Σελίδα 11 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 91011
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 151 έως 155 από 155
  1. 27-07-17 17:09 #151
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    καλή τύχη,θα την χρειαστείς χαχα!την γνώμη μου στην είπα,θεωρώ τα σετ υπερβολικά.Δοκίμασε μιας και παίζεις ανταγωνιστικές να βάλεις και κανα σουπερ σετ μέσα.εννοείται μιλάω με τις ασκήσεις που έχεις ήδη,όχι να προσθέσεις και άλλες
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-07-17 17:58 #152
    Το avatar του χρήστη Greg1997

    Εγγραφή
    07-02-2013
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    71
    Προεπιλογή
    Καλά ναι αυτό εννοείται όχι άλλες ασκήσεις μην με μαζεύουν κιόλας Χαχαχα, σούπερ σετ είναι πολύ καλή ιδέα το σκέφτηκα κ εγώ για δικέφαλα τρικεφαλα κυρίως
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-11-17 14:19 #153
    Προεπιλογή
    Καλημερα παιδια, θα ηθελα τα φωτα σας, ειπα να δοκιμασω το προγραμμα αυτο για 1-1μιση μηνα, οσο αντεξω βασικα, μακαρι να πανε 2 μηνες. Γυρισα τις σελιδες και μπηκα στο εξης σαιτ να δω πως ακριβως να το κανω, (https://www.t-nation.com/workouts/ad...olume-training ).
    Παραμετρος: η ιδια ασκηση καθε 10 μερες,
    Reps: For the advanced lifter, doing more than 5 reps is a waste of time, as the average intensity will be too low ( για προχωρημενους, παραπανω απο 5 επαναληψεις ειναι χασιμο χρονου γτ η ενταση θα ειναι λιγη)
    Αρα εγω γυμναζομαι 1μιση χρονο, ας πουμε οτι θεωρουμε λιγο ποιο προχωρημενος( διορθωστε με καποιος εαν κανω λαθος)
    Αυτο σημαινει οτι θα κανω:
    Δευτερα πλατη/στηθος: Πιεσεις με μπαρα σε ισιο 10χ5
    Αρσεις θανατου 10χ5
    Τριτη ποδια/κοιλιακους/ραχιαιους: Σκουατς 10χ5 , και καποια απομονωση για κοιλιακους και ραχιαιους
    Τεταρτη: ξεκουραση
    Πεμπτη ωμους/δικεφαλα/τρικεφαλα: military press 10x5
    και απο μια απομονωση σε καθε μια απο τις αλλες με 3χ10
    Παρασκευη ξεκουραση
    Σαββατο: ξανα απο την αρχη
    Κυριακη ξεκουραση

    Εαν το ολο μου σκεπτικο ειναι λαθος παρακαλω να μου το πειτε γτ νομιζω δεν το εχω πολυκαταλαβει το ολο πραγμα.
    Ξεκουραση στα σετ 90 δευτερολεπτα, και στοχος αποτι καταλαβα ειναι να βγαλεις και τα 10 σετ με τα ιδια κιλα στις 5 επαναληψεις και μετα να ανεβασεις κιλα.
    Αν θεωρουμε αρχαριος ακομα τοτε το ολο προγραμμα αλλαζει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-11-17 14:58 #154
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο winchester Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα παιδια, θα ηθελα τα φωτα σας, ειπα να δοκιμασω το προγραμμα αυτο για 1-1μιση μηνα, οσο αντεξω βασικα, μακαρι να πανε 2 μηνες. Γυρισα τις σελιδες και μπηκα στο εξης σαιτ να δω πως ακριβως να το κανω, (https://www.t-nation.com/workouts/ad...olume-training ).
    Παραμετρος: η ιδια ασκηση καθε 10 μερες,
    Reps: For the advanced lifter, doing more than 5 reps is a waste of time, as the average intensity will be too low ( για προχωρημενους, παραπανω απο 5 επαναληψεις ειναι χασιμο χρονου γτ η ενταση θα ειναι λιγη)
    Αρα εγω γυμναζομαι 1μιση χρονο, ας πουμε οτι θεωρουμε λιγο ποιο προχωρημενος( διορθωστε με καποιος εαν κανω λαθος)
    Αυτο σημαινει οτι θα κανω:
    Δευτερα πλατη/στηθος: Πιεσεις με μπαρα σε ισιο 10χ5
    Αρσεις θανατου 10χ5
    Τριτη ποδια/κοιλιακους/ραχιαιους: Σκουατς 10χ5 , και καποια απομονωση για κοιλιακους και ραχιαιους
    Τεταρτη: ξεκουραση
    Πεμπτη ωμους/δικεφαλα/τρικεφαλα: military press 10x5
    και απο μια απομονωση σε καθε μια απο τις αλλες με 3χ10
    Παρασκευη ξεκουραση
    Σαββατο: ξανα απο την αρχη
    Κυριακη ξεκουραση

    Εαν το ολο μου σκεπτικο ειναι λαθος παρακαλω να μου το πειτε γτ νομιζω δεν το εχω πολυκαταλαβει το ολο πραγμα.
    Ξεκουραση στα σετ 90 δευτερολεπτα, και στοχος αποτι καταλαβα ειναι να βγαλεις και τα 10 σετ με τα ιδια κιλα στις 5 επαναληψεις και μετα να ανεβασεις κιλα.
    Αν θεωρουμε αρχαριος ακομα τοτε το ολο προγραμμα αλλαζει.
    Το εχω ξαναδει το συγκεκριμενο german volume training αλλα δεν εχω κατι συγκεκριμενο να πω οσων αφορα το προγραμμα. Αυτο που θελω να σου πω ειναι οτι δεν το χρειαζεσαι. Για το t-nation ( και για τον υπολοιπο κοσμο to be honest ) προχωρημενος lifter θεωρειται αυτος με 315 lbs bench, και squat deadlift στα αστερια. Αν το ποσο προχωρημενος εισαι καθοριζοταν απο τον χρονο που εχεις αφιερωσει καλα θα ηταν. Οποτε το novice/intermediate/advanced εχει να κανει με την δυναμη σου - σε σχεση με το βαρος σου - οσων αφορα σαιτ με προγραμματα που προοριζοντε για αθλητες δυναμης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-11-17 15:26 #155
    Προεπιλογή
    Σε ευχαριστω, αυτο δεν ειχα καταλαβει πως ξεχωριζεις σε ποια κατηγορια εισαι
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 11 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 91011

Tags for this Thread