Σελίδα 5 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 75 από 183
  1. 19-10-08 00:40 #61
    Προεπιλογή
    κατι τελευταιο για να μεγαλωσουν οι ωμοι ειναι καλυτερο να κανεις ολα τα αλλα απο 1 φορα τη βδομαδα και ωμους 1 η πρεπει να υπαρχει απολυτη ισσοροπια / η και το αντιθετο δλδ ολα τα αλλα 2 και ωμους 1;

    παρακαλω απαντηση SOS , βαση εμπειριας και στατιστικης,
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-10-08 00:49 #62
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    όλα εξαρτώνται από την ένταση, τη σει΄ρα που κάνεις τισ μυικές ομάδες, την ανάρρωση κλπ...

    πολύς κόσμος κάνει μία φορά την εβδομάδα την καθε μυική ομάδα και αυτή που υστερεί 2 φορές...

    εγώ προσωπικά πιστεύω ότι δε χρειάζεται η δεύτερη προπόνη απαραίτητα...
    εξαρτάται και από το ποιά μυική ομάδα είναι...αλλή προσέγγιση πχ για πήχεις και άλλη για πλάτη...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 19-10-08 00:55 #63
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vson
    κατι τελευταιο για να μεγαλωσουν οι ωμοι ειναι καλυτερο να κανεις ολα τα αλλα απο 1 φορα τη βδομαδα και ωμους 1 η πρεπει να υπαρχει απολυτη ισσοροπια / η και το αντιθετο δλδ ολα τα αλλα 2 και ωμους 1;

    παρακαλω απαντηση SOS , βαση εμπειριας και στατιστικης,
    Kαλο ειναι να τα κανεις ολα απο μια φορα, για να εχουν το χρονο ξεκουρασης και αναρρωσης.
    Βασικο ειναι να προπονησεις ολες τις μυικες ομαδες με τον ιδιο ζηλο.
    Οταν βλεπουμε πως μια μυικη ομαδα υστερει σε σχεση με τις αλλες, καλο ειναι να κανουμε ασκησεις που την απομονωνουν.
    ο τυπος προπονησης που σου ταιριαζει θα πρεπει να τον ανακαλυψεις. Μην κανεις υπερβολες, οχι περισσοτερα απο 16 λειτουργικα σετ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 19-10-08 14:03 #64
    Προεπιλογή
    κανω 5 με 6 φορες τη βδομαδα γυμναστηριο

    1η στηθος/πλατη 2η ωμοι χερια 3η ποδια 4η στηθος 5η ωμοι χερια 6η ελευθερο πληρως, λιγο απ ολα.

    η ερωτηση μου ειναι μηπως να ξεχωρισω δικεφαλους και τρικεφαλους για αλλη μερα και να βαλω ωμους εντελως μονους; για μεγαλυτερη αναπτυξη; εκει ειναι το προβλημα μου, θελω να μεγαλωσουν λιγο και εχω ακουσει 2 αποψεις η μια ειναι οτι κανεις 2 φορες τη βδομαδα εκει που στερεις και η αλλη ειναι 1 φορα αυτη και 2 ολες τις αλλες.
    μηπως παραειναι να'χω δικεφαλους τρικεφαλους και ωμους ,κοκ.

    ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις ,σιγουρα θα βρω και μονος μου απλως να'χω και την γνωμη του φορουμ
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 19-10-08 14:37 #65
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Συγκεκρημενα τα χερια και οι ωμοι ειναι μυηκες ομαδες που συμμετεχουν στην ασκηση και αλλων μυικων ομαδων.
    Δηλαδη θελοντας και μη γυμναζονται πανω απο μια φορα!
    Ετσι προτειμοτερο ειναι τα χερια (δικεφαλος και τρικεφαλος) να ειναι σε μια μερα μονα τους και οι ωμοι επισης μια μερα μονοι τους. Απο μια φορα την εβδομαδα!!
    Αν με ρωτουσες για τα ποδια, ναι θα σου ελεγα να τα κανεις δυο φορες την εβδομαδα!
    Η πλατη επειδη ειναι επισης μεγαλη μυικη ομαδα θα μπορουσες να την κανεις δυο φορες την εβδομαδα με διαφορετικες ασκησεις σε καθε προπονηση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 19-10-08 15:00 #66
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER
    Συγκεκρημενα τα χερια και οι ωμοι ειναι μυηκες ομαδες που συμμετεχουν στην ασκηση και αλλων μυικων ομαδων.
    Δηλαδη θελοντας και μη γυμναζονται πανω απο μια φορα!
    Ετσι προτειμοτερο ειναι τα χερια (δικεφαλος και τρικεφαλος) να ειναι σε μια μερα μονα τους και οι ωμοι επισης μια μερα μονοι τους. Απο μια φορα την εβδομαδα!!
    Αν με ρωτουσες για τα ποδια, ναι θα σου ελεγα να τα κανεις δυο φορες την εβδομαδα!
    Η πλατη επειδη ειναι επισης μεγαλη μυικη ομαδα θα μπορουσες να την κανεις δυο φορες την εβδομαδα με διαφορετικες ασκησεις σε καθε προπονηση.
    +1
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 19-10-08 16:03 #67
    Προεπιλογή
    θα κανω με μια μυικη ομαδα τη μερα και οταν θα κανω πλατη θα κανω πλατη δικεφαλους πλατη τρικεφαλους , αυτο που ειπε ο litho θα ειναι το προγραμμα μου για 2 μηνες κ θα δουμε.

    γενικα πλατη εχω πολυ μεγαλη , και εκει σηκωνω και πολλα κιλα θα δουμε, ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 19-10-08 17:09 #68
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vson
    θα κανω με μια μυικη ομαδα τη μερα και οταν θα κανω πλατη θα κανω πλατη δικεφαλους πλατη τρικεφαλους , αυτο που ειπε ο litho θα ειναι το προγραμμα μου για 2 μηνες κ θα δουμε.

    γενικα πλατη εχω πολυ μεγαλη , και εκει σηκωνω και πολλα κιλα θα δουμε, ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες.
    τι εννοεις? δηλαδή θα κάνεις μία ομάδα τη μέρα αλλά στην πλάτη θα κάνεις τη μία βδομάδα δικεφαλα,την άλλη τρικέφαλα κ.ο.κ? αν ναι ειδικά το πλάτη δικέφαλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 19-10-08 17:22 #69
    Το avatar του χρήστη peris

    Εγγραφή
    27-08-2008
    Περ.
    patra
    Μηνύματα
    1.862
    Προεπιλογή
    αμα καταλαβα δηλ μια εβδομαδα θα κανεις δικεφαλα και την αλλη εβδομαδα τα τρικεφαλα οχι λαθος γιατι δε κανεις στηθος-δικεφαλα,πλατη, ποδια, ομους-τρικεφαλα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 19-10-08 17:24 #70
    Προεπιλογή
    Ναι!!Εξαλου πλατη δεν ειναι μονο το ανοιγμα!!!Αν η πλατη δεν ειανι γεματη δεν λεει....
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 19-10-08 17:47 #71
    Το avatar του χρήστη peris

    Εγγραφή
    27-08-2008
    Περ.
    patra
    Μηνύματα
    1.862
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Steve KinG STyLe
    Ναι!!Εξαλου πλατη δεν ειναι μονο το ανοιγμα!!!Αν η πλατη δεν ειανι γεματη δεν λεει....
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 19-10-08 18:19 #72
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Steve KinG STyLe
    Ναι!!Εξαλου πλατη δεν ειναι μονο το ανοιγμα!!!Αν η πλατη δεν ειανι γεματη δεν λεει....
    Και φαντασου ειναι μονο 14 χρονων αυτος που το ποσταρε αυτος που να γηνει ενηληκας
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 19-10-08 18:29 #73
    Το avatar του χρήστη peris

    Εγγραφή
    27-08-2008
    Περ.
    patra
    Μηνύματα
    1.862
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RUHL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Steve KinG STyLe
    Ναι!!Εξαλου πλατη δεν ειναι μονο το ανοιγμα!!!Αν η πλατη δεν ειανι γεματη δεν λεει....
    Και φαντασου ειναι μονο 14 χρονων αυτος που το ποσταρε αυτος που να γηνει ενηληκας
    απλα θα περναει απο τις πορτες με το πλαι εχει και καλο δασκαλο ε ruhl χεχεχεχεχε
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 19-10-08 22:50 #74
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο peris
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RUHL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Steve KinG STyLe
    Ναι!!Εξαλου πλατη δεν ειναι μονο το ανοιγμα!!!Αν η πλατη δεν ειανι γεματη δεν λεει....
    Και φαντασου ειναι μονο 14 χρονων αυτος που το ποσταρε αυτος που να γηνει ενηληκας
    απλα θα περναει απο τις πορτες με το πλαι εχει και καλο δασκαλο ε ruhl χεχεχεχεχε
    εγω τις περναω απο τωρα με το πλαι
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 19-10-08 23:13 #75
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    εσυ περνας ανετα αυτες που ειναι στο wc στο αεροπλανο μεσα στα ισια μονο σε κανενα σκυλοσπιτο ψεματα πολυ εβαλα γατοσπιτο αχχαχα εκι ναι περνας στο πλαι
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 5 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία