Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 60
  1. 29-09-12 13:14 #1
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή Ποια ομαδικά προγράμματα έχετε δοκιμάσει και σας έχουν βοηθήσει;
    Σιγουρα ολοι/ολες μας εχουμε περασει απο τις αιθουσες των γυμναστηριων.
    Πολλες φορες μας εχουν ενθουσιασει καποια ομαδικα προγραματα ενω αλλες απλα μας εχουν ξενερωσει.

    Ποια ειναι αυτα τα προγραμματα που σας αρεσαν,σας κερδισαν πιο πολυ και γιατι?

    Τα προτιματε ακομη και σημερα η οχι και γιατι?

    Ας ανοιξουμε μια συζητηση πανω σε αυτο το θεμα που εχω δει οτι απασχολει πολυ κοσμο και ιδιαιτερα τις κοπελες που απομακρυνονται απο τον χωρο με τα ελευθερα βαρη ψαχνοντας αλλους τροπους εκγυμνασης.

    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-09-12 01:47 #2
    Προεπιλογή
    χμμμμμ μεγαλη κουβεντα ανοιξες τωρα. βασικα το κλειδι της επιτυχιας σε οτιδηποτε "ομαδικο" ειναι να εχει ανταποκριση σε οσο το δυνατον μεγαλυτερο κοινο.

    πολυ σπουδαιο ρολο τοσο σε ψυχολογικο, οσο και σε πραγματικο επιπεδο παιζει ο λεγομενος ¨διαχωρισμος τμηματων¨, δηλαδη για αρχαριους και προχωρημενους.

    επιπλεον πρεπει ο γυμναστης να ειναι "γατα" να κοβει το ματι του, να αξιολογει τις δυνατοτητες και προσδοκιες του κοινου και να του δινει αυτο που θελει δυσκολο πραγμα οταν το κοινο ειναι ανομοιογενες, που συνηθως ειναι.
    στα ομαδικα μετα απο λιγο καιρο δημιουργειται ενας σκληρος πυρηνας απο τακτικους θαμωνες που συνηθως περνουν τα ηνια απο τον γυμναστη και αλοιμονο σε αυτον αν τους απογοητευσε. επισης αυτοι συνηθως τρομοκρατουν και τους αρχαριους.

    τεσπα, αν εγω ημουνα ποτε γυμναστρια σε ομαδικο (εδω γελαμε ) θα προσεχα τον λεγομενο σκληρο πυρηνα(κινητρα για να βελτιωνοντα συνεχως) και θα ενθαρρυνα οσο το δυνατον τα ψαρια (τους νεουσ) να μην τα παρατησουν.
    παντως ο διαχωρισμος σε αρχαριους και προχωρημενους βοηθαει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 30-09-12 01:51 #3
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-09-12 09:06 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο anastacia Εμφάνιση μηνυμάτων
    χμμμμμ μεγαλη κουβεντα ανοιξες τωρα. βασικα το κλειδι της επιτυχιας σε οτιδηποτε "ομαδικο" ειναι να εχει ανταποκριση σε οσο το δυνατον μεγαλυτερο κοινο.

    πολυ σπουδαιο ρολο τοσο σε ψυχολογικο, οσο και σε πραγματικο επιπεδο παιζει ο λεγομενος ¨διαχωρισμος τμηματων¨, δηλαδη για αρχαριους και προχωρημενους.

    επιπλεον πρεπει ο γυμναστης να ειναι "γατα" να κοβει το ματι του, να αξιολογει τις δυνατοτητες και προσδοκιες του κοινου και να του δινει αυτο που θελει δυσκολο πραγμα οταν το κοινο ειναι ανομοιογενες, που συνηθως ειναι.
    στα ομαδικα μετα απο λιγο καιρο δημιουργειται ενας σκληρος πυρηνας απο τακτικους θαμωνες που συνηθως περνουν τα ηνια απο τον γυμναστη και αλοιμονο σε αυτον αν τους απογοητευσε. επισης αυτοι συνηθως τρομοκρατουν και τους αρχαριους.

    τεσπα, αν εγω ημουνα ποτε γυμναστρια σε ομαδικο (εδω γελαμε ) θα προσεχα τον λεγομενο σκληρο πυρηνα(κινητρα για να βελτιωνοντα συνεχως) και θα ενθαρρυνα οσο το δυνατον τα ψαρια (τους νεουσ) να μην τα παρατησουν.
    παντως ο διαχωρισμος σε αρχαριους και προχωρημενους βοηθαει.
    αναστασια μου αυτο που αναφερεις σχετικα με τον διαχωρισμο ειναι βασικο αλλα μην ξεχνας οτι ενας διαχωρισμος ισουται με παραπανω αιθουσες αρα και παραπανω ωρες πληρωμης για τον γυμνασηριουχο.

    Γι αυτο το λογο μπαινουν ολοι σε ενα ''τσουβαλι'' αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορει να γινει ενας διαχωρισμος μεσα στην αιθουσα.Αυτο που εννοω ειναι οτι ΑΝ ο γυμναστης ειναι εκπαιδευμενος σωστα και εχει μια χ εμπειρια θα μπορεσει να δωσει τις αναλογες παραλλαγες ασκησεων για ολα τα επιπεδα ασκουμενων στο μαθημα του ετσι ωστε ολοι να γυμναζονται σωστα στο level τους.

    Εσυ εχεις μπει σε μαθηματα ομαδικα?Τι σου αρεσε πιο πολυ?Συνεχιζεις ακομη και τωρα η οχι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-09-12 09:07 #5
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Hardy Εμφάνιση μηνυμάτων
    spinning
    το spinning εχει μεγαλη απηχηση στο κοινο και αυτο γιατι βγαζει πολλη ενταση και ιδρωτα και γενικως φευγεις ενα πτωμα.Αν δε εισαι και λατρης του ποδηλατου απλα κολλας!


    Εκτος απο αυτο κανεις τιποτε αλλο ομαδικο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-09-12 10:59 #6
    Προεπιλογή
    dance stretching η barre a terre -ΣΠΑΝΙΟ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΟΜΩΣ_ (για να ξεπιανομαι μετα τη προπονηση) και iron κατι δε θυμαμαι ενα ομαδικο με μπαρες και βαρη οπου ο καθενας εκανε με οσο βαρος ηθελε.
    καμια φορα και κατι πολεμικα τυπου kick αντι για αεροβιο ετσι για να μην βαριεμαι. γιογκα και πιλατες ΜΟΝΟ αν ο γυμναστης ξερει τι του γινεται αλλιως σπαζομαι τρελα.
    αυτα ειναι τα αγαπημενα μου. φετος το γυμναστριο που παω εχει και ομαδικο με τραμπολινο και ειπανε οτι θα κανουν και Pole αν βρω χρονο (γιατι τωρα με το μπεμπε ειναι περιορισμενος) θα παω να σας πω εντυπωσεις.

    παντως αυτο με το διαχωρισμο επιμενω πως ειναι ουσιωδες ιδιως σε ομαδικα με απαιτησεις και οχι στις κλασικες αιθουσες αερομπικ
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 30-09-12 12:06 #7
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    To καλύτερο ομαδικό που έκανα ποτέ ήταν ένα τμημα TAE BO που μας έκανε στη Λαρισα ένας γυμναστης φοβερός (ήταν και γκόμενος της Στικούδη τότε...χαχαχα!).
    Απίστευτη ένταση στην προπόνηση και αποτελέσματα. Η μοναδική φορά που κατέβασα πολύ το ποσοστο λίπους και είχα κοιλιακους φετες κανονικό σιξ πακ και μάλιστα χωρις τρελή προσπάθεια.

    Αλλά πάντα στα ομαδικά τον κυριότερο ρόλο τον παίζει ο γυμναστης-τρια, γιατί ετυχε να δοκιμάσω και ΤΑΕ BO σε αλλο γυμναστηριο και ήταν ότι πιο βλακεια έχω κάνει ποτέ...
    Επίσης θα μου άρεσε πολύ και η γιογκα αν εβρισκα γυμναστρια της προκοπής και σίγουρα όταν πάω σε πιο μεγάλη πολη και υπάρχουν γυμναστηρια με crossfit σιγουρα θα ασχοληθω γιατί θεωρώ ότι δίνει αποτελέσματα στο λιγότερο δυνατό χρόνο, ότι πρέπει για εργαζόμενη!

    εντιτ: Α, και τα τμήματα που κάνουν καθαρά στρετσιν είναι πολύ καλά, αλλά ουτε απο αυτά εχουμε εδώ. Μια ωρίτσα τη βδομαδα καθαρά ασκησεις stretching ότι πρέπει θα ήταν!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stella : 30-09-12 στις 12:08
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 30-09-12 12:51 #8
    Προεπιλογή
    spinning

    Εχω μπει και σε προγραμμα (και καλα yoga) σκετη απογοητευση ηταν. 30 λεπτα αεροβιο, πηδα εδω- πηδα εκει και στο τελος 3-4 στασεις γιογκας. Ειχα φαει απιστευτη ηττα.
    Γενικα πιστευω οτι για να μπορεις να κρινεις αν ενα ομαδικο ειναι καλο πρεπει να εχεις κανει με καποιον που το κατεχει πρωτα, διαφορετικα δεν εχεις μετρο συγκρισης και πιστευεις οτι το ομαδικο σου ειναι τελειο
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 30-09-12 13:00 #9
    Το avatar του χρήστη primordial

    Εγγραφή
    07-06-2009
    Περ.
    "Psycho Circus"
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Hardy Εμφάνιση μηνυμάτων
    spinning
    Καλημέρα...

    Να ζητήσω συγνώμη για την "εισβολή" μου στο συγκεκριμένο topic, αλλά με αφορμή το post που παραθέτω, θέλω να αναφερθώ κ εγώ στο συγκεκριμένο.
    Την Παρασκευή δοκίμασα για πρώτη φορά να συμμετέχω σε ένα ομαδικό μάθημα, το spinning cycling.
    Το συγκεκριμένο είχε την μορφή Interval (δεν το παίζω ειδήμονας, απλά μου άρεσε, ρώτησα κ έμαθα...). Στο συγκεκριμένο μάθημα δίδεται έμφαση στην ταχύτητα κ στην γρήγορη αποκατάσταση των καρδιακών παλμών κατά την διάρκεια του μαθήματος, καθώς το εύρος τους είναι μεγάλο λόγω των αυξομειώσεων της έντασης.

    Μου διευκρίνισαν ότι υπάρχουν άλλα δύο μαθήματα. Το streangth, όπου στοχεύει στην ανάπτυξη της μυικής δύναμης και την ανάπτυξη του καρδιαγγειακού συστήματος. Οι παλμοί κατά την διάρκεια του μαθήματος θα πρέπει να είναι στο +-5% από το 80% των μέγιστων καρδιακών παλμών.

    Το τελευταίο είναι το endurance όπου το συγκεκριμένο έχει ως στόχο στην λιποδιάλυση καθώς επίσης κ στην εκπαίδευση έτσι ώστε να διατηρούνται οι υψηλοί καρδιακοί παλμοί σε εκτεταμένες περιόδους προπόνησης.

    Στα άμεσα σχέδιά μου είναι να πάρω μια γεύση κ από τα άλλα δύο μαθήματα, έτσι ώστε ή να κατασταλάξω σε κάποιο συγκεκριμένο ή εναλλακτικά να κάνω κάποιον συνδυασμό ανάλογα με τις ανάγκες μου κ το σημαντικότερο, την διάθεσή μου.

    Αυτά κ συγνώμη αν σας κούρασα μακρηγορώντας....
    "If we could give every individual the right amount of nourishment and exercise, not too little and not too much, we would have found the safest way to health."

    Hippocrates


    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 30-09-12 14:11 #10
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο anastacia Εμφάνιση μηνυμάτων
    dance stretching η barre a terre -ΣΠΑΝΙΟ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΟΜΩΣ_ (για να ξεπιανομαι μετα τη προπονηση) και iron κατι δε θυμαμαι ενα ομαδικο με μπαρες και βαρη οπου ο καθενας εκανε με οσο βαρος ηθελε.
    καμια φορα και κατι πολεμικα τυπου kick αντι για αεροβιο ετσι για να μην βαριεμαι. γιογκα και πιλατες ΜΟΝΟ αν ο γυμναστης ξερει τι του γινεται αλλιως σπαζομαι τρελα.
    αυτα ειναι τα αγαπημενα μου. φετος το γυμναστριο που παω εχει και ομαδικο με τραμπολινο και ειπανε οτι θα κανουν και Pole αν βρω χρονο (γιατι τωρα με το μπεμπε ειναι περιορισμενος) θα παω να σας πω εντυπωσεις.

    παντως αυτο με το διαχωρισμο επιμενω πως ειναι ουσιωδες ιδιως σε ομαδικα με απαιτησεις και οχι στις κλασικες αιθουσες αερομπικ
    Κοιτα...η αληθεια ειναι οτι σε πιλατες,γιογκα κανει μπαμ αν ο δασκαλος/δασκαλα ειναι καταρτισμενοι στο ειδος τους.
    Πολυς κοσμος επειδη δεν εχει παρακολουθησει πολλα μαθηματα,πιστευει οτι εχει ''δεσει'' με καποιον δασκαλο και οταν συναντησει καποιον ειδικο απλα θα καταλαβει οτι τοσο καιρο εκανε πατατουλες με τον πρωην!

    Περα απο αυτο σε ΟΛΑ τα μαθηματα να κοιτατε ,να τσεκαρετε αν ειναι εκπαιδευμενοι γιατι οι τραυματισμοι ερχονται πολυ ευκολα ειτε ειναι δυναμικο μαθημα στυλ αερομπικ,μπαρες ειτε ειναι κατι πιο ''χαλαρο'' οπως γιογκα.Παντου οι τραυματισμοι ειναι πιθανοι.

    Το μαθημα με τα τραμπολινα ειναι απο μια εταιρεια απο το εξωτερικο που το εχουν φερει και ελλαδα και συνεργαζονται τα γυμναστηρια.Εκει αν σου εξηγησει ο δασκαλος που ΠΡΕΠΕΙ να το κανει,το πως να πατας ,θα δεις τον πωπο στα ουρανια!

    Πιαδια δεν υπαρχει το τραμπολινο σας λεω...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!!!!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 30-09-12 14:15 #11
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων
    To καλύτερο ομαδικό που έκανα ποτέ ήταν ένα τμημα TAE BO που μας έκανε στη Λαρισα ένας γυμναστης φοβερός (ήταν και γκόμενος της Στικούδη τότε...χαχαχα!).
    Απίστευτη ένταση στην προπόνηση και αποτελέσματα. Η μοναδική φορά που κατέβασα πολύ το ποσοστο λίπους και είχα κοιλιακους φετες κανονικό σιξ πακ και μάλιστα χωρις τρελή προσπάθεια.

    Αλλά πάντα στα ομαδικά τον κυριότερο ρόλο τον παίζει ο γυμναστης-τρια, γιατί ετυχε να δοκιμάσω και ΤΑΕ BO σε αλλο γυμναστηριο και ήταν ότι πιο βλακεια έχω κάνει ποτέ...
    Επίσης θα μου άρεσε πολύ και η γιογκα αν εβρισκα γυμναστρια της προκοπής και σίγουρα όταν πάω σε πιο μεγάλη πολη και υπάρχουν γυμναστηρια με crossfit σιγουρα θα ασχοληθω γιατί θεωρώ ότι δίνει αποτελέσματα στο λιγότερο δυνατό χρόνο, ότι πρέπει για εργαζόμενη!

    εντιτ: Α, και τα τμήματα που κάνουν καθαρά στρετσιν είναι πολύ καλά, αλλά ουτε απο αυτά εχουμε εδώ. Μια ωρίτσα τη βδομαδα καθαρά ασκησεις stretching ότι πρέπει θα ήταν!
    Στελλα και μονο που ειδα αυτο ,λεω νταξει πρεπει να ηταν πολυ ειδικος !χοχοχο

    Tae bo θυμαμαι εκανα παλια πριν μπρω επαγγελματικα στον χωρο και ηταν καλουτσικο!Προτιμω κατι σε Fight που δεν εχει τοσα εφε οσο το ταε.

    Αποτελεσματα στελλακι ειδες γιατι ειχε πολλη ενταση....και μονη σου το λες κ να το ξαναπουμε....αμα κανεις ρε παιδι μου σκληρη προπονηση,τρως και σαν ανθρωπος δεν εισαι με αυτο το γραμμαριο στο χερι κ την μιζερια που κατανταει μετα απο χρονια!

    Crossfit αν κανεις θα πας σε crossfit box και οχι σε γυμναστηριο γιατι δεν ειναι πιστοποιημενα και εγκυρα.ΜΟΝΟ αν ειναι εκπαιδευμενος ο trainer να πας...αλλιως μαλακιες θα κανουν...εγινε μοδα κ αρχιζουν ολοι να λενε οτι κανουν κροσφιτ κ θα κατασρεψουν κοσμο στο μελλον!

    Δεν ειναι απλα κυκλικη προπονηση...εχει πολλα απο πισω ...που θα δουμε σε αλλο τοπικ!

    Α ρε στελλα δεν εισαι κοντα μου,να εισαι στον χωρο που ειμαι εγω...ολα αυτα που θες τα εχουμε!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 30-09-12 14:17 #12
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nastya Εμφάνιση μηνυμάτων
    spinning

    Εχω μπει και σε προγραμμα (και καλα yoga) σκετη απογοητευση ηταν. 30 λεπτα αεροβιο, πηδα εδω- πηδα εκει και στο τελος 3-4 στασεις γιογκας. Ειχα φαει απιστευτη ηττα.
    Γενικα πιστευω οτι για να μπορεις να κρινεις αν ενα ομαδικο ειναι καλο πρεπει να εχεις κανει με καποιον που το κατεχει πρωτα, διαφορετικα δεν εχεις μετρο συγκρισης και πιστευεις οτι το ομαδικο σου ειναι τελειο

    Καλα....κ εγω μια απο τα ιδια...πρωτη φορα που ειχα κανει γιογκα ηταν με μια ξενερωτη μιλαμε εχασα μια ωρα απο την ζωη μου...ΑΛΛΑ οταν εκανα με την δασκαλα μου και με εκπαιδευσε αυτη τοτε καταλαβα τι ειναι yoga.
    Θελει εμπειρια ρε συ που ανεφερα και πιο πανω.

    Πολλες φορες συμβαινει κ το εξης...να εχει γνωσεις ο δασκαλος αλλα να μην εχει μεταδοτικοτητα!Μεγαλη καταρα αυτο,να εχει να δωσει και να μην μπορει...θελει να το χεις ρε παιδι μου!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 30-09-12 14:19 #13
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο primordial Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα...

    Να ζητήσω συγνώμη για την "εισβολή" μου στο συγκεκριμένο topic, αλλά με αφορμή το post που παραθέτω, θέλω να αναφερθώ κ εγώ στο συγκεκριμένο.
    Την Παρασκευή δοκίμασα για πρώτη φορά να συμμετέχω σε ένα ομαδικό μάθημα, το spinning cycling.
    Το συγκεκριμένο είχε την μορφή Interval (δεν το παίζω ειδήμονας, απλά μου άρεσε, ρώτησα κ έμαθα...). Στο συγκεκριμένο μάθημα δίδεται έμφαση στην ταχύτητα κ στην γρήγορη αποκατάσταση των καρδιακών παλμών κατά την διάρκεια του μαθήματος, καθώς το εύρος τους είναι μεγάλο λόγω των αυξομειώσεων της έντασης.

    Μου διευκρίνισαν ότι υπάρχουν άλλα δύο μαθήματα. Το streangth, όπου στοχεύει στην ανάπτυξη της μυικής δύναμης και την ανάπτυξη του καρδιαγγειακού συστήματος. Οι παλμοί κατά την διάρκεια του μαθήματος θα πρέπει να είναι στο +-5% από το 80% των μέγιστων καρδιακών παλμών.

    Το τελευταίο είναι το endurance όπου το συγκεκριμένο έχει ως στόχο στην λιποδιάλυση καθώς επίσης κ στην εκπαίδευση έτσι ώστε να διατηρούνται οι υψηλοί καρδιακοί παλμοί σε εκτεταμένες περιόδους προπόνησης.

    Στα άμεσα σχέδιά μου είναι να πάρω μια γεύση κ από τα άλλα δύο μαθήματα, έτσι ώστε ή να κατασταλάξω σε κάποιο συγκεκριμένο ή εναλλακτικά να κάνω κάποιον συνδυασμό ανάλογα με τις ανάγκες μου κ το σημαντικότερο, την διάθεσή μου.

    Αυτά κ συγνώμη αν σας κούρασα μακρηγορώντας....

    Κατ αρχας δεν ειναι καμια εισβολη,χαρα μας να διαβαζουμε κ τις δικες σας αποψεις!

    Να τα δοκιμασεις και να μας πεις εντυπωσεις...γενικα βλεπω το σπιννινγ αρεσει σε πολλους λογω της εντασης του και της αισθησης οτι ξεδινεις...χαιρομαι που βλεπω τον κοσμο να ξεφευγει απο τα κλασσικα πλεον!

    Το συγκεκριμενο ειδος εκγυμνασης ειναι δημοφιλεστατο στο εξωτερικο απλα αργησε να ερθει εδω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 30-09-12 14:43 #14
    Προεπιλογή
    Το "κακο" με τετοια προγραμματα πχ spinning,trx κλπ κλπ ειναι οτι τουλαχιστον στην επαρχεια τα πληρωνεις εξτρα. Εν μερει λογικο, γιατι δεν γινεται ο ιδιοκτητης να αγορασει εξοπλισμο για να καλυψει πολλα ατομα, αλλα απο την αλλη το να πληρωνεις εξτρα δεν ειναι και οτι καλυτερο, οποτε γυρνας στα κλασικα που εμπεριεχονται στην συνδρομη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 30-09-12 14:48 #15
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nastya Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το "κακο" με τετοια προγραμματα πχ spinning,trx κλπ κλπ ειναι οτι τουλαχιστον στην επαρχεια τα πληρωνεις εξτρα. Εν μερει λογικο, γιατι δεν γινεται ο ιδιοκτητης να αγορασει εξοπλισμο για να καλυψει πολλα ατομα, αλλα απο την αλλη το να πληρωνεις εξτρα δεν ειναι και οτι καλυτερο, οποτε γυρνας στα κλασικα που εμπεριεχονται στην συνδρομη.
    αυτο ειναι αληθεια...και ενα παραπανω αυτην την περιοδο ετσι?

    πιστευω σε λιγο καιρο θα αλλαξει τελειως το φιτνες στην ελλαδα...πλεον ο κοσμος εχει λιγο χρονο,λιγα χρηματα και θελει να ξεδινει....

    απλα θα αργησει αυτη η αλλαγη δυστυχως οπως σε ολα...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία