Σελίδα 3 από 29 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 421
  1. 26-02-13 22:36 #31
    Προεπιλογή
    Πολύ καλός Mikekan, όμορφο καλαίσθητο κορμί! Δεν ξέρω τί ακριβώς θες να πετύχεις, προσωπικά θα μου άρεσε να αναπτύξεις περισσότερη μυική μάζα. Γενικότερα πολύ καλή δουλειά
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-02-13 23:00 #32
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή Η πρόοδος μου
    Ευχαριστώ πολυ παιδιά! μου δίνετε πολυ κουράγιο, ειλικρινά!

    Να ακούσω κανά καλο σχόλιο γιατι όλο με ρωτάνε πως έχω αδυνατισει έτσι, και γιατι έγινα έτσι, μεχρι που με ρώτησαν μήπως ειμαι άρρωστος! βλέπετε έχω χάσει 16 κιόλας τους τελευταίους 6 μήνες!

    Ο στοχος μου εινα ένα σωμα πιο κοντα σε κολυμβητή-σπριντερ χωρίς τους τρελούς όγκους!

    Να πω 5 πράγματα, γυμναστικη κάνω στο σπίτι, αερόβια κάνω καθε μέρα απο μιση ώρα πιο παλιά έκανα μια ώρα, πριν απο τα βάρη μάλιστα, δίαιτα αυστηρά υποθερμιδική 6 μήνες τώρα, κάτι στραβομπαρες έχω και αλτηρες. Υδατανθρακα σχετικά λίγο πολυ πρωτεινη ομως. οπως βλέπετε έχω παρεκκλίνει αρκετα απο πολλούς κανόνες και το αποτέλεσμα ειναι Οκ, δεν ειναι κακο.

    Θα μου πείτε αν τα έκανες σωστά θα ήσουν καλύτερα. Δεν διαφωνω. Αυτο ομως που θέλω να πω ειναι ότι πολλές φορές ξεχνάμε ότι το σημαντικότερο ειναι το προγραμμα και η πειθαρχεια στη γυμναστικη και στη διατροφη και κολλάμε σε λεπτομέρειες για τους περισσότερους που δεν ειναι "αγωνιστικοι"!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mikekan : 26-02-13 στις 23:07
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-02-13 08:18 #33
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή Η πρόοδος μου
    Βραχυπροθεσμος Στοχος μου ειμαι να χάσω ένα κιλό λίπος και να πάρω 1 κιλό μυϊκή μάζα.

    Μπορείτε να κανετε μια εκτίμηση για ποσοστό λίπους?
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-02-13 09:19 #34
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Κορωπι
    Μηνύματα
    1.865
    Προεπιλογή
    Μπραβο εχεις εμφανή αλλαγη! Θηριο! Και το σωμα σου εχει καλές προδιαγραφές!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-02-13 11:46 #35
    Το avatar του χρήστη morgoth

    Εγγραφή
    31-01-2012
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    κομματια.
    εγω ετσι οπως σε κοβω στην φωτο το θεμα ποσοστό λιπους μη σε απασχολει. εαν βαλεις κρεας το οπτικο αποτελεσμα θα ναι ακομα καλυτερο, οποτε ισως να κοιταξεις την περιπτωση ογκος. ελαφρως υπερθερμιδικη διατροφη, πονος στο γυμναστηριο, λιγοτερη αεροβια και βλεπεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-02-13 14:51 #36
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Πάνο, Morgoth σας ευχαριστώ πολύ!

    Όπως είπα και πιο πάνω θέλω μέσα στους επόμενους 4-5 μήνες να βάλω ένα μυικό κιλό και ένα χάσω 1-1,5 κιλό λίπος αν είναι δυνατόν.

    Αυτή τη στιγμή είμαι στα 80 κιλά με ύψος 1.82.

    Ιδανικά θα ήθελα να φτάσω στα 82 κιλά με λιγότερο λίπος όμως.

    Πάντως πλέον το λίπος φεύγει παααρα πολύ δύσκολα, παρόλο που κάνω πολύ αερόβιο και πολύ προσεγμένη διατροφή.

    Ένας λιποδιαλύτης πιστεύετε θα με βοηθούσε σημαντικά σε αυτή τη φάση ή μήπως να μην μπω σε αυτή τη διαδικασία, δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-02-13 15:13 #37
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Κορωπι
    Μηνύματα
    1.865
    Προεπιλογή
    Κοίτα δεν πιστευω στους λιποδιαλύτες γενικά. Ειδικά στους hi-tech. Παντα καταλήγω να διωχνω νερά και μετά φυσικά οταν τελειώνει το κουτί να τα παίρνω παλι.

    Διαλεξε εναν απλό με τσαγάκι-καρνιτινη CLA και διάφορα τετοια ηπια ματζούνια αντε και λίγη καφεινη.

    Ισως να ακολουθούσες το carb-cycling στη διατροφή σου. Απο ότι διαβαζω ενδείκνυται για χαμηλό λιπος.

    Ισως να σε βοηθησει σε αυτη τη φαση και ενα testbooster.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΠανοςΒ : 27-02-13 στις 15:24
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-02-13 15:39 #38
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Φίλε Πάνο, καρνιτίνη παίρνω ήδη και έχω δει αποτέλεσμα νομίζω. Λέω να δοκιμάσω και CLA!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-02-13 15:44 #39
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Κορωπι
    Μηνύματα
    1.865
    Προεπιλογή
    To CLA λαδάκι ειναι μην περιμενεις θαυματα, αλλά παίρνοντας λιγο απο λιγο απο το αλλο κανεις δουλιτσα μακροπρόθεσμα.

    Εγω εβαλα 3 βδομαδες to OxyElite Pro και σε καποια φαση μου εφερε τοση δυσκοιλιότητα που επαιρνα αντι να χανω. Οταν το εκοψα μια βδομάδα εστρωσα και αρχισα να χάνω παλι.
    Οποτε για μενα τα λιποτροπικά τερμα.

    Οταν θα πεσω κατω απο το 20% σε κανα 2μηνο θα τρεξω Testforce2 + Triazole και θα παιξω αρκετά υποθερμιδικά και βλέπουμε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-02-13 15:48 #40
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mikekan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βραχυπροθεσμος Στοχος μου ειμαι να χάσω ένα κιλό λίπος και να πάρω 1 κιλό μυϊκή μάζα.

    Μπορείτε να κανετε μια εκτίμηση για ποσοστό λίπους?
    10 με 11%
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-02-13 15:48 #41
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Έτσι όπως τα λες είναι με αυτά, λίγο από εδώ λίγο από εκεί!

    Έτσι και αλλιώς τους λιποδιαλύτες τους φοβάμαι λίγο.

    Τώρα ξεκίνησα και το πρώτο μου κύκλο κρεατίνης, φαντάζομαι θα χάσω και από κει λίγο εν τέλη λόγω της μεγαλύτερης έντασης στη προπόνηση οπότε μια χαρά!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 27-02-13 16:22 #42
    Το avatar του χρήστη fazer

    Εγγραφή
    15-11-2012
    Περ.
    volos
    Μηνύματα
    119
    Προεπιλογή
    Πολυ καλος!
    Εχουμε τους ιδιους στοχους και προγραμμα σχεδον.και εγω εδω και 6 μηνες ειμαι υποθερμιδικα και εχασα 10 κιλα.πλεον αρχισα αεροβιο για μεγιστη απωλεια λιπους.καρνιτινη αρχισα προσφατα οπως επισης κρεατινη και bcaa σκονη για να μην καταβολισω πολυ μ.μαζα.
    Επισης γυμναζομαι στο home gum
    Μακαρι να δω κοιλιακους ως το καλοκαιρι..
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 27-02-13 16:48 #43
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    χεχε και εγώ άρχισα BCAA ενα μήνα τώρα!

    Βασικα την ώρα της προπόνησης βάζω σε ένα σέικερ, ηλεκτρολυτη, 5γρ BCAA, 5gr γλουταμίνη, 2gr Κιτρουλίνη, 2gr b-alanine, 2gr Arginine και μετά τη προπόνηση whey και κρεατίνη!


    Καλή επιτυχία στους στόχους σου φίλε μου!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 27-02-13 17:04 #44

    Εγγραφή
    14-09-2012
    Περ.
    Peristeri
    Μηνύματα
    181
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα

    Φίλε μου είσαι πολύ καλός μπράβο όλη αυτή η προσπάθεια που κάνεις φαίνεται στο αποτέλεσμα και τελικά αυτό είναι που μετράει.

    Εγώ νομίζω ότι δεν χρειάζεται να χάσεις άλλο λίπος μια χαρά είσαι για fit σώμα . Επίσης συμφωνώ ότι πρέπει να πάρεις 1-2 κιλά μυική μάζα και μπράβο σου που βάζεις ρεαλιστικούς στόχους και λες για παράδειγμα 1 κιλό στους επόμενους 4-5 Μήνες αν κα νομίζω ότι θα μπορούσες ίσως και 2 κιλά να βάλεις απλά καταλαβαίνω ότι φοβάσαι το λίπος......

    Τώρα για αυτό που λες ότι δύσκολα πλέον χάνεις λίπος είναι φυσικό μιας και όσο λιγότερο λίπος έχεις στο σώμα σου τόσο δυσκολότερο είναι να χάσεις αλλά και επιπλέον μετά από 6 Μήνες υποθερμιδική διατροφή και αερόβια είναι φυσικό να έχει συνηθίσει και να έχει κολλήσει κάπως ο μεταβολισμός σου.

    Εγώ που κάνω υποθερμιδική δίαιτα εδώ και ένα χρόνο περίπου όταν βλέπω ότι κολλάει ο μεταβολισμός και δεν χάνω πλέον προσπαθώ να τον σοκάρο με κάποιον τρόπο πάλι ώστε να ξεκολλήσει.
    Συνήθως για μια με δύο εβδομάδες ανεβάζω θερμίδες με καθαρές τροφές πάντα απλά σε μεγαλύτερες ποσότητες και μετά ξαναπέφτω , άλλες φορές για 2-3 ημέρες τρώω ότι βρω μπροστά μου και μετά πάλι προσέχω.

    Επίσης πολλές φορές σταματάω την αερόβια τελείως και αυξάνω τις μέρες και την ένταση στα βάρη , άλλες πάλι κάθε μέρα νηστικός πρωί αερόβια και γενικά προσπαθώ διάφορους συνδυασμούς ώστε να μην κολλάει και γενικά από το αποτέλεσμα έχω καταλάβει ότι πιάνουν αυτοί οι μέθοδοι.

    Πάντως και πάλι μπράβο σου για το αποτέλεσμα φίλε....
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 28-02-13 22:18 #45
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή Η πρόοδος μου
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ger1975 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα

    Φίλε μου είσαι πολύ καλός μπράβο όλη αυτή η προσπάθεια που κάνεις φαίνεται στο αποτέλεσμα και τελικά αυτό είναι που μετράει.

    Εγώ νομίζω ότι δεν χρειάζεται να χάσεις άλλο λίπος μια χαρά είσαι για fit σώμα . Επίσης συμφωνώ ότι πρέπει να πάρεις 1-2 κιλά μυική μάζα και μπράβο σου που βάζεις ρεαλιστικούς στόχους και λες για παράδειγμα 1 κιλό στους επόμενους 4-5 Μήνες αν κα νομίζω ότι θα μπορούσες ίσως και 2 κιλά να βάλεις απλά καταλαβαίνω ότι φοβάσαι το λίπος......

    Τώρα για αυτό που λες ότι δύσκολα πλέον χάνεις λίπος είναι φυσικό μιας και όσο λιγότερο λίπος έχεις στο σώμα σου τόσο δυσκολότερο είναι να χάσεις αλλά και επιπλέον μετά από 6 Μήνες υποθερμιδική διατροφή και αερόβια είναι φυσικό να έχει συνηθίσει και να έχει κολλήσει κάπως ο μεταβολισμός σου.

    Εγώ που κάνω υποθερμιδική δίαιτα εδώ και ένα χρόνο περίπου όταν βλέπω ότι κολλάει ο μεταβολισμός και δεν χάνω πλέον προσπαθώ να τον σοκάρο με κάποιον τρόπο πάλι ώστε να ξεκολλήσει.
    Συνήθως για μια με δύο εβδομάδες ανεβάζω θερμίδες με καθαρές τροφές πάντα απλά σε μεγαλύτερες ποσότητες και μετά ξαναπέφτω , άλλες φορές για 2-3 ημέρες τρώω ότι βρω μπροστά μου και μετά πάλι προσέχω.

    Επίσης πολλές φορές σταματάω την αερόβια τελείως και αυξάνω τις μέρες και την ένταση στα βάρη , άλλες πάλι κάθε μέρα νηστικός πρωί αερόβια και γενικά προσπαθώ διάφορους συνδυασμούς ώστε να μην κολλάει και γενικά από το αποτέλεσμα έχω καταλάβει ότι πιάνουν αυτοί οι μέθοδοι.

    Πάντως και πάλι μπράβο σου για το αποτέλεσμα φίλε....
    Σε ευχαριστω πολυ φίλε ger1975!

    Βασικά θέλω να χάσω λίγο λίπος ακόμα μήπως και φανούν λίγο καλυτερα οι κάτω κοιλιακοί και απο 4 pack γίνει 6 pack, χεχε

    Έχω ρεαλιστικούς στόχους γιατι βλέπω ότι μονο έτσι δεν απογοητεύεσαι και θέλω να πάρω αργα και ποιοτικά κιλα! Επίσης αποφάσισα να ελατώσω και άλλο την αερόβια, σημερα ηταν η πρωτη φορά που έκανα τα βάρη μου χωρίς αερόβια, για να δούμε...

    ΑΑΑ, εριξα και μια παραγγελία πριν λιγο μπόλικο cla και Carnitine!

    Σε ευχαριστω και πάλι!

    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 29 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία