Σελίδα 11 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 91011
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 151 έως 156 από 156
  1. 29-12-12 14:20 #151
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2012
    Μηνύματα
    215
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexandro7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το ξέρω αυτό ρε παιδιά και ευχαριστώ πολύ....όμως μπορεί κάποιος να μου πει πόσα βάζει σε αυτές...όλα τα άλλα τα ξέρω και εγώ...αμα είναι δώστε απάντηση σε αυτό που ρωτάω...αλλιώς τσάμπα γράφετε(σας λέω ευχαριστώ που προσπαθείτε να με βοηθήσετε)
    Λοιπον πιεσεις στηθους παγκου 200 κιλα , αμα βαζεις λιγοτερα δεν πρεπει να ξαναπατησεις στο gym λογω ντροπης για τις αθλιες σου επιδοσεις.

    Και τωρα σοβαρα , καπου ειχα διαβασει οτι τα φυσικα ορια καποιου ειναι περιπου εναμισι φορες το βαρος του σε πιεσεις παγκου και μια φορα το βαρος του σε πιεσεις ωμων. ( δεν πιανεται σε περιπτωσεις με 30%-40% ποσοστο λιπους).
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-12-12 14:31 #152

    Εγγραφή
    19-11-2012
    Περ.
    Banned
    Μηνύματα
    597
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Davman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον πιεσεις στηθους παγκου 200 κιλα , αμα βαζεις λιγοτερα δεν πρεπει να ξαναπατησεις στο gym λογω ντροπης για τις αθλιες σου επιδοσεις.

    Και τωρα σοβαρα , καπου ειχα διαβασει οτι τα φυσικα ορια καποιου ειναι περιπου εναμισι φορες το βαρος του σε πιεσεις παγκου και μια φορα το βαρος του σε πιεσεις ωμων. ( δεν πιανεται σε περιπτωσεις με 30%-40% ποσοστο λιπους).
    Αυτό που ισχύει είναι ότι κάποιος θεωρείται πολύ δυνατός αν σηκώνει 1,5χσωματικό βάρος πάγκο 1χσωματικό πιέσεις ώμων όρθιος 2χ σωματικό σκουότ και 2,5χ σωματικό άρση θανατου. Φυσικά υπάρχουν και αρκετοί που σηκώνουν παραπάνω από αυτά.
    Τώρα όσο για το φίλο που θέλει να μάθει τι κιλά βάζει ο καθένας. Φίλε δεν έχει νόημα τι κάνουν οι άλλοι. Το θέμα είναι να βάλεις τα κιλά που μπορείς να βγάλεις τις επαναλήψεις που επιθυμείς. Αν βάλεις κιλά που δεν έχεις θα αναγκαστείς να χαλάσεις την τεχνική ή να βγάλεις πολύ λίγες επαναλήψεις Οι μυες χτίζονται με τη σωστή εκτέλεση των ασκήσεων και όχι με υπερβολικά κιλά Αυτό να το θυμάσαι πάντα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη warrior s : 29-12-12 στις 14:36
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-12-12 14:41 #153
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο warrior s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που ισχύει είναι ότι κάποιος θεωρείται πολύ δυνατός αν σηκώνει 1,5χσωματικό βάρος πάγκο 1χσωματικό πιέσεις ώμων όρθιος 2χ σωματικό σκουότ και 2,5χ σωματικό άρση θανατου. Φυσικά υπάρχουν και αρκετοί που σηκώνουν παραπάνω από αυτά.
    Τώρα όσο για το φίλο που θέλει να μάθει τι κιλά βάζει ο καθένας. Φίλε δεν έχει νόημα τι κάνουν οι άλλοι. Το θέμα είναι να βάλεις τα κιλά που μπορείς να βγάλεις τις επαναλήψεις που επιθυμείς. Αν βάλεις κιλά που δεν έχεις θα αναγκαστείς να χαλάσεις την τεχνική ή να βγάλεις πολύ λίγες επαναλήψεις Οι μυες χτίζονται με τη σωστή εκτέλεση των ασκήσεων και όχι με υπερβολικά κιλά Αυτό να το θυμάσαι πάντα.
    ευχαριστώ φίλε
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 29-12-12 14:41 #154
    Προεπιλογή
    για το πρόγραμμα που ανέβασα τι έχετε να μου πείτε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-12-12 14:51 #155
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2012
    Μηνύματα
    215
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexandro7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    για το πρόγραμμα που ανέβασα τι έχετε να μου πείτε?
    ρε μαστορα παρε ενα απο τα ετοιμα προγραμματα για ογκο που εχει στο φορουμ και μια χαρα θα εισαι , η βελτιωση δεν εγκειται μονο στις ασκησεις αλλα και στην ενταση και την αυτοσυγκεντρωση με την οποια της εκτελεις.
    Αρα δωσε περισσοτερη σημασια στο οταν φευγεις απο το gym να εισαι κουρασμενος , παρα το αν θα βγαλεις η θα βαλεις μια ασκηση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-12-12 16:49 #156
    Προεπιλογή
    έχω ανεβάσει μερικές φωτο μου..μπείτε να τις δείτε...!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 11 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 91011