Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 17-09-12 01:05 #1
    Προεπιλογή Στην αναζήτηση της κατάλληλης διατροφής..
    σας καλησπερίζω .
    είμαι ένας νέος χρήστης στο site και θα μπω κατεφτίαν στο ψητό : γυμνάζομαι αρκετό καιρό ( εδώ και κάποια χρονια ) αλλα το τελευταίο
    χρόνο
    που το έχω πάρει πιο σοβαρά ακολουθώ ένα πρόγραμμα χωρίς
    να χάνω μέρα όπως επίσης και κάνω μόνιμα διατροφή .
    το πρόβλημα είναι ότι τους "τελευτους" μήνες δεν βλέπω κάποια αισθητή διαφορα... έτσι έφτασα στο συμπέρασμα ότι δεν τρώω αρκετά..
    η αλήθεια είναι ότι μικρός ήμουν σχετικά παχύς και "γιαυτο" και πάντα προσέχω το καθετί που τρώω...


    γιαυτο και θέλω από όλους εσάς τους ειδικούς που thamauzo τις αλλαγές που έχετε κάνει να με βοηθήσετε σε αυτό .
    το ξέρω ότι υπάρχουν θέματα που λένε πως να φτιάξετε τι δικη σας διατροφή αλλα δυστυχώς δεν έχω τον χρόνο η την υπομονή να το κάνω.

    πραγματικa ζητω συγγνώμη αν ακούγεται εγωιστικό..και δεν έχω και τα χρήματα να πάω σε ειδικό(φοιτητής)
    άρα καταλήγω σε αυτό που ζητάω αν είναι δυνατόν φυσικά : μπορεί κάποιος να μου ετοιμάσει μια διατροφή ?
    θα ήθελα αν είναι εύκολο γύρω στα 5 γεύματα καθώς δεν έχω και πολύ χρόνo
    για γεύματα και επίσης επειδή μου αρέσει να είμαι ακριβής να μου πεί και γραμμάρια .πολλά ευχάριστω προκαταβολικά !
    περισσότερες πληροφορίες :
    ύψος 1.80
    ηλικία 23
    κιλά 73(αλλα με σχετικά χαμηλή μυϊκή μάζα)
    επίσης έχω ένα μικρό θεματάκι με την ινσουλίνη άρα είναι να το γνωρίζουμε και αυτό ωστε οι υδατάνθρακες να μοιραστούν σωστά

    στήθος :
    μπάρα με αλτήρα
    ίδια άσκηση με αλήτες η push ups
    ανοίγματα στήθους με αλτήρες

    χέρια
    σφυριά
    με μπάρα


    πλάτη
    deadlift x 3
    pull up
    pull up με έναν αλτήρα x 3
    με μπάρα αυτή που την σηκώνεις πίσω από πλάτη x 3
    τρικέφαλα με αλτήρες

    πόδια
    HIIT 20 λεπτών
    squats x 3
    μηχάνημα ποδιών


    το γνωρίζω οτι στα πόδια είναι λίγες οι ασκήσεις αλλα
    και με αυτές πρίζομε αρκετά


    αν φυσικά κάπιος μπορεί να μου προτείνει και ένα ασορτί πρόγραμμα ακόμα καλύτερα
    (έχω μόνο πάγκο , αλτήρες , διάδρομο αλλα πιστεύω και έτσι χτίζεις ενα αξιοπρεπές σώμα )

    Να συπληρώσω οτι υποψιάζομε οτι μάλλον κατι γύρω στις 3.000 θερμίδες αν οχι πιο κάτω θα φτάσει εν βάση προγράμματος και ινσουλίνης
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Μάκης MIKE : 17-09-12 στις 01:07
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-09-12 03:50 #2
    Προεπιλογή
    Επίσης να πώ οτι δεν μπορώ να χρησιμοποισω συπρηρόματα ( χεχε κακιά ορθωγραφία)
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-09-12 10:53 #3
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    γραψε μας μια τι τρως τωρα. το δε προγραμμα γυμναστικης μ φενεται τρελα ελλειπες.π ειναι οι ωμοι σ τα τετρακεφαλα σ οι κοιλιακοι...?ραχιαιοι?
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-09-12 18:38 #4
    Προεπιλογή
    υπερβολικα αδυνατος σε σχεση με το υψος σου...
    με αυτα τα λιγα που εγραψες, καταλαβα, οτι φοβασε απλα να φας, για να μην χασεις τον ελεγχο και ξεφυγεις και βαλεις κιλα...
    ε δεν γινετε ετσι...
    πως αρχισες να μην βλεπεις διαφορα?
    μηπως απο τα 74 κιλα λεω εγω τωρα, πηγες στα 73 και εκει ειναι που δεν ειδες διαφορα?
    αν ναι, πως να δεις διαφορα? αφου δεν τρως...
    οχι μονο δεν θα δεις διαφορα, θα χανεις κιολας και θα χανεις και σε δυναμη...
    πρεπει να φας, πχ θα βαλεις ενα οριο πχ τα 85 κιλα...
    πιασε τα 85 κιλα και κανε γραμμωση να πεσεις στα 80 λεω εγω...
    πρεπει να χτισεις...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-09-12 19:30 #5
    Προεπιλογή
    Λοιπόν να η τωρινή μου διατροφή

    γεύμα 1 :
    1 κουλούρι θεσσαλονίκης , 30 γρ ενταμ , 1 μπανάνα , 60 γρ κουάκερ , 250 μλ γάλα

    γεύμα 2 :
    1 μπακέτα με γαλοπούλα και cottage

    γεύμα 3:
    150 γρ κρέας/ψάρι/μπιφτέκι
    250 γρ βρασμένο ρύζι
    σαλάτα με λάδι

    γεύμα 4:
    το ίδιο

    γεύμα 5:
    1 γιαούρτι 2 τα εκατώ , 20 γρ φυστικοβούτηρο , 20 γρ κουάκερ

    το ξέρω οτι και η διατροφώ έχει ελείψεις και ίσως και το πρόγραμμα γιαυτο και απευθύνομε στους ειδικούς
    πραγματικά θα εκτιμούσα αν κάπιο μέλος αφιέρωνε λίγο χρόνο στο να μου κάνει μια διατροφή (και να μου προτίνει κε 2-3 νέες ασκήσεις για
    ενα πιο ολοκληρομένο πρόγραμμα)... μακάρι και εγώ να φτάσω κάποτε στο επίπεδο να βοηθάω νέα μέλη
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-09-12 19:46 #6
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μάκης MIKE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν να η τωρινή μου διατροφή

    γεύμα 1 :
    1 κουλούρι θεσσαλονίκης , 30 γρ ενταμ , 1 μπανάνα , 60 γρ κουάκερ , 250 μλ γάλα--> καλυτερα 1 τοστ με ψωμι ολικης αλεσεως τυρι χαμηλων λιπαρων γαλοπουλα 1 κ σ κοτατζ και 80-100 γρ κουακερ με γαλα.

    γεύμα 2 :
    1 μπακέτα με γαλοπούλα και cottage--->βαζε γαλοπουλα μεσα αρκετη πχ 2-3 φετες

    γεύμα 3:
    150 γρ κρέας/ψάρι/μπιφτέκι
    250 γρ βρασμένο ρύζι
    σαλάτα με λάδι--->εδω εισαι τζετ. και αν δεις οτι κιλακια δε μπαινουν ανεβασε το ρυζι στα 300 γρ

    γεύμα 4:
    το ίδιο--->τζετ κ εδω κ ισχυει το παραπανω

    γεύμα 5:
    1 γιαούρτι 2 τα εκατώ , 20 γρ φυστικοβούτηρο , 20 γρ κουάκερ--->δοκιμασε να βαλεις κ αμυγδαλα καμια φορα περαν του φυστικοβουτηρου

    το ξέρω οτι και η διατροφώ έχει ελείψεις και ίσως και το πρόγραμμα γιαυτο και απευθύνομε στους ειδικούς
    πραγματικά θα εκτιμούσα αν κάπιο μέλος αφιέρωνε λίγο χρόνο στο να μου κάνει μια διατροφή (και να μου προτίνει κε 2-3 νέες ασκήσεις για
    ενα πιο ολοκληρομένο πρόγραμμα)... μακάρι και εγώ να φτάσω κάποτε στο επίπεδο να βοηθάω νέα μέλη
    οσο διαβαζεις θα μαθαινεις αδερφε κ οταν μαθεις θα μπορεισ να δινεις οσα ξερεις.χρονο κ ορεξη να χεις.λοιπον...(στις κανω πανω τις διορθωσεις στη διατροφη). τωρα απο ασκησεις παιζουν απειρες ειναι που υστερεις κ κανεις τις αναλογες
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση