατης-στηθους συνεισφερει στην καμπουρα,τουλαχιστον στην δικια μου περιπτωση,ομως μεγαλο ρολο επαιζε και το καταλαβα αργοτερα η αγυμναστη μεση μου σε συνδυασμο με τον μεγαλυτερο του κανονικου ογκου στο ανω σωμα

    και αυτο που με βοηθησε περισσοτερο ηταν οι αρσεις θανατου και τα σκουοτ για να αποκτησω σιγα σιγααα καλυτερη σταση σωματος,οταν ειμαι ορθιος πλεον δεν φαινεται.καθιστος ακομα καμπουριαζω αν δε το συνειδητοποιησω και τραβηξω τους ωμους πισω (οπως ειπε και καποιος αλλος πιο πανω)

    ΥΓ:απαραδεκτη σταση ολοκληρου admin πιο πανω και αν μη τι αλλο χαλαει την εικονα του φορουμ για τους νεους..τεσπα
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 21-10-13 16:26 #82
    Cool ΠΡΟΤΕΙΝΌΜΕΝΕΣ ΑΣΚΉΣΕΙΣ ΓΙΑ ΕΥΘΕΙΑΣΗ Σ.Σ (ΓΙΑ ΚΥΦΩΣΗ/ΣΚΟΛΙΩΣΗ/ΛΟΡΔΟΣΗ)
    Καλησπέρα guys, τι ασκήσεις θα με συμβουλεύατε να προσθέσω στο καινούργιο μου πρόγραμμα για ενδυνάμωση μέσης-πλάτης-κοιλιακών , ρωτάω γιατί υπάρχουν μικρα προβληματα κύφωσης μαζί με λόρδωση και σκολίωση στο πάνω και κάτω μέρος της Σ.Σ , κατι σαν S H ηλικία μου ειναι 30 ύψος 1.81 / 67 κιλά και ανεβαίνω γρήγορα αυτόν τον καιρό και γυμνάζομαι 2 μήνες α! Και κάτι ακόμα για στήθος μονόζυγο τι γνώμη έχετε και καθώς πια πρέπει να είναι η συχνότητα άσκησης για το πρόβλημα μου, πηγαίνω γυμναστήριο 2-3 φορές την εβδομάδα άλλα σκέφτομαι να ρίξω βάρος και σε ένα iron gym στις κενές, ο γιατρός μου είπε οτι πρέπει να γυμνάζομαι για όλη μου την ζωή αλλιώς και γενικα οτι ο άνθρωπος αν δεν γυμναζεται χάνει μισή μοίρα το χρόνο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 06-11-13 16:29 #83
    Προεπιλογή
    Μπορεί να βελτιωθεί κατα πολύ με γυμναστική και ασκήσεις αλλά όχι να φύγει τελείως.θελει από μικρή ηλικία στρωσιμο.Εγώ το έχω παλέψει πολύ αλλά όταν κάθομαι ασυναισθητα γίνομαι καμπουροπουλο.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456