Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 29-11-12 13:10 #1
    Προεπιλογή Νεος, και αναζητω βοηθεια!
    Καλησπερα σας!

    Με λενε γιαννη, και ειμαι 23 στα 24 και ψαχνω συμβουλες απο ποιο εμπειρους, μια και στο γυμναστηριο που πηγαινω, δεν εχει τυχει να γνωρισω καποιον που
    να μπορεσει να με καθοδηγησει!

    Ειμαι 1.85 στο υψος, και 83 κιλα , με 15.5 % BF.

    Παλαιοτερα ημουν 120 κιλα, και εχω χασει με ΔΙΑΤΡΟΦΗ 37 κιλα σε περιοδο 2 χρονων!

    Τα μονα "σημαδια" που εχουν μεινει, ειναι καποια πλαινα ψωμακια (lovehandles) τα οποια φαινεται εχουν γαντζωθει πανω μου

    Τωρα 5.5 μηνες ασχολουμε σοβαρα με τα βαρη, και παρακολουθω περι τις 4 φορες την εβδομαδα προγραμματα εκγυμνασης! Στοχος μου ειναι να
    χασω ακομη 4-5 κιλα λιπος, και να παρω 3-4 μυικα. (1.85 - 82 κιλα - 11% BF)

    Θα ηθελα 2 συμβουλες απο οποιονδηποτε μπορει :

    1) Tι συμπληρωμα να παρω στην προκειμενη φαση ? Επαιρνα καθαρη πρωτεινη whey, και σκεφτομαι να παρω τωρα μια με ισως λιγο κρεατινη μεσα
    Αν εχει καποιος καποια συγκεκριμενη προταση , καλοδεχουμενη !

    2) Τι προγραμμα θα πρεπει να ακολουθησω ? Προσφατα εκανα 4 σετ με 8 επαναληψεις , και το αλλαξα και παιζω 3 σετ με 12-12-10 επαναληψεις.
    Και εδω αν καποιος εχει κατι κατα νου να προτινει, θα με βοηθουσε!

    Ευχαριστω για τον χρονο σας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-11-12 13:18 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    καλως ηλθες..
    η γνωμη μου ειναι αυτη,κ θα σου γραψω τα πραγματα απλα κ χωρις παπατζες πολλες..
    για τα ψωμακια που λες,ειναι δυσκολο να φυγουν αμα τα εχεις..θα χασεις λιπος απο παντου,αλλα εκει θα ειναι το τελευταιο μερος που θα χασεις.
    οχι οτι δεν γινεται,αλλα θελει κοπο κ χρονο..
    αυτο ειναι καθαρα θεμα διατροφης,κ οχι τοσο προπονησης..εκτος αν μιλαμε για αεροβια,που εκει θα σε βοηθησει για το χασιμο του λιπους..
    βεβαια να ξερεις οτι η βασικη αρχη,για να χασει καποιος λιπος ειναι υποθερμιδικη διατροφη(ελλειμα ενεργειακο)..οποτε αν την κανεις,δεν θες αεροβια..
    αν δεν μπορεις να την κανεις,βαλε κ αεροβια για να σου δημιουργει ελλειμα θερμιδικο.

    κ φυσικα πρεπει να περνεις αρκετη πρωτεινη,ετσι ωστε οταν θα κανεις υποθερμδικη να μην χασεις μυς..υπολογισε καπου χ2 το βαρος σου κ θα κρινεις απο τα αποτελεσματα..λογικα εισαι οκ εκει γυρω.

    που μας φερνει στα ερωτηματα σου..
    1)πρωτεινη καλο ειναι αν μπορεις να παρεις,για να σου βγαινει πιο ευκολα η διατροφη..
    παρε μια καθαρη,χωρις πολλα πολλα..η κρεατινη θα σου δωσει μια ωθηση,αλλα κυριως σε δυναμη..δεν εχει να κανει τοσο με την καυση λιπους..αν θες να παρεις,παρε μια απλη μονουδρικη που ειναι κ φτηνη..
    2)Ο,τι μα ο,τι πργραμμα κ να ακολουθησεις,αν σε ζοριζει κ το κανεις σωστα θα σου βαλει μυς..οποτε διαλεξε ενα που να σε βολευει,κ μην το ψυρισεις με επαναληψεις κλπ..ενα ευρος απο 8-10 ειναι οκ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3.  

  4. 29-11-12 14:07 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλως ηλθες..
    η γνωμη μου ειναι αυτη,κ θα σου γραψω τα πραγματα απλα κ χωρις παπατζες πολλες..
    για τα ψωμακια που λες,ειναι δυσκολο να φυγουν αμα τα εχεις..θα χασεις λιπος απο παντου,αλλα εκει θα ειναι το τελευταιο μερος που θα χασεις.
    οχι οτι δεν γινεται,αλλα θελει κοπο κ χρονο..
    αυτο ειναι καθαρα θεμα διατροφης,κ οχι τοσο προπονησης..εκτος αν μιλαμε για αεροβια,που εκει θα σε βοηθησει για το χασιμο του λιπους..
    βεβαια να ξερεις οτι η βασικη αρχη,για να χασει καποιος λιπος ειναι υποθερμιδικη διατροφη(ελλειμα ενεργειακο)..οποτε αν την κανεις,δεν θες αεροβια..
    αν δεν μπορεις να την κανεις,βαλε κ αεροβια για να σου δημιουργει ελλειμα θερμιδικο.

    κ φυσικα πρεπει να περνεις αρκετη πρωτεινη,ετσι ωστε οταν θα κανεις υποθερμδικη να μην χασεις μυς..υπολογισε καπου χ2 το βαρος σου κ θα κρινεις απο τα αποτελεσματα..λογικα εισαι οκ εκει γυρω.

    που μας φερνει στα ερωτηματα σου..
    1)πρωτεινη καλο ειναι αν μπορεις να παρεις,για να σου βγαινει πιο ευκολα η διατροφη..
    παρε μια καθαρη,χωρις πολλα πολλα..η κρεατινη θα σου δωσει μια ωθηση,αλλα κυριως σε δυναμη..δεν εχει να κανει τοσο με την καυση λιπους..αν θες να παρεις,παρε μια απλη μονουδρικη που ειναι κ φτηνη..
    2)Ο,τι μα ο,τι πργραμμα κ να ακολουθησεις,αν σε ζοριζει κ το κανεις σωστα θα σου βαλει μυς..οποτε διαλεξε ενα που να σε βολευει,κ μην το ψυρισεις με επαναληψεις κλπ..ενα ευρος απο 8-10 ειναι οκ.
    Eυχαριστω για τις συμβουλες!
    Καπως ετσι το εχω και εγω στο μυαλο μου!
    Επισης, βρηκα μια πρωτεινουλα που φαινεται καλη : **********

    ***Δεν επιτρέπονται links ηλεκτρονικών καταστημάτων,πλην των χορηγών. Team ***
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-11-12 14:34 #5
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Αυτή είναι όγκου, στο σκουπ έχει 509 θερμίδες! Δε σου κάνει αν θέλεις να χάσεις λίπος!
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-11-12 15:40 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billy89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή είναι όγκου, στο σκουπ έχει 509 θερμίδες! Δε σου κάνει αν θέλεις να χάσεις λίπος!
    A ok! Αν εχεις εσυ η κανενας αλλος καποια συγκεκριμενη κατα νου που να κανει καλη δουλεια πανω σε αυτα που θελω (να χασω λιγο λιπος και να παρω μυικο ογκο) παρακαλω στειλτε μου Eυχαριστω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-11-12 17:13 #7
    Post
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο JohnGerrard Εμφάνιση μηνυμάτων
    A ok! Αν εχεις εσυ η κανενας αλλος καποια συγκεκριμενη κατα νου που να κανει καλη δουλεια πανω σε αυτα που θελω (να χασω λιγο λιπος και να παρω μυικο ογκο) παρακαλω στειλτε μου Eυχαριστω!
    Όπως σου τα είπε τ παλικάρι απο πάνω κάνε και θα δεις
    Απάντηση με παράθεση