Σελίδα 91 από 93 ΠρώτηΠρώτη ... 41818990919293 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.351 έως 1.365 από 1389
  1. 22-11-13 23:55 #1351
    Προεπιλογή Μαλτοδεξτρίνη και Δεξτρόζη
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Christos100 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποτε δεν καταλαβα γιατι τα xtream και τα αλλα καταστηματα τα πουλανε αυτα τα δυο τοσο ακριβα... εγω με 8 ευρω παιρνω 1κιλο δεξτροζη και 1κιλο μαλτοδεξτρινη,...(και ακριβα τα πηρα δηλαδη!!)
    Απο που το αγορασες φιλε;


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Something
    Takes
    A part
    Of me
     

  2. 23-11-13 01:14 #1352
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Source Of Energy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο που το αγορασες φιλε;


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    σου εχω απαντησει σε προσωπικο μηνυμα
     

  3. 24-11-13 23:26 #1353
    Προεπιλογή
    Παιδια στο extreme την εχει ** ευρω το 1.5 κιλο .πολυ καλη τιμη μου φαινεται

    Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
     

  4. 25-11-13 10:53 #1354
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Πανάκριβη είναι βασικά.
    Μιχάλης
     

  5. 25-11-13 12:36 #1355
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο raiden Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια στο extreme την εχει ** ευρω το 1.5 κιλο .πολυ καλη τιμη μου φαινεται

    Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
    10 ευρω την εχουν το 1,5 κιλο
     

  6. 27-11-13 02:03 #1356
    Προεπιλογή
    Όποιος γνωρίζει κανένα φαρμακείο στην Θεσσαλονίκη που να πουλάει δεξτρόζη σε καλή τιμή, ας φιλοτιμηθεί να μου στείλει προσωπικό μήνυμα που βρίσκεται!
     

  7. 27-02-14 19:15 #1357
    Προεπιλογή
    ποσα gr δεξτρόζη πρέπει να πάρεις μεταπροπονιτικα σε συνδυασμό με whey??
    σε περίοδο όγκου
    μπορείς να βάλεις μέσα στο σείκερ whey δεξτρόζη και κρεατίνη μαζί η πρέπει να καταναλωθούν χωριστά?
     

  8. 17-04-14 22:51 #1358
    Προεπιλογή Δεξτρόζη
    Γεια σας, λοιπον ειμαι 17 χρονων ασχολουμε περιπου 1 χρονο με το bodybuilding, και στοχο εχω να βαλω ογκο..
    τον τελευταιο μηνα αρχησα να παιρνω συμπληρωματα, κανω και καλη διατροφη βεβαια.
    πρωτα αρχησα να παιρνω κρεατινη τωρα ειμαι off για 3 εβδομαδες και θελω να αρχισω να παιρνω ενα μεταπροπονητικο ροφημα, για αρχη ηθελα να παρω εναν απλο υδατανθρακα και λιγο αργοτερα θα παρω και πρωτεινη ορου γαλακτος.
    Ακουσα οτι η δεξτροζη ειναι πολυ καλη για το μεταπροπονητικο γευμα και ετσι εψαξα να βρω αλλα τιποτα.. ρωτησα σε φαρμακεια γιατι απο εκει ηξερα οτι μπορω να παρω αλλα δεν ειχε πουθενα σκετη δεξτροζη σε σκονη.
    πηγα σε ενα μαγαζι με συμπληρωματα και ζητησα δεξτροζη σε σκονη και μου εδωσε το CARBOX της BioTechUSA.
    Συστατικα: Dextrose, Maltodextrin, Fructose, Ribose, Platinose.
    πανω λεει οτι πρεπει να το παιρνω πριν η κατα την διαρκεια της προπονησης, αλλα μπορω να το παιρνω για μεταπροπονητικο η πρεπει να βρω σκετη δεξτροζη καλυτερα? και αν ναι απο που?
    Ακουσα επισης οτι η δεξτροζη με την γλυκοζη ειναι το ιδιο πραγμα, υσχιει? και αν ναι απο που μπορω να παω να ζητησω?

    Ας πει καποιος την γνωμη του θα μου φανει πολυ χρησιμη.
     

  9. 17-04-14 23:58 #1359
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Virus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας, λοιπον ειμαι 17 χρονων ασχολουμε περιπου 1 χρονο με το bodybuilding, και στοχο εχω να βαλω ογκο..
    τον τελευταιο μηνα αρχησα να παιρνω συμπληρωματα, κανω και καλη διατροφη βεβαια.
    πρωτα αρχησα να παιρνω κρεατινη τωρα ειμαι off για 3 εβδομαδες και θελω να αρχισω να παιρνω ενα μεταπροπονητικο ροφημα, για αρχη ηθελα να παρω εναν απλο υδατανθρακα και λιγο αργοτερα θα παρω και πρωτεινη ορου γαλακτος.
    Ακουσα οτι η δεξτροζη ειναι πολυ καλη για το μεταπροπονητικο γευμα και ετσι εψαξα να βρω αλλα τιποτα.. ρωτησα σε φαρμακεια γιατι απο εκει ηξερα οτι μπορω να παρω αλλα δεν ειχε πουθενα σκετη δεξτροζη σε σκονη.
    πηγα σε ενα μαγαζι με συμπληρωματα και ζητησα δεξτροζη σε σκονη και μου εδωσε το CARBOX της BioTechUSA.
    Συστατικα: Dextrose, Maltodextrin, Fructose, Ribose, Platinose.
    πανω λεει οτι πρεπει να το παιρνω πριν η κατα την διαρκεια της προπονησης, αλλα μπορω να το παιρνω για μεταπροπονητικο η πρεπει να βρω σκετη δεξτροζη καλυτερα? και αν ναι απο που?
    Ακουσα επισης οτι η δεξτροζη με την γλυκοζη ειναι το ιδιο πραγμα, υσχιει? και αν ναι απο που μπορω να παω να ζητησω?

    Ας πει καποιος την γνωμη του θα μου φανει πολυ χρησιμη.
    Δεξτροζη-Γλυκοζη ειναι το ιδιο πραμα.Καλα ειναι να μην παιρνεις το συμπληρωμα που αναφερεις κατα την διαρκεια της προπο γτ θα στελνεις αιμα στην κοιλια προκειμενου να το χωνεψεις,ενω εσυ θες το αιμα να πηγαινει σε οσο δυνατον μεγαλυτερη ποσοτητα στους μυς που γυμναζεις.Τωρα για μεταπροπονητικο ειναι μετριο γτ εχει μεσα και φρουκτοζη που αποθηκευεται στο ηπαρ και οχι στους μυς και συ θες να αναπληρωσεις μονο το μυικο γλυκογονο.Δεν θα σου κανει και κακο το συμπληρωμα που αναφερεις απλα αμα σου τελειωσει προτιμησε δεξτροζη-γλυκοζη,καποιο φαρμακειο θα πουλα δεν μπορει.Βεβαια μπορεις να βαλεις και μπανανα για μεταπροπονητικο η hemo h μπορεις να καλυφθεις πληρως και απο το φαγητο,δλδ η δεξτροζη θελω να πω δεν ειναι και απαραιτητo ''συμπληρωμα''
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Steloukos : 18-04-14 στις 00:02
     

  10. 18-04-14 01:26 #1360
    Προεπιλογή
    Υπάρχει και σε αλλη μορφή εκτός απο σκονη; και κάπου αλλού εκτός απο φαρμακείο μπορώ να βρω;
     

  11. 18-04-14 02:08 #1361
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Virus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει και σε αλλη μορφή εκτός απο σκονη; και κάπου αλλού εκτός απο φαρμακείο μπορώ να βρω;
    Οχι δεν υπαρχει.Μπορεις απο xtreme stores αλλα απο φαρμακειο ειναι ποιο οικονομικη.
     

  12. 18-04-14 15:31 #1362
    Προεπιλογή
    ναι το ακουσα και εγω αυτο, α και κατι αλλο, εχει η μπανανα δεξτροζη? γιατι μου ειπες για μπανανα για μεταπροπονητικο..
     

  13. 09-07-14 22:35 #1363
    Προεπιλογή Απορια πανω σε απλο θεμα!
    Καλησπερα σας!
    Δεν θα σας ζαλισω πολυ,εχετε που εχετε την ζεστη μην εχετε και εμενα στο κεφαλι σας!Θελω να μου ξεκαθαρισετε αν η δεξτροζη ειναι γλυκοζη.Απο οτι εχω καταλαβαει το ιδιο πρεπει να ειναι!Οποιος εχει προμηθευτει δεξτροζη (λογικα οι περισσοτεροι απο φαρμακειο)οταν την ζητατε σας λενε η σας κοιτανε καπως περιεργα?Δεν εχω αγορασει ακομα,θα ειναι η πρωτη μου φορα!Σε περιπτωση μου με ρωτησουν τι την θελω η με λοξοκοιταξουν?Λετε να εχω καποιο θεμα?Δεν το λεω απο θεμα ηλικιας(19 χρονων ειμαι)απλως δεν ξερω ο καθενας πως αντιδραει!Επισης η δεξτροζη δεν ειναι καλο να καταναλωνεται μετα την προπονηση?

    Ευχαριστω για το χρονο σας!
     

  14. 29-07-14 22:53 #1364
    Προεπιλογή Δοσολογίες δεξτρόζης και μαλτοδεξτρίνης
    Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω πόσα γραμμάρια υδατάνθρακα μαλτοδεξτρίνης πρέπει να παίρνω πριν την προπόνηση και πόσα γραμμάρια δεξτρόζης μετά μαζί με την πρωτείνη. Είμαι 61 κιλά σε περίοδο όγκου. Ευχαριστώ
     

  15. 29-07-14 23:22 #1365
    Προεπιλογή
    Όσα μυικά μιλά έχεις θα πάρεις μαλτο πριν και τα ίδια μετά και whey τα μισά κιλά σου δηλαδή με 60 γρ γλυκόζης και 25-30 γρ θα εισαι ενταξει πιστευω
     

Σελίδα 91 από 93 ΠρώτηΠρώτη ... 41818990919293 ΤελευταίαΤελευταία