Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 21
  1. 31-08-12 04:14 #1
    Thumbs up Καλημέρα σε όλους... νέος και έτοιμος να δεχτώ τη ''κριτική'' σας
    Καλησπέρα.. είμαι νέος στο φόρουμ, (αν και το διαβάζω εδώ και 1,5 μήνα).. και με λένε Γρηγόρη. Καταρχήν συγχαρητήρια για τη γνώση που απλόχερα προσφέρεται σε αυτό το φόρουμ.

    Λίγα πράγματα για μένα ….Μέχρι τα 19 μου ήμουν αθλητής (μπασκετάκι έως ημι-επαγγελματικό επίπεδο) αλλά μετά με ΄ παρέσυρε ΄ η φοιτητική ζωή… σήμερα είμαι 27 και μετά από 8χρόνια πλήρους αδράνειας (πρόχειρο φαγητό/κάπνισμα/ποτά).. ξαφνικά αποφάσισα να γραφτώ σε ένα γυμναστήριο για να αποκτήσω λίγο απ το παλιό μου shape.

    Ξεκίνησα…. πριν 1,5μήνα 86kg και 21% λίπος (ύψος 1.78) και μέχρι σήμερα έχω χάσει 5kg και 2% λίπος
    Διαβάζοντας το φόρουμ προσάρμοσα μια διατροφή στα μέτρα μου, με τις προτεινόμενες τροφές, τρώω μεταξύ 1800-2000 θερμίδων (με θερμίδες συντήρησης 2500 υπολογισμένες από τους τύπους που διάβασα εδώ)

    Προπόνηση…
    -Κάθε μέρα… μέτριας έντασης αερόβια (προσπαθώ να κρατώ τους παλμούς μου λίγο πάνω από 120 ανά λεπτό).. για 45λεπτα-1ωρα στο διάδρομο.
    -Μέρα παρά μέρα…. κοιλιακοί σε μηχάνημα και πλάγια ροκανίσματα, και ραχιαίους
    -Βάρη…. Α) στήθος και τρικέφαλους Β) Πλάτη και τρικέφαλους Γ) ώμοι και πόδια
    Συνολικά 5 προπονήσεις την εβδομάδα.

    Προς το παρών σκοπεύω να φτάσω στα 77-78kg με λίπος 15-17% … και μετά να αρχίσω ένα κύκλο όγκου και μετά γράμμωση μέχρι του χρόνου το καλοκαίρι… και μετά πάλι απ την αρχή ..χαχα.
    Περιμένω… σχόλια, παρατηρήσεις , tips, και ερωτήσεις που θα με βοηθήσουν στο να οργανώσω σωστότερα το πρόγραμμα μου …
    Ευχαριστώ που με διαβάσατε!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 31-08-12 04:41 #2
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gregorian7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Β) Πλάτη και τρικέφαλους
    σορρυυυ.. Πλάτη και Δικέφαλους
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 31-08-12 10:18 #3
    Το avatar του χρήστη Andreas C.

    Εγγραφή
    23-12-2011
    Περ.
    Λευκωσία
    Μηνύματα
    2.772
    Προεπιλογή
    Καλώς ήρθες στο φόρουμ Γρηγόρη και καλή επιτυχία στους στόχους σου
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 31-08-12 10:31 #4
    Το avatar του χρήστη panakos

    Εγγραφή
    06-04-2011
    Περ.
    karditsa
    Μηνύματα
    4.006
    Προεπιλογή
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 31-08-12 11:34 #5
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Καλημερα και καλη αρχη στους στοχους σου!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 31-08-12 13:15 #6
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 31-08-12 17:13 #7
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 31-08-12 17:48 #8
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Καλώς ήρθες στο φόρουμ
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 31-08-12 23:52 #9
    Προεπιλογή Welcome!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 04-09-12 18:53 #10
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 04-09-12 18:57 #11
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Γρηγόρη καλώς ήρθες και καλή παραμονή

    Στην προπόνηση σου που γράφεις 5 μέρες γιατι έχεις πρόγραμμα 3ών ημερών?
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 05-09-12 11:34 #12

    Εγγραφή
    24-11-2009
    Περ.
    attiki
    Μηνύματα
    1.748
    Προεπιλογή
    welcome
    to soma einai ypalilos toy myaloy
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 09-09-12 22:37 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RAMBO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γρηγόρη καλώς ήρθες και καλή παραμονή

    Στην προπόνηση σου που γράφεις 5 μέρες γιατι έχεις πρόγραμμα 3ών ημερών?
    5μέρες κάνω προπόνηση τη βδομαδα... βεβαια τυχαινουν και βδομαδες που κάνω 4 ή 3 προπονησεις (λιγες αλλά εχουν τύχει)... γι αυτο προς το παρων προτιμώ πρόγραμμα 3ων ημερών...

    και μερικές ερωτήσεις...αν ειναι ευκολο να βοηθείσετε
    πλέον είμαι στα 79κιλά με 18,3% λίπος... και λόγο βαρεμάρας (περισσότερο) έχω αρχίσει να μειώνω την αερόβια... σε 3φορες την εβδομάδα

    α) πιστεύω ότι και με λιγοτερη αεροβια θα καταφέρω σύντομα να πιασω τα επιθυμητα κιλά-λίπος.... τα οποία δεν ξέρω ακριβως πόσα θα είναι, θα δείξει.. πιστεύω γυρω στα 77 με 17 λίπος ειναι καλά για να αρχίσω μυική αύξηση /όγκο (οχι κατι extreme βέβαια).... συμφωνείτε?

    β) έχω αρχίσει σε κάποιες προπονήσεις να νιώθω ατονία έως υπνηλία (και συχνα έντονη υπογλυκαιμια)... διάβασα ότι εχει να κανει με την παραγωγη ινσουλίνης... κάποιο pre-workout θα βοηθούσε? κατα προτιμηση χωρίς κρεατίνη.. την οποία λέω να προσθέσω αργότερα,, αφού φτάσω τα επιθυμητά κιλα λίπος... υπάρχει καμια πρόταση? (ναι... χαθηκα στη αξιολόγηση συμπληρωματων...αλλα και στο prozis...)

    προς το παρων πέρνω μόνο πολυβιταμήνες (πρωι-πρωι) και ένα scoop whey της ΟΝ( αμέσως μετά τη προπόνηση)

    ευχαριστώ για όποιο σχόλιο ή συμβουλή.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 09-09-12 23:06 #14
    Προεπιλογή
    Κατά την γνώμη μου εάν τρως μια μπανάνα και 1 scoop whey πριν την προπόνηση δεν θα έχεις ατονία....
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 09-09-12 23:15 #15
    Προεπιλογή
    αυτό ακριβώς τρώω αμέσως μετά την προπόνηση... λες να το τρώω και πρίν... η να κόψω την μπανάνα μετά? ...έτρωγα και μπανανούλα για να μου μετριάσει λίγο την πείνα..μέχρι να πάω σπίτι, να κάνω μπάνιο κλπ.. και να φάω το κανονικό γεύμα...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία