Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 36 από 36
  1. 17-09-12 17:11 #31
    Προεπιλογή
    Επειδή είπες οτι τρως τον άμπακα θα καταλάβεις με τον καιρό ότι τα τοστάκια και τα hot dog και τα εφαμιλα ειναι ΑΔΕΙΑ και σε σένα δεν προσφέρουν τίποτα.Με τον καιρό θα μάθεις.Εγώ για αρχη για να σε βοηθήσω λίγο μεταξύ μεσημεριανου και βραδυνου θα ετρωγα κατα της 5 ενα τοστ με φυστικοβούτηρο και ένα γιαούρτι με μέλι και κατα της 7 μία quakerόπιτα(δες τη συνταγή στο φόρουμ).Για πρωινό βγάλε τα τοστάκια και φτιάξε μια γερή ομελέτα στάνταρ βάλε γάλα στο πρωινό και αν βαριέσε εναλακτικά φτιάξε κανα μπολ με γαλα ριξε μέσα quaker - μελι μια μπανάνα και ΦΑΕ ΦΑΕ ΦΑΕ.Τα τοστάκια τα τρωνε οι μικρές μου που είναι 3.5 χρονών και όχι κάποιος 1.96 που θέλει να χτίσει!!
    I don’t eat for taste, I eat for function.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 18-09-12 00:33 #32

    Εγγραφή
    14-09-2012
    Περ.
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο shazam Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή είπες οτι τρως τον άμπακα θα καταλάβεις με τον καιρό ότι τα τοστάκια και τα hot dog και τα εφαμιλα ειναι ΑΔΕΙΑ και σε σένα δεν προσφέρουν τίποτα.Με τον καιρό θα μάθεις.Εγώ για αρχη για να σε βοηθήσω λίγο μεταξύ μεσημεριανου και βραδυνου θα ετρωγα κατα της 5 ενα τοστ με φυστικοβούτηρο και ένα γιαούρτι με μέλι και κατα της 7 μία quakerόπιτα(δες τη συνταγή στο φόρουμ).Για πρωινό βγάλε τα τοστάκια και φτιάξε μια γερή ομελέτα στάνταρ βάλε γάλα στο πρωινό και αν βαριέσε εναλακτικά φτιάξε κανα μπολ με γαλα ριξε μέσα quaker - μελι μια μπανάνα και ΦΑΕ ΦΑΕ ΦΑΕ.Τα τοστάκια τα τρωνε οι μικρές μου που είναι 3.5 χρονών και όχι κάποιος 1.96 που θέλει να χτίσει!!
    εχεις δικιο για τα τοστακια..το τραγικο ομως με εμενα ειναι πως ημουν 72 κιλα και μεσα σε 2 εβδομαδες..μολις μπηκε η πολυ ζεστη βρεθηκα στα 63..κουτσα στραβα..σημερα ζυγιστηκα και ειμαι στα 67...το ποιο ευκολο πραγμα αυτη την στιγμη για μενα ειναι να φταασω στα 72 κιλα..αλλα ποτε (μα ποτε) δεν μπορεσα να τα ξεπερασω...και ας μην κοροιδευομαστε..θελω να φτασω και πρεπει να φτασω πολυ πιο πανω απο τα 72..μολις ομως φτανω εκει..τελος..δεν μπαινει ουτε γραμμαριο...εκει ειναι το μεγαλο προβλημα...θα φαω αυτα που μου λες..τα διαβασα και σε διαφορα αρθρα στο φορουμ και ηδη εχω ξεκινησει με τα μελια και τα αυγα..θα παραγκειλω προτεινη σε σκονη θα αγορασω βρωμη και θα τρωω και quakerοπιτα..κατι μου λεει ομως οτι σε 2-3 βδομαδες θα ειμαι στα 72 κιλα..και θα μεινω εκει..ελπιζω να τα καταφερω και σας ευχαριστω ολους γι αυτο ... αλλα ειναι πολλα ακομα...επιδη δεν ειμαι και ο καλυτερος με την μαγηρικη..οι ομελετες και οι κουακεροπιτες ειναι λιγο απομακκρισμενοι στοχοι καθως σε λιγες μερεσ φευγςω για σπουδες...θα εχω την καταψηξη γεματη απο σπιτικο φαγητο εννοειται..αλλα θελω κι αλλες πιο γρηγορες λυσεις..και οσο αναφορα τα 72 κιλα που φρακαρω...εκει ??? εκει τι γινεται? 3 χρονια το ιδιο..χανω το καλοκαιρι και φτανω στα 72 αρχες δεκεμβριου..παραλληλα..τρογωντας τα ιδια απο εκει και περα δεν ανεβαινει η ζυγαρια..ας ελπιζω να ξεφυγω ..ευχαριστω πολυ
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 18-09-12 01:06 #33
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikolas1994 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τρογωντας τα ιδια απο εκει και περα δεν ανεβαινει η ζυγαρια..ας ελπιζω να ξεφυγω ..ευχαριστω πολυ
    Aυτο σου ειπα ρε φιλε και προηγουμενως
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν οντως τρως πολυ,τοτε κανεις το λαθος να ανεβαζεις τις θερμιδες στον θεο απο τις 2 πρωτες βδομαδες,να συνηθιζεις τον οργανισμο σου τοσο νωρις σε υπερποσοτητες θερμιδων,και να κολλας.Και φυσικα οταν ξαναεπιστρεψεις σε νορμαλ ποσοτητες,χανεις και αυτα τα λιγα κιλα που πηρες σε αυτο το διαστημα.Been there,done that.
    αλλα με εγραψες.Τεσπα θα κανω μια τελευταια προσπαθεια γιατι στην κατασταση που εισαι βρισκομουν και εγω(ημουν κοντα στα 17 κιλα κατω απ το υψος μου)και συνεπως ειμαι ψιλοευαισθητος σε τετοια θεματα.

    Τις θερμιδες πρεπει να τις ανεβαζεις σταδιακα.Αμα τις ανεβασεις πολυ απο την αρχη θα παρεις καποια κιλα τις πρωτες βδομαδες και μετα θα σταματησεις να παιρνεις γιατι θα συνηθισει ο οργανισμος σου.Με το να τρως τα ιδια οπως λες και εσυ,η προοδος σου αποκτα ημερομηνια ληξης.

    Ξεκινα με το να τρως κοντα στις 400 θερμιδες περισσοτερο απ οτι ετρωγες μεχρι προτινος,και ανεβαζε καθε 3 βδομαδες.Αυτο ειναι το σημαντικοτερο που πρεπει να κανεις,και οχι να κοιτας τι ειδη φαγητου πρεπει να καταναλωσεις.Εισαι 30 κιλα κατω απ το υψος σου,αυτα επρεπε να σε αποσχολουν μονο στον βαθμο του να προσεχεις να παιρνεις απο τα φαγητα τουλαχιστον 1 ή 1,2 γρ. πρωτεινης ανα κιλο σωματικου βαρους.
    Και φυσικα το τι κανεις στο γυμναστηριο,αν και στην κατασταση που εισαι ακομα και με το να τηρεις τα εντελως στοιχειωδη παιρνεις τρελο boost.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Αντωνης : 18-09-12 στις 01:09
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 18-09-12 02:00 #34

    Εγγραφή
    14-09-2012
    Περ.
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aυτο σου ειπα ρε φιλε και προηγουμενως

    αλλα με εγραψες.Τεσπα θα κανω μια τελευταια προσπαθεια γιατι στην κατασταση που εισαι βρισκομουν και εγω(ημουν κοντα στα 17 κιλα κατω απ το υψος μου)και συνεπως ειμαι ψιλοευαισθητος σε τετοια θεματα.

    Τις θερμιδες πρεπει να τις ανεβαζεις σταδιακα.Αμα τις ανεβασεις πολυ απο την αρχη θα παρεις καποια κιλα τις πρωτες βδομαδες και μετα θα σταματησεις να παιρνεις γιατι θα συνηθισει ο οργανισμος σου.Με το να τρως τα ιδια οπως λες και εσυ,η προοδος σου αποκτα ημερομηνια ληξης.

    Ξεκινα με το να τρως κοντα στις 400 θερμιδες περισσοτερο απ οτι ετρωγες μεχρι προτινος,και ανεβαζε καθε 3 βδομαδες.Αυτο ειναι το σημαντικοτερο που πρεπει να κανεις,και οχι να κοιτας τι ειδη φαγητου πρεπει να καταναλωσεις.Εισαι 30 κιλα κατω απ το υψος σου,αυτα επρεπε να σε αποσχολουν μονο στον βαθμο του να προσεχεις να παιρνεις απο τα φαγητα τουλαχιστον 1 ή 1,2 γρ. πρωτεινης ανα κιλο σωματικου βαρους.
    Και φυσικα το τι κανεις στο γυμναστηριο,αν και στην κατασταση που εισαι ακομα και με το να τηρεις τα εντελως στοιχειωδη παιρνεις τρελο boost.
    χαχα οχι δεν σε εγραψα φιλε αντωνη...απλα οκ τωρα το επιασα..θα ανεβω ως εκει που μπορω με αυτα που τρωω τωρα..μετα ανεβαζω θερμιδες ανα 3 εβδομαδες..φαγητο που περιεχει πρωτεινη...δεν καταλαβα ομως το τελευταιο που λες με το τρελο boost..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 18-09-12 03:52 #35
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikolas1994 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν καταλαβα ομως το τελευταιο που λες με το τρελο boost..
    Tρελο boost στην προκειμενη περιπτωση σημαινει πως θα βαλεις πανευκολα μυες και γενικοτερα θα ανεβασεις ευκολα το σωματικο σου βαρος.Θεωρω τετοια κλιμακωση θα εχεις μεχρι να φτασεις κοντα στα 15 κιλα κατω απ το υψος σου,βεβαια ακομα και τοτε και παλι θα βαζεις γρηγορα απλα οχι τοσο γρηγορα.
    Απλα οπως ειπα κοιτα να τηρεις τουλαχιστον τα αυτονοητα στοιχειωδη.Με ενα μικρο search ειτε στο φορουμ ειτε στο google θα καταλαβεις ποια ειναι αυτα.
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 18-09-12 04:24 #36

    Εγγραφή
    14-09-2012
    Περ.
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tρελο boost στην προκειμενη περιπτωση σημαινει πως θα βαλεις πανευκολα μυες και γενικοτερα θα ανεβασεις ευκολα το σωματικο σου βαρος.Θεωρω τετοια κλιμακωση θα εχεις μεχρι να φτασεις κοντα στα 15 κιλα κατω απ το υψος σου,βεβαια ακομα και τοτε και παλι θα βαζεις γρηγορα απλα οχι τοσο γρηγορα.
    Απλα οπως ειπα κοιτα να τηρεις τουλαχιστον τα αυτονοητα στοιχειωδη.Με ενα μικρο search ειτε στο φορουμ ειτε στο google θα καταλαβεις ποια ειναι αυτα.
    ευχαριστω πολυ!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123