Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 37 από 37
  1. 25-09-12 22:03 #31
    plucky underdog
    Το avatar του χρήστη average_joe

    Εγγραφή
    21-08-2011
    Περ.
    comfort zone,out.
    Μηνύματα
    1.426
    Προεπιλογή
    at your sevice
    μια στα γρηγορα γιατι δεν το χω για διαβασμα αυτη τη στιγμη

    All subjects received the same standardized meal the evening before the test and a standardized diet throughout the subsequent experimental day (0.16 MJIkgj1Idj1, consisting of 57 Energy percentage (En%) CHO, 13 En% protein, and 30 En% fat). The energy content of the standardized diet was based upon energy requirements estimated using the Harris–Benedict equation (18) and adjusted using a physical activity factor of 1.6 to ensure ample energy intake (29).
    στανταρισμενη διαιτα για τα δυο γκρουπ με μακρος 13%- 57%- 30% για τη διατροφη τους πριν το τεστ. οι θερμιδες υπολογιστηκαν (λογικα για τον καθενα ξεχωριστα αναλογα με τις δικες του αναγκες) μεσω της εξισωσης Harris–Benedict με φυσικη δραστηριοτητα στο 1.6.
    επισης
    All subjects were instructed to refrain from exhaustive physical labor and exercise and to keep their diet as constant as possible 2 d before the experimental day. Food intake and physical activity questionnaires were collected for 2 d before the experiment.
    οι οδηγιες που τους δοθηκαν ηταν να απεχουν και να διατηρησουν τη διαιτα τους τουλαχιστον τις 2 μερες πριν το πειραμα. τα δεδομενα διατροφης και φυσικης δραστηριοτητας για αυτες τις δυο μερες συλλεχθηκαν με μορφη ερωτηματολογιου.

    υ.γ. ε ρε διαγραμμα που χει...
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη average_joe : 25-09-12 στις 22:06
    "Pressure. It changes everything.
    Some people, you squeeze them, they focus. Others fold.
    Can you summon your talent at will?
    Can you deliver on a deadline?
    Can you sleep at night?"
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-10-12 23:09 #32
    Προεπιλογή
    Να κανω 2 ερωτησεις, στις 11:30 εφαγαν την καζεινη , τι ωρα πηγαν και κοιμηθηκαν μετα? Αμεσως? Μιση ωρα μετα? 2 ωρες?

    Και δευτερη ερωτηση, ποσα γραμμαρια πρωτεινης πηραν απο την καζεινη? Δλδ αν καποιος κοιμαται 8-9 ωρες φτανει 1 κοτατζ η ενα τοταλ? (30γρ πρωτεινης το πρωτο και 20 το δευτερο)
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-11-13 15:15 #33
    Banned
    Εγγραφή
    20-03-2013
    Μηνύματα
    731
    Προεπιλογή
    Ωραιο θεμα δεν το χα παρει ειδηση.......ειμαι καλυμενος οποτε , παντα το τελευταιο μου γευμα είναι περισσοτερο βασισμενο σε μεγαλες ποσοτητες πρωτεΐνης,κοτοπουλο,γαλοπουλα,αυγα,γιαουρτι κτλ.Συμπληρωμα πρωτεινη παντος είναι η μονη ωρα που δεν μου αρεσει να περνω, γιατι οσες φορες εχω παρει μετα από 2-3 ωρες ξυπναγα πεινασμενος....
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-11-13 16:27 #34
    Προεπιλογή
    Νομιζω οτι ακομα και whey αν καταναλωσουμε πριν τον υπνο με λιπαρα μαζί, θα εχουμε παρομοιο αποτελεσμα με αυτο της καζεινης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-11-13 16:38 #35
    Το avatar του χρήστη spartan77

    Εγγραφή
    24-07-2011
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.066
    Προεπιλογή
    ...whey με φυστικοβούτυρο για παράδειγμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-11-13 22:37 #36
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spartan77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...whey με φυστικοβούτυρο για παράδειγμα
    Ακριβός...
    Αν κι'εγω προτιμάω τον συνδυασμό whey με ελαιόλαδο η whey με ταχίνι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 22-11-13 18:52 #37
    Προεπιλογή
    εγω πριν τον υπνο χτυπαω μισο scoop casein 1 γιαουρτι 2% +αμυγδαλα και καρυδια και το πρωι οταν ξυπναω δεν πειναο μονο αν περασει κανα 40λεπτο.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123