Σελίδα 11 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 151 έως 165 από 220
  1. 29-11-16 18:21 #151
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο intermidiate Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΕΓΩ, επίσης θα ήθελα άμεσα να έρθουν και να μου πουν, όλοι αυτοί εκεί, ποιος δολοφόνησε τον Κένεντι; Ποιος άφησε τα σκυλιά έξω; Η κότα έκανε το αυγό ή το αυγό την κότα; Τα παιδιά του Ζεβεδαίου ποιον είχαν πατέρα; Το τηλέφωνο της Πάολας. Ακόμη να έρθει ο πρωθυπουργός και ο πρόεδρος της δημοκρατίας με διαταγμα να μου πουν ποτε μαζευτηκαν αυτοι και βγάλαν συμπερασμα; Ο ΟΗΕ τι κάνει; Το ΝΑΤΟ γιατί δεν παρεμβαίνει σε ενα ΤΟΣΟ φλέγον ζήτημα; Υπάρχει ζωή στον Άρη;Γιατί και πως ζουν ανάμεσα μας;
    Και επιτέλους ας απαντήσει κάποιος στην επίμαχη ερώτηση του Μαγκου: Πως γίνεται αυτό;
    Αναμένω το διάβημα του Πλανητάρχη.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S. KTISTAKIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Lee Harvey Oswald

    Η σπιτονοικοκυρα

    Η κοτα το αυγο

    Τον Ζεβεδαιο

    69328568@#

    Δεν ειναι αρμοδιοτητα τους και λειπουν στη Κουβα για κηδια

    Ο ΟΗΕ ασχολειτε με μεση ανατολη τωρα

    Το ΝΑΤΟ δεν επεμβαινει καθως δεν ειναι στρατιωτικο το θεμα

    Δεν υπαρχει ζωη στον Αρη

    Αυτο αναρωτιεμε και εγω πως ζεις αναμεσα μας !



    Τωρα που σου εδωσα ολες τις απαντησεις εαν μπορεις δωσε και εσυ μια λογικη απαντηση στο δικο μου ερωτημα μιας και σε ολα τα αλλα εσαι off ! To τηλ της Παολα ειναι το πραγματικο μη κανεις καμια μ#λ@κι@ !
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-11-16 19:05 #152
    Προεπιλογή
    Προσπαθώντας να συνέλθω από το απίστευτο γέλιο και την ετυμολογία που μου χάρισε ο αδελφός Σ.Κτιστάκης θα ήθελα να συμπληρώσω μερικές σκέψεις που προκύπτουν και από μία μικρή σχετική διερεύνηση που έκανα σε πτυχές νομικού περιεχομένου. Καταρχάς, είναι εκ προοιμίου ευλογοφανές ότι έναν οποιοδήποτε οργανισμό, όπως αυτόν της ifbb ελλάδας, πρέπει να τον διαπνέει, αν μη τι άλλο, μία σοβαρότητα. Η προσέγγιση της τιμωρίας, λοιπόν, έπρεπε να γίνει κάτω από αυτό το πρίσμα. Σύμφωνα με το νομικό κώδικα, ακόμη και στην περίπτωση ειδεχθών εγκλημάτων, η ποινή έπεται συγκεκριμένων διαδικασιών που αφορούν τη σύγκληση επιτροπής εμπειρογνωμόνων (π.χ. δικαστών), την εξέταση σε βάθος των στοιχείων που οδήγησαν το δράστη στο παράπτωμα, την κατάθεση του ίδιου του δράστη και τη θέση που παίρνει το κοινωνικό σύνολο απέναντι στο ζήτημα( π.χ. ετυμυγορία σώματος ενόρκων). Αν μεταθέσουμε αυτά τα δεδομένα στο "δικαστήριο" της ifbb Ελλάδας (και μη μου πει κανένας ότι δεν ήταν δικαστική η απόφαση,που λήφθηκε μάλιστα με συνοπτικές διαδικασίες), συμφωνώ απόλυτα με το Στέλιο ότι ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ και δεν είναι προαιρετικό, να συγκληθεί το ΔΣ της συγκεκριμένης ομοσπονδίας, εφόσον επίκειται τέτοια βαριά τιμωρία και να κληθεί ο ίδιος ο αθλητής για να απολογηθεί, παρουσία, μάλιστα και ενός αριθμού εν ενεργεία αθλητών-πρωταθλητών-εχόντων επαγγελματική κάρτα και μετά να ληφθεί οποιαδήποτε απόφαση, μιας και αφορά πολλούς αθλητές, η οποία πρέπει να καταγραφεί και σε συγκεκριμένο πρακτικό που θα υπογραφεί από όλους τους εμπλεκόμενους. Συνεπώς, για να μη σας κουράζω άλλο, η σχετική ανερμάτιστη απόφαση,φωνάζει από χιλιόμετρα ότι λήφθηκε από έναν μόνο άνθρωπο (ποιον άραγε, τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια) με λογική Νέρωνα και Ιούλιου Καίσαρα χωρίς να ρωτήσει κανέναν. Αποφασίζομεν και διατάσσομεν. Για να μην καεί, λοιπόν και η υπόλοιπη "Ρώμη" (όπου Ρώμη βλέπε το άθλημα του bodybuilding), πρέπει να ανασκουμπωθούμε όλοι και να αλλάξουμε τα δεδομένα. Προτείνω δε και διαβεβαιώ τον αθλητή Γιάννη Μάγγομε πλήρη επίγνωση του λόγου μου, πως αν κινηθεί νομικά κατά της απόφασης, όπως πρέπει να πράξουν για μένα και οι υπόλοιποι αθλητές, θα έχουν μεγάλο πρόβλημα στη συγκεκριμένη ομοσπονδία. Κλείνοντας τις σκέψεις μου θέλω να συστήσω ψυχραιμία και να πω ότι μου προξένησε αλγεινή εντύπωση το γεγονός ότι βγαίνουν πολλοί αθλητές (οι οποίοι παλιά μπορεί και να "έγλυφαν" το Γιάννη Μάγγο και τον πυροβολούν από τα 9 μέτρα. Εγώ αυτό που έχω να τους πω είναι ότι μακάρι να μην βρεθούν και οι ίδιοι σε ανάλογη θέση γιατί η ζωή είναι πόρνη και τα γυρνάει όπως θέλει. Αυτοί, δηλαδή, είναι οι άμεμπτοι και οι αμόλυντοι, οι αθώες περιστερές του bodybuilding; Να μη δυιλίζουμε τον κώνωπα και μετά καταπίνουμε την κάμηλο. Πρέπει πρώτα απ'όλα και πριν από όλα να είμαστε ΑΝΘΡΩΠΟ. Άσχετα, δηλαδή, αν συμφωνούμε η διαφωνούμε με τη χειροδικία, πρέπει να σκύψουμε πάνω και από αυτόν τον αθλητή που όλο το ελληνικό bodybuilding έχει πέσει πάνω του και τον κατηγορεί και εκείνος γνωρίζει ότι η καριέρα του έχει μία κρίσιμη καμπή και να τον βοηθήσουμε, όχι να τον αφορίσουμε πετροβολώντας τον. Άλλωστε, ο αναμάρτυτος πρώτον τον λίθο βαλέτω. Όσα φέρνει η στιγμή, δεν τα φέρνει ο χρόνος όλος κύριοι!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-11-16 19:18 #153
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    εεε γιατρε συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα, κάποιος έκανε αναφορά στο ποδόσφαιρο τι σχέση έχει;

    Σαν να σου έλεγαν πιαστηκε ο συνάδελφος να αντιγράφει, δε θα κατέβετε 2 χρόνια να γραψετε το μάθημα όλοι του έτους
    Ο,τι να ναι
    Μάλλον δεν κατάλαβες ότι ήταν θέμα χρόνου να γίνουν επεισόδια.Το επίπεδο είναι πολύ χαμηλό
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 29-11-16 19:20 #154
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο *Αρης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιλάμε για τον χουλιγκανισμό των Άγγλων κι εκείνη την εποχή, λίγο ή πολύ, συμμετείχαν στα επεισόδια οι οπαδοί όλων των ομάδων, γι' αυτό θεώρησαν ότι πρέπει να τιμωρηθούν όλες οι ομάδες έτσι ώστε να πάψει αυτό το φαινόμενο. Άρα μπορεί να φαίνεται ότι υπήρξε συλλογική ευθύνη αλλά δεν ήταν έτσι ακριβώς.Το Bodybuilding δεν έχει καμια σχέση με αυτό. Δεν είναι δυνατόν να τιμωρούνται αθλητές που είναι υπόδειγμα ήθους και που ποτέ δεν έδωσαν κανένα δικαίωμα. Σε αυτή την περίπτωση έχουμε να κάνουμε καθαρά με νοοτροπίες συλλογικής ευθύνης κι αυτό είναι απαράδεκτο.
    Ο χώρος γενικότερα είναι νοσηρός και έχουν γίνει τσαμπουκάδες και σε άλλους αγώνες,πάλι για αποτελέσματα(05/2009 στο Νοβοτέλ),ή για άσχετα θέματα (05/2011 στο Βελίδειο που αφαιρέθηκε επαγγελματική κάρτα)
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-11-16 19:23 #155
    Το avatar του χρήστη S. KTISTAKIS

    Εγγραφή
    29-09-2009
    Περ.
    ΜΙΝΩ'I'ΤΗΣ
    Μηνύματα
    1.491
    Προεπιλογή
    Νικολα καποτε εδω μεσα οταν αποκλειστηκα απο την συγκεκριμενη ομοσπονδια στα 19 πανω σε ενα γευμα για 2 χρονια επειδη ζητησα δανεικα για να επιστρεψω στο νησι και ενα λογαριασμο τραπεζας να τα βαλω μολις φτασω σπιτι μου ο Πανος με αποκαλεσε Μαρθα Βουρτση

    Το ιδιο εργο παιζετε μετα απο 23 χρονια απλα τωρα οι "Βουρτσες" (Μαρθες) ειναι πολλες !

    Ξαναλεω τα υπολοιπα παιδια δεν φταινε και η συγκεκριμενη ομοσπονδια εχει λογο υπαρξης τοσο μεσα οσο και εξω με την γαλανολευκη και ας μην συμφωνουμε με την σταση της σε πολλα θεματα !

    Οτι θα εμπαινα στη διαδικασια να μιλαω ετσι ουτε εγω δε το φανταζομουν αλλα οταν εχεις να κανεις με αθλητες που εχουν αγνοια πρεπει να παρεις το μερος τους γιατι δεν εχουν δολο μεσα τους παρα μονο αγαπουν το αθλημα !

    εχω και βιντεο ρε γαμωτο αλλα δεν ξερω αν μου επιτρεψουν οι διαχηριστες να το ανεβασω για το πως ειδα το σκηνικο με το Γιαννη !
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-11-16 19:45 #156
    Το avatar του χρήστη S. KTISTAKIS

    Εγγραφή
    29-09-2009
    Περ.
    ΜΙΝΩ'I'ΤΗΣ
    Μηνύματα
    1.491
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikos Michos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσπαθώντας να συνέλθω από το απίστευτο γέλιο και την ετυμολογία που μου χάρισε ο αδελφός Σ.Κτιστάκης θα ήθελα να συμπληρώσω μερικές σκέψεις που προκύπτουν και από μία μικρή σχετική διερεύνηση που έκανα σε πτυχές νομικού περιεχομένου. Καταρχάς, είναι εκ προοιμίου ευλογοφανές ότι έναν οποιοδήποτε οργανισμό, όπως αυτόν της ifbb ελλάδας, πρέπει να τον διαπνέει, αν μη τι άλλο, μία σοβαρότητα. Η προσέγγιση της τιμωρίας, λοιπόν, έπρεπε να γίνει κάτω από αυτό το πρίσμα. Σύμφωνα με το νομικό κώδικα, ακόμη και στην περίπτωση ειδεχθών εγκλημάτων, η ποινή έπεται συγκεκριμένων διαδικασιών που αφορούν τη σύγκληση επιτροπής εμπειρογνωμόνων (π.χ. δικαστών), την εξέταση σε βάθος των στοιχείων που οδήγησαν το δράστη στο παράπτωμα, την κατάθεση του ίδιου του δράστη και τη θέση που παίρνει το κοινωνικό σύνολο απέναντι στο ζήτημα( π.χ. ετυμυγορία σώματος ενόρκων). Αν μεταθέσουμε αυτά τα δεδομένα στο "δικαστήριο" της ifbb Ελλάδας (και μη μου πει κανένας ότι δεν ήταν δικαστική η απόφαση,που λήφθηκε μάλιστα με συνοπτικές διαδικασίες), συμφωνώ απόλυτα με το Στέλιο ότι ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ και δεν είναι προαιρετικό, να συγκληθεί το ΔΣ της συγκεκριμένης ομοσπονδίας, εφόσον επίκειται τέτοια βαριά τιμωρία και να κληθεί ο ίδιος ο αθλητής για να απολογηθεί, παρουσία, μάλιστα και ενός αριθμού εν ενεργεία αθλητών-πρωταθλητών-εχόντων επαγγελματική κάρτα και μετά να ληφθεί οποιαδήποτε απόφαση, μιας και αφορά πολλούς αθλητές, η οποία πρέπει να καταγραφεί και σε συγκεκριμένο πρακτικό που θα υπογραφεί από όλους τους εμπλεκόμενους. Συνεπώς, για να μη σας κουράζω άλλο, η σχετική ανερμάτιστη απόφαση,φωνάζει από χιλιόμετρα ότι λήφθηκε από έναν μόνο άνθρωπο (ποιον άραγε, τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια) με λογική Νέρωνα και Ιούλιου Καίσαρα χωρίς να ρωτήσει κανέναν. Αποφασίζομεν και διατάσσομεν. Για να μην καεί, λοιπόν και η υπόλοιπη "Ρώμη" (όπου Ρώμη βλέπε το άθλημα του bodybuilding), πρέπει να ανασκουμπωθούμε όλοι και να αλλάξουμε τα δεδομένα. Προτείνω δε και διαβεβαιώ τον αθλητή Γιάννη Μάγγομε πλήρη επίγνωση του λόγου μου, πως αν κινηθεί νομικά κατά της απόφασης, όπως πρέπει να πράξουν για μένα και οι υπόλοιποι αθλητές, θα έχουν μεγάλο πρόβλημα στη συγκεκριμένη ομοσπονδία. Κλείνοντας τις σκέψεις μου θέλω να συστήσω ψυχραιμία και να πω ότι μου προξένησε αλγεινή εντύπωση το γεγονός ότι βγαίνουν πολλοί αθλητές (οι οποίοι παλιά μπορεί και να "έγλυφαν" το Γιάννη Μάγγο και τον πυροβολούν από τα 9 μέτρα. Εγώ αυτό που έχω να τους πω είναι ότι μακάρι να μην βρεθούν και οι ίδιοι σε ανάλογη θέση γιατί η ζωή είναι πόρνη και τα γυρνάει όπως θέλει. Αυτοί, δηλαδή, είναι οι άμεμπτοι και οι αμόλυντοι, οι αθώες περιστερές του bodybuilding; Να μη δυιλίζουμε τον κώνωπα και μετά καταπίνουμε την κάμηλο. Πρέπει πρώτα απ'όλα και πριν από όλα να είμαστε ΑΝΘΡΩΠΟ. Άσχετα, δηλαδή, αν συμφωνούμε η διαφωνούμε με τη χειροδικία, πρέπει να σκύψουμε πάνω και από αυτόν τον αθλητή που όλο το ελληνικό bodybuilding έχει πέσει πάνω του και τον κατηγορεί και εκείνος γνωρίζει ότι η καριέρα του έχει μία κρίσιμη καμπή και να τον βοηθήσουμε, όχι να τον αφορίσουμε πετροβολώντας τον. Άλλωστε, ο αναμάρτυτος πρώτον τον λίθο βαλέτω. Όσα φέρνει η στιγμή, δεν τα φέρνει ο χρόνος όλος κύριοι!!!

    Και για να δειξω Νικολα και τον "εκνευρισμο" μου οπως εγραψε καποιος παραπανω με τα συνεχομενα ποστ ανεβαζω και ενα βιντεακι με πολυ νοημα "αφεντικου" !



    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-11-16 22:11 #157
    Προεπιλογή
    ο Μάγκος έχει κάνει κάποια δήλωση απο το γεγονός, απολογητική ή μη; Ξέρουμε;
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 30-11-16 00:02 #158
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Γιώργος Ν. Τουλιάτος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον δεν κατάλαβες ότι ήταν θέμα χρόνου να γίνουν επεισόδια.Το επίπεδο είναι πολύ χαμηλό
    Αυτο ακριβως,καποιοι εχουν δειξει το ηθος τους καιρο τωρα και ηταν λαθος της ΕΟΣΔ που τους επετρεψε να συμμετασχουν σε αγωνες.Δε θα πω κατι αλλο οπως αναφερει και ο κυριος Τουλιατος το επιπεδο ειναι χαμηλο,αθλητικη παιδεια,ηθος και αρχες λιγοι διαθετουν τελικα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 30-11-16 02:36 #159
    Προεπιλογή λίγα λόγια...
    Θα συμφωνήσω κι εγώ με τον Νικόλα και δεν θα στείλω τον Μάγκο στην πυρά, άσχετα αν αντέδρασε λάθος...Και φυσικά δεν πρέπει να την πληρώσουν τα υπόλοιπα παιδιά που δεν είχαν καμία σχέση με το περιστατικό. Πραγματικά δεν ξέρω με ποια λογική πάρθηκε αυτή η απόφαση του αποκλεισμού. Μα δεν είναι νομίζω και το μόνο λάθος της διοργάνωσης και επιτρέψτε μου να αναφέρω κάποια πράγματα που έζησα και τις 3 μέρες, μιας και είχα πάει να βοηθήσω έναν κολλητό φίλο, που είχε περίπτερο. Αρχικά λάθος επιλογή χώρου. 5500 θέσεις χωρητικότητα και την Παρασκευή είχε μόνο 50-70 άτομα στις εξέδρες, το Σάββατο 50 και την Κυριακή με το ζόρι 130-150, μαζί με κάποιους απ τα περίπτερα. Είναι ντροπή να έχει τόσο καλές συμμετοχές από δικούς μας, αλλά και ξένους αθλητές και οι άνθρωποι να ποζάρουν σε άδειες εξέδρες !! Επίσης λάθος επιλογή ημερών. Η Παρασκευή άκυρη μέρα, ειδικά απ το πρωϊ....ο κόσμος δουλεύει..Το Σάββατο το πρωί επίσης λάθος, διότι τα μαγαζιά είναι ανοιχτά ,οπότε άκυρο και αυτό. Το Σάββατο τελείωσε νωρίς το απόγευμα κατά τις 5 -6, οπότε όποιος και να ήθελε να έρθει και να το δει σαν απογευματινή - βραδινή έξοδο, δεν γινόταν.Θα έπρεπε ιδανικά να ξεκινάει στις 5-6 το απόγευμα, για να μαζέψει κόσμο και όχι να τελειώνει στις 5-6. Το άλλο που δεν μπορούσες να πας απ τον αγωνιστικό χώρο στο διάζωμα να πάρεις ένα νερό ή έναν καφέ και έπρεπε να βγεις έξω από το γήπεδο και να κάνεις πόση απόσταση για να πας στο πάνω διάζωμα ?? Να πω για το κρύο που φάγαμε μέσα σε έναν αχανή και κρύο χώρο, χωρίς θεατές και χωρίς θέρμανση ? Για την καθαριότητα ? Οι κάδοι στο διάζωμα που περιφερόταν ο κόσμος και ήταν τα περίπτερα, δεν άδειασαν ποτέ ! Μια έρμη καθαρίστρια που βαριόταν και εμφανιζόταν για πολύ λίγο, άλλαζε κάτι σακούλες και έτριβε με μια πατσαβούρα τις τουαλέτες, που ποτέ μα ποτέ δεν είχαν χαρτί, ούτε σαπούνι !! Οι ιδιοκτήτες από τα περίπτερα έπαθαν μεγάλη ζημιά. Ελάχιστος κόσμος και όχι μόνο τα έξοδά τους δεν έβγαλαν, αλλά μπήκαν και πολύ μέσα. Όλοι παραμίλαγαν και το έζησα πολύ καλά. Αμ η φύλαξη? Σεκιουριτάδες στην είσοδο και στις πλαϊνές πόρτες, μόνο τις ώρες του αγώνα, μην και χάσουν κανένα εισιτήριο. Με το που τελείωνε ο αγώνας, οι φύλακες σχόλαγαν και τα περίπτερα με τα χιλιάδες ευρώ εμπορεύματα, έμεναν στο έλεος του Θεού...Υπήρχε και καλά κάποιος του σταδίου , που εμφανίστηκε μια στιγμή με μια σφυρίχτρα το Σάββατο το βράδυ στον κάτω χώρο μόνο .Να κάνει τι? και να φυλάξει τι? Οι άνθρωποι αναγκάστηκαν να πληρώσουν ένα παλικάρι, ώστε να μείνει και να φυλάει τα 2 βράδια το διάζωμα με τα περίπτερα και τα εμπορεύματα...Οι διοργανωτές ούτε κόσμο εξασφάλισαν για να δουλέψουν οι εκθέτες και να βγάλουν έστω το νοίκι τους(1500ευρώ) , ούτε φύλαξη παρείχαν, ούτε καθαριότητα, ούτε θέρμανση, ούτε τίποτα. Τσέπωσαν τα 230 ευρουλάκια από τις τόσες συμμετοχές, τσίμπησαν και τα νοίκια απ τα περίπτερα...και χέστηκαν για τα υπόλοιπα. Εγώ αυτό εισέπραξα...ντροπή και μόνο ντροπή. Ε..έγινε και αυτό με το επεισόδιο στο τέλος και μπήκε και το κερασάκι στην τούρτα..και μετά μου λες για διεθνείς ομοσπονδίες, επαγγελματίες κτλ κτλ ..το ψάρι απ το κεφάλι βρωμάει... Έφυγα σκασμένος...πραγματικά...ντροπή και λύπη....
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 30-11-16 21:31 #160
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Ανασκευάστηκε το Αρχικό δελτίο Τύπου της ΕΟΣΔ και αναρτήθηκε ως εξής :


    Με απόφαση της Ε.Ο.Σ.Δ. αναστέλλεται η χρήση των επαγγελματικών καρτών όλων των Ελλήνων αθλητών καθώς και η συμμετοχή όλων των Ελλήνων σε επαγγελματικούς και ερασιτεχνικούς αγώνες στο εξωτερικό για 2 χρόνια,σε περίπτωση που βρεθούν θετικοί στο Doping Control στο οποίο θα υποβληθούν όλοι οι αθλητές και αθλήτριες της Εθνικής ομάδας της Ε.Ο.Σ.Δ.

    Πηγή : Ε.Ο.Σ.Δ.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΟΣΔ:


    Με απόφαση της ΕΟΣΔ αναστέλλεται η χρήση των επαγγελματικών καρτών όλων των Ελλήνων αθλητών καθώς και η συμμετοχή όλων των Ελλήνων σε επαγγελματικούς και ερασιτεχνικούς αγώνες στο εξωτερικό για 2 χρόνια.


    Πηγή: EOΣΔ
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 30-11-16 22:14 #161
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    εντάξει δεν απέχει και πολύ απο την πρώτη ώς πρός το τελικό αποτέλεσμα , γιατι είναι σαν να λέει ενας νόμος ότι το επίδομα μητρότητας δεν θα κοπεί όπως αρχικά ειπώθηκε αλλα θα το δικαιούνται μόνο όσες είναι παρθένες
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 30-11-16 22:14 #162
    Το avatar του χρήστη S. KTISTAKIS

    Εγγραφή
    29-09-2009
    Περ.
    ΜΙΝΩ'I'ΤΗΣ
    Μηνύματα
    1.491
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανασκευάστηκε το Αρχικό δελτίο Τύπου της ΕΟΣΔ και αναρτήθηκε ως εξής :


    Με απόφαση της Ε.Ο.Σ.Δ. αναστέλλεται η χρήση των επαγγελματικών καρτών όλων των Ελλήνων αθλητών καθώς και η συμμετοχή όλων των Ελλήνων σε επαγγελματικούς και ερασιτεχνικούς αγώνες στο εξωτερικό για 2 χρόνια,σε περίπτωση που βρεθούν θετικοί στο Doping Control στο οποίο θα υποβληθούν όλοι οι αθλητές και αθλήτριες της Εθνικής ομάδας της Ε.Ο.Σ.Δ.

    Πηγή : Ε.Ο.Σ.Δ.
    Αντε μπραβο ! Μπηκε το πρωτο νερο στο κρασι καποιου.

    Οτι και εαν ακουστει οσο και εαν μπικαρουμε το νερωμα του κρασιου τουλαχιστον γλιτωσαν οι υπολοιποι αθλητες και αυτο ειναι θετικο !

    Σαν πειραχτιρι που ειμαι η ολη κατασταση μου θυμησε σκηνη απο ταινια :

    Στο ρολο του Μακη ο κ Λεβεντελης
    Στιχοι μουσικη κ Λεβεντελης απευθυνομενος σε Γιανναρο (δωστε βαση στο στιχο) !
    Μπαρ Βιετναμ αλλαξτε το σε μαγαζι IFBB Eλλαδος







    Τουλαχιστον γλιτωσαμε το γκρεμισμα



    Ειπαμε σας χρειαζομαστε σαν ομοσπονδια οσο και εαν σας πειραζουμε !
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη S. KTISTAKIS : 30-11-16 στις 22:16
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 30-11-16 22:34 #163
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Στελιο το θέμα είναι να ξεκαθαρίσει ποιοι αθλητές θεωρουντα Εθνική Ομάδα.
    Μεχρι πρότινος, ήταν όσοι συμμετείχαν σε διεθνείς αγώνες, Arnold Classic, Amateur Olympia, Diamond Cup κτλ.
    Αρα μιλάμε για φέτος έναν αριθμό ~30 αθλητες.
    Είδωμεν τι θα προκύψει και κυρίως που θα καταλήξει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 30-11-16 22:40 #164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ,σε περίπτωση που βρεθούν θετικοί στο Doping Control στο οποίο θα υποβληθούν όλοι οι αθλητές και αθλήτριες της Εθνικής ομάδας της Ε.Ο.Σ.Δ.
    Κατι δεν καταλαβαινα;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    εντάξει δεν απέχει και πολύ απο την πρώτη ώς πρός το τελικό αποτέλεσμα , γιατι είναι σαν να λέει ενας νόμος ότι το επίδομα μητρότητας δεν θα κοπεί όπως αρχικά ειπώθηκε αλλα θα το δικαιούνται μόνο όσες είναι παρθένες
    Αλλα ενταξει....μου ελυσες την απορια
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 30-11-16 22:43 #165
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    εντάξει δεν απέχει και πολύ απο την πρώτη ώς πρός το τελικό αποτέλεσμα , γιατι είναι σαν να λέει ενας νόμος ότι το επίδομα μητρότητας δεν θα κοπεί όπως αρχικά ειπώθηκε αλλα θα το δικαιούνται μόνο όσες είναι παρθένες

    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 11 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία