Σελίδα 7 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 91 έως 105 από 252
  1. 31-10-12 20:21 #91
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μπάκας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά δεν μπορώ άλλο το κράξιμο κατά της Nitrotech!! Έλεος! Οκ έχουμε καταλάβει ότι διαφημίζεται τρελά δεν είμαστε βλάκες. Κανένα συμπλήρωμα από μόνο του δεν σε κάνει Mr. Olympia (ο οποίος ΝΑΙ γίνεται μοντέλο της Nitrotech). Έχει κάνει σωστή προώθηση, προβάλει ένα συνεργαζόμενο πανεπιστημίο στο κουτί, έχει έγκριση ΕΟΦ, πωλείται ΣΤΟ ΡΑΦΙ σε λογική τιμή ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΗ σε γνωστό κατάστημα, η σύνθεση είναι σχετικά καλή, εμένα πάντως με πείθει σαν καταναλωτή. Σε κάποιους μπορεί να έχει αποτέλεσμα σε κάποιους άλλους όχι (αυτό είναι άλλο κομμάτι της συζήτησης). Επίσης το θέμα γεύσης από όσο έχω καταλάβει είναι τελείως υποκειμενικό. Μπορεί κάποιος να ξερνάει με την γεύση και να βάζει 1/10 και ο άλλος 10/10 και να κατεβάζει τους κουβάδες με την σέσουλα. Προσωπικά επειδή δεν μπορώ να κατεβάζω ότι να ναι -δυστυχώς έχω δοκιμάσει και άλλες λιγότερο επώνυμες πρωτεΐνες οι οποίες εκτός από την άθλια γεύση από *σκουπίδια* το αποτέλεσμα ήταν μέτριο- Γίνεται Χ Α Μ Ο Σ με τα συμπληρώματα στο internet και από μερικούς φίλους "dealers" και προσωπική μου άποψη είναι ότι υπάρχουν και πολλά μαϊμού εκεί έξω (πίνουμε σκέτη σκόνη γάλα με άχνη στην καλύτερη των περιπτώσεων).

    Για να γυρίσω στην απορία μου και όπως και να έχει εμένα προσωπικά μου άρεσε γευστικά η προηγούμενη Nitrotech η οποία είχε OREO Cookies μέσα, ειδικά για πρωϊνό μαζί με Quaker και γάλα ήταν ότι καλύτερο μπορούσα να φάω για meal replacement.

    Μπορεί κάποιος να μου επιβεβαιώσει αν η νέα Performance έχει OREO Cookies και έχει ίδια γεύση? (γιατί παλαιότερα που είχα δοκιμάσει την απλή Cookies ήταν άθλια στην γεύση).
    δεν την εχει εγκρινη ο ΕΟΦ απλα εχει γινει μια γνωστοποιηση υπαρχει διαφορα μεγαλη
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 31-10-12 23:37 #92
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Βρήκα αυτό από τον εοφ και το παραθέτω:

    "4. Τα συμπληρώματα διατροφής δεν υπόκεινται σε έγκριση, δηλαδή προηγούμενη αξιολόγηση και αδειοδότηση, αλλά σε γνωστοποίηση και κατασταλτικό έλεγχο. Οποιαδήποτε αναφορά εμφανίζει το προϊόν ως «εγκεκριμένο» από τον ΕΟΦ είναι μη νόμιμη και παραπλανητική. Αντίθετα, απαιτείται η αναγραφή, σε κάθε διαφήμιση, του αριθμού γνωστοποίησης στον ΕΟΦ."

    Αυτοί γιατί μας τα έχουν πρήξει ότι έχουν "έγκριση" του εοφ? Τώρα τους τραβάς μια αγωγή με βάση το νόμο περί καταναλωτών?
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 31-10-12 23:45 #93
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billy89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρήκα αυτό από τον εοφ και το παραθέτω:

    "4. Τα συμπληρώματα διατροφής δεν υπόκεινται σε έγκριση, δηλαδή προηγούμενη αξιολόγηση και αδειοδότηση, αλλά σε γνωστοποίηση και κατασταλτικό έλεγχο. Οποιαδήποτε αναφορά εμφανίζει το προϊόν ως «εγκεκριμένο» από τον ΕΟΦ είναι μη νόμιμη και παραπλανητική. Αντίθετα, απαιτείται η αναγραφή, σε κάθε διαφήμιση, του αριθμού γνωστοποίησης στον ΕΟΦ."

    Αυτοί γιατί μας τα έχουν πρήξει ότι έχουν "έγκριση" του εοφ? Τώρα τους τραβάς μια αγωγή με βάση το νόμο περί καταναλωτών?
    oπως το πα πριν 1 χρονο που ειχα παρει την πρωτη μου πρωτεινη nitrotech pro series απο την γνωστη αλυσιδα ειχε πανω αφτοκολιτο ''εγκριση εοφ'' και σκεφτομαι τωρα οτι αν τους εκανα αγωγη ισως τωρα να μην χρειαζοταναι να δουλευω παντως το αλαξανε και βαζουνε τωρα γνωστοποίηση
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 01-11-12 14:20 #94
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο cuntface Εμφάνιση μηνυμάτων
    αμα παιρνης 2 δωσεις την ημερα ειναι 6γ κρεατινη για ποιο λογο να παρης +5γ ξεχωρηστη κρεατινη??
    Γιατί θεωρώ πως αν θες να παίρνεις και κρεατίνη σοβαρά και όχι σαν ενα μικρό "σκούντηγμα" χρειάζεται παραπάνω απο 6γρ την ημέρα. Ετσι και αλλιώς ήδη παίρνω μειωμένη δόση πρωτεινη (2 φορες την ημερα απο ένα scoup αντί για έως 3 με έως 2 scoup ανα δόση που προτείνει) και αν έπαιρνα για παράδειγμα και ένα cell tech μετά την προπόνηση θα έπαιρνα άλλα 10 γρ με την μια. Άρα δεν το θεωρώ υπερβολή τα 11 γρ κρεατίνη συνολικα την ημέρα! Τόσο είναι μια δόση cell tech που μπορεί να συνδιαστεί και με nitro tech κανονικα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 02-11-12 04:51 #95
    Προεπιλογή
    "Η διαδικασία της γνωστοποίησης δημιουργεί το υπόβαθρο για την προστασία της Δημόσιας Υγείας και εξασφαλίζει μέσω των έγκαιρων ενεργειών του ΕΟΦ τη νόμιμη διακίνηση και κυκλοφορία των συμπληρωμάτων διατροφής και των τροφίμων ειδικής διατροφής.
    Επειδή όπως προκύπτει από τους ελέγχους του ΕΟΦ για πολλά από αυτά τα προϊόντα δεν κατατίθεται γνωστοποίηση της κυκλοφορίας τους, ο ΕΟΦ επισημαίνει στους πολίτες και ιδιαίτερα στους νέους που αθλούνται.

    • Να είναι πολύ προσεκτικοί στην αγορά και την χρήση τέτοιων προϊόντων.
    • Πριν την αγορά και την χρήση τους να επιβεβαιώνουν την ύπαρξη στην εξωτερική συσκευασία αυτών του αριθμού πρωτοκόλλου γνωστοποίησης στον ΕΟΦ."



    Προτιμώ να έχει μία πρωτεϊνη "Γνωστοποίηση από τον ΕΟΦ" και ας γράφει παραπλανητικά "ΕΓΚΡΙΣΗ ΕΟΦ" από το να μην έχει τίποτα και να διακινείται χωρίς κανένα υπόβαθρο... σαφώς και δεν δικαιολογείται ηπαραπλανητικήένδειξη και πρέπει να γίνει καταγγελία γι' αυτό.

    Παιδία όσοι την έχουν αγοράσει.. έχει OREO cookies μέσα???



    Keep in mind that you wonʼt grow — regardless of how much protein you consume — if you are slacking in the gym or training like a wuss
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 02-11-12 06:18 #96
    Το avatar του χρήστη liveris

    Εγγραφή
    27-06-2012
    Περ.
    winter is coming
    Μηνύματα
    3.504
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μπάκας Εμφάνιση μηνυμάτων
    "Η διαδικασία της γνωστοποίησης δημιουργεί το υπόβαθρο για την προστασία της Δημόσιας Υγείας και εξασφαλίζει μέσω των έγκαιρων ενεργειών του ΕΟΦ τη νόμιμη διακίνηση και κυκλοφορία των συμπληρωμάτων διατροφής και των τροφίμων ειδικής διατροφής.
    Επειδή όπως προκύπτει από τους ελέγχους του ΕΟΦ για πολλά από αυτά τα προϊόντα δεν κατατίθεται γνωστοποίηση της κυκλοφορίας τους, ο ΕΟΦ επισημαίνει στους πολίτες και ιδιαίτερα στους νέους που αθλούνται.

    • Να είναι πολύ προσεκτικοί στην αγορά και την χρήση τέτοιων προϊόντων.
    • Πριν την αγορά και την χρήση τους να επιβεβαιώνουν την ύπαρξη στην εξωτερική συσκευασία αυτών του αριθμού πρωτοκόλλου γνωστοποίησης στον ΕΟΦ."



    Προτιμώ να έχει μία πρωτεϊνη "Γνωστοποίηση από τον ΕΟΦ" και ας γράφει παραπλανητικά "ΕΓΚΡΙΣΗ ΕΟΦ" από το να μην έχει τίποτα και να διακινείται χωρίς κανένα υπόβαθρο... σαφώς και δεν δικαιολογείται ηπαραπλανητικήένδειξη και πρέπει να γίνει καταγγελία γι' αυτό.

    Παιδία όσοι την έχουν αγοράσει.. έχει OREO cookies μέσα???



    ειτε εχει ειτε δεν εχει γνωστοποιηση ειναι το ιδιο πραγμα...τι να το κανω οταν εχει γνωστοποιηση κ δεν εχει ελεγχθει για το τι εχει μεσα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 02-11-12 10:19 #97
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μπάκας Εμφάνιση μηνυμάτων
    "Η διαδικασία της γνωστοποίησης δημιουργεί το υπόβαθρο για την προστασία της Δημόσιας Υγείας και εξασφαλίζει μέσω των έγκαιρων ενεργειών του ΕΟΦ τη νόμιμη διακίνηση και κυκλοφορία των συμπληρωμάτων διατροφής και των τροφίμων ειδικής διατροφής.
    Επειδή όπως προκύπτει από τους ελέγχους του ΕΟΦ για πολλά από αυτά τα προϊόντα δεν κατατίθεται γνωστοποίηση της κυκλοφορίας τους, ο ΕΟΦ επισημαίνει στους πολίτες και ιδιαίτερα στους νέους που αθλούνται.

    • Να είναι πολύ προσεκτικοί στην αγορά και την χρήση τέτοιων προϊόντων.
    • Πριν την αγορά και την χρήση τους να επιβεβαιώνουν την ύπαρξη στην εξωτερική συσκευασία αυτών του αριθμού πρωτοκόλλου γνωστοποίησης στον ΕΟΦ."



    Προτιμώ να έχει μία πρωτεϊνη "Γνωστοποίηση από τον ΕΟΦ" και ας γράφει παραπλανητικά "ΕΓΚΡΙΣΗ ΕΟΦ" από το να μην έχει τίποτα και να διακινείται χωρίς κανένα υπόβαθρο... σαφώς και δεν δικαιολογείται ηπαραπλανητικήένδειξη και πρέπει να γίνει καταγγελία γι' αυτό.

    Παιδία όσοι την έχουν αγοράσει.. έχει OREO cookies μέσα???



    εχει cookies and cream αλλα δν ειναι ΟREO ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΡΕΟ με εχει εντυπωσιαση η γευση της
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 03-11-12 10:22 #98
    Προεπιλογή
    Mετα το πρωτο κουτι απο NITROTECH PERFORMANCE SERIES αποφάσισα να γραψω τη γνώμη μου.

    ΤΙΜΗ : 8/10 (54 euro τα 1.8 κιλα ~ αρκετα καλη τιμη για τη γνωμη μου )
    ΓΕΥΣΗ : 9/10 ( Cookies and cream ~ απλα φοβερη γευση με κομματακια απο μπισκοτο. Θα έδινα 10/10 αλλα ισως να φανει λιγο βαριά στο στομαχι για καποιους )
    ΑΠΟΔΟΣΗ : 8/10 (Tα 3 γρ. κρεατίνης με βοηθησαν πολυ στο post workout προιον αυτο γιατι μου εδωσε λιγο πριξιμο παραπανω και μετα απο μερικες μερες αρχισα να βλεπω και αυξηση σε δύναμη )
    ΠΟΙΟΤΗΤΑ : 10/10 (Τα 30 γρ πρωτεινης ειναι οτι καλύτερο σε scoop των 36 γρ. Επίσης τα 2γρ λιπαρων ειναι παρα πολυ καλα )

    Σήμερα τελειωσε το 1ο Κουτι και θα παω για 2ο. Δε θα μπω στη συζητηση για την ΜΤ οπως οι προλαλλησαντες. Εγω αυτο που θα πω ειναι οτι η πρωτεινη αυτη μου αρεσει πάρα πολυ.

    Ευχαριστω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 03-11-12 13:27 #99
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο raziel13epsilon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mετα το πρωτο κουτι απο NITROTECH PERFORMANCE SERIES αποφάσισα να γραψω τη γνώμη μου.

    ΤΙΜΗ : 8/10 (54 euro τα 1.8 κιλα ~ αρκετα καλη τιμη για τη γνωμη μου )
    ΓΕΥΣΗ : 9/10 ( Cookies and cream ~ απλα φοβερη γευση με κομματακια απο μπισκοτο. Θα έδινα 10/10 αλλα ισως να φανει λιγο βαριά στο στομαχι για καποιους )
    ΑΠΟΔΟΣΗ : 8/10 (Tα 3 γρ. κρεατίνης με βοηθησαν πολυ στο post workout προιον αυτο γιατι μου εδωσε λιγο πριξιμο παραπανω και μετα απο μερικες μερες αρχισα να βλεπω και αυξηση σε δύναμη )
    ΠΟΙΟΤΗΤΑ : 10/10 (Τα 30 γρ πρωτεινης ειναι οτι καλύτερο σε scoop των 36 γρ. Επίσης τα 2γρ λιπαρων ειναι παρα πολυ καλα )

    Σήμερα τελειωσε το 1ο Κουτι και θα παω για 2ο. Δε θα μπω στη συζητηση για την ΜΤ οπως οι προλαλλησαντες. Εγω αυτο που θα πω ειναι οτι η πρωτεινη αυτη μου αρεσει πάρα πολυ.

    Ευχαριστω!
    θα πας για δευτερο κουτι καπακι??
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 03-11-12 13:55 #100
    Προεπιλογή
    1800 γρ 54 ευρω? χαθηκε να βαλουν αλλα 400 γρ περιπου να το κανουν 5λιβρο? θα τους επεφτε ο κωλος?????????????
    Το θέμα είναι να πείσουμε τις γυναίκες ότι η γκρίνια προκαλεί κυτταρίτιδα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 03-11-12 14:00 #101
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο just chris Εμφάνιση μηνυμάτων
    1800 γρ 54 ευρω? χαθηκε να βαλουν αλλα 400 γρ περιπου να το κανουν 5λιβρο? θα τους επεφτε ο κωλος?????????????
    εχεις δικιο σε αυτο
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 03-11-12 15:22 #102
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο cuntface Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα πας για δευτερο κουτι καπακι??
    εγω θα την χρησιμοποιησω μεχρι το απριλιο-μαιο,δηλαδη περιπου 8-10 κουτια!
    απο γευση ειναι πολυ καλη παντως,οποια και αν παρεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 03-11-12 20:59 #103
    Προεπιλογή
    ρε παιδια πως γινετε εξωτερικο να ειναι πιο ακριβη απο εδω? εσεις απο που την πηρατε?
    Keep Your Eyes Open!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 03-11-12 21:03 #104
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο oldhiphop Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε παιδια πως γινετε εξωτερικο να ειναι πιο ακριβη απο εδω? εσεις απο που την πηρατε?
    μην σπαμαρεις μαν..τι περιμενεις δλδ να σου δωσουν το λινκ απο το σαητ που την πηραν?
    αφου δεν επιτρεπονται τα λινκ..στειλε ενα πμ να κανεις την δουλεια σου αδερφε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 03-11-12 21:20 #105
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο procop Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω θα την χρησιμοποιησω μεχρι το απριλιο-μαιο,δηλαδη περιπου 8-10 κουτια!
    απο γευση ειναι πολυ καλη παντως,οποια και αν παρεις
    εχει κρεατινη μεσα ρε φιλε τι 8-10 κουτια μου λες θελει off
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 7 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ... ΤελευταίαΤελευταία