Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Χρησιμοποιείτε προπονήσεις τύπου Heavy Duty

Ψήφισαν
19. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Nαι

    11 57,89%
  • Οχι

    8 42,11%
Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 19
  1. 22-11-12 19:58 #1

    Εγγραφή
    21-06-2011
    Περ.
    Βόλος
    Μηνύματα
    141
    Προεπιλογή Ηeavy Duty Training
    Πόσοι απο σας προπονήστε με προπονηση υψηλής έντασης ;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-11-12 20:42 #2
    Προεπιλογή
    κατα καιρους δοκιμαζω υψηλη ενταση με διαφορους τροπους,ειδικα με forced negatives
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-11-12 09:12 #3
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Προσέθεσα δημοψήφισμα γιατι δεν το είχε κανει ο topic starter...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-11-12 09:49 #4
    Προεπιλογή
    Οπως το εξεληξε ο dorian εννοείς? γεννετκα οι ανθρωσεις μου δεν το αντέχουν το προγραμμα του. Πιστευω ειναι για λίγους(τυχερούς?),ωστοσο το προγραμμα μου, προσωπικά, ειναι 60-90 λεπτα η προπονηση και η ανταση ειναι πολυ υψηλη.Σκοπος μου παντα ειναι το λεγομενο failure της ομαδας που γυμναζω.
    medical 'science' is one of the few areas of study where speculation gets published as fact. Anything that is not a pharmaceutical will kill you!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-11-12 14:42 #5

    Εγγραφή
    21-06-2011
    Περ.
    Βόλος
    Μηνύματα
    141
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aqua_bill Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπως το εξεληξε ο dorian εννοείς? γεννετκα οι ανθρωσεις μου δεν το αντέχουν το προγραμμα του. Πιστευω ειναι για λίγους(τυχερούς?),ωστοσο το προγραμμα μου, προσωπικά, ειναι 60-90 λεπτα η προπονηση και η ανταση ειναι πολυ υψηλη.Σκοπος μου παντα ειναι το λεγομενο failure της ομαδας που γυμναζω.
    Nαι οπως το εξελιξε ο Dorian.
    2 σετ προθερμανση , 1 λειτουργικο .
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-11-12 14:43 #6

    Εγγραφή
    21-06-2011
    Περ.
    Βόλος
    Μηνύματα
    141
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσέθεσα δημοψήφισμα γιατι δεν το είχε κανει ο topic starter...
    Thanks φιλε!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-11-12 15:50 #7
    Προεπιλογή
    Πρεπει να εχεις ψηλο επιπεδο ως αθλητης για να κανεις τετοια προπονηση.. δεν εχω κανει, ψηφισα οχι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 26-11-12 19:14 #8
    Προεπιλογή
    Οχι απο μένα. Δεν το αντέχω, πολυ μεγάλη καταπόνηση χωρίς λογο.
    medical 'science' is one of the few areas of study where speculation gets published as fact. Anything that is not a pharmaceutical will kill you!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 26-11-12 21:25 #9

    Εγγραφή
    21-06-2011
    Περ.
    Βόλος
    Μηνύματα
    141
    Προεπιλογή
    Σιγουρα δεν ειναι ευκολη προπονηση....Εχεις ομως και τα θετικα.Δεν υπερπροπονησε, εαν εργαζεσαι γλιτωνεις χρονο.Εγω που ειμαι εκτομορφος με βοηθα γιατι ειναι συντομη και σκληρη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 26-11-12 21:31 #10
    Το avatar του χρήστη chourdakis

    Εγγραφή
    18-06-2011
    Περ.
    βιρωνας-ηρα
    Μηνύματα
    212
    Προεπιλογή
    δεν κανω προπονηση heavy duty αλλα σε μερικες βασικες ασκησεις την χρησιμοποιω και με βοηθαει να ανεβαινω πιο ευκολα σε κιλα με το καιρο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 26-11-12 22:12 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aqua_bill Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι απο μένα. Δεν το αντέχω, πολυ μεγάλη καταπόνηση χωρίς λογο.
    +10
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 27-11-12 01:33 #12
    Το avatar του χρήστη FITNESS GIRL

    Εγγραφή
    04-10-2012
    Περ.
    αθήνα
    Μηνύματα
    2.290
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chourdakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν κανω προπονηση heavy duty αλλα σε μερικες βασικες ασκησεις την χρησιμοποιω και με βοηθαει να ανεβαινω πιο ευκολα σε κιλα με το καιρο..
    ευακι
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 27-11-12 02:59 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jminas82 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σιγουρα δεν ειναι ευκολη προπονηση....Εχεις ομως και τα θετικα.Δεν υπερπροπονησε, εαν εργαζεσαι γλιτωνεις χρονο.Εγω που ειμαι εκτομορφος με βοηθα γιατι ειναι συντομη και σκληρη.
    Εφαρμόζεις ακριβώς το πρόγραμμα του dorian? (τουλάχιστον όσο αναφορά τις μέρες προπόνησης την εβδομάδα και τα σετ). Πάντως το να πει κάποιος με σιγουριά ότι φτάνει σε επίπεδα Heavy duty τα σετ του (δηλαδή μέχρι πραγματικά τελικής αποτυχίας), είναι δύσκολο. Θυμάμαι άρθρα του Arthur Jones (ο πρώτος που μίλησε για σκληρές, μικρής διάρκειας, 3 ημερών την εβδομάδα, προπονήσεις) ο οποίος στο περίφημο πείραμα του Κολοράντο με τον Casey Viator, λέγεται ότι κατά τη διάρκεια των σετ ήταν δίπλα στον Casey ουρλιάζοντας στο αυτί του, για να ολοκληρώσει τις επαναλήψεις που έπρεπε, και μέχρι και πιστόλι είχε βγάλει (ιδιόρυθμος χαρακτήρας ο Arthur) απειλώντας τον. Εννοώ ότι πρέπει να έχεις μεγάλο κίνητρο και να βγάλεις από μέσα σου ότι έχεις και δεν έχεις για να πεις ότι προπονήθηκες με Heavy duty style. Επειδή η 1η μου έμπνευση ήταν ο Dorian έχω δοκιμάσει και εγώ παλιά το πρόγραμμα του. Συμφωνώ με τον aqua_bill ότι δεν είναι για όλους, και κατάλαβα ότι καταπονεί αρκετά τις αρθρώσεις, και το νευρικό σύστημα. Όμως κάποιες αρχές του όπως η μικρή συχνότητα προπονήσεων και η μικρή διάρκεια (με τη διαφορά ότι δεν χρησιμοποιείς κάθε φορά τεχνικές υψηλής έντασης όπως drop-sets rest-pause, ή κάθε σετ ως την πλήρη αποτυχία) έχω τη γνώμη ότι μπορεί να βοηθήσει στην πρόοδο κάποιου αθλούμενου.
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 27-11-12 21:46 #14

    Εγγραφή
    21-06-2011
    Περ.
    Βόλος
    Μηνύματα
    141
    Προεπιλογή
    Θέλει θέληση το heavy duty.Εγω μετα απο καθε σετ τρεμω ολοκληρος και η καρδια βαραει σαν τρελη..
    Το heavy duty το κανω σε upper lower body προπονηση.Το προγραμμα του Dorian μονο οταν εχω πολυ χρονο.
    Παρατηρω οτι ανεβαινω σε κιλα στις ασκησεις και στο σωμα χωρις πολυ λιπος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 27-11-12 23:21 #15
    Προεπιλογή
    Σωστά...θέληση και 'έντιμη' προσπάθεια
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία